Autor Wątek: System Of A Down  (Przeczytany 42550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline święty

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • "...came in this world alone..."
  • Respect: +1
Odp: System Of A Down
« Odpowiedź #105 dnia: Marca 11, 2008, 10:36:54 pm »
0
heh, chyba nie musze mówić że tam będe?? ;P gdy sie dowiedziałem to k***a, euforia :D

weź jakąś kamerke ziom i to nagraj dla tych co nie mogą :P
A wrzućmy se wszyscy na lusss... ;)

Offline mslazek

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 515
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +7
Odp: System Of A Down
« Odpowiedź #106 dnia: Marca 12, 2008, 12:17:00 pm »
0
Mimo, że ja będę, ale też mam podobną prośbę... Kiedyś miło by było powspominać ten koncert... A ja nie mam możliwości nagrywania

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: System Of A Down
« Odpowiedź #107 dnia: Marca 13, 2008, 07:19:39 pm »
0

Offline Viper

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: System Of A Down
« Odpowiedź #108 dnia: Marca 17, 2008, 06:25:51 pm »
0
Jeszcze sie o nich nie wypowiadałem z tego co pamiętam a więc : ogółem podobają mi sie chociaż nie znam wszystkich płyt. Pamiętam jak dawno temu zobaczyłem ich klip do Chop Suey na MTV... "takie rockowe żydki" sobie pomyślałem. Jednak z każdym kolejnym singlem wydawali mi się coraz lepsi. "Aerials" to dla mnie ich nr jeden do dnia dzisiejszego i chyba jedna z ulubionych piosenek w ogóle [aż sie tym zdziwiłem ale to prawda].


Mam ochote na chińskie :P

Offline Kotlet

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Appetite for Kotlet
  • Respect: 0
    • Radio Floryda
Odp: System Of A Down
« Odpowiedź #109 dnia: Lipca 18, 2009, 10:51:55 pm »
0
ja powiem tak, (wiem, że w temacie dawno nie pisano, ale nie widzę sensu zakładania nowego) SOAD to mój ulubiony zespół razem z GNR. Czytając wypowiedzi fanów (nie mówię, że tutaj) jestem "lekko" zniesmaczony. 90% fanów nie ma bladego pojęcia o czym w ogóle są ich piosenki. No tak, najlepiej przeczytać tekst i stwierdzić, że piosenka jest o kasie, seksie i przyrodzeniu gitarzysty. Serj np. w piosence Jet Pilot stara się naśladować dźwięk startującego odrzutowca (w utowrze mowa o bazach wojskowych Wielkiej Brytani i USA na terenie Turcji, jak wiadomo, zespół ma korzenie Ormiańskie, więc chodzi o ludobójstwo, którego te kraje nie chcą uznać, bo równa się to z utratą tych lokacji), a że tekst jest pełen metafor to mało kto wpadnie na to , aby troszkę posiedzieć nad tekstem i go zrozumieć. Na porządku dziennym są gry słów (np. połączenie 2 słów  Soldier + suicide daje nam Soldier Side. Piosenka jest o wojnie (no chyba jasne) ale w oczach żołnierza, dla którego jest to droga na śmierć).  Dobra rozpisałem się.... ogólnie chodzi mi o to, że mało kto wie o czym są piosenki a uważa się za (sick!) fana zespołu. Najlepiej obrazuje to film "Screamers" - Polecam, czasami w TV leci

p.s no i troche smutno, że zespołu nie ma niecałe 3 lata a już o nim ludzie zapomnieli (ostatni post tutaj jest z ubiegłego roku). Na gunsów czekaliśmy dłużej i jakoś o nich nie zapomnieliśmy...

Offline Ghost_82

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +53
Odp: System Of A Down
« Odpowiedź #110 dnia: Lipca 18, 2009, 11:18:50 pm »
0
Delikatnie mówiąc, ja nigdy za nimi nie przepadałem, ale że są tu fani tego zespołu więc resztę krytyki zachowam dla siebie :P


Uploaded with ImageShack.us

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: System Of A Down
« Odpowiedź #111 dnia: Lipca 18, 2009, 11:53:27 pm »
0
co zrobic kiedy twoj wspollokator przyprowadza dziewczyne, zamyka sie z nia obok w pokoju w wiadomym celu,
jak mu w tym przeszkodzic

SOAD od 1:30

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=brmFZrg-9JQ" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=brmFZrg-9JQ</a>
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline Kotlet

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Appetite for Kotlet
  • Respect: 0
    • Radio Floryda
Odp: System Of A Down
« Odpowiedź #112 dnia: Lipca 19, 2009, 12:33:21 am »
0
znajdź sobie znaczenie tej piosenki i zobacz z czego się nabijasz -.-

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: System Of A Down
« Odpowiedź #113 dnia: Lipca 19, 2009, 10:39:33 am »
0
z piosenek Gunsow tez sie nabijaja... i nie sadze ze szukaja znaczen najpierw EOT

a klika piosenek SOAD lubie: Toxicity, Aerials, Soldier Side, Lonely Day - zeby nie bylo
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2009, 11:13:14 am wysłana przez DrDrei »
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: System Of A Down
« Odpowiedź #114 dnia: Lipca 19, 2009, 12:36:12 pm »
0
Kotlet, a bywałeś na jakiś forach poświęconych SOAD? ;P
bo ze 2-3 lata temu byłem adminem jednego, nieistniejącego już niestety...

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: System Of A Down
« Odpowiedź #115 dnia: Lipca 19, 2009, 02:02:52 pm »
0
 O ile muziki jeszcze czasem posłucham, o tyle samego zespołu nie trawię ni w ząb.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline EroticJesus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • All Pigs Must Die/Brain Dead
  • Respect: -2
    • http://img147.imageshack.us/img147/3038/ownedwa2mq8qj0.png
Odp: System Of A Down
« Odpowiedź #116 dnia: Lipca 19, 2009, 03:29:14 pm »
0
Kotlet-> Bo Gunsi to Gunsi, a SOAD to SOAD ;)
Elvis Presley And The Soul Monster!!!
Chinese Democracy Rocks! Don't You Try To Stop Us Now!


Sometimes I feel like
There's nothing that's stopping me  All things are possible  I am unstoppable

Offline Kotlet

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Appetite for Kotlet
  • Respect: 0
    • Radio Floryda
Odp: System Of A Down
« Odpowiedź #117 dnia: Lipca 19, 2009, 11:56:50 pm »
0
Kotlet, a bywałeś na jakiś forach poświęconych SOAD? ;P
bo ze 2-3 lata temu byłem adminem jednego, nieistniejącego już niestety...


soad.fan.pl oraz jakies 2 jeszcze ale nie pamietam adresow.


Nie lubię jak ktoś się nabija z tekstów gunsów (np. z Civil War) tak samo jak z SOAD.

Offline K.O.P

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +33
Odp: System Of A Down
« Odpowiedź #118 dnia: Lipca 21, 2009, 09:42:48 am »
0
co do tekstów soadu to większość z nich rozumiem i po wiem że są zajebiste. natomiast niektóre teksty na mezme/hipno pisane przez pana malakiana są słabe.

A mógłby mi ktoś wytłumaczyć o czym są teksty do Chop Suey i suite - pee?
"There's no logic here today
Do as you got to go your own way
I said that's right
Time's short your life's your own
And in the end
We are just DUST N' BONES"

Offline Kotlet

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Appetite for Kotlet
  • Respect: 0
    • Radio Floryda
Odp: System Of A Down
« Odpowiedź #119 dnia: Lipca 21, 2009, 11:14:06 pm »
0
Z Chop Suey jest problem, bo wersji jest wiele, tutaj co zebrali na soad.fan.pl

Cytuj
Hmmm.. Tu jest ciężki orzech do zgryzienia, bo grupa prawie wcale nie wypowiadała się publicznie o sensie tego kawałka. Przypuszczeń jest kilka. Niektórzy mówią, że piosenka jest dialogiem Chrystusa z Bogiem z żalem za skazanie na śmierć ukrzyżowania, można by się tego domyślać po fragmentach typu "self-rightous suicide"(samowolne samobójstwo, usprawiedliwione samemu sobie) lub "Father Into Your Hands I Commend My Spirit...."(Ojcze, w twoje ręce oddaję ducha mego). Ten drugi cytat to słowa które wypowiedział Chrystus tuż przed skonaniem na krzyżu. Drugi sposób w jaki można interpretować utwór jest podobny do poprzedniego z tym że zamiast Jezusa należy wstawić Armenię (ojczyznę członków zespołu) w sytuacji ludobójstwa jaka miała miejsce w historii. Jezus miał wybór: zginie jako chrześcijanin lub będzie żył swoim pogańskim życiem. Tak samo było z Armenią w roku 1915, kiedy to Turcy chcieli nawrócić Armenię na islam. I znowu wybór: albo umrą jako chrześcijanie albo będą żyć przyjmując wiarę muzułmańską. W ten sposób Armenia zginęła dla Boga w uczuciu że zapomniał ich tak jak Chrystusa ("Why have you forsaken me"). Jest to rodzaj "mesjanizmu" (kto czytał Dziady ten wie ;). Poza tym mówi się że piosenka jest dedykowana Ojcowi Armeni - poecie Ormiańskiemu, który ma wiele zasłużeń w swojej ojczyźnie. Po ludobójstwie Ojciec Armeni powiedział, że miało tu miejsce samowolne samobójstwo i że Armenia (rząd) straciła w jego oczach. Fragment "trust in my self-righteous suicide" jest więc wołaniem Armenii, która wybierając Boga, popełniła samowolne samobójstwo. "Płaczę gdy aniołowie zasługują na śmierć" - Aniołowie to wierne dzieci Boga, tak jak Armenia, która postanowiła być mu wierna do końca. Armeni był kimś jak Zorba dla Greków. Pisał wiersze o tym kraju. Utwór jest dedykowany Armeniemu, i całej Armenii zamordowanej podczas Ludobójstwa. Do dziś Ormianie chcą by akt ludobójstwa w 1915 traktowano jak holocaust Żydów. A to by mogło oznaczać że Turcja musiałaby wypłacić odszkodowania (na co już raczej za późno bo mało jest już ludzi urodzonych przed 1915). Poza tym przyznanie się do ludobójstwa, było jednym z warunków włączenia Turcji do UE. Słowa zwrotki mogą być skierowane do Turcji, która po tak bezwzględnej zbrodni jest ładnym i grzecznym krajem, co można wziąć za wspomniany w utworze makijaż ("ukryj blizny"). "Dlaczego zostawiłeś klucze na stole?" - dlaczego nie zatuszowaliście sprawy, nie zatarliście śladów. "Znów wymyślasz jakąś bajkę" - kłamiesz całemu światu chcąc ukryć prawdę. Sam tytuł Chop Suey może znaczyć 2 rzeczy - albo jest to gra słowna którą SOAD bardzo często stosuje: CHOP = ciąć, SUEY = początek (skrót) słowa suicide (pl. samobójstwo) Dodam że wcześniej piosenka nazywała się właśnie SUICIDE, jednak na Toxicity trafiła jako Chop Suey... Podejrzewa się że telewizje taka jak MTV nie przełknęłyby takiego zwrotu. Poza tym na początku utworu Serj po cichu mówi "We're rolling Suicide". Rzecz jest przecież o samobójstwie, "I cry when angels deserve to die" - kiedy ktoś popełnia samobójstwo, jego anioł (stróż) umiera, bo nie dopilnował życia. Zwrot Chop Suey oznacza mieszaninę potraw dla biedaków. Np. restauracja ze swoich niewykorzystanych resztek robi coś nadającego się do jedzenia dla biednych. Resztki wrzucają do jednego garnka, gotują, coś jeszcze dodają i gotowe. Termin zaczął działać po ok 1900 roku kiedy na zachodzie chińskie żarcie stało się popularne i bardzo drogie, dzisiaj jak widać na zdjęciu, można kupić mrożoną potrawę pod tą nazwą. Na teledysku jest moment, gdy Serj z fanami je pałeczkami typowo chińskie jedzenie, co wskazuje na powyższą interpretacje. Nazwa Chop Suey pochodzi od chińskiego "tsap-sui" i oznacza to samo co "wymieszane kawałki". Ma to związek z charakterem utworu i stylem muzycznym SOAD... Piosenka nie ma zwykłej formy, jest dynamiczny refren i balladowa zwrotka. W jednym z wywiadów Daron powiedział tak: "Ta piosenka jest o tym jak ludzie postrzegają śmierć. Jeżeli np umrę na raka ludzie będą mówili "Biedny Daron!", ale jeżeli umrę z przedawkowania narkotyków to wtedy będą mówić "No cóż, sam to sobie zrobił". Ludzie nie zdają sobie sprawy że obie te sytuacje są identyczne. Chorzy ludzie nie powinni być sądzeni, tylko leczeni."

 

Faith No More+KoRn+Bad Religion=Fear & the Nervous System

Zaczęty przez Mike Patton

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3252
Ostatnia wiadomość Lipca 01, 2011, 07:33:48 pm
wysłana przez el_loko