Autor Wątek: RHCP  (Przeczytany 80046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12048
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Tymeg

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +138
Odp: RHCP
« Odpowiedź #227 dnia: Kwietnia 11, 2014, 09:28:49 am »
0
Jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić, przecież RHCP nie tworzą jakiejś brutalnej czy chorej muzyki. Co innego Skinny Puppy, faktycznie można by dostać do głowy  ;).

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: RHCP
« Odpowiedź #228 dnia: Lipca 01, 2016, 07:00:52 pm »
0
Był ktoś wczoraj na Papryczkach na Open'erze? Jak wrażenia i jak wasze porównanie z poprzednimi koncertami?
Dla mnie trochę zabrakło tej magii jaka była w Warszawie. Na początku koncertu byłem trochę sceptycznie nastawiony gdy zaczęli grać, myślałem że polecą typowo festiwalowym setem i oleją nowy album i zagrają ze 2 kawałki z niego, ale na szczęście się myliłem :) Wokal Antka niestety na minus, facet nie był w formie, więc z jednej strony żałuję, że zabrakło kawałków takich jak "Under the bridge" czy "Scar tissue", no ale biorąc pod uwagę jego formę, to może lepiej że sobie je odpuścili. Mega się jarałem podczas "Go robot" czy "She's only 18" no i "Detroit". Oczywiście zawsze jest jakiś niedosyt jeżeli chodzi o setlistę i żałuję, że nie zagrali np "Aeroplane", no ale nie można mieć wszystkiego ;) Bardzo fajnie wychodziły im jamy, Josh jest rewelacyjnym gitarzystą, ale podczas koncertu miał kilka słabszych momentów - na solówce "Californication" wyglądało to tak, jakby przestało mu się chcieć grać. Minimalizm minimalizmem, no ale bez przesady! Miły gest ze strony Flea i odśpiewanie biało czerwonych a potem zagranie "Warszawy". No i miło, że włączyli się w akcję DomaWeRwithU". Na plus jeszcze wokal Josha, może niektórzy mnie zjadą, ale jego wokal zdecydowanie lepiej współgra z Antkiem niż Johna i robi fantastyczny klimat. Jakbym był kobietą, to bym miał mokro :D Na koniec trochę słabo, że po prostu podziękowali i wyszli i jedynie Chad chwilę postał i podziękował.
Podsumowując - mimo kilku minusów to koncert bardzo udany i nie mogę doczekać się następnego, 8/10.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline mar00

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +12
Odp: RHCP
« Odpowiedź #229 dnia: Lipca 02, 2016, 02:23:18 pm »
0
Byłam☺ To był mój pierwszy koncert RHCP więc może podchodzę do tego zbyt emocjonalnie ale jak dla mnie był fenomenalny.
Na plus:
-Josh- bardzo polubiłam tego gościa. Rozkręcił się od czasów IWY i teraz pokazuje na co go stać. Solo do She's Only 18 i Dark Necessities było wspaniałe. Dodatkowo jego wykonanie Close My Eyes ❤ Ogólnie wokal Josha powala mnie na kolana, ma taki hipnotyzyjący głos...
-Flea śpiewający Polskaaa biało- czerwoni
-Chad jak zwykle dał czadu
-Energia na scenie
-Setlista oparta w 1/3 na nowym albumie, który jest bardzo dobry swoją drogą +zagrali Nobody Weird Like Me

Na minus:
-Ludzie przepychający się pod sceną, pierwsze dwie piosenki były koszmarne, dopiero potem trochę się uspokoili
-Forma Antka niestety nie powaliła
-Nagłośnienie- momentami nie słyszałam wokali
-Krótko grali, ale wiadomo jak to jest na festiwalach

Podsumowując: wspaniale się bawiłam, chociaż  jestem nieco poobijana. Zespół nadal trzyma formę i pokazuje to na żywo. Liczę na koncert halowy w następnym roku!
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2016, 02:27:36 pm wysłana przez mar00 »

Offline mar00

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +12
Odp: RHCP
« Odpowiedź #230 dnia: Lipca 04, 2016, 02:23:35 pm »
0
Wczoraj minęło równo 9 lat od pierwszego koncertu Papryczek w naszym kraju. Dzisiaj Chorzów uważany jest za jeden z najlepszych występów rhcp i porównywany z niesamowitym Slane Castle. Może ktoś z forumowiczów był w Chorzowie i chciałby podzielić się wspomnieniami z tamtego dnia? Rzeczywiście było tak wspaniale czy wręcz przeciwnie?

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: RHCP
« Odpowiedź #231 dnia: Lipca 04, 2016, 02:30:45 pm »
0
Było słabo :) 1h 45 min pograli, zwijając się następnie bez słowa. Wspominam ten występ jako jeden z najgorszych dużych koncertów, na jakich byłem.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline mar00

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +12
Odp: RHCP
« Odpowiedź #232 dnia: Lipca 04, 2016, 02:36:09 pm »
0
Strasznie któtko jak na taki koncert
2,5h to powinno być minimum

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: RHCP
« Odpowiedź #233 dnia: Lipca 04, 2016, 05:45:05 pm »
0
czy zagorzali fani RHCP tez sapia o fatalny koncertowy wokal Kiedisa?
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: RHCP
« Odpowiedź #234 dnia: Lipca 04, 2016, 06:15:42 pm »
0
Było słabo :) 1h 45 min pograli, zwijając się następnie bez słowa. Wspominam ten występ jako jeden z najgorszych dużych koncertów, na jakich byłem.
Z tego co pamiętam to zasadniczy set był spoko, chociaż wokalnie nie było raczej rewelacji, natomiast bisy były słabe, zamiast zakończyć mocnym pierdolnięciem to pojamowali i się zwinęli, przez to wiele osób, przy dość krótkim czasie koncertu, było rozczarowanych występem jako całokształtem
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline mar00

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +12
Odp: RHCP
« Odpowiedź #235 dnia: Lipca 04, 2016, 06:48:08 pm »
0
@sunsetstrip byłam teraz na RHCP na Openerze, koncert fantastyczny  i tak, uwielbiam Papryczki ale wokal Kiedisa jest kiepski (nigdy nie był wspaniały, choć miewał lepsze momenty).Ten zespół nadrabia instrumentalnie, a lepszym wokalistą jest Josh niż Anthony.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2016, 07:01:43 pm wysłana przez mar00 »

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12048
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: RHCP
« Odpowiedź #236 dnia: Lipca 04, 2016, 07:11:02 pm »
0
Ja byłem w Warszawie na Impact w 2012 i też wspominam to jako najsłabszy koncert tych dużych gwiazd, które u nas były. Wokal wtedy był w miarę znosny, ale pograli tylko 1:40, z czego 30 minut jammowania, a byli główną gwiazdą festiwalu. Poza tym słychać było brak zgrania, każdy szedł w swoją stronę - bas, perka, gitara.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: RHCP
« Odpowiedź #237 dnia: Lipca 04, 2016, 07:26:52 pm »
0
@sunsetstrip byłam teraz na RHCP na Openerze, koncert fantastyczny  i tak, uwielbiam Papryczki ale wokal Kiedisa jest kiepski (nigdy nie był wspaniały, choć miewał lepsze momenty).Ten zespół nadrabia instrumentalnie, a lepszym wokalistą jest Josh niż Anthony.

ano wlasnie - slyszalem kiedys bootlega, bodajze Chorzow albo Wawa i slabiutko bylo, az bylem zaskoczony bo pierwszy raz go slyszalem na zywo
zreszta osoby ktore byly na koncercie mowily w podobnym tonie
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: RHCP
« Odpowiedź #238 dnia: Lipca 04, 2016, 07:29:25 pm »
0
czy zagorzali fani RHCP tez sapia o fatalny koncertowy wokal Kiedisa?
Niestety. Zwłaszcza, że Antek do wybitnych wokalistów nie należy, więc tym bardziej to trochę bolało. Dlatego im więcej wokalu Josha tym lepiej.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline mar00

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +12
Odp: RHCP
« Odpowiedź #239 dnia: Lipca 04, 2016, 07:35:04 pm »
0
@Meximax dokładnie, Josh robi świetną robotę. Im mniej Antka tym lepiej dla nas.