Autor Wątek: Nirvana  (Przeczytany 94416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #315 dnia: Lutego 20, 2012, 07:15:35 pm »
0
hej, tam w komentarzach padają wielkie słowa ale w jaki sposób "kurt kombajn zmienił oblicze muzyki"?

Offline 4Paradise8

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +72
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #316 dnia: Lutego 21, 2012, 01:14:55 pm »
0
Ja lubie Nirvane bo to dzięki temu zespołowi zaczęłam się interesować rockiem  :) Ale nie uważam Nirvany za jakiś świetny zespół   :_:
Niektóre utwory są super i mają duże przesłanie a nie które po prostu dołują.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34664
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3432
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #317 dnia: Lutego 21, 2012, 01:31:56 pm »
0
Lubiłem, lubię i będę lubił Nirvanę. Za to, że przez jakiś czas pokazali, że można inaczej, że nie trzeba tankowców, delfinów i teledysków za miliony, żeby ktoś zauważył  ;) A teraz możecie mnie pobić  :P :D
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #318 dnia: Lutego 21, 2012, 01:34:01 pm »
0
Nawet nie trzeba umieć grać na instrumentach by być zauważonym! To dopiero sztuka.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34664
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3432
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #319 dnia: Lutego 21, 2012, 01:39:25 pm »
0
To akurat nie, ale wiedziałem co napisać, żeby odezwał się konkretny forumowicz. A to już jest sztuka  :P ;)
A wracając do Nirvany Kurt nie był wybitnym muzykiem, Nirvana nie była wybitnym zespołem, ale tak jak Gunsi dobrze wpisała się w swój czas. Zostało po niej kilka niezłych kawałków, pamiętny Unplugged i tyle. Mało? Po wielu innych zespołach nie zostaje nawet tyle.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #320 dnia: Lutego 21, 2012, 07:05:55 pm »
0
Nirvana grała dość prostą muzykę i też świetną, ale głównie cała istota Nirvany skupiała się wokół Cobaina i tekstów, które pisał. Problem z Nirvaną jest taki, że stała się kultowa, jakby to ująć, w nieodpowiednim kierunku.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34664
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3432
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #321 dnia: Lutego 21, 2012, 08:21:42 pm »
0
Co masz na myśli? ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #322 dnia: Lutego 21, 2012, 08:53:44 pm »
0
Myślę o tym tak, że dzisiaj każdy "zbuntowany" nastolatek słucha Nirvany, bo "tak się robi", a producent na przykład jakichś tekstylii, żeby produkt sprzedawał się lepiej, to rzuci gdzieś tam w którejś kolekcji jakieś znane logo na ciuch i często gęsto jest to Nirvana. Ogólnie jak dla mnie media wykreowały ten zespół na coś takiego pokroju współczesnych gwiazdek pop, więc wielu ludziom Nirvana może się kojarzyć jako przereklamowany produkt. A myślę, że zasługuje na trochę więcej. Na przykład ja nie potrafię słuchać Smells Like Teen Spirit. Nie dlatego, że mi się nie podoba, albo że sam w kółko i w kółko słuchałem tego kawałka, ale dlatego, że ten motyw pojawiał się wszędzie gdzie się dało: w spotach reklamowych, w zwiastunach różnych filmów czy seriali, czy dlatego że w radiu był wplątany pomiędzy różne jednodniowe hity.
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2012, 09:00:11 pm wysłana przez TheWlo »

WindOfChange

  • Gość
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #323 dnia: Lutego 21, 2012, 09:24:00 pm »
0
z Nirvaną teraz taka nieco dziwna sytuacja, że jest cały czas "modna". i niektórzy ludzie (w mniej więcej gimnazjalno-licealnym wieku ofkors) słuchają Nirvany i "jarają się" Kurtem, mając gdzieś inne zespoły z tamtych czasów i (nieco starszego) rocka ogólnie. "stała się kultowa w nieodpowiednim kierunku", dokładnie  ;)

Offline cheeky

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #324 dnia: Lutego 21, 2012, 09:38:58 pm »
0
Ja Nirvany słucham od jakichś 4 lat, dla mnie to długo, bo mam 15  :D Sporo się o zespole i o samym Kurcie naczytałam i wydaje mi się, że do jakiejś tam opinii mam prawo. Wydaje mi się , że geniusz Nirvany opiera się na geniuszu Cobaina i całej jego osobie. Może i muzyka jest prosta ( cokolwiek to znaczy  ;) ), ale mi się podoba przede wszystkim ten cały grungowy nieład i bałagan. Kurt zdecydowanie coś do powiedzenia miał, więc i muzyka ma przesłanie ( może dla każdego inne, ale ma ). No niestety Nirvana wdarła się , chociaż to chyba źle powiedziane , raczej ktoś ją włączył to tego całego mainstreamu i raczej to nie jest pozytywne. Zespołu zaczęły słuchać osoby mające niewielkie o nim pojęcie , ,, ale reszta słucha, więc ja też ". O ile dobrze mi się wydaję to Kurt kierował muzykę do określonej publiczności -chyba takiej, która ich rozumie. Teraz to wszystko trochę się przewróciło i nie jest tak jak powinno  . Oczywiście niczego tu nie uogólniam i nie wrzucam wszystkich do jednego wora, myślałam o określonych ludziach, ale nie próbuje ich obrażać, po prostu niezbyt entuzjastycznie odbieram to jak ktoś mówi ,, słucham Rihanny, Lady Gagi i Nirvany " ,a to się dosyć często zdarza.

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #325 dnia: Lutego 21, 2012, 09:48:48 pm »
0
często pojawia sie że słuchanie [wstaw coś uwazanego za kultowe] jednocześnie słuchając/lubiąc [wstaw coś powszechnie uwazanego za kicz] jest 'złe'. czasem słuchając czegoś podczas jazdy samochodem/w sklepie spodoba mi sie i nie patrze na to kto to spiewa tylko jak to lubie.

Offline cheeky

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #326 dnia: Lutego 21, 2012, 09:55:02 pm »
0
Rozumiem, przecież ja też tak mam i to chyba normalne. Jasne, że nie będę słuchać tylko tzw. starego rocka,  ,,bo  to jest true" i przecież  nie wyjdę za ,, mój " gatunek . Pisałam bardziej o takich typowych przykładach fanek słuchania tego co akurat dzisiaj popularne.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34664
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3432
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #327 dnia: Lutego 21, 2012, 10:08:20 pm »
0
"stała się kultowa w nieodpowiednim kierunku", dokładnie  ;)

Swego czasu o podobnej sytuacji dotyczącej innego zespołu opowiadała mi znajoma, więc rozumiem :) Tyle tylko, że nie jest winą zespołu, że stał się pewnego rodzaju "ikoną", tak,  jak nie było winą Gunsów, że w 1991/92 bałem się otworzyć lodówkę, żeby z niej Axl nie wyskoczył  ;) Tak, były takie czasy droga młodzieży ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

WindOfChange

  • Gość
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #328 dnia: Lutego 21, 2012, 10:39:07 pm »
+1
czy ktoś powiedział, że to wina zespołu? ;) a tak swoją drogą nie miałabym nic przeciwko żeby mi Axl z lodówki wyskoczył  :sorcerer: [koniec offtopa:D]

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12039
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2200
    • As Koncertowy
Odp: Nirvana
« Odpowiedź #329 dnia: Lutego 21, 2012, 10:41:33 pm »
0
offtop
Nie ma takiej lodówki na świecie, która by Axla w obecnych rozmiarach pomieściła :P
koniec offtopa

 

Nirvana

Zaczęty przez guest2646

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2091
Ostatnia wiadomość Stycznia 23, 2010, 04:26:30 pm
wysłana przez Meximax