Autor Wątek: Nirvana  (Przeczytany 94252 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wojtek

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1268
  • Respect: +42
Nirvana
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 31, 2006, 02:09:49 pm »
0
Każdy przez ten zespół jakoś "przechodzi" ja  Nigy nie lubiłem tego zespołu nie moge się zgodzić ze Cobain był swietnym gitarzystą był raczej ciekawą osobowośćią umiał zrobić wokół siebie zamieszanie,otoczke  ale ich muzyka niestety mnie nie przekonywała wołałem w owym czasie Soundgarden jeżeli chodzi oczywiście o muzyke Grungową.
KULT    [size=3.75pt]No Rose - No Fun (84 ofkorse)
ADAM FUDALI na Prezydenta RP!!!!

szary

  • Gość
Nirvana
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 31, 2006, 02:14:18 pm »
0
Wszystko kwestia gustu... sam gatunek ma jednak tyle zespołów, ze praktycznie każdy znajdzie coś co choć troche go zainteresuje

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Nirvana
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 01, 2006, 04:42:33 pm »
0
Nirvana jest wg mnie bardzo "specyficznym" zaspolem w dziejach muzyki! Osobiście uważam, że grali dobrą muzyke i stworzyli własny, niepowtarzalny styl, czego wielu po prostu nie potrafi...
Kurt mial moim zdaniem ciekawy wokal i swoją osobowością przykuwał uwagę! Rozciągnięty sweter, dżinsy, i tak zwane "brzdękanie" na gitarce już chyba na zawsze wpisze sie w moj obraz Cobaina, ktory mam przed oczami. ;)
Nirvana była bardzo dobrym  zespolem, ale nieodgadnionym do dzis jest dla mnie...dlaczego poświęca sie im więcej uwagi, niż innym kapelom z tamtych lat? Czy rzekome samobójstwo lidera może stać się swoistą komercjalizacją zespołu??!

PS: Bardzo często slucham Nirvany z MTV Unplugged...to naprawdę świetna  muzyka...

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Nirvana
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 01, 2006, 08:51:55 pm »
0
NIrvana... Uwielbiam  :D  

szary

  • Gość
Nirvana
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 01, 2006, 09:41:15 pm »
0
A mnie jest przykro jak czytam w internecie, że nirvana jest głupim zespołem, bo nic nie osiągneli... Poza tym dużo ludzi nienawidzi ich, a właściwie samego Kurta najbardziej dlatego, że obecnie tak bardzo się hołduje jego postać, czyli, że "gówniarze" chodzą w koszulkach i z naszywkami na dupie, a nie wiedzą w ogóle na czym polegał fenomen Nirvany. Przecierz sam Kurt nie uważał się za gwiazdora i tak samo jest z jego kolegami z zespołu... Cobainowi napewno nie spodobało by się to co się teraz wyrabia z jego wizerunkiem, on stał się Bogiem, a tak naprawde nigdy do tego nie dążył. To media zrobiły z niego takiego idola "dla smarkaczy" i to media są temu wszystkiemu winne, a nie Kurt.
Obecnie nawet jego żona zarabia na nim, co dla mnie jest nia do pomyślenia, np sprzedaje ona część swoich udziałów Bono (tego od U2) za nie byle jakie pieniądze - jak sama przyznaje. Równie dobrze mogła by sprzedać je Eminemowi i Britney Spears, byle by tylko ustawić się do końca życia... no co, nie jest tak?

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Nirvana
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 05, 2006, 07:41:57 pm »
0
Dzisiaj 12 rocznica śmierci Kurta Cobaina  :(  

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Nirvana
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 05, 2006, 08:19:31 pm »
0
Cytuj
Dzisiaj 12 rocznica śmierci Kurta Cobaina  :(
To już dwunasta rocznica???
Jak ten czas leci...
Pamiętam dokladnie ten dzień, kiedy moja mama przyniosła "Bravo" (wtedy moja ulubiona gazeta - nie było w owych czasach dużego wyboru ;) ) i przeczytalam w nim, że Ku rt nie żyje....Dla niespełna  dziesięcioletniej dziewczynki, było to czymś niepojętym, dlaczego ktoś może odebrać sobie życie...
W sumie po dzień dzisiejszy jest to dla mnie wielką zagadką ludzkiej złożonej psychiki... <_<
O tego momentu Kurt stał się w moich oczach swego rodzaju mitem...kimś szczególnym, o kim nie zapomina sie w przeciągu tygodnia!
Był jedyny w swoim rodzaju...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2008, 12:41:37 pm wysłana przez rose84 »

Offline dizzy

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Nirvana
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 05, 2006, 08:30:45 pm »
0
jest to jeden z najbardziej przereklamowanych zespołów historii rocka

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Nirvana
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 05, 2006, 08:32:32 pm »
0
Cytuj
jest to jeden z najbardziej przereklamowanych zespołów historii rocka
Możesz swoją myśl rozszeżyć?  

Offline ural

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Madness is like gravity. It needs a little push...
  • Respect: +13
Nirvana
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 05, 2006, 08:47:59 pm »
0
Cytuj
Cytuj
jest to jeden z najbardziej przereklamowanych zespołów historii rocka
Możesz swoją myśl rozszeżyć?
Ja mogę to zrobić, bo akurat się zgadzam z powyższą myślą (po części).

Moim zdaniem Nirvana to niezły zespół, sam nawet mam płytkę - jest kilka niezłych wałków jak np. Lithium (mój ulubiony wałek Nirvany) czy Aneurysm - ale powiedzmy sobie szczerze - szał na punkcie Nirvany rozpoczął się w momencie gdy Cobain strzelił sobie w łeb. To jak z kultem Diany, Lennonem, Morrisonem, czy Charles Mansonem - po prostu takie wydarzenia najlepiej reklamują dane osoby i to co zrobiły - Nirvana była wielka na początku lat 90 ale jak Kurt się puknął, to wtedy zrobiła się to kapela kultowa, bo strzelił sobie w łeb gdy byli u szczytu. Podobnie by pewnie było z Hutchencem i z INXS, gdyby się powiesił w latach 80... Nie oszukujmy się - śmierć się najlepiej sprzedaje i jest najlepszą promocją. Jak tylko Kurt się zabił, to zrobiła się moda na sztruksowe spodnie i sweterki - wszystkie laski tak chodziły ubrane i ścięte na Kurta, co było z lekka wqrwiające. Nagle sami fani Nirvany byli.

Nic nie chcę Nirvanie umniejszać, bo sam jak pisałem mam nawet ich płytkę i uważam że byli nieźli, ale kultowi się stali dzięki wiadomemu wydarzeniu. I taka jest niestety prawda, ale tak samo było w wypadku masy innych wykonawców.  

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Nirvana
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 05, 2006, 08:57:18 pm »
0
Cytuj
To jak z kultem Diany, Lennonem, Morrisonem, czy Charles Mansonem - po prostu takie wydarzenia najlepiej reklamują dane osoby i to co zrobiły - Nirvana była wielka na początku lat 90 ale jak Kurt się puknął, to wtedy zrobiła się to kapela kultowa, bo strzelił sobie w łeb gdy byli u szczytu.
Przykład Lennona wydaje mi się co najmniej nie na miejscu! Mam nadzieję,że wiesz co mam na myśli! Akurat ta osoba nie potrzebowała "reklamy", a jej kult był nie mniejszy przed śmiercią niż po tym fatalnym strzale psychopaty!
Wiem, co masz na myśli (zgadzam sie z tym po częsci), ale Lennona mógłbyś sobie darować ;) !

Offline ural

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Madness is like gravity. It needs a little push...
  • Respect: +13
Nirvana
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 05, 2006, 09:04:44 pm »
0
Nie no zgadzam się że Lennon był już wtedy kultowy to fakt - więc w sumie nie powinien do końca być w tym zestawieniu ;)... choć trzeba też przyznać, że w ten sposób jego kult przerósł to jak się traktuje Mc Cartneya (dochodzi jeszcze kwestia jego przesłania itp. - to w ogóle bardzo złożona osobowość), którego ja np. równie szanuję... choć może ja nie jestem obiektywny, bo np. z Beatlesów to chyba największą sympatią darzyłem Harrisona nie wiedzieć czemu :).

A może jeszcze jedno - jak ktoś lubi takich wykonawców jak Orbison, Petty, Dylan czy Harrison właśnie, to polecam zespół Travelling Willburys - choć pewnie i tak większość z Was o nim słyszała - sorry za offtop.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2006, 09:11:06 pm wysłana przez ural »

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Nirvana
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 05, 2006, 09:10:08 pm »
0
Cytuj
Nie no zgadzam się że Lennon był już wtedy kultowy to fakt - więc w sumie nie powinien do końca być w tym zestawieniu ;)...
Własnie o to mi chodzi! Ale zostało Ci "wybaczone" :D ! Piszesz z rozmachem ;) !

Offline dizzy

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Nirvana
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 05, 2006, 09:10:48 pm »
0
Cytuj
Cytuj
To jak z kultem Diany, Lennonem, Morrisonem, czy Charles Mansonem - po prostu takie wydarzenia najlepiej reklamują dane osoby i to co zrobiły - Nirvana była wielka na początku lat 90 ale jak Kurt się puknął, to wtedy zrobiła się to kapela kultowa, bo strzelił sobie w łeb gdy byli u szczytu.
Przykład Lennona wydaje mi się co najmniej nie na miejscu! Mam nadzieję,że wiesz co mam na myśli! Akurat ta osoba nie potrzebowała "reklamy", a jej kult był nie mniejszy przed śmiercią niż po tym fatalnym strzale psychopaty!
Wiem, co masz na myśli (zgadzam sie z tym po częsci), ale Lennona mógłbyś sobie darować ;) !
nie uwazam  ze ich kompozycje były tak wspaniałe jak niektórzy sie zachwycaja. Mysle tak jak ural ze ich ''kult'' zaczął sie dzieki smierci cobaina . To tyle moje subiektywne zdanie

szary

  • Gość
Nirvana
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 05, 2006, 09:14:59 pm »
0
Cytuj
Cytuj
Cytuj
jest to jeden z najbardziej przereklamowanych zespołów historii rocka

Możesz swoją myśl rozszeżyć?

Ja mogę to zrobić, bo akurat się zgadzam z powyższą myślą (po części).

Moim zdaniem Nirvana to niezły zespół, sam nawet mam płytkę - jest kilka niezłych wałków jak np. Lithium (mój ulubiony wałek Nirvany) czy Aneurysm - ale powiedzmy sobie szczerze - szał na punkcie Nirvany rozpoczął się w momencie gdy Cobain strzelił sobie w łeb. To jak z kultem Diany, Lennonem, Morrisonem, czy Charles Mansonem - po prostu takie wydarzenia najlepiej reklamują dane osoby i to co zrobiły - Nirvana była wielka na początku lat 90 ale jak Kurt się puknął, to wtedy zrobiła się to kapela kultowa, bo strzelił sobie w łeb gdy byli u szczytu. Podobnie by pewnie było z Hutchencem i z INXS, gdyby się powiesił w latach 80... Nie oszukujmy się - śmierć się najlepiej sprzedaje i jest najlepszą promocją. Jak tylko Kurt się zabił, to zrobiła się moda na sztruksowe spodnie i sweterki - wszystkie laski tak chodziły ubrane i ścięte na Kurta, co było z lekka wqrwiające. Nagle sami fani Nirvany byli.

Nic nie chcę Nirvanie umniejszać, bo sam jak pisałem mam nawet ich płytkę i uważam że byli nieźli, ale kultowi się stali dzięki wiadomemu wydarzeniu. I taka jest niestety prawda, ale tak samo było w wypadku masy innych wykonawców.

A to jakaś nowość???

Tu taki ciekawy filmik, ale niezbyt miły
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=uNS2z9b_8fE&search=nirvana" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=uNS2z9b_8fE&search=nirvana</a>
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2006, 09:15:51 pm wysłana przez Szary »

 

Nirvana

Zaczęty przez guest2646

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2088
Ostatnia wiadomość Stycznia 23, 2010, 04:26:30 pm
wysłana przez Meximax