Autor Wątek: Metallica  (Przeczytany 222318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mario78

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 293
  • Respect: +5
    • http://
Odp: Metallica
« Odpowiedź #390 dnia: Września 17, 2008, 11:47:12 pm »
0
To jest Trash Metal ?? Moim zdaniem to jest Hardrock, ale mogę się mylić.
Nie to jest thrash metal ;)

Płytę przesłuchałem ,już z 5 razy i coraz więcej elementów mi się podoba-to nie jest płyta którą można ocenić po jednym przesłuchaniu,bo wiadomo ,że jak coś szybko wleci to jeszcze szybciej wyleci. Metallica,powróciła do pisania utworów o strukturze złożonej,tak jak to miało miejsce za czasów wspaniałej AJFA,ze z jednego utworu z tego albumu nie jeden zespół pokusiłby napisać całą płytę -tyle tam było riffów. To nie jest prosta muzyka,to jest ciężki metal-i ktoś kto nie słucha na co dzień Testamentu,Slayera,Megadeth itd-nie polubi tej płyty-nie ma co się na siłę zmuszać ,ze to przebojowa meta-na tej płycie nie ma żadnego przeboju i tak ma być-na pierwszych 4 płytach też nie było i dlatego fani metalu tak je ubóstwiają.
Pamiętam jak z 18 lat temu ,usłyszałem pierwszy raz MOP-mówię kurde jakie to zakręcone,z 10 razy musiałem przesłuchać ,aby odkryć jej piękno i bezkompromisowy thrashowy łomot.
Mam takie marzenie ,aby Death Magnetic,docierał do mnie tak samo powoli ,odkrywał się ,ale nie łudzę się tak nie będzie Metallica nie nagra nigdy już albumu lepszego (w mojej ocenie)od któregokolwiek albumu z lat 80-ale poszli w dobrą stronę i mogę powiedzieć ,że na taką płytę czekałem

Offline chevantonGNR

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Metallica
« Odpowiedź #391 dnia: Września 18, 2008, 11:25:34 am »
0
Płyta mi sie bardzo podoba, ogólnie to wszystkie kawałki są bardzo równe, dlatego ciężko wyróżnić tylko jeden. Jest to najlepsza płyta od czasu Black Albumu. Nie spodziewajmy się drugiego Ride The Lightning
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2008, 11:42:09 am wysłana przez chevantonGNR »

SSolid

  • Gość
Odp: Metallica
« Odpowiedź #392 dnia: Września 18, 2008, 12:32:19 pm »
0
Bartek - zgadzam się z Tobą w 100% jeśli chodzi o to co napisałeś odnośnie reakcji ludzi. Myślę, że zawsze znajdą się ludzie, którym coś się nie spodoba. Wszystkim się nie dogodzi. A pewnie, że lepiej, że chłopaki nie nagrywają ciągle tego samego tylko szukają nowych brzmień. Mi np. "St. Anger" się podoba. Byłem troszkę rozczarowany "Load" i "Reload" (aczkolwiek po upływie czasu i one mi się spodobały, nie stając się jednak moimi ulubionymi płytami Metallicy) to dostałem mocną "St. Anger". To ludzie się czepiali brakiem solówek. Kirk nie chciał (lub nie widzieli potrzeby ich grać w tamtym czasie) to nie grali. Pewnie będzie tak, że teraz ludziom czegoś na tej płycie brakuje, dostaną to na następnej, to wynajdą inny powód dla którego kolejna płyta się nie spodoba.

Ja być może w piątek zakupię w końcu płytę to odniosę się do jej muzycznej strony, bo na razie nie odsłuchuję w necie.
Ale to takie gadanie, mi ani st. anger nie podszedl ani ta plyta, nie narzekam zeby narzekac tylko pisze jak jest. Juz wole I Disappear czy No leaf CLover

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Metallica
« Odpowiedź #393 dnia: Września 18, 2008, 01:25:49 pm »
0
jak komuś się wokal na tej płycie nie podoba niech przesłucha dema, są też inne teksty w niektórych piosenkach inna inia melodyczna i tempo

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15157
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1490
Odp: Metallica
« Odpowiedź #394 dnia: Września 18, 2008, 05:35:42 pm »
0
nie narzekam zeby narzekac tylko pisze jak jest.

I właśnie super. Tylko, że większość osób (nie mam tu na myśli osób od nas z forum) narzeka tylko chyba po to aby ponarzekać... Przynajmniej mi się tak wydaje. I właśnie to mnie wkurza.  ;) Jasne, że płyta się nie może wszystkim podobać, bo to moim zdaniem nierealne.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Metallica
« Odpowiedź #395 dnia: Września 18, 2008, 11:36:46 pm »
0

Offline Daktyll

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Respect: 0
Odp: Metallica
« Odpowiedź #396 dnia: Września 18, 2008, 11:45:41 pm »
0
Co prawda to prawda panowie od masterki powinni sie bardziej postarac, slychac czasami "charczenie"(z oryginału CD) i dzwiek ogolnie jakis taki plaski...jakby zmulony, oczywiscie nie wszędzie.


Proponuje zaopatrzyc sie w wersje z Guitar Hero, mozna powiedziec ze jest prosto ze zrodla i jest tez o wiele lepsza. Panom z masteringu zachciało sie podniesc glosnosc 2x(w oryginale) w ten sposob poobcinali dzwieki itd...:)
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2008, 12:46:19 am wysłana przez Daktyll »

Springsteen

  • Gość
Odp: Metallica
« Odpowiedź #397 dnia: Września 19, 2008, 10:41:00 pm »
0
Płyta po pierwszym przesłuchaniu podoba mi się a The Day That Never Comes słucham już dziś 4 raz - świetny utwór . Lepiej mi się słucha niż St.Anger zdecydowanie . Krytyka jest oczywiście potrzebna - ale jeżeli ktoś liczył na dorównanie MOP  czy Black Album to chyba od dawna żyje w wyimaginowanym świecie .

Offline Kasiorka

  • Patience
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
    • kasiorka.deviantart.com
Odp: Metallica
« Odpowiedź #398 dnia: Września 19, 2008, 10:57:12 pm »
0
no proszę, "The day that never comes" się wielu ludziom podoba :D czyli nie jestem sama, to dobrze.

komu się z początku ta płyta nie podoba, to po kilku przesłuchaniach zmieni zdanie.
wokal 'złagodniał', to w sumie w połowie dobrze ;p
płyta ogólnie mówiąc bardzo melodyczna, kompozycje przemyślane.


Kirk i Lars dają czadu. :D

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34707
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Metallica
« Odpowiedź #399 dnia: Września 20, 2008, 04:24:01 pm »
0
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

SSolid

  • Gość
Odp: Metallica
« Odpowiedź #400 dnia: Września 20, 2008, 05:23:37 pm »
0
ripa z gh3 mozna oczywiscie sciagnac z sieci ;]

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Metallica
« Odpowiedź #401 dnia: Września 20, 2008, 06:08:05 pm »
0
Muszę powiedzieć, że jest to najlepsza płyta mety. Nie wiem o co chodzi jej krytykom.

Offline vitia

  • Uploaderzy
  • Paradise City
  • ****
  • Wiadomości: 653
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nałogowy Współwłaściciel
  • Respect: +11
    • wartburgowo
Odp: Metallica
« Odpowiedź #402 dnia: Września 20, 2008, 07:37:09 pm »
0
Nie wiem do czego się dopierdalacie. Płyta jest naprawdę świetna! Z każdym jej przesłuchaniem lubię ją coraz bardziej. Brzmi trochę jak "best of", bo słychać echa i StAnger, i Load, i Masterki...Ogólnie duży plus.

Oczywiście szanuję prawo do posiadania własnego zdania przez innych,jak choćby Moonsun. Ale ogólnie chyba przesadzacie z ilością krytyki. A już narzekanie Solida na to, że mamy możliwośc kupienia jej w niższej cenie... masz wybór, są trzy wersje dostępne w sklepach. BTW, prawie wszystkie płyty Mety można teraz kupić w MM za ok 36zł. Czy to źle???

SSolid

  • Gość
Odp: Metallica
« Odpowiedź #403 dnia: Września 20, 2008, 09:15:54 pm »
0
. A już narzekanie Solida na to, że mamy możliwośc kupienia jej w niższej cenie... masz wybór, są trzy wersje dostępne w sklepach. BTW, prawie wszystkie płyty Mety można teraz kupić w MM za ok 36zł. Czy to źle???
Nie podoba mi sie po prostu ta akcja bo sie na nia nacialem juz raz i styknie. Tyle o tym. A plyta jest imo slaba i juz.

Offline vitia

  • Uploaderzy
  • Paradise City
  • ****
  • Wiadomości: 653
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nałogowy Współwłaściciel
  • Respect: +11
    • wartburgowo
Odp: Metallica
« Odpowiedź #404 dnia: Września 20, 2008, 10:13:28 pm »
0
Nie podoba mi sie po prostu ta akcja bo sie na nia nacialem juz raz i styknie.Tyle o tym.

Bo gapa jesteś i tyle :P

A plyta jest imo slaba i juz.

Się nie zgadzam, ale oczywiście rozumiem, że masz prawo do własnego zdania.

 

Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010

Zaczęty przez Mike Patton

Odpowiedzi: 130
Wyświetleń: 32918
Ostatnia wiadomość Marca 16, 2011, 09:44:25 am
wysłana przez balazianka