Autor Wątek: Metallica  (Przeczytany 222367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Metallica
« Odpowiedź #465 dnia: Listopada 23, 2008, 02:01:55 pm »
0
MOJO: W 1992 roku w ramach promocji „Czarnego Albumu” podczas stadionowej trasy po USA Metallica współdzieliła scenę z Guns N’Roses, których opisałeś jako „wrogowie”. Czy w tamtym czasie postrzegałeś ich wokalistę, Axla Rose jako rywala?

JamesH: To interesujące. W trakcie tej trasy Lars był bardzo otwarty na scenę z Los Angeles. Potrafił wpadać w obsesje na czyimś punkcie i starał się dowiedzieć wszystkiego o tej osobie. Tak to wyglądało, delikatnie mówiąc (śmiech). Podążanie za Axlem było jego pomysłem. (Udając glos Larsa) „On jest całkiem miłym gościem!”. Ale on tak podchodził do każdego. Jeśli usiadłbyś do rozmowy z Hitlerem, „On jest całkiem miłym gościem, gdy go poznać tak bliżej!” I żeby było jasne, nie porównuje Axla do Hitlera! No może Mussoliniego... Nie proszę! Ale co oni sobą reprezentowali... To jest bitwa: skromny heavy metal (heads-down heavy metal) kontra pompa Los Angeles i te ich napompowane fryzury. Tak właśnie to wyglądało - błyskotki kontra brud.

MOJO: Każdej nocy chcieliście ich zniszczyć?

JamesH: Tak, to był nasz cel. I zawsze mieliśmy taki cel gdy graliśmy z inna kapela na scenie.

MOJO: Czy myślisz, że miedzy tobą a Axlem mogło dojść do swego rodzaju niezrozumienia, błędnego odebrania swoich charakterów. Jako fan Lynyrd Skynyrd, który był zapalonym myśliwym możesz być przedstawiany jako twardogłowy wieśniak (redneck – nieformalne określenie na biednego i nie wykształconego człowieka, rasy białej, żyjącego głównie na wsi w południowej części Stanów Zjednoczonych. Z reguły również osoba uprzedzona do innych i nietolerancyjna, bigot [definicja z Cambridge Advanced Learner's Dictionary] – przyp. Imperius).

JamesH: (śmiech) Cóż, myślę że jest pewna cześć charakteru takiego twardogłowego (redneck-przyp. Imperius), która czyni go dumnym z siebie i jest druga cześć, bardziej uwłaczająca godności. Jeśli jesteś twardogłowym jesteś w stanie śmiać się z innych twardogłowych. Posiadam pewne cechy i przymioty, które mogą mnie charakteryzować. Nie mam może najlepszego wykształcenia! To prawda, lubię gdy rzeczy i sprawy są prostsze, mniej skomplikowane. Nie zależy mi na noszeniu modnych ciuchów, a w kontekście zespołu, wygląda na to, że jestem bardziej... Powiedzmy, ze jestem typowo amerykański.
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2008, 02:04:55 pm wysłana przez Slither »

Offline Ghost_82

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +53
Odp: Metallica
« Odpowiedź #466 dnia: Listopada 25, 2008, 12:21:16 am »
0
Ciekawy artykuł. Tylko szkoda że takie krótkie, nie masz tego więcej  ;)




Uploaded with ImageShack.us

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34709
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Metallica
« Odpowiedź #467 dnia: Grudnia 05, 2008, 07:06:29 pm »
0
Słuchałem sobie Death Magnetic. Przesłuchałem całość.
Przyznam,że ostatnio w całości płytę Metallicy słuchałem z dobrych 10 lat temu,jeśli nie więcej.
O ile The day wydał mi się średni z tendencją do jeszcze gorzej,o tyle cała płyta jest znacznie lepsza.
To jest Metallica,którą chcialbym słuchać,z dobrą perkusją,ciekawymi gitarami,charakterystycznym wokalem...
ale... no właśnie...
 Czemu Unforgiven 3 nazywa się Unforgiven 3? Jestem w stanie pojąć,że były jakieś podobieństwa między Unforgiven,a Unforgiven II,ale tu już tego nie ma. Chyba,że chodzi o tekst,a tego przed sobą nie miałem.

Generalnie słychać,że to Metallica,chłopaki grają mocno,nawet z pomysłem,ale ma się wrażenie,że to już gdzieś było...
Dobrze jest przesłuchać,ale hitem dla mnie ta płyta jednak nie zostanie. Pewnie po części dlatego,że w odkrywaniu tego zespołu jestem
o kilka/naście lat do tyłu.

Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15157
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1490
Odp: Metallica
« Odpowiedź #468 dnia: Grudnia 07, 2008, 10:01:45 am »
0
Fragment wywiadu jakiego Lars udzielił ostatnio pismu "Blender"

Cytuj
Kiedy byłeś w trasie z Guns N’ Ross w 1992, co było najbardziej szaloną rzeczą, jaką widziałeś, że Axl robił?

L: Axl to przyjaciel i nie chcę kompromitować tego. Ale co do szalonej "zabawy": [Axl] wypisywał codziennie swojemu przyrodniemu bratu Stuartowi czek na 25,000 dolarów, na wydawanie luksusowych imprez. To było tak, byliśmy w Indianapolis, więc wszędzie tam były samochody Formuły 1, z dziewczynami ubranymi w uniformy załogi mechaników. To był dekadentyzm na najwyższym poziomie jaki kiedykolwiek widziałem, rodzaj dziwaczności Kaliguli [Kaligula był rzymskim cesarzem, słynącym z przepychu, rozrzutności i wyprawiania "nieprzyzwoitych" uczt]. Odbywały się orgie, oczywiście. Czy byłem w to zamieszany? Tak. Cóż, byłem w tym samym pokoju- zostawmy to tak.


Nowy teledysk

« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2008, 05:49:50 pm wysłana przez Hubik »

Offline Daktyll

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Respect: 0
Odp: Metallica
« Odpowiedź #469 dnia: Grudnia 08, 2008, 07:21:04 pm »
0
Coz chyba lepszy od poprzedniego:P ale czegos brakuje, moze jakichs takich wstawek z gry zespolu i hetfielda ktory drze morde:)

Offline Allenstein_gunner

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
  • the best of ME :)
  • Respect: +1
Odp: Metallica
« Odpowiedź #470 dnia: Grudnia 08, 2008, 07:37:13 pm »
0
Czego tam nie ma w tym teledysku ?!  :o ale ogólnie pozytywnie, pomimo że akurat ta piosenka z DM nie robi na mnie wielkiego wrażenia. Dla mnie teledysk to połączenie klimatu z "One", filmu propagandowego i kreskówki  :D w każdym razie przekonuje mnie to bardziej niż ten pseudo- irakijczyk machający łapami  :P
[size=3.75pt]Read it baby with the morning news, with a sweet hangover and the headlines too  8) [/size]
------------------------------------------------------

Offline Daktyll

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Respect: 0
Odp: Metallica
« Odpowiedź #471 dnia: Grudnia 08, 2008, 07:40:09 pm »
0
No klimaty z One ale tam dodatkowo byla pokazana gra zespolu i oto mi chodzi:)

Offline chevantonGNR

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Metallica
« Odpowiedź #472 dnia: Grudnia 08, 2008, 07:41:46 pm »
0
a dla mnie ten teledysk jest jakiś niemy, dźwięk jest obok obrazu

Offline Allenstein_gunner

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
  • the best of ME :)
  • Respect: +1
Odp: Metallica
« Odpowiedź #473 dnia: Grudnia 08, 2008, 07:53:48 pm »
0
No klimaty z One ale tam dodatkowo byla pokazana gra zespolu i oto mi chodzi:)
Czyli żeby było nakręcone dokładnie tak samo jak One tak? Może to i jakis pomysł; w poprzednim teledysku ujęcia zespołu były, imo, zrobione bardzo dobrze- jedyna rzecz która mi się podobała tak naprawdę  ;)

Ale w tym też jest miejscami zabawnie- ten wijący się stek mnie rozwalił  :lol:
[size=3.75pt]Read it baby with the morning news, with a sweet hangover and the headlines too  8) [/size]
------------------------------------------------------

Offline EroticJesus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • All Pigs Must Die/Brain Dead
  • Respect: -2
    • http://img147.imageshack.us/img147/3038/ownedwa2mq8qj0.png
Odp: Metallica
« Odpowiedź #474 dnia: Grudnia 08, 2008, 07:56:32 pm »
0
Powinni zrobić teledysk w stylu starych płyt to w końcu ma być powrót do korzeni. Cienizna.... :ph34r:
Elvis Presley And The Soul Monster!!!
Chinese Democracy Rocks! Don't You Try To Stop Us Now!


Sometimes I feel like
There's nothing that's stopping me  All things are possible  I am unstoppable

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15157
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1490
Odp: Metallica
« Odpowiedź #475 dnia: Grudnia 08, 2008, 07:58:43 pm »
0
Mi się również ten teledysk nie podoba. Jakiś taki bez sensu dla mnie... Jestem zawiedziony.

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Metallica
« Odpowiedź #476 dnia: Grudnia 08, 2008, 08:05:22 pm »
0
IMO ten teledysk jest obrzydliwy...po prostu okropny :ph34r:
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Metallica
« Odpowiedź #477 dnia: Grudnia 09, 2008, 08:00:11 am »
0
To coś jest oficjalnym teledyskiem ?!?!?!?!?!
OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15157
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1490
Odp: Metallica
« Odpowiedź #478 dnia: Grudnia 09, 2008, 05:18:21 pm »
0
Niestety, ale jest to oficjalne video.

Offline lamf

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1612
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Metallica
« Odpowiedź #479 dnia: Grudnia 10, 2008, 04:11:26 pm »
0
Wszystko wskazuje na to, że miał być śmieszny. I bywa, ale niestety za rzadko. Słaby klip, jak dla mnie. No, ale przynajmniej jest...

 

Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010

Zaczęty przez Mike Patton

Odpowiedzi: 130
Wyświetleń: 32922
Ostatnia wiadomość Marca 16, 2011, 09:44:25 am
wysłana przez balazianka