Autor Wątek: Metallica  (Przeczytany 222215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daktyll

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Respect: 0
Odp: Metallica
« Odpowiedź #375 dnia: Września 14, 2008, 10:47:49 pm »
0
Chociażby w empiku można dostać 3 wersje tej płyty. Ja wybrałem tą najuboższą (Polska Cena-Zagraniczny artysta, faktycznie uboga) ale grunt, że jest ścieżka dźwiękowa. I jeszcze ten napis na froncie specjalnie zasłonięty folią "Wydanie polskie"
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2008, 10:50:12 pm wysłana przez Daktyll »

SSolid

  • Gość
Odp: Metallica
« Odpowiedź #376 dnia: Września 14, 2008, 11:22:50 pm »
0
Powinny być dwie wersje w sumie... tania i rozszerzona jak dla mnie... nie jest tak właściwie?
sa tylko zwyklej nie rzucaja na wystawy i dlatego raz sie w to wjebalem.

Offline mario78

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 293
  • Respect: +5
    • http://
Odp: Metallica
« Odpowiedź #377 dnia: Września 16, 2008, 01:51:50 am »
0
Płyta,po dwóch przesłuchaniach,zrobiła na mnie pozytywne wrażenie-przede wszystkim chciałem usłyszeć Thrash Metal i to słyszę. Mam czasami takie wrażenie ,ze ten ukłon w stronę starszych fanów jest trochę na siłe ,ze Meta z chęcią zagrała by kontynuację Reload-może sie mylę .
Dużym minusem jest wokal Jeimsa,w niektórych utworach jego barwa jest taka jak na znienawidzonej  St Anger,a wiem ze potrafi zaśpiewać jak na czarnej płycie ,bo takie wokale też się pojawiają.

Posłucham kilka razy ,i mysle ze będzie dobrze.

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Metallica
« Odpowiedź #378 dnia: Września 16, 2008, 09:56:01 am »
0
To jest Trash Metal ?? Moim zdaniem to jest Hardrock, ale mogę się mylić.
OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

Offline Viper

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Metallica
« Odpowiedź #379 dnia: Września 16, 2008, 06:17:01 pm »
0
Hard rock? Na pewno nie... hard rock to AC/DC a to to co teraz Meta wydała tak nie brzmi


Mam ochote na chińskie :P

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Metallica
« Odpowiedź #380 dnia: Września 16, 2008, 09:35:18 pm »
0
Krótko: przesłuchane – zapomniane... Nie znalazłam na tej płycie ani jednego kawałka, którego chciałabym posłuchać drugi raz :( :'( :'( No, może poza "Suicide & Redemption" - ale też bez fascynacji :sorcerer:
Chętnie puszczę DM dalej ;) Nechebet – życzysz sobie? :)
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline Nechebet

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 814
  • Respect: 0
Odp: Metallica
« Odpowiedź #381 dnia: Września 16, 2008, 09:41:15 pm »
0
Chętnie puszczę DM dalej ;) Nechebet – życzysz sobie? :)
Haha - chetnie. Bacha oddac, czy tez mozna puscic dalej? ;)

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Metallica
« Odpowiedź #382 dnia: Września 16, 2008, 09:59:03 pm »
0
Bacha jak najbardziej puścić dalej :D Chyba stworzymy nową świecką tradycję - coś na kształt "uwolnij książkę" ;)
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline Bartek

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 98
  • szyderca?
  • Respect: 0
    • BASH- biblia szyderców
Odp: Metallica
« Odpowiedź #383 dnia: Września 17, 2008, 02:08:52 pm »
0
Szczerze to przestaje rozumieć o co chodzi w tym ciągłym pluciu na Metallice. Po '88 pojawiły się głosy, że płyty są do siebie podobne, że mają gotowy przepis i go powielają. No to walneli Black Album- Peppersa lat 90- pokazali światu tzw. metal w lżejszej ale ciekawej formie. Wtedy Ci którzy jęczeli, że AJFA to MOP z innymi rifami powiedzieli, że są zdrajcy "Slejer jest tró", a na koncerty chodzą dzieci. Z drugiej strony świat się zajarał i tak powstał pomost między czarną i różową? stroną muzyki. Potem Load i ReLoad, chłopaki szukali nowego brzmienia, inspirowała ich inna muzyka. Slejerzyści się zesrali, że Meta ścięła włosy, sprzedają się sratatata. Jednym się te płyty podobają innym nie(w tym mi) ale Ulrich i sp. przynajmniej szukali czegoś nowego.
Świat chciał "ostro" to dostał St. Anger-  gówno niemalże na miarę wytworów Korna(chociaż Frantic i Sumkinda są ok), LP, Slpiknota i czego tam się teraz słucha na tanim winie wśród 13 latków. A no i internetowi tru mogli napisać, że na Metallice i RS chodzą pozerzy :O A na VR to kto? Profesorowie UW?
Teraz powrót do korzeni- dobra trashowa płyta, świetne riffy, powrót do korzeni, no to Loadowi i Reloadowi płaczą, że po jednym przesłuchaniu nie znaleźli nic ciekawego  :???:
Jasne, że można nagrywać jak Slayer, którego 5 ostanich płyt się od siebie nie różni(wszystkie całkiem niezłe), albo jechać na starych hitach jak Maiden(<3), tylko po co?
Jak Wam dogodzić? Nowego MOPa już nigdy nie będzie, tak samo jak nie będzie nowego "Dark Side...", "Brothers In Arms", "In Rock", "Reigin in Blood"
A no i Solid swoim ciętym jak brzytwa językiem pisze teraz jaki syf, jakie gówno, olaboga, olaboga, a potem razem z połową narodu ustawi się po bilety na koncert, wożąc się koszulką "Death Magnetic". No i jak wyjdzie następna płyta to zamówi w Empiku, żeby odebrać w dniu premiery.

Tak wracając do tematu- bardzo dobra płyta- świetne solówki Hammeta, James już nie jęczy, Rob pokazuje, że nie jest taki drewniany. Najlepsze kawałki; "The Day That Never Comes", "UIII", "All Nightmare Long", "My Apocalypse", "Cyanide"
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2008, 02:10:57 pm wysłana przez Bartek »
-idziesz na melanż?
-nie, muszę być w domu o ósmej

Offline lania

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1182
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +10
Odp: Metallica
« Odpowiedź #384 dnia: Września 17, 2008, 02:25:36 pm »
0
Ja jestem po pierwszym przesłuchaniu płyty. Bardzo mnie zaskoczyła bo po większości komentarzy tutaj spodziewałam się wielkiego gniotu. A płyta bardzo dobra. Chłopaki zapie...ają aż miło :rolleyes:

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Metallica
« Odpowiedź #385 dnia: Września 17, 2008, 02:50:39 pm »
0
Właśnie słucham dem z tej pyty :D Bartek zgadzam się z tobą w pełni ;) mi też się płyta po pierwszym przesłuchaniu nie podobała, a na dziś dzień jest zajebista, a dema też dobre polecam ;)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15157
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1490
Odp: Metallica
« Odpowiedź #386 dnia: Września 17, 2008, 05:38:48 pm »
0
Bartek - zgadzam się z Tobą w 100% jeśli chodzi o to co napisałeś odnośnie reakcji ludzi. Myślę, że zawsze znajdą się ludzie, którym coś się nie spodoba. Wszystkim się nie dogodzi. A pewnie, że lepiej, że chłopaki nie nagrywają ciągle tego samego tylko szukają nowych brzmień. Mi np. "St. Anger" się podoba. Byłem troszkę rozczarowany "Load" i "Reload" (aczkolwiek po upływie czasu i one mi się spodobały, nie stając się jednak moimi ulubionymi płytami Metallicy) to dostałem mocną "St. Anger". To ludzie się czepiali brakiem solówek. Kirk nie chciał (lub nie widzieli potrzeby ich grać w tamtym czasie) to nie grali. Pewnie będzie tak, że teraz ludziom czegoś na tej płycie brakuje, dostaną to na następnej, to wynajdą inny powód dla którego kolejna płyta się nie spodoba.

Ja być może w piątek zakupię w końcu płytę to odniosę się do jej muzycznej strony, bo na razie nie odsłuchuję w necie.

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Metallica
« Odpowiedź #387 dnia: Września 17, 2008, 06:46:33 pm »
0
Ja nie oceniam DM przez pryzmat wcześniejszej twórczości Mety - po prostu ta płyta mi się nie podoba i już. Mogę mieć własne zdanie? Sorry - mogę :)
Co nie zmienia faktu, że jestem w stanie zrozumieć tych, którym nowa płyta bardzo się podoba. I nie zamierzam na nich "wsiadać" tylko dlatego, że mają zdanie odmienne od mojego :)
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Metallica
« Odpowiedź #388 dnia: Września 17, 2008, 07:08:27 pm »
0
Gdybyśmy wszyscy mieli taką samą opinię,czy to na temat Metallicy,czy jakikolwiek,to forum byłoby raczej zbędne. Tak,czy siak przesłucham za jakiś czas całą płytę i się wypowiem konkretniej,choć muszę wcześniej poznać inne dokonania Metallicy,bo zatrzymałem się na jakimś wcześniejszym albumie. Nie było to Kill em' all :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15157
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1490
Odp: Metallica
« Odpowiedź #389 dnia: Września 17, 2008, 07:38:14 pm »
0
Ja nie oceniam DM przez pryzmat wcześniejszej twórczości Mety - po prostu ta płyta mi się nie podoba i już.

Jeśli o mnie chodzi to miałem na myśli większość osób porównujących Death Magnetic do poprzednich płyt.

Mogę mieć własne zdanie?

Nie.  :P

Żarcik of korz.


 

Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010

Zaczęty przez Mike Patton

Odpowiedzi: 130
Wyświetleń: 32907
Ostatnia wiadomość Marca 16, 2011, 09:44:25 am
wysłana przez balazianka