Autor Wątek: Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010  (Przeczytany 32340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mslazek

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 515
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +7
Odp: Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwca 17, 2010, 11:39:05 am »
0
Było zajebiście! Największy koncert na jakim byłem!
Behemoth- niepotrzebnie namęczyłem się tyle na początku płyty... słaba kondycja; ) Występ taki sobie.
Anthrax- genialnie... znałem, ale po tym koncercie chyba dołączy do grona moich ulubionych zespołów, Megadeth- szczerze, to nie przepadam. mogę? - mogę, nie będę na siłę udawał, że mi się podoba... Ale koncert też dali przedni.
Slayer- tu już zaczyna się miazga. Uwielbiam tych chłopaków.
No i Metallica... Mimo dłuższego oczekiwania (na szczęście między innymi przy melodii mojego ulubionego zespołu- Paradise City Gunsów, więc lepiej to zniosłem; ) ) W genialnej formie... Zajebiście wzruszający moment z kostką. I Czułem, że naprawdę się chłopakom z Metalliki spodobała "warszawska" publiczność; ) Pierwszy raz byłem na ich koncercie, mam nadzieję, że nie ostatni.
Największy i bez wątpienia najlepszy koncert na jakim byłem. Pozdrawiam wszystkich uczestników, szczególnie wariatów z początku płyty.; )
Życzę również zdrowia poszkodowanym w wypadku w Łowiczu.

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwca 17, 2010, 01:25:42 pm »
0
Pierwsze zespoły...no przyznam się bez bicia- w 70% przepiwkowane
Slayer urwał łeb!
Metallica prawdziwa moc
PLUSY
+wątek z teledyskiem Slasha i Paradise city!
+Death Magnetic świetnie brzmi na żywo
+dobry humor i spontaniczność Metalliki
+niesamowita publiczność, która zrobiła na takich weteranach piorunujące wrażenie
+publiczność raz jeszcze!
MINUSY
- polskie realia z dostaniem się po piwo w ogrodzonym polu- żenada
- zejście Slayera- bez pożegnania, bisu- praktycznie minęli się przy zejściu z porządkowymi
- sporo błędów gitarowych i rytmicznych w wieelu utworach Metalliki- no ale w końcu to brudna muzyka :P
- podobna setlista od lat- no już myślałem, że nothing else.., enter sandman.... zostaną zastąpione czymś nowym (przy takim metalowym święcie)
- nformacja z głośników o bezpiecznym powrocie do domów kiedy Metallica była nadal na scenie!!!
(choć James zamienił to na humorystyczny wątek)



Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwca 17, 2010, 01:35:23 pm »
0
Fajny koncercik :D
Krótko, ranking:
1. Slayer - nie znałem, a potrafiłem się zajebiscie bawić i żałować że zeszli.
2. Metallica - druga dlatego bo mnie bardzo pozytywnie zaskoczył Slayer i Metallica miała przewage w postaci oprawy a starałem się ocenić bez tych zabawek
3. Anthrax - chłopaki nieźle się bawili.
4. Behemoth kolejne pozytywne zaskoczenie nawet się zastanawiam czy nie dać na trzecie.
5. Megadeth - nuuuuuuuuuda...

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwca 17, 2010, 02:30:40 pm »
0
No to i ja coś napiszę :) Ten festiwal przejdzie do historii! Było naprawdę zajebiście :)
Behemoth - posłuchałem 3 ostatnie utwory, średnio rozgrzali publikę.
Anthrax - jedynie z 10 minut słuchałem, ale i tak te 10 minut mi się podobało, muszę bardziej się zainteresować tą kapelą :)
Megadeth - jak dla mnie, dali najlepszy koncert tego dnia! Wszystko było perfekcyjnie zagrane! A ostatnie 4 utwory? Miazga! Jedno z moich marzeń spełnione :D
Slayer - power, power, power! Araya w formie, setlista baaaardzo mi się podobała :) Minimalnie gorzej od Megadeth, ale i tak było wykurwiście
Metallica - szczerze, to średnio za nimi przepadam. Ale to co widziałem wczoraj, to mnie zaskoczyło i to pozytywnie :D Co prawda najbardziej podobał mi się początek i koniec, ale było git :)
Niestety nie obyło się później bez przykrych niespodzianek - zgubiłem moją ekipę i już się bałem, że nie będę miał jak wrócić do domu, a na domiar złego komórka mi się rozładowała. Na szczęście jednak, wszystko dobrze się skończyło :)
No to pozdrowię sobie Woja, Rose, Gunmana i jeszcze jedną osóbkę (której nie mogę sobie przypomnieć jej imienia :P) dzięki którym się świetnie bawiłem :)
No i niezły przypadek, że Slithera spotkałem 2 razy :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwca 17, 2010, 07:45:45 pm »
0
Nie znam twórczości i raczej nie chce poznać po tym co usłyszałem. Jedynie godne uwagi dwa numery zapisałem w pamięci (pierwszy bis i wcześniej jak wokalista miał dłuższy monolog - jak ktoś zna tytuły to niech poda).

Nie znam się aż tak na twórczości Slayera, aby z pamięci odtworzyć setlistę, ale znalazłem w necie:

         1. World Painted Blood
         2. Jihad
         3. War Ensemble
         4. Hate Worldwide
         5. Dead Skin Mask
         6. Angel of Death
         7. Beauty Through Order
         8. Disciple
         9. Mandatory Suicide
        10. Chemical Warfare
        11. South of Heaven
        12. Raining Blood


Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwca 17, 2010, 08:09:51 pm »
0
Tu chyba całość wczorajszych występów :)

http://www.youtube.com/profile?user=blarz83#g/u


Offline Diana

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
  • A ty tańcz i wino pij, niech cały wiruje świat...
  • Respect: +2
Odp: Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwca 18, 2010, 04:13:50 pm »
0
O jejku, ludzie, jak ja wa zazdroszczę! :) Nie dośc, że nie byłam na tym koncercie, to jeszcze na domiar złego przebiłam sobie w środę stopę, a gdybym tam pojechała, to nic by się nie wydarzyło! Ale nic, fajnie że się dobrze bawiliście :)
PS:A mieliście zapalniczki na "Nothing Else matters"? :D

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwca 18, 2010, 04:35:22 pm »
0
Hmm...więc pora na kilka słów ode mnie ;). Jechałam na ten festiwal głównie dla koncertu Mety, której do tej pory nie widziałam live, choć grali już pare razy na Śląskim. Mimo iż bardzo cieszył mnie fakt, że Metallica grała najdłużej, najgłośniej i ogólnie NAJ, to podzielam opinię, że małą hipokryzją było ze strony organizatorów nazywanie festiwalu Big Four, skoro inne zespoły miały okazję zaprezentowania się jedynie jako kapele zagrzewające publiczność przed wielkim wejściem smoka  ;) :rolleyes:. Te ograniczenia czasowe, w tym dla takiej kapeli jak chociażby Megadeth, były małym nieporozumieniem.
Ja dotarłam na Bemowo, kiedy grał Anthrax bodajże, ale byłam na tyle daleko, że ich koncert uszedł mej uwadze. Prawdziwe koncertowanie zaczęłam od Megadeth'u, podczas którego dopchałam się stosunkowo blisko. Irytujące było zachodzące słońce, które stojącym daleko od sceny utrudniało widoczność nawet na telebimach :/. No ale przejdźmy do sedna...Dave z chłopakami mnie nie powalił, mimo że zespół odbieram bardzo pozytywnie i ostatnio etapami poznaję ich twórczość, którą zresztą bardzo cenię. Przyczyną tych miernych wrażeń było złe nagłośnienie. Ja słyszałam naprawdę bardzo źle i nie wiem, czy było to zależne od miejsca i faktu, że stałam zbyt blisko, czy po prostu ogólnie ktoś z ekipy zespołu spartaczył swe zadanie dobrego ich nagłośnienia. Taką muzykę trzeba słuchać głosno...basy mają rozsadzać od wewnątrz, a perkusja powinna zapierać dech w piersiach przy kazdym mocniejszym uderzeniu. Niestety takie emocje zoferowała mi dopiero Metallica, na której staliśmy zdecydowanie dalej niz na Megadeth. Wokal Mustaine'a jak dla mnie bez rewelacji, ale zakonczenie koncertu REWELKA 8) :D.  Zaczęli świetnym Holy Wars, ale finał mnie powalił, zmiażdżył i jeszcze wracając do Bytomia nuciłam pod nosem Symphony of Destruction  8). Headcrusher, potem chyba jeszcze jakis utwór, ktorego tytułu nie jestem w stanie podac, Symphony i Peace Sells - magiczny i energetyczny koniec. Publiczność jakby rażona prądem nagle zaczeła szaleć - super !!! :)

Dave świetnie wokalnie, muzycznie również niczego sobie, więc zabawa przednia.

Generalnie dla mnie Megadeth to największy minus tego wieczoru. Muzycznie faktycznie nieźle, ale wokal słabiutki.ALBO nagłośnienie coś padło, ALBO brak sił..ale efekt był taki, że słychać było tylko ciche pojękiwania a'la Axl z okresu 2000 r.

Zgadzam się z tym co napisałeś...szkoda, bo nie wydaje mi się,aby tylko zespól tutaj zawinił...

Slayer, którego w zasadzie znam z kilku odtworzeń filmików na YT, pozytywnie mnie zaskoczył. Mimo że jest to kapela, której płyty bym nie kupiła, to grają z energią i mają świetnego perkusistę. Ponadto kilka motywów gitarowych także oceniam na duży plus, ale niestety nawet nie jestem w stanie podac nazw utworów  :P.

Metallica ?? Coż tutaj dużo pisać...4 facetów przed 50-tka rozgromiło Warszawę. Klasa i profesjonalizm z magią widowiska, na którym bawią się tłumy, dały taki efekt, że zamykając oczy i wczuwając sie w dźwięki płynące ze sceny, miałam wrażenie, że odpływam...Niesamowite, oczyszczające i magiczne odczucia. Ascetyczna scena i potężny telebim - kocham taki minimalizm.
Osobiście największe wrażenie wywarło na mnie Fade to Black i zapytanie Jamesa " Do you feel it? " , "Warsaw, do you feel it?"....to było tak przenikające i niesamowicie charyzmatyczne, że utonęłam w dźwiękach gitary Kirka... :wub:

Zakończenie koncertu świetne, chociaż tak jak już ktoś wspominał, totalnym nietaktem był głos spikera, który kierował ludzi na przystanek....Kurcze, kapela jeszcze jest na scenie, zwraca sie do swej publiczności, a tutaj komunikat... :rolleyes: :???:
Zresztą organizacją transportu stolica też się jakoś szczegolnie nie popisała...no ale nie tutaj o tym.

Koncert świetny - wrażenia na całe życie! Na pewno ten gig uplasuje się wysoko w mym prywatnym rankingu, chociaż nigdy nie pobije Slasha i Gunsow z 2006 roku, bo to oni są moimi idolami.

Jestem oczarowana faktem, że tak wiele osób wciąż słucha takiej muzyki  :D

Dziękuję za wspólną zabawę mojej ekipie :sorcerer: :kwiatek:

Aaa, jeszcze jedno...Metallica była supportowana przez GUNS N'ROSES i nawet Slash umilał nam czas - piękny akcent  :wub: :D

« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2010, 04:40:46 pm wysłana przez rose84 »

smakol

  • Gość
Odp: Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwca 18, 2010, 04:41:06 pm »
0
pompon - Slayer nigdy nie daje bisów oni tak mają :] Koncerty w porządku - ale za cicho, nawet Metallica jakoś ciszej niż zwykle jak dla mnie... Set za to świetny, choć publika mniej nakręcona niż w Chorzowie dwa lata temu...

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwca 18, 2010, 04:53:57 pm »
0
To ja jeszcze króciutko porównam organizację do AC/DC w tym samym miejscu 3 tygodnie wcześniej.
O wiele sprawniejsze wejście i wyjście z samego terenu imprezy, transport też się poprawił (informacje gdzie iść, wcześniej nie było). Ludzie też fajniejsi, mało osób pijanych w porównaniu do koncertu Kangurów. Co do nagłośnienia to słabsze niż AC/DC, tam to było potężne brzmienie, ale koncert słabszy niż w środę.

Rose84 ja mam tak samo z tym zamykaniem oczu, można odpłynąć :) zwłaszcza przy początkowym riffie do "Seek And Destroy".

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwca 18, 2010, 05:06:08 pm »
0
Rose84 ja mam tak samo z tym zamykaniem oczu, można odpłynąć :) zwłaszcza przy początkowym riffie do "Seek And Destroy".

uwielbiam tak kontemplować muzykę....zamykasz oczy i nagle zapominasz o tysiącach wokól Ciebie, a każdy dźwięk dociera do Twego umysłu i serca ze zdwojoną siłą - po prostu odlot  :D

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwca 18, 2010, 05:51:46 pm »
0
mało osób pijanych w porównaniu do koncertu Kangurów.

Ja tutaj mam zupełnie inne wrażenie. Przynajmniej z tej perspektywy gdzie ja stałem. Fakt, że byli w większości pokojowo nastawieni, ale co jakiś czas wpadający na Ciebie pijany facet, nie jest fajne.

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwca 18, 2010, 07:24:24 pm »
0
szkoda rose że się nie udało spotka ale śpieszyłem się na autobus :/ ( co sie okazało autobus miał awarie i musiałem czekać do rana)

Offline sianokos

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Metallica, Slayer, Anthrax, Mastodon - Warszawa - 16.06.2010
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwca 19, 2010, 02:09:48 pm »
0
Ja dzięki mojej siostrzyczce dotarłam tylko na Metallicę - zabić - no i przechodząc bliżej ze 2 piosenki Slayer'a zdążyłam usłyszeć. Jakby tego było mało jeszcze po drodze, za sis zapłaciłam 100zł mandatu, tak ładnie jej legitemacja wyglądała, a mówiłam, żeby wracać stopem ten oststni kawałek...
No, ale sam koncert Mety Boski!!!
Myślisz, że możesz wszystko? Trzaśnij drzwiami obrotowymi!

 

Slayer

Zaczęty przez JENDRAS

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 33504
Ostatnia wiadomość Stycznia 25, 2018, 08:28:47 pm
wysłana przez Śpiochu