Autor Wątek: Koncerty  (Przeczytany 846254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #4605 dnia: Kwietnia 24, 2020, 09:32:44 am »
0
Gunsi w napięciu czekają na decyzję Jarka  :D ;) No tak, formalnie wszystkie imprezy masowe są odwołane do odwołania i z rozpiski rządowej wynika, że nie wiadomo kiedy wrócą.
Ale ja idę na jeden koncert do roku, jak się uda, dlatego Was pytam, jako stałych bywalców koncertów, jak to z Waszymi koncertami jest, będzie :)
@domino236: Czyli nie widzimy się na Aero? ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #4606 dnia: Kwietnia 24, 2020, 12:49:36 pm »
0
Ja mam bilet tylko na Gunsów i pod samym nosem więc raczej nie będę zwracał tylko poczekam na nowy termin.
W tym roku przed epidemią udało mi się zaliczyć pożegnanie Perfectu na Torwarze więc chociaż 1 koncert mogę sobie na pewno w 2020 wpisać do statystyk. Tylko mój blog stracił na chwilę obecną rację bytu.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3747
  • Respect: +948
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #4607 dnia: Kwietnia 24, 2020, 12:54:27 pm »
0
Ja byłem ostatnio w Szczecinie na koncercie Dennisa Jonesa w styczniu tego roku. Później na szczęście żadnych biletów nie zamawiałem.
Z koncertami amerykańskich gwiazd w Europie jest sytuacja nieco bardziej skomplikowana. Rzadko bywa tak, że ktoś przyjeżdża tylko na jeden koncert do Europy zwykle jest to cała trasa w różnych krajach (a koszty podróży pewnie są jakoś dzielone na organizatorów poszczególnych koncertów). W różnych krajach sytuacjach wygląda rożnie, ale z reguły to jest niewiadoma odnośnie przyszłości tak więc najprościej odwołać albo przełożyć całą trasę.
W lipcu jest zawsze Suwałki Blues Festival, który nie został jeszcze odwołany, ale już wiadomo, że w najlepszym razie będzie tylko dwudniowy i tylko z polskimi wykonawcami (w ubiegłym roku było to festiwal 4 dniowy, koncerty zaczynały się jeszcze przed południem, a po koncertach głównych gwiazd były jeszcze koncerty nocne w klubach, wśród głównych gwiazd byli znani amerykańscy artyści bluesowi i blues-rockowi).
Warsaw Summer Jazz, który też ma się odbyć w lipcu widzę, że nie został odwołany bilety można kupować. Na stronie Brandforda Marsalisa jednej z gwiazd tegorocznego Warsaw Summer Jazz są podane daty kilku koncertów w Europie w lipcu tego roku i przy żadnym nie ma informacji, że są odwołane, natomiast przy kwietniowych datach już taka informacja jest.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2020, 01:00:39 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #4608 dnia: Kwietnia 24, 2020, 05:47:15 pm »
0
Ja też mam tylko bilet na Gunsów i tez nie będę zwracać (tym bardziej, że dowód zakupu magicznie wyparował mi z emaila). Ale poza tym nie zaliczyłam jeszcze w 2020 żadnego koncertu, wiec lipa :D
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #4609 dnia: Kwietnia 25, 2020, 09:49:02 pm »
0
U mnie sprawa wygląda nieco bardziej skomplikowanie.
W 2020 zdążyłam zaliczyć 2 koncerty - jeden w Niemczech pod koniec stycznia, gdy koronawirus był już w Niemczech, ale nadal mimo wszystko nie było jeszcze takiego strachu w Europie. Siedziało to w głowie, ale ja generalnie mam fioła na punkcie mycia i odkażania rąk itp. więc większej różnicy mi to nie robiło. Zakupy w Primarku, kilka godzin w autobusie w drodze z i do Polski, metro w godzinach szczytu - nawet przez moment się o tym jakoś nie myślało. Ludzie bez rękawiczek, bez masek, sklepy bez pleksi, gotówka w ruchu.
Drugi koncert był w Polsce, na początku marca, kilka dni przed zawieszeniem "wszystkiego". Tu już wszyscy bardziej uważali, kilka wydarzeń było odwołanych wcześniej, a organizacja koncertu też stała pod znakiem zapytania.

Ten rok miał być dla mnie mocno koncertowy. W planach miałam jeszcze 11 koncertów (o ile dobrze liczę, bo tego było tyle, że się trochę pogubiłam - np. ostatnio odkryłam, że jednak ostatecznie kupiłam bilet na koncert w Hamburgu -,-). Początkowo miał być jeszcze jeden festiwal w Czechach, ale na szczęście jeszcze w styczniu sprzedałam karnet z powodów osobistych.
Z tych 11 koncertów na 1 miałam akredytację, na 6 mam zakupione bilety (2 zagraniczne, 4 w Polsce), pozostałych nie zdążyłam kupić tylko dlatego, że czekałam na to jak rozwinie się sytuacja "kalendarzowa", żeby rozplanować urlop. Gdy już wiedziałam co stopniowo mogę zacząć kupować kolejne, to Włochy się "wysypały" i się wstrzymałam (na szczęście) z zakupem.
Wiem, że 2 niemieckie koncerty się na pewno nie odbędą, bo Niemcy przedłużyli zakaz imprez masowych do końca sierpnia. Na razie nie mam jeszcze decyzji, bo jeden zespół negocjuje przeniesienie na 2021 rok (ale trasa częściowo jest łączona z 2 innymi dużymi zespołami, więc tam jest kwestia rozliczeń itp.), a drugi jeszcze oficjalnie czeka na decyzje kilku państw. Kilka tygodni temu Ticketmaster, głównie w Stanach, zmienił "cichaczem" politykę zwracania kosztów za bilety, dopisując, że przeniesienie imprezy z powodu epidemii na inny termin nie upoważnia do odzyskania kosztów zakupionego biletu. Część państw w Europie też zaczęła to wprowadzać, m.in. zapis widoczny był w niemieckim Ticketmasterze, ale teraz tego nie ma. Wiem, że TSUE w 2013 roku wydawało orzeczenie w podobnej sprawie - może dlatego jednak wycofano to z regulaminu państwa członkowskiego UE. W Polsce tego zapisu nie widziałam, regulamin pozostał bez zmian.
W Polsce nasz kochany rząd leci sobie w kulki, czym utrudnia życie zarówno organizatorom i zespołom jak i widzom. Dlaczego? Dlatego, że takie "do odwołania" oznacza, że tak naprawdę nie ma decyzji. I w tym momencie takie np. Live Nation jeśli samo odwoła koncert teraz, a nie tuż przed imprezą, to zespół może zażądać odszkodowania (nawet jeśli pozostałe daty zostaną odwołane bo w innych państwach jest podany termin do którego obowiązuje zakaz), bo jak się okaże, że nagle zniosą zakaz, to wyjdzie, że LN wychyliło się przed szereg. Jeśli zespół wycofa się z tego terminu za szybko, to LN może chcieć kasy. W momencie, gdy jest podstawa "odgórna", czyli decyzja rządu, to obie strony się rozchodzą, a organizator może brać kasę od ubezpieczyciela czy w razie jakiegoś złotego pomysłu "Koncert Plus" dofinansowania/odszkodowania. Brak daty ze strony polskich władz zostawia wszystkich w zawieszeniu. I tym sposobem ludzie będą potem dłużej czekać na zwrot kasy, bo tak cały proces mógłby już ruszyć, np. z imprezami do końca jakiegoś miesiąca, a potem w razie przedłużenia, poszłaby kolejna "fala" ewentualnych zwrotów biletów za kolejne miesiące. Tak samo zespoły wiedziałyby czy mają ustalać nowe daty czy nie. Ale po co podjąć jakąś decyzję...
Kasy stracę na pewno dużo, chociażby dlatego, że zwracana jest tylko "goła" część biletu, a jak wiemy, obsługa zamówienia potrafi iść w dziesiątki złotych do 1 imprezy. Dochodzi mi jeszcze kwestia przewalutowania w przypadku niemieckich koncertów. No i jeden przejazd na Flixbusa w dwie strony mi wypadnie - a Flixbus zwraca jedynie w formie voucherów... Noclegi na szczęście udało mi się odwołać za darmo, zarówno jeśli chodzi o koncerty jak i plany turystyczne, których też miałam sporo na ten rok.

Btw. Canis, zwykle jest potrzebny numer zamówienia, a nie dowód zakupu, a to powinnaś mieć na swoim koncie na ticketmaster/eventim/ebilet czy gdzie tam zamawiałaś, a z tego co pamiętam, to na bilecie też zwykle jest, więc prawdopodobnie będziesz mogła zwrócić w razie czego.

Offline baddream

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 758
  • Płeć: Mężczyzna
  • You Don't Know Who You Can Trust Now
  • Respect: +98
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #4610 dnia: Kwietnia 27, 2020, 02:37:09 pm »
0
Ja na obecną chwilę jako, że już byłem na NITLT tour w Gdańsku wstrzymałem się z zakupem biletów na Warszawę w tym roku. Pieniądze przeznaczyłem na artystę, który w parę godzin wyprzedał w kraju dwa stadionowe koncerty...i musiał dodać trzeci termin, który również rozchodził się bardzo szybko. Dodam tylko, że chodzi o polskiego artystę i jest nim Dawid Podsiadło. Obawiam się jednak, że czerwcowa data to może być zbyt bliski termin na to by umożliwili ludziom zabawę na masowych imprezach :(
Kiedy Chińska Demokracja zaleje świat, to nastąpi wówczas Armaggedon, Korea Płd i Płn połączy się w imie braterstwa, Stany przestaną ciągnąć ropę z bliskiego wschodu.

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 988
  • Respect: +263
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #4611 dnia: Kwietnia 27, 2020, 09:37:40 pm »
0
ja mam bilety na GnR, Aerosmith i Hollywood Vampires. Jak odwolaja to bede zwracal i oby nie bylo z tym problemow
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1232
  • Respect: +301
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #4612 dnia: Kwietnia 28, 2020, 10:02:06 am »
0
Nie miałem w planach, żadnego większego koncertu, czekam, aż Reznor ruszy w trasę  :P
Chciałem, za to wybrać się na mniejsze wydarzenia.Na początku maja klubowy koncert Gallileous/Wij. Niby nie odwołany, ale szanse są iluzoryczne. Nawet jakby jakimś cudem, rząd zniósł restrykcje i mogli by zagrać to chyba bym nie ryzykował. Pod koniec sierpnia dwa plenery: Lyski Rock Festival i Hoym Industry Fest; szanse 50/50. W listopadzie klubowy minifestiwal Winobranie, mam nadzieje, że sytuacja będzie już opanowana. No i zeszłoroczne Winobranie jest ostatnim koncertem na jakim byłem.
In Rock We Trust

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #4613 dnia: Kwietnia 28, 2020, 02:26:42 pm »
0
Tylko Gunsi, ale czekam spokojnie na nowy termin. Przed tym wszystkim udało mi się zobaczyć Zakk Sabbath w Progresji. Fajna gitarowa łupanka, ale dźwiękowiec dał dupy, bo stojąc w drugim rzędzie pod sceną przez 3/4 koncertu nie słyszałem wokalu.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline Lapny

  • Newsman
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +506
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #4614 dnia: Kwietnia 28, 2020, 04:01:48 pm »
0
U mnie miało być Alter Bridge, Kiss, Iron Maiden i solowy Anselmo, a będzie kicha. No ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz  :rolleyes:

A zobaczyć w tym roku, to zdążyłem tylko Testament z Exodus i Death Angel we Wrocławiu. (a  chwilę po zakończeniu trasy wyszło, że 3/4 ekipy z zespołów złapało podczas trasy koronawirusa  :lol:)

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #4615 dnia: Kwietnia 28, 2020, 09:35:55 pm »
0
Mam bilety na GNR w Pradze... i w sumie to liczę, że odwołają, bo ile można czekać...

Udało mi się zaliczyć Editorsów w Krakowie w lutym... i tyle.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #4616 dnia: Maja 04, 2020, 04:43:25 pm »
0
Cytuj
Mystic Festival 2021 w Gdańsku - trzy dni, pięć scen, 70 zespołów, Judas Priest  headlinerem!

Mystic Festival przenosi się na teren Stoczni Gdańskiej, gdzie zbudujemy pięć scen i zaprosimy ponad dwa razy więcej artystów. Zapraszamy w dniach 2-4 czerwca 2021 i już dziś potwierdzamy, że Judas Priest będą z nami.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #4617 dnia: Maja 29, 2020, 05:54:31 pm »
+1

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #4618 dnia: Czerwca 16, 2020, 06:32:51 pm »
0
Nick Mason z zespołem Saucerful Of Secrets wystąpią w łódzkiej Wytwórni 14 czerwca 2021.

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1232
  • Respect: +301
Odp: Koncerty
« Odpowiedź #4619 dnia: Czerwca 17, 2020, 10:27:02 am »
0
Dziś o 20:00 Gallileous koncert online  :radocha:
www.youtube.com/watch?v=C7ThlRK4nls
In Rock We Trust

 

Koncerty

Zaczęty przez SSolid

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2958
Ostatnia wiadomość Czerwca 07, 2007, 11:42:48 am
wysłana przez SSolid