Autor Wątek: IRON MAIDEN  (Przeczytany 86336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: IRON MAIDEN
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwca 16, 2012, 12:16:09 am »
0

WindOfChange

  • Gość
Odp: IRON MAIDEN
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwca 16, 2012, 09:54:22 am »
0
jakieś pół godziny temu w "Pytaniu na śniadanie" o tym mówili ;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: IRON MAIDEN
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwca 16, 2012, 01:10:38 pm »
0
Nie słucham Ironów jakoś namiętnie. Nawet nie znam za bardzo ich twórczości (może kiedyś mnie kopnie, żeby się w nich bardziej wgłębić), a może znam, ale nie kojarzę po tytułach. Tak czy inaczej uwielbiam "For the greatest good of God" (moja ulubiona IM ;) ), a "Fear of the dark" wywołuje we mnie niepokój. Zwłaszcza słuchane nocą ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: IRON MAIDEN
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwca 24, 2012, 10:03:24 am »
0
21 czerwca Maideni zaczęli nową trasę. Poniżej setlista - jak dla mnie zajebista. A że Maideni mają zwyczaj ustalania setlisty przed pierwszym koncertem i potem katują ten sam zestaw do końca trasy to możemy spodziewać się, że identyczne utwory usłyszymy za rok w Polsce :)

Moonchild
Can I Play With Madness
The Prisoner
2 Minutes to Midnight
Afraid to Shoot Strangers
The Trooper
The Number of the Beast
Phantom of the Opera
Run to the Hills
Wasted Years
Seventh Son of a Seventh Son
The Clairvoyant
Fear of the Dark
Iron Maiden
Bisy:
Aces High
The Evil That Men Do
Running Free

Offline Wojtek

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1268
  • Respect: +42
Odp: IRON MAIDEN
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwca 24, 2012, 10:27:12 am »
0
Jeszcze tylko Clansman i Ghost of the Navigator i byłoby cudnie, ale tak czy inaczej świetna set lista , niech przyjeżdżają do Polski jak najprędzej :)
KULT    [size=3.75pt]No Rose - No Fun (84 ofkorse)
ADAM FUDALI na Prezydenta RP!!!!

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: IRON MAIDEN
« Odpowiedź #215 dnia: Czerwca 28, 2012, 12:02:53 am »
0
możemy spodziewać się, że identyczne utwory usłyszymy za rok w Polsce :)

Oby właśnie tak było ;)

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: IRON MAIDEN
« Odpowiedź #216 dnia: Lipca 25, 2012, 12:54:25 pm »
0
Steve Harris wydaje solową płytę. Więcej do przeczytania tutaj

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: IRON MAIDEN
« Odpowiedź #217 dnia: Lipca 31, 2012, 08:16:53 pm »
0
Pamiętam jak będąc małą dziewczynką siedziałam z walkmanem i słuchałam w kółko 'Killers' - wszystko dzięki Tacie..
Do dziś bardzo cenię twórczość Ironów. Szkoda tylko, że nie mogłam być w zeszłym roku na koncercie, ale modlę się, by znów do nas zawitali  :D

Bruce ma dziś 54 urodziny!
STO LAT JEDNEMU Z NAJLEPSZYCH WOKALISTÓW WSZECH CZASÓW NA CAŁYM, ZASRANYM ŚWIECIE!
BRUCE, DALEJ MIAŻDŻ GŁOSEM!!! \m/
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2012, 07:06:51 pm wysłana przez apetytnadestrukcje »
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: IRON MAIDEN
« Odpowiedź #218 dnia: Września 24, 2012, 11:08:32 pm »
0
Irony zaczęli ogłaszać europejską trasę koncertową Maiden England w 2013 roku. Na razie potwierdzili udział na Download Fest w Donington 15 czerwca. Oby też się znalazło miejsce na koncert w Polandii.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2012, 11:11:29 am wysłana przez TheWlo »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: IRON MAIDEN
« Odpowiedź #219 dnia: Marca 02, 2013, 10:11:51 am »
0
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=2v0eXVM3Lts" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=2v0eXVM3Lts</a>


Urzekła mnie ta wersja :wub:
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: IRON MAIDEN
« Odpowiedź #220 dnia: Lipca 14, 2013, 10:18:50 pm »
0
http://www.joemonster.org/art/22817/Garsc_ciekawostek_o_Iron_Maiden

Wnikliwi fani niczego nowego się stąd nie dowiedzą, ale polecam tym, którzy Majdanów słuchają z doskoku albo dopiero zaczynają przygodę z bogami heavy metalu :)

-----

Minęło już 10 dni od koncertów Maidenów w PL, a tutaj zero opinii. Czyżby nie tylko mnie koncert delikatnie rozczarował?

Nie wiem jak było w Gdańsku, ale łódzkie show było raczej średnie. Miałem dziwne wrażenie, że chłopaki na scenie wyglądali na strasznie zmęczonych. Dave Murray, który na każdym koncercie jaki widziałem na żywo lub oglądałem na youtubie był zawsze uśmiechnięty od ucha do ucha. Teraz z tą swoją beznadziejną fryzurą (kolejne zaskoczenie in minus ;) ) sprawiał wrażenie, jakby czekał aż tylko koncert się skończy i będzie można położyć się wygodnie w łóżku. Podobnie rzecz miała się z Janickiem Gersem i Dickinsonem. Janick na początku oczywiście tworzył najlepsze show z całego zespołu, ale po kilku utworach stał się zdecydowanie bardziej statyczny. Natomiast Dickinson, który jak na siebie był bardzo mało gadatliwy (i któremu w krótkich włosach jest zdecydowanie bardziej do twarzy ;) ) większą część koncertu przespacerował. Może to scena, która była małych rozmiarów nie pozwoliła mu rozwinąć dobrze skrzydeł? Mam nadzieję, ale bardziej prawdopodobna jest opcja, że wiek zaczyna już robić swoje. A może po prostu, tak jak swego czasu Dariuszowi Dziekanowskiemu, nie służyło im łódzkie powietrze?

Z drugiej strony wcale zmęczeniu Maidenów się nie dziwię. Cyrkulacja powietrza w Atlas Arenie chyba nie istniała. Kompletnie nie było czym oddychać, a po dwóch utworach byłem CAŁY mokry (łącznie ze sznurówkami i paskiem od spodni). Ponadto wierząc słowom kumpla w okolicach The Number of the Beast wyglądałem tak, jakbym przebiegł maraton.

No i całe show mogłoby potrwać trochę dłużej. Jak usłyszałem "Fear of the Dark" to przez głowę przebiegło mi - "Jak to? Już?"

Ale niech te minusy nie przesłonią nam plusów - stałem bardzo blisko sceny (chyba 3 rząd), mogłem bawić się przy utworach z mojej ulubionej płyty i podziwiać zajebistą scenografię, wysoką klasę pokazali Steve Harris i Adrian Smith, no i przede wszystkim zaliczyłem kolejny koncert Iron Maiden. Trochę mniej udany niż Gwardia 2008 czy Bemowo 2011, ale pewnie niedługo nie będę o tym pamiętał. Już godzinę po koncercie siedząc w autokarze do Warszawy zacząłem razem ze znajomymi żałować, że nie kupiłem biletu na koncert w Gdańsku. Czyli chyba nie było jednak aż tak źle :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2013, 10:27:05 pm wysłana przez Gnatek »

WindOfChange

  • Gość
Odp: IRON MAIDEN
« Odpowiedź #221 dnia: Lipca 14, 2013, 11:04:24 pm »
0
A mi się bardzo podobało i jedyne, czym trochę jestem rozczarowana, to czas trwania koncertu - niecałe dwie godziny to trochę mało. Ale poza tym świetnie - chociaż może ja nie umiem spojrzeć na to bardziej krytycznie, bo cieszyłam się jak małe dziecko na ten koncert, długo go wyczekiwałam, a jak już zobaczyłam, że mam Steve'a i spółkę kilkanaście metrów od siebie, to ogarnęła mnie totalna euforia - jak to dzieciak na koncercie uwielbianego zespołu ;p
Cytuj
Janick na początku oczywiście tworzył najlepsze show z całego zespołu, ale po kilku utworach stał się zdecydowanie bardziej statyczny.
I postanowił być statyczny głównie bardziej po prawej stronie sceny - ja stałam z lewej i zobaczyłam go na dłuższą chwilę dopiero przy "Running Free" ;)
Cytuj
Cyrkulacja powietrza w Atlas Arenie chyba nie istniała. Kompletnie nie było czym oddychać, a po dwóch utworach byłem CAŁY mokry (łącznie ze sznurówkami i paskiem od spodni). Ponadto wierząc słowom kumpla w okolicach The Number of the Beast wyglądałem tak, jakbym przebiegł maraton.
Tu się zgodzę, ja już po Voodoo Six zdychałam :ph34r: W którymś momencie - chyba po "Seventh son..." - rozejrzałam się i prawie wszyscy wyglądali, jakby przebiegli maraton ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2013, 11:41:42 pm wysłana przez WindOfChange »

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: IRON MAIDEN
« Odpowiedź #222 dnia: Lipca 15, 2013, 04:38:03 pm »
+1
Dla mnie koncert był niesamowity! Najlepszy na jakim do tej pory byłam! (chociaż na Gunsach beczałam ze szczęścia jak dziecko :P)

To nic, że czekałam 5h w słońcu na otwarcie bram, to nic, że miałam tańsze bilety i na płycie ludzie leżeli na mnie, bo byłam przy barierkach, i nie raz dostałam z łokcia w głowę.. To nic, że byłam mokra jak świnia po pierwszych 5 minutach koncertu,
to nic, że stał przede mną olbrzymi facet i głową zasłaniał mi scenę, to nic, że publika była dosyć sztywna i mało śpiewała (żeby nie znać tekstu Wasted Yeras?!) - Ważne, że ja wróciłam cała i zdrowa tylko padnięta na ryj z bolącym gardłem! Iron Maiden mnie nie zawiedli ani przez sekundę! Nieziemski głos Bruce'a mnie totalnie oczarował - SSOASS mistrzostwo!!! Każdą jedną solówkę przeżywałam całą sobą, a scenografia zapierała dech w piersiach i te wszystkie dodatkowe efekty! A Eddie... :wub:
Tak powinny wyglądać koncerty! Wszystko brzmiało lepiej niż na kasetach! Jak tylko będą znów - jadę na 100% !!! Up The Irons! \m/
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: IRON MAIDEN
« Odpowiedź #223 dnia: Lipca 15, 2013, 08:02:08 pm »
+2
Koncert w Atlas Arenie był po prostu fantastyczny. Nie mam porównania, bo to był mój pierwszy koncert Maiden, ale jestem bardzo zadowolony. Poza tym długo na niego czekałem. Minusy były, ale nieduże. Po pierwszych dźwiękach Moonchild i w ciągu następnych dwóch-trzech kawałków sytuacja pod sceną wyglądała niemal tak jak przed koncertem Slasha w Spodku. Potem się uspokoiło. A trzeba było właśnie oszczędzać siły, bo jak trzeba było skakać na Fear Of The Dark to wszyscy stali jak kołki. Inny minus to nagłośnienie. Na początku było do bani, przez co średnio pamiętam pierwsze pięć kawałków. Od The Number Of The Beast już nie narzekałem wcale na ten element. Ostatnie to to, że zagrali tylko 17 kawałków, przez co na przykład zabrakło mojego ukochanego Hallowed Be Thy Name. No ale plusy. Przede wszystkim taki, że to koncert Iron Maiden :D Charyzma Bruce'a! Naprawdę podziwiam. Był w dobrym nastroju, podrywał publikę do śpiewu, braw itp. i powiedział parę rzeczy. Nie ograniczył się do zdawkowego "jesteście zajebiści, teraz zagramy coś tam...". Czy mało się ruszał na scenie? Nie zauważyłem. Moim zdaniem wszędzie było go pełno. Wreszcie setlista. Hit za hitem! Nie było słabych momentów, ale przyznaję, że przy ostatnich utworach w podstawowym secie po prostu odleciałem. No i ta oprawa. Świetna! Eddie wystąpił w przeróżnych odsłonach, a tym razem pojawił się na scenie podczas Run To The Hills. Czekam na kolejny koncert, mam nadzieję, że wrócą do nas szybko.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: IRON MAIDEN
« Odpowiedź #224 dnia: Lutego 23, 2014, 09:08:29 pm »
0
No to odświeżam temat. Kto jedzie na Ironów do Poznania? Bilety taniutkie, więc raczej się wybieram...
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

 

Bastion duch Iron Maiden z Mazur

Zaczęty przez Painkiller

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2418
Ostatnia wiadomość Lutego 10, 2008, 04:52:41 pm
wysłana przez Viper