Autor Wątek: Czy lubicie RAP ??  (Przeczytany 53113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bricked

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 421
  • Płeć: Kobieta
  • Fuck. Oops!
  • Respect: +64
Odp: Czy lubicie RAP ??
« Odpowiedź #195 dnia: Stycznia 08, 2012, 01:21:42 am »
0
hhheyy, hooola! pisze ze moge sie wydawac nietolerancyjna, bo nieraz dobieram złe słowa! :vampire: nie rób ze mnie jakiegos beboka :D
ok, wystarczy tych sporów, ja doszłam poprostu do wniosku ze to zalezy od charakteru.. niektorzy ida za falą (wiesz, tak jak w Twoim przypadku z Ich Troje wtedy, ale rozmumiem ze teraz sluchasz pewnie rocka i takie rzeczy Cie nie dotycza), a niektórzy poprostu pozostają nieugieci przy swoich preferncjach :) ja np. pozostaje niugieta, zakochalam sie w rocku i tak mi zostalo, za duzo sie tych gównianych tekstów nczytalam i teraz sie wydaje ze jestem nietolerancyjna, a na dodatek w sumie jak mialam 12 lat zaczęłam sie wgłębiać w ac/dc i wtedy jakos nie interesowało mnie co sie dzialo dookola w swiecie muzycznym :D nieraz znajome pytaja mnie: ej masz ta nowa piosenke XXXX bo mogła bys mi,  wysłać a ja kompletnie nie czaje o jaka piosenke chodzi ;) no cóz, każdy jest inny, ale zarazem niepowtarzalny

Offline Nadiaa

  • Patience
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1
Odp: Czy lubicie RAP ??
« Odpowiedź #196 dnia: Stycznia 08, 2012, 01:30:59 am »
0
Owszem słucham mocniejszych brzmień. Nawet Ich Troje raz na jakiś czas włącze i czuję to samo co naście lat temu. Tak samo z rapem. A nie wyglądam na taką, która by słuchała rapu czasem.
Tak jak wspomniałam wcześniej nie można się zamykać tylko na jeden gatunek muzyki.

Jeśli chodzi o tą nietolerancję, to sory, najwyraźniej źle przeczytałam. No cóż późno trochę. Mózg już słabiej pracuje ;)

A i to nie są spory, tylko dyskusja. A ja lubię dyskutować :)
Trochę Cię sprowokowałam  8)

Offline bricked

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 421
  • Płeć: Kobieta
  • Fuck. Oops!
  • Respect: +64
Odp: Czy lubicie RAP ??
« Odpowiedź #197 dnia: Stycznia 08, 2012, 01:42:27 am »
0
ogólnie jestem bardzo wybuchowa, uparta, często wredna i niekulturalna, ale tego sie nie da zmienic :D próbowalam :)

sprowokowałas...... do twórczej dyskusji xD

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Czy lubicie RAP ??
« Odpowiedź #198 dnia: Stycznia 08, 2012, 02:31:43 am »
0
Miałem taki okres w życiu, że słuchałem sporo polskiego hip-hopu, głównie związanego z warszawską kulturą, czyli Molesta, Hemp Gru, Dixon37, Grammatik, Zip Skład, WWO, Warszafski Deszcz itp.. Zdarza mi się do tego wracać co jakiś czas - przez lokalny patriotyzm i przez teksty, które są w jakiś sposób bliskie i związane z miejscami które znam i sytuacjami z którymi się spotkałem. Ale hip-hop to dla mnie nie tylko muzyka, ale też cała kultura z nim związana - np. graffiti. Nie można tego rozgraniczać, bo jest to ze sobą bardzo silnie powiązane. Cała kultura hip-hopowa jest (a raczej powinna być) związana z lokalną społecznością, bo Ci ludzie wychodzą najczęściej z blokowisk i najlepiej czują to co się dzieje u nich na osiedlu, na dzielnicy, w mieście. Podejmowanie w sferze tekstowej problemów ogólnych nie wydaje mi się wiarygodne jeśli chodzi o to środowisko.

Co do amerykańskiego rapu to się nie wypowiadam, bo nie słucham.

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Czy lubicie RAP ??
« Odpowiedź #199 dnia: Stycznia 08, 2012, 10:02:35 am »
0
nazywacie kogoś pokemonami a niektórzy tutaj jarają sie "kwejkami" ze slashem i gunsami z lat 80 tylko dlatego ze fajnie wyglądali i są kultowym "oryginalnym" składem (podobnie działa ashba w nowych gunsach, ladnie wygląda). nie mówcie że nie  ;) nie szufladkujcie tak szybko ludzi na podstawie jakiegoś głupiego obrazka na fb lub tego ze słuchają/nie potrafią powiedzieć czego słuchają.

ps. nie umniejszając slashowi bo on faktycznie miał jakiś wkład i potrafi napisać fajne utwory/solówki  :)

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Czy lubicie RAP ??
« Odpowiedź #200 dnia: Stycznia 08, 2012, 10:14:11 am »
0
Ale hip-hop to dla mnie nie tylko muzyka, ale też cała kultura z nim związana - np. graffiti. Nie można tego rozgraniczać, bo jest to ze sobą bardzo silnie powiązane.
Mógłbyś doprecyzować? Bo jeżeli masz na myśli takie graffiti-sztukę to super, ale jeżeli wandalizm to przykre. O kulturze paru mam zresztą podobne zdanie co o psich odchodach na trawnikach.

Najzabawniejsze jest to, że wielu sympatyków rapu to w dużym stopniu kretyni. Uogólniam? Może trochę. Ale czy to moja wina, że jako postronny obserwator mogę wyprowadzić taki wniosek bez przeprowadzania badań empirycznych? Słyszeliście kiedyś, żeby fan rocka słuchał swojej muzyki przez głośnik komóry? Ja nigdy. A rap dobiega z każdej strony. Nie jeżdżę często tramwajami, ale chyba nie pamiętam kursu, żeby jakiś "fan rapu" nie dzielił się swoją muzą z innymi pasażerami. Oczywiście klasyczny image domorosłego bandyty obowiązkowy, głowa zakryta kapturem, żeby czasem ktoś go nie poznał. Na ulicy zresztą to samo. Idzie kolo, bluza dresowa, kaptur, w łapie komóra, z której dobiega soczysty rap. Elita narodu.

Kolejny przykładem jest upragnienie syfu. Teraz są całkiem niezłe perspektywy, żeby te paskudne "blokowiska" przekształcić w coś sympatycznego. Kto to psuje? Kto zaznacza sprayem swój teren? Fani Guns n' Roses czy rapu? Usłyszałem kiedyś ciekawe zdanie, że w końcu fani rapu muszą żyć w syfie inaczej ich "sztuka" by się zdezaktualizowała. Oni to w gruncie rzeczy lubią. I tak "dwa pac" jest po prostu w całym mieście. To nie jest ładne, to są literki nabazgrane przez jakiegoś kolo z dysgrafią. I są wszędzie.

O rapie amerykańskim sam też nic nie wiem, bo znam tylko (nawet ciekawy, chociaż do oryginału nie ma podjazdu) cover "Kashmir" chyba Puff Daddy'ego, broniący się głównie dzięki riffowi Jimmy Page'a. Jednak z relacji znajomych, wiem, że równie ważna jak muza jest kultura gangsta wybrzeża zachodniego lub wschodniego (chociaż z tego co pamiętam są różnice, to można uogólnić). Obnoszenie się z bogactwem (jak coś masz), albo z bronią (jak chcesz sobie ukraść). Ilość trupów powstałych wskutek postrzelenia w tym środowisku bije chyba zresztą wszelkie rekordy. Nawet black metale tylu kościołów nie spalili. Muzycy rockowi, ci paskudni szataniści, jakoś się nie zabijają masowo.


Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Czy lubicie RAP ??
« Odpowiedź #201 dnia: Stycznia 08, 2012, 10:18:19 am »
0
gorzej jest gdy jakiś cygan słucha swojej niezrozumiałej, cygańskiej muzyki, raz mi się przytrafiło w autobusie  :D

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Czy lubicie RAP ??
« Odpowiedź #202 dnia: Stycznia 08, 2012, 10:31:51 am »
0
Tyle samo kretynów słucha rocka co rapu. Znając tylko polski rap chyba troche ciężko wysnuwać ogolen wnioski, bo znajac polski rock można by wysnuc, że słuchacze to 13 latki, podniecajace się grafomaństwem tekstów oraz uwielbiajace wokalistów którzy nie potrafią zaspiewać jednego czystego dziweku.

Fakt, bo wykonawcy ciezkiej muzyki nie zabijaja: http://pl.wikipedia.org/wiki/Burzum

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Czy lubicie RAP ??
« Odpowiedź #203 dnia: Stycznia 08, 2012, 10:38:01 am »
0
Tyle samo kretynów słucha rocka co rapu. Znając tylko polski rap chyba troche ciężko wysnuwać ogolen wnioski, bo znajac polski rock można by wysnuc, że słuchacze to 13 latki, podniecajace się grafomaństwem tekstów oraz uwielbiajace wokalistów którzy nie potrafią zaspiewać jednego czystego dziweku.

Nie wiem czy tyle samo. Poza tym te 13-latki nic mi nie przeszkadzają. Są jakie chcą być - ich sprawa, ich życie. Nie są szkodliwi społecznie i wkurzający jak "fani rapu".

Fakt, bo wykonawcy ciezkiej muzyki nie zabijaja: http://pl.wikipedia.org/wiki/Burzum


Wiedziałem, że ktoś musi podać ten oklepany przykład  :lol:   W końcu o innym nic nie wiadomo ;)
BTW, opieranie się na danych jednostkowych zdradza tylko poważne braki z matematyki  :P

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Czy lubicie RAP ??
« Odpowiedź #204 dnia: Stycznia 08, 2012, 10:41:38 am »
0
A to pokaz te wiele przykladow morderstw w rapie.

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Czy lubicie RAP ??
« Odpowiedź #205 dnia: Stycznia 08, 2012, 10:50:08 am »
0
Myślisz, że nie mam co robić, żebym szukał listy jakichś martwych gangsterów w złotych łańcuchach?  :lol:  Rapologiem całe szczęście nie jestem. Ale jak Cię to interesuje to zacznij szukać od konfliktu pomiędzy zachodnim i wschodnim wybrzeżem. Nie kończy się na Dwa-Paku i tym drugim. Nawet na ogólnych portalach muzycznych znajdzie się od czasu do czasu newsy "raper znów zastrzelony". Skoro ja, który mam to w 4 literach, pamiętam kilka takich newsów to coś musi być na rzeczy. I naprawdę, jeden Varg Vikernes nie jest tu żadnym kontrargumentem.

BTW, symptomatyczne, że nie przyczepiłeś się do uwag o zabazgroleniu miast i wkurzaniu ludzi w środkach komunikacji miejskiej ;)  Traktuję to jako przyznanie racji.

EDIT

Jaja sobie robisz? Zapytałem wujka Google o "zastrzelonych raperów" i znalazłem tego od groma, jakiś Big Hawk, Dolla, Slim Dunkin i nie chce mi się czytać dalej. W ogóle jakie powody są tych zabójstw :D Albo im się nie podoba "nieprawdziwy" rap, albo np.... słodycze :D ( http://muzyka.interia.pl/hip-hop/news/zginal-po-klotni-o-slodycze,1738091,2098 ).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2012, 10:58:14 am wysłana przez Recit69 »

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Czy lubicie RAP ??
« Odpowiedź #206 dnia: Stycznia 08, 2012, 10:57:55 am »
0
Ale jakoś znajdujesz czas by rzucać bezpodstawne argumenty na forum.

Nie przyczepilem się bo to nie ma zadnego zwiazku z tematem, bazgroły dotyczą rapu jak i klubow pilakrskich a nawet guns n roses. To samo ze srodkami komunikacji, do tej pory jakoś nie slyszalem by ktoś rap słuchał w ten sposob, predzej wiejskie techno lub własnie jakiś heavy metal.

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Czy lubicie RAP ??
« Odpowiedź #207 dnia: Stycznia 08, 2012, 11:01:12 am »
0
Ale jakoś znajdujesz czas by rzucać bezpodstawne argumenty na forum.

Edytowałem posta i jakoś "bezpodstawne" to nie jest, skoro wujek Google podpowiada całą listę zastrzelonych raperów ;)

Rozumiem, że to co piszę nie pasuje Ci do światopoglądu ale nie musisz zamazywać rzeczywistości jakimiś argumentami z tyłka, bo jak widać w ułamku sekundy można stwierdzić, że jakoś moje słowa są uzasadnione, przynajmniej jak na obserwatora. Coś czuję, że gdybym zagłębił się w temat to znalazłbym dużo więcej potwierdzeń swoich słów.

Porównanie raperów do kiboli, który tak samo bazgrolą na każdej czystej powierzchni w mieście - bezcenne.

EDIT
Chwila surfowania po amerykańskich portalach muzycznych i wiem jedno. Skoro chciałeś ode mnie listę zastrzelonych raperów bo np. sam nie znałeś skali zjawiska, to z nas 2 nie tylko ja nie mam pojęcia o tym środowisku  :sorcerer:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2012, 11:09:38 am wysłana przez Recit69 »

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Czy lubicie RAP ??
« Odpowiedź #208 dnia: Stycznia 08, 2012, 11:08:52 am »
0
Na scenie rockowej ostatnio też kogoś zastrzelili podczas koncertu.

I zgadzam się z loko, tyle samo kretynów słucha każdego gatunku muzycznego. Ja lubię rap, nie wszystko (zresztą z innych gatunków też nie słucham wszystkiego) i większość ludzi, których znam i którzy sluchają właśnie rapu jest ludźmi ustatkowanymi w życiu i przede wszystkim normalnymi.
Dzieciaki i cepy w bluzach JP słuchają akurat tej "części" rapu, którą potrafi odebrać ich ograniczony móżdżek, dlatego są idiotami.
Rap to nie tylko hwdp i jp, dlatego od czasu do czasu tego słucham, sa tam ambitne teksty i ciekawe bity, które podobają mi się pod wzgledem muzycznym, nic nie mam do tego gatunku muzyki jak i ludzi, którzy jej słuchają. Mam za to do młotów, którzy swoim IQ nie przewyższają chomika i kreują sie na wielkich słuchaczy rapu nie mając o tym tak właściwie pojęcia ;)
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Czy lubicie RAP ??
« Odpowiedź #209 dnia: Stycznia 08, 2012, 11:12:55 am »
0
Dzieciaki i cepy w bluzach JP słuchają akurat tej "części" rapu, którą potrafi odebrać ich ograniczony móżdżek, dlatego są idiotami.
Rap to nie tylko hwdp i jp, dlatego od czasu do czasu tego słucham, sa tam ambitne teksty i ciekawe bity, które podobają mi się pod wzgledem muzycznym, nic nie mam do tego gatunku muzyki jak i ludzi, którzy jej słuchają. Mam za to do młotów, którzy swoim IQ nie przewyższają chomika i kreują sie na wielkich słuchaczy rapu nie mając o tym tak właściwie pojęcia ;)
Czyli myśląc o rapie nie mam w ogóle brać pod uwagę tych od JP i HWDP? To jest PRODUKT tej subkultury. Nie innej.

Można powtarzać jak mantrę, że "wszystkich gatunków muzycznych słucha tyle samo debili" itd. Ale jakoś fani rocka nie chodzą w bluzach "Je*ać policję". Przypadek?

 

RAP/Hip Hop

Zaczęty przez Bluebird

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 14909
Ostatnia wiadomość Stycznia 06, 2021, 01:23:36 am
wysłana przez Bluebird