Autor Wątek: AC/DC  (Przeczytany 144056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Ac/dc
« Odpowiedź #105 dnia: Maja 14, 2009, 08:40:18 pm »
0
Tylko "fajnie", że dodajesz takie stwierdzenia: "pozerami" "blichtrową kapelę" których tam nikt nie użył...

Cekiny odnosiły się do tych właśnie "podstawowych elementów", dla mnie one nie są podstawowe i mogą mi przeszkadzać ;)

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Ac/dc
« Odpowiedź #106 dnia: Maja 14, 2009, 10:01:05 pm »
0
O.k rozumię,że mogą Ci przeszkadzać i że możesz mieć inne zdanie o AC/DC,ale...ale wiedz,że gdybyś naprawdę bardziej wniknął w ten band,to zauważyłbyś,że masz krzywdzącą opinie na ich temat ;) ...I wiem doskonale,że tam nie ma tych słów,które ja wypisałem,ale napisałem je dlatego bo wyczuwam,że jesteś skłonny i na takie osądzenie AC/DC,jak tamte moje określenia ;]
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Ac/dc
« Odpowiedź #107 dnia: Maja 14, 2009, 10:38:51 pm »
0
AC/DC to zajebiste gitarowe granie :D tego nie podważam tylko oprawę koncertową :)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Ac/dc
« Odpowiedź #108 dnia: Maja 15, 2009, 12:42:36 am »
0
A byłeś kiedyś na koncercie AC/DC ???
Ja byłem i mówię Ci, że te elementy nie świecą za członków kapeli, one są tylko kolorowym tłem. Kiedy graja i śpiewają o dziwce Rosie, to ona jest na scenie tylko, że bardzo duża. To nie działa jak u Kiss
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Ac/dc
« Odpowiedź #109 dnia: Maja 15, 2009, 06:24:46 pm »
0
To najlepszy zespół koncertowy w historii :P i przy tym obywają się bez "cekinów" w porównaniu do AC/DC

...i nie tylko AC/DC niestety... :rolleyes: zgadzam się z powyższym stwierdzeniem, gdyż zawsze ceniłam kapele, które bez sztucznego blichtru i tzw. fajerwerków, w surowej wręcz scenografii potrafiły skupić publiczność wokół tego, co najważniejsze, a mianowicie- wokół muzyki...oto magia brytyjskich kapel przełomu lat 60/70  :wub:

co do Morse'a ...mi gość nie rekompensuje braku Blackmore'a na scenie, ale zgodzę się, że jest jego godnym następcą... 8)

kurde, sorry, ale mnie wkurwiliście. Ac/DC może i gra koncerty w których są efekty, ale są to efekty, które odnoszą się do treści utworów. i nie jest to "sztuczny blichtr", jak to nazwaliście. i nie wierzę, że Deep Purple graja koncerty bez efektów świetlnych. a to , że np. AC/Dc ma jeszcze pociąg na scenie i armaty, które strzelają na cześć fanów, to chyba nie jest jakąś przesadą. co innego kiss. poza tym obejrzyj sobie koncerty AC/DC.

Sorry za offtopa, ale mnie wkurza coś takiego.

wklejam tutaj ten cytat, bo zacytowałeś mnie i czuję się niejako wywołana do tablicy  ;)
po pierwsze nie ma o co się tak wkurzyć, tym bardziej, że złość pięknosci szkodzi  :P
a po drugie...no wlaśnie...przejdźmy do sedna...otóż w tym co napisałam jest zawarta moja prywatna i subiektywna opinia dotycząca tzw. ozdobników na scenie u niektórych kapel...jak dla mnie jest i pozostanie to zbytecznym elementem blichtru na scenie, który ma się tak naprawdę nijak do rockowego przekazu muzyki...obojętnym mi jest zatem, czy te dodatkowe efekty komponują się w klimat tudzież treść utworów, bo jak dla mnie muzyka jest najważniejsza ! zawsze podobały mi się surowe i wręcz ascetyczne sceny takich kapel jak LZ, Deep Purple, Sabbathów z początków ich kariery, Metalliki, czy chociażby ukochanych Gunsów...i nie chodzi mi tutaj o akustyczne granie przy świeczce ;), ale o zwykłą prostotę w tym co się przekazuje publiczności...spójrz chociażby na scenę Woodstocku (tego amerykańskiego rzecz jasna) - tam nie ma kompletnie NIC, a mistycyzm jaki stworzyły tam swoją osobowością jak i muzyką osoby takie jak Hendrix chociażby,  po prostu człowieka miażdży...
podam może jeszcze jeden przykład (chyba najlepszy z możliwych) - są nim Stonesi...oni wręcz ociekają tymi "cekinami" i "świecidełkami", co irytowało mnie już jak tylko sięgam pamięcią...ale...nie zmienia to jednak faktu, że grają na zasłużoną "piąteczkę"...zatem spójrzmy prawdzie w oczy i przyznajmy się co jest zbytecznym ozdobnikiem, a co sensem, prawdą i esensją przekazu w świecie rocka and rolla  8) po co traktować prawdziwe stwierdzenia od razu jak obelgę ??? :???:

AC/DC jest kapelą, która cenię za ich wkład w historię rocka, mają sporo dobrych energetycznych kawałków...i tyle...chyba jednak za mało, abym mogła zaliczyć ich do moich ulubionych kapel

Angus...świetne brzmienie gitary...ukłon w stronę gościa - takiego poweru brakuje nie jednemu wioślarzowi młodszego pokolenia!!!


Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Ac/dc
« Odpowiedź #110 dnia: Maja 16, 2009, 12:47:07 am »
0
http://img14.imageshack.us/img14/3982/img3743fch.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/8725/img3694i.jpg

http://img17.imageshack.us/img17/682/img3577e.jpg

To są jedyne rzeczy, które były umieszczone za sceną i to tylko w trzech numerach. Pociąg nie zawsze był wiodczny. Przez resztę trwania koncertu scena wyglądała tak:

http://img24.imageshack.us/img24/6205/img3707v.jpg

Nie sądzę, aby to była jakaś przesada.

"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Ac/dc
« Odpowiedź #111 dnia: Maja 16, 2009, 10:27:30 am »
0
Dokładnie'owsik' ;) A Ci którzy sądzą,że to aż nazbyt i że urąga to w jakiś sposób rockowi,to pragnął bym zauważyć,że niemalże każda kapela na scenie podczas koncertów ma rekwizyty-mniejsze lub większe,ale ma i jest to tak naprawdę nieodłączny element ich pracy,który ma dać słuchaczom i pomóc wejść jeszcze bardziej w to co dana kapela chce przekazać :_: Więc tak jak AC/DC ma babkę podczas"Whole Lotta Rosie",czy dzwon podczas"Hells Bells",tak Gunsi podczas"Welcome To the Jungle"mieli jakiegoś dmuchanego stwora,więc... pokój ludzie,bo to wręcz normalne ;]
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Ac/dc
« Odpowiedź #112 dnia: Maja 16, 2009, 09:27:51 pm »
0
owsik, to Twoje zdjecia z koncertu w Pradze ? :)

tak sobie myślę jak swoją scenografię przez lata mogli urozmaicić Purple...hmmm...??? w sumie DYM by wystarczyl... 8)

jak najmniej "dodatków" - to wg mnie najlepsza opcja dla rockowych kapel, choć tak jak napisałam wyżej, nie umniejsza im to ich zasług i wkłdu do tworzenia dziejów tego gatunku

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Ac/dc
« Odpowiedź #113 dnia: Maja 19, 2009, 12:42:28 am »
0
Nie moje są te zdjęcia.
Ja "siedziałem" po lewej stronie jakieś 40 metrów od sceny i widziałem o wiele lepiej niż na zdjęciach. nie wpuścili mnie  z aparatem. dobrze, że mi komórki nie zabrali, bo se chociaż początek "Highway to hell" nagrałem  8)
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Ramone

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Where do we go? Where do we go now?"
  • Respect: +1
Odp: Ac/dc
« Odpowiedź #114 dnia: Lipca 03, 2009, 02:54:03 pm »
0
Czy myslicie ze to ostatnia plyta oraz trasa AC/DC?? Brian jest coraz starszy... 60 na karku.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Ac/dc
« Odpowiedź #115 dnia: Lipca 03, 2009, 04:57:00 pm »
0
The Rolling Stones są starsi, a się lepiej poruszają, więc wiek chyba nie jest argumentem. Pytanie czy im się jeszcze chce...

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Ac/dc
« Odpowiedź #116 dnia: Lipca 03, 2009, 05:52:04 pm »
0
The Rolling Stones są starsi, a się lepiej poruszają, więc wiek chyba nie jest argumentem. Pytanie czy im się jeszcze chce...

no nie wiem czy się lepiej ruszają. Angus wywijał solówki tarzając się po podłodze (na scenie) i sprawiał wrażenie jakby miał 16 lat . mówię Wam to było niezwykłe. na 100% jest w lepszej formie niż Stonesi. chociaż Mick tez fika ładnie na tej swojej scenie.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Ramone

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Where do we go? Where do we go now?"
  • Respect: +1
Odp: Ac/dc
« Odpowiedź #117 dnia: Lipca 07, 2009, 04:28:10 pm »
0

no nie wiem czy się lepiej ruszają. Angus wywijał solówki tarzając się po podłodze (na scenie) i sprawiał wrażenie jakby miał 16 lat . mówię Wam to było niezwykłe. na 100% jest w lepszej formie niż Stonesi. chociaż Mick tez fika ładnie na tej swojej scenie.
[/quote]

Człowieku jak ja Ci zazdroszcze tego, że byłeś na ich koncercie...  :'(

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Ac/dc
« Odpowiedź #118 dnia: Lipca 07, 2009, 10:13:11 pm »
0
Masz czego zazdrościć. uwierz mi.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Ramone

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Where do we go? Where do we go now?"
  • Respect: +1
Odp: Ac/dc
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpnia 04, 2009, 11:51:21 pm »
0