Autor Wątek: Janusz Radek  (Przeczytany 2440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Janusz Radek
« dnia: Grudnia 04, 2012, 11:18:59 am »
0
Być to nie może! Jestem na tym forum już ponad dwa lata, a nie założyłam jeszcze mojego standardowego tematu.

Otóż Janusz Radek, proszę państwa. Wielu może kojarzyć z Eurowizji, wielu z oratorium Rubika, wielu może nie znać w ogóle, a to błąd ;) Głos potężny, showman nieziemski :)
Czternaście razy byłam na jego recitalach i występach teatralnych ("Jesus Christ Superstar" w Chorzowie, może ktoś był i widział :) Janusz występuje w roli Judasza). Najlepsze jest to, że nie można go zakwalifikować do żadnego nurtu muzycznego, bo z każdą płytą się to zmienia ;)

Moja pierwsza taka prawdziwa muzyczna fascynacja, za którą byłam gotowa jeździć po całej Polsce. Odciągnął moje myśli od matury, przez która udało mi się przebrnąć bezboleśnie. Moje pierwsze duże forum. Pierwsze "dalekie" znajomości. Bardzo dobrze wspominam tamte czasy, do muzyki wracam bardzo często i nie potrafię sobie odmówić, aby nie kupić każdej nowej płyty.

Ktoś z Was go kojarzy? :) Jak nie to zachęcam do zapoznania się z twórczością :)

Epizod rockowy
Zanderhaus - Byleś była moja


Eurowizyjna
Pocztówka z Avignon


Próbka możliwości wokalnych Janusza z płyty Królowa nocy, która stanowi całość i jest recitalem fantastycznym
Pocałunek ognia


Singiel z drugiej płyty
Serwus Madonna


Z oratoriów
Psalm dla ciebie


Niemenowo
Wspomnienie


I twórczość autorska



Moje ukochane [url=http://www.youtube.com/watch?v=7OcZOsXXEfs]Tam gdzie cisza


Gdzieś między słowami


i z ostatniej płyty utrzymanej w cudownym klimacie dwudziestolecia międzywojennego, którą polecam całą od początku do końca
Ukochana żegnam cię
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2012, 11:21:38 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Janusz Radek
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 04, 2012, 11:22:12 am »
+1
Głos solo to ma jeszcze w miarę do słuchania, ale klaskanie u Rubika to wiocha :P

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Janusz Radek
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 04, 2012, 11:26:32 am »
+1
Oj tam, akurat te rubikowe piosenki są całkiem przyjemne do słuchania ;) A przynajmniej dla mnie, bo mam same dobre wspomnienia :D Młodym się było :P

Ale ja też bardziej skupiam się na jego solowych dokonaniach, bo warto :) Zwłaszcza "Królową nocy" warto na żywo zobaczyć :)

btw. chciałam zrobić, żeby było widać tylko tytuł z odnośnikiem do linka, a nie miniaturkę filmiku i mi się nie udało :(
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline sylvik

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +196
Odp: Janusz Radek
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 04, 2012, 11:34:10 am »
0
Ktoś z Was go kojarzy? :)
No jak nie, jak tak!!!  :wub:
Też przepadam za tym jego "wydzieraniem się"  :P

Offline janina

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2670
  • Płeć: Kobieta
  • catcher in the rye....
  • Respect: +1005
Odp: Janusz Radek
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 04, 2012, 12:16:36 pm »
0
Kojarzy ,kojarzy :D Ja najpierw zaczęłam od Rubika, tak go zauważyłam ,podoba mi się jego głos i bardzo lubię go słuchać .Płyty nie mam ale nie wykluczone że  w najbliższym okresie zakupię  :)

Offline Kurczak

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +104
Odp: Janusz Radek
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 04, 2012, 02:46:00 pm »
0
Zdarzyło mi się słyszeć parę jego wykonań, natomiast w wymiarze całej płyty jedynie wspomniany rockowy epizod, czyli Zanderhaus, do którego od czasu do czasu chętnie wracam. Swoją drogą nie mam pojęcia kto jest autorem tekstów (nadal mówię o Zanderhaus), ale ich poziom jest rozbrajający :rolleyes:
"Nie ponosi winy naprawdę nikt, po prostu tak się zdarza na świecie tym, że z pięknych ojców i pięknych mam brzydkie dzieci rodzą się nam" :lol:

btw. chciałam zrobić, żeby było widać tylko tytuł z odnośnikiem do linka, a nie miniaturkę filmiku i mi się nie udało :(
Spróbuj użyć skróconych youtube'owych linków zamiast pełnych.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2012, 02:49:02 pm wysłana przez Kurczak »
Patafiaństwo się szerzy...

Offline Erin60262

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 238
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +124
Odp: Janusz Radek
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 25, 2013, 11:56:33 pm »
0
Ja Radka zauważyłam po jakimś występie ze Steczkowską, jakoś równolegle w domu się pojawiła Rubikowa płyta "Tu es Petrus" - też mi się bardzo dobrze kojarzy, nawet ją lubię :D

Głos istotnie świetny ma Janusz, trudno się nie zakochać :)