Autor Wątek: Duff: Przez ostatnich 8 lat z radością oglądałem triumf Axla  (Przeczytany 928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
+1


    


Duff McKagan był gościem najnowszego odcinka „Life In The Stocks”.

W pewnym momencie sięgnął pamięcią do roku 2016, mówił o tym, jak zapatruje się na występy Axla z AC/DC, i odpowiedział na pytanie, czy jego zdaniem miały one jakiś wpływ na Guns N’ Roses.

„Zaczęliśmy koncertować, grywać na stadionach. [Axl] złamał stopę [podczas pierwszego koncertu, w kwietniu 2016], ale to go nie powstrzymało. [Dave] Grohl pożyczył mu tron [którego używał w 2015 roku, kiedy to z kolei on złamał w Szwecji nogę]… A sama umiejętność śpiewania na siedząco to jest, bracie, coś…
Śledzę każdą sylabę, każdą nutę, którą [Axl] wyśpiewuje, bo to jest, k***a, mistrz. Obserwuję, jak oddycha, jak wydobywa z siebie dźwięki, pod jakim kątem pochyla głowę… To wybitny wokalista, od którego należy się uczyć, a ja mogę to robić na każdym koncercie.
Potem wystąpiliśmy na Coachelli, a Axl tamtego roku był kimś na kształt bohatera. Tak właśnie myślę. Później zaczęła się historia z AC/DC…”.   

„Ja i Slash graliśmy na przestrzeni lat z cała plejadą różnych ludzi”, ciągnął Duff. „Kogokolwiek byś nie wymienił, jest prawdopodobne, że graliśmy z tą osobą… albo prawie. Axl, przeciwnie, nigdy tego nie robił. W dodatku on zawsze kochał AC/DC. Dlatego postanowił spróbować. «Wybieram się na przesłuchanie», powiedział. A ja na to: «Nie ma takiej potrzeby. Ja na twoim miejscu byłbym spokojny». [A on:] «Cholera, strasznie się denerwuję». To było fantastyczne! My – to znaczy ja i Slash – wiedzieliśmy, że dostanie ten angaż. I to bardzo dobrze mu zrobiło.

[Kiedy to się zaczęło,] nosił jeszcze gips. Wydaje mi się, że na paru pierwszych koncertach śpiewał, siedząc na tronie. Ja i Slash zrobiliśmy mu niespodziankę, zjawiając się na koncercie AC/DC w Londynie. To możliwe: za odpowiednią opłatą możesz wyjść z lotniska w Heathrow niezauważony. Przemknęliśmy bokiem, tak żeby nikt na lotnisku nas nie zauważył, bo naprawdę chcieliśmy sprawić mu niespodziankę i wesprzeć go w tej nowej przygodzie. Wiedzieliśmy przecież, że granie z innymi ludźmi będzie dla niego niełatwe.
Myślę, że to naprawdę pomogło. Poza tym miał okazję sprawdzić, jak w takich zespołach jak AC/DC wyglądają sprawy organizacyjne. Może pomyślał: «W takim razie my też możemy wychodzić na scenę punktualnie»... itp. Bo czy był gotowy, czy też nie, AC/DC po prostu zaczynali koncert”.     

Duff nazwał Axla „naprawdę świetnym liderem zespołu”.

„On podchodzi do swoich obowiązków bardzo poważnie”, powiedział. „Przed każdym koncertem przez półtorej godziny się rozgrzewa, a potem przez kolejne półtorej odpoczywa. Później wychodzimy na scenę i gramy niekończące się koncerty. Jeżeli cisza nocna zaczyna się o 23:00, zaczynamy grać już o 19:30, żeby zdążyć wykonać wszystkie kawałki. Gdybyśmy wyszli o 20:00, koncert musiałby być krótszy, a tego Axl nie chce”.

„Tak”, podsumował basista, „przez ostatnich osiem lat z radością oglądałem jego triumf… To było naprawdę wspaniałe. Po prostu wspaniałe”.   





Źródło
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2024, 01:48:16 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Duff: Przez ostatnich 8 lat z radością oglądałem triumf Axla
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 13, 2024, 10:19:49 am »
+2
Chyba wpadnie jakas premia :p

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Duff: Przez ostatnich 8 lat z radością oglądałem triumf Axla
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 13, 2024, 11:06:44 am »
+2
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Duff: Przez ostatnich 8 lat z radością oglądałem triumf Axla
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 13, 2024, 12:17:04 pm »
+1
Przez ostatnie 8 lat Duff oglądał triumf Axla, my za to triumf PiS

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Duff: Przez ostatnich 8 lat z radością oglądałem triumf Axla
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 13, 2024, 12:23:34 pm »
0
Jeżeli godzina policyjna zaczyna się o 23:00, zaczynamy grać już o 19:30, żeby zdążyć wykonać wszystkie kawałki. Gdybyśmy wyszli o 20:00, koncert musiałby być krótszy, a tego Axl nie chce”.

W Polsce to się nazywa cisza nocna, a na zachodzie godzina policyjna :lol:

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Duff: Przez ostatnich 8 lat z radością oglądałem triumf Axla
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 14, 2024, 02:54:22 pm »
0
Jak Axl złamał stopę to przez chwilę miałem takie - no tak, nic z tego nie będzie. Ale chyba nie znałem Axla tak dobrze jak dziś ;) Za to teraz mogę już z pełnym przekonaniem powiedzieć - nic z tego nie będzie. Axl, słyszysz? ;)  :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Duff: Przez ostatnich 8 lat z radością oglądałem triumf Axla
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 15, 2024, 08:14:21 am »
0
Ej, ostatnie 8 lat to dobry dla zespołu okres. Tylko, że mało płodny. Bardzo mało, jakby porównać do 1985-1993
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Duff: Przez ostatnich 8 lat z radością oglądałem triumf Axla
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 15, 2024, 09:45:39 am »
0
ostatnie 3 lata, to bardzo plodny, w porownaniu do lat poprzednich

Niepublikowane wczesniej utwory:
1999 - 1
2008 - 14
2021 - 2
2023 - 2
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1246
  • Respect: +303
Odp: Duff: Przez ostatnich 8 lat z radością oglądałem triumf Axla
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 15, 2024, 12:41:48 pm »
0
Przez ostatnie 8 lat Duff oglądał triumf Axla, my za to triumf PiS
Mi też to wypominanie 8 lat źle się kojarzy  :P
In Rock We Trust

 

Duff: "Plotki o reunionie to bzdura"

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 16892
Ostatnia wiadomość Stycznia 18, 2024, 10:22:36 pm
wysłana przez mafioso