Autor Wątek: Gunsi w Polsce - Warszawa - 20.06.2022  (Przeczytany 5930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Gunsi w Polsce - Warszawa - 20.06.2022
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 21, 2022, 01:27:27 am »
0
Było trochę echa ale były bosko, w ogóle inaczej ten jego głos na żywo brzmi. Jak ktoś sobie wyrabia opinie z youtuba i nagrań za pomocą kalkulatorów to niech żałuje i więcej myśli.  :lol:

A ten Madagascar to dobry dowcip ale miło. :D

Offline DooOminO

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +146
Odp: Gunsi w Polsce - Warszawa - 20.06.2022
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 21, 2022, 02:00:52 am »
0
Wokalnie  słabo, górne partie niektórych kawałków nawet przy słabszym wokalu były z chrypą, teraz czysty krzyk - na żywo brzmi to dobrze ale ja jednak jestem fanem chrypy :)
Na plus energia Axl'a, biegał po scenie i wyglądał fizycznie naprawdę dobrze, taki żywy po prostu 😁
Nagłośnienie słabo ponieważ stałem przy scenie po prawej stronie i tak jak już ktoś napisał brak gitary fortusa .
Następny plus to długość setlisty, bisy długie, po dont cry byłem na milion procent pewny że teraz paradiae city 😁
W Chorzowie bardziej mi się podobało:)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2022, 02:16:39 am wysłana przez DooOminO »

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Gunsi w Polsce - Warszawa - 20.06.2022
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 21, 2022, 07:56:21 am »
0
Oficjalne koszulki z Wawy to szajs jakich mało.

i 190 PLN za sztukę - też sobie darowałem

Offline maciek___1551

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Respect: +32
Odp: Gunsi w Polsce - Warszawa - 20.06.2022
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 21, 2022, 08:08:18 am »
0
Może ktoś z grubsza opowiedzieć co Axl mówił między piosenkami .np po Civil war .itd.  ???

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Gunsi w Polsce - Warszawa - 20.06.2022
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 21, 2022, 08:17:07 am »
0
After Civil War, Axl tells the crowd to give a hand to themselves and the people of Ukraine fighting for their freedom.
http://www.heretodaygonetohell.com/tour/tour-2022_1.php

PO CW Axl powiedzial zeby nagrodzic brawami Polakow i Ukraincow za walke o wolnosc
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1232
  • Respect: +301
Odp: Gunsi w Polsce - Warszawa - 20.06.2022
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 21, 2022, 11:40:55 am »
0
Ktoś ogarnia czemu taki plakat?
In Rock We Trust

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Gunsi w Polsce - Warszawa - 20.06.2022
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 21, 2022, 12:06:28 pm »
+2
bo autorem ksiazki jest potomek polskich Zydow, szczegoly na poprzedniej stronie oraz w dziale: plakaty koncertowe

Podsumowanie: totalnie bezsensowny wybor, bo malo kto kojarzy i autora i ksiazke, nie mowiac o zwiazkach z Polska
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2022, 12:08:07 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Klimek

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +10
Odp: Gunsi w Polsce - Warszawa - 20.06.2022
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 21, 2022, 10:33:30 pm »
0
Piękny koncert, akustyka faktycznie fatalna, 3 razy zmieniałem miejsce z ziomkiem, pod barierkami nic nie było słychać... ale tak 15 metrów od było już akceptowalnie ;D Mi się wokal podobał, jak na jego aktualne możliwości było dobrze. Świetny set, piękna oprawa wizualna. Jak dla mnie było lepiej niż w Gdańsku ale dużo gorzej niż w Chorzowie!

Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Gunsi w Polsce - Warszawa - 20.06.2022
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 22, 2022, 04:42:53 pm »
0
Coś chyba na forum te koncerty mają coraz mniejsze wzięcie, jak był pierwszy w Polsce to chyba było kilka stron wpisów, a teraz to tak licho. :P

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gunsi w Polsce - Warszawa - 20.06.2022
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 22, 2022, 05:20:31 pm »
+2
Niektórzy dopiero skończyli afterparty  :P ;)

Powiem krótko. Fenomenalny set i tym razem nie mówię tego złośliwie. Akustyka Narodowego była na NTS omawiana wielokrotnie, więc nie będę się nad tym pastwił. Skupię się za to na zespole i wrażeniach okołokoncertowych.
Ludzie, mogłem różne rzeczy pisać o Gunsach wcześniej, ale ten set, długość koncertu, energia chłopaków i publiczności dała mi bardzo pozytywnego kopa  :)
I to nie tak, że nie widziałem minusów, ale plusy zdecydowanie przeważyły. Po koncercie było jedne wielkie wow.

Jedynym słabszym punktem koncertu była dla mnie Wichita, zamiast której chętnie usłyszałbym inny cover, albo oryginalny kawałek, ale rozumiem, że Axl też chce sobie pośpiewać bez nadwyrężania głosu, a tu ma okazję.
Magiczny moment przy Civil War. Warto było tam być, żeby to zobaczyć. Warto byłoby być na tym koncercie. A po koncercie miałem jeden z najmilszych afterków ever, tym milszy, że kompletnie niespodziewany :)
Dzięki wszystkim za zrobienie atmosfery na koncercie, za każdego smsa, czy telefon z próbą kontaktu przed/ w trakcie koncertu :) Nie ze wszystkimi udało się spotkać, ale tak to już bywa :)
Koncert uważam za bardzo udany, nawet jeśli sama Warszawa mnie nie urzekła, bo niezależnie od tego, że przywitała mnie ulewą, to to próba dotarcia z jednego brzegu Wisły na drugi, żeby dostać się na Narodowy jak się jest wózkersem to niemalże misja niemożliwa. Podobno gdzieś tam jest winda... ale nie znaleźliśmy. Ktoś coś wie?
Na szczęście znalazł się dobry człowiek, który mimo ulewy pomógł na schodach na moście Poniatowskiego. Nie znam Cię, ale jeśli przypadkiem to czytasz, bo jakimś cudem okazałeś się fanem Gunsów i  byłeś na koncercie, to jesteś moim osobistym bohaterem.
Druga sprawa. Nie wiem jak inne bramki, ale bramka przy której byłem, czyli ta z numerem 1 została otworzona około 16.50, mimo, że według rozpiski miała być otworzona o 16.30. Przez ten czas wszyscy zgromadzeni "radośnie" mokli i zastanawiałem się nawet, czy nie dojdzie do zamieszek pokroju Saint Louis.

Niezależnie od wszystkiego wiem kilka rzeczy.
1.  GN'R foverever!
2. Super jest jechać na koncert nie znając setu, będę ten manewr powtarzał, bo dzięki temu miałem dużo większą frajdę z koncertu  :)
3. Na Narodowy już się nie wybieram, zresztą ogólnie leniwy się robię i wolałbym, żeby znów trafili na Śląsk, ewentualnie do Krakowa, bo północ Polski jest dla mnie praktycznie niedostępna, a Polska centralna też dość odległa. Ale tak myślę dziś, co będzie, gdy ogłoszą kolejny koncert tego nie wiem. Przecież już ostatnio zarzekałem się, że nie pójdę na koncert, jeśli nie wydadzą płyty, a jednak pojawiłem się, bo przerwa covidowa zrobiła swoje.

Jeszcze raz serdeczne dzięki wszystkim :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline PGR

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Respect: +140
Odp: Gunsi w Polsce - Warszawa - 20.06.2022
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 22, 2022, 06:28:05 pm »
+3
Moje podsumowanie:

Myślałem, że Chorzów 2018 to był opus magnum pod względem setu, obiektu z historią i ciężko to będzie koncertowo przebić starszym o 4 lata panom z GNR. A jednak! Warszawa 2022 to będzie absolutny koncertowy klasyk na lata na polskiej ziemi nie tylko dla nas hard fanów: najdłuższy w historii Stadionu Narodowego, pierwszy stadionowy koncert w Polsce zagranicznej gwiazdy po prawie trzech latach przerwy. Coś prawie jak Queen w Budapeszcie ;)
Co do nagłośnienia - na płycie na początku GA delikatnie w prawą stronę (za nazwijmy to GC) dźwięk był jak żyleta, kapitalne i mocne nagłośnienie jak przystało na koncert rockowy. Tego nie odda żaden filmik na YT, wydaje się wtedy nawet na filmikach, że zespół gra "miękko", na żywo jednak to jest mocarne brzmienie i tak samo wokal Axla, a Nightrain ze swoją mocą zrobiło atmosferę.
Kolejny plus dla atmosfery stadionu to zamknięty dach i trochę deszcz na zewnątrz, dzięki temu miało się wrażenie bycia w ogromnej hali i większa część koncertu była już w ciemnej scenerii. To oddaje zdecydowanie lepszy klimat niż ten dwa dni wcześniej w Pradze, gdzie zaczęli grać o 18:45 przy pełnym słońcu .
Zdecydowanie o dziwo na plus publika (przynajmniej na płycie), znacznie bardziej żywa niż "stojące kołki" w Chorzowie, widać, że ludzie są spragnieni dużych koncertów na żywo. Dodatkowo liczba 49000 widzów to naprawdę miła niespodzianka, bo bilety bardzo długo sprzedawały się naprawdę przeciętnie, w zasadzie w ostatnich tygodniach dopiero schodziły kolejne partie sektorów.
Set? Kapitalny, mocny i energetyczny, Hard Skool ma niesamowity potencjał koncertowy, gdyby był na bisach to ze swoją mocą to może być taki Nightrain 2.0. Shadow of Your Love to może też odrzut, ale koncertowo to bestia podobnie jak Reckless Life. Jedynie wciąż mimo 5 wizyt na koncertach GNR nie doczekałem się niestety TWAT, ale nie można mieć wszystkiego.
Podsumowując: Gunsi udowodnili tym koncertem, że w 2022 roku ich miejsce nadal jest na największych stadionach, że dają największe i najdłuższe koncerty i długo ich w Polsce nikt nie pobije pod tym względem. Subiektywnie to dla mnie najlepszy koncert Guns N' Roses na jakim byłem, wracając po koncercie rozmawiałem z ludźmi na Moście Poniatowskiego i byli w szoku, że grali tak długo i wielu dopiero zobaczyło, że Axl to nie jakieś fochy z 1992 roku, tylko rockowy 60-letni gigant 30 lat później. Pod względem jakości koncertów i czasie ich trwania można się akurat cieszyć, że jest się fanem Gunsów. 20 czerwca to był wielki dzień dla rozdziału polskiej historii Guns N' Roses.

Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Gunsi w Polsce - Warszawa - 20.06.2022
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 22, 2022, 10:55:35 pm »
0
A TWAT nie był na starej Legii w nie pamiętam którym roku ale co tam był Izzy i Robin i Axl z warkoczykami, jeszcze przed wypuszczeniem CHD? ;)

Post Merge: Czerwca 22, 2022, 10:59:00 pm
A właśnie, ludzi było 49 tysięcy? Jakieś sprawdzone dane na ten temat?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2022, 10:59:00 pm wysłana przez Luk »

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Gunsi w Polsce - Warszawa - 20.06.2022
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 22, 2022, 11:24:55 pm »
0
Nie bylo TWAT
https://www.setlist.fm/setlist/guns-n-roses/2006/stadion-legii-warsaw-poland-4bd60f4a.html

Kat Benzova podala na swoim instagramie liczbe 49tys na jednym z filmikow
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2022, 11:27:09 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Gunsi w Polsce - Warszawa - 20.06.2022
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 22, 2022, 11:28:32 pm »
0
No właśnie też szperałem i nie było TWAT, w sumie jeszcze dużo u nas nie było piosenek, więc na kolejnych 5 koncertów po dwie inne piosenki spokojnie wystarczy.  :lol:

Ciekawe czy ona podała sprawdzone jakieś dane, nie wiem w ogóle ile może wejść na taki koncert na Narodowym, bo na trybuny na mecz to coś koło 56 tysięcy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2022, 11:31:09 pm wysłana przez Luk »

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Gunsi w Polsce - Warszawa - 20.06.2022
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 22, 2022, 11:32:23 pm »
0
Kat Benzova na insta wrzucała info, że 49 000.

Odnośnie bardzo pozytywnego odbioru GNR przez ludzi i media oraz liczby widzów - to też trochę tak, że pandemia dała się we znaki ale też...że koncert był w Warszawie. Nie każdy jechał na północ do Gdańska, nie każdy jechał na południe do Chorzowa. Centralna Polska (chociaz dla mnie za Koninem jest już Azja ;)), do tego w największym mieście.

Dziennikarz sportowy Przemek Rudzki był na koncercie i napisał dość emocjonalnie, że "Gnr to chyba najważniejszy zespół w jego życiu". Krzysiek Stanowski był z nim, też pisal pochwalne tweety i jak to od dzieciaka uwielbiał Gnr. Takich "osobistości" z różnego światka było pewnie mnóstwo (bo to Warszawa). I ja mam do tych fanów kąśliwe pytanie - skoro tak lubisz GNR, to co robiłeś 20. czerwca 2017, co robiłeś 9. lipca 2018?
Zapewne wielu z tych teraz zachwyconych ludzi, wtedy nawet nie przyszło do głowy by wystawić nos poza Warszawę.

I to nie jest przytyk, pretensja czy inny hejt. To jest stwierdzenie faktu. Gunsi po "reunionie" musieli zawitać do Warszawy, by o ich koncercie w końcu się mówiło w różnych zakamarkach na taką skalę, na jaką zasługiwali od dawna.

Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

 

Gunsi w Leeds 29.08.2010 oraz Reading 27.08.2010

Zaczęty przez wolff

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 24893
Ostatnia wiadomość Sierpnia 28, 2010, 12:21:01 am
wysłana przez William_Bailey