Autor Wątek: Billy Howerdel o erze ChD: Od razu znalazłem z Axlem wspólny język  (Przeczytany 643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547

 


Jakkolwiek Billy Howerdel jest znany przede wszystkim z A Perfect Circle, to ten pochodzący z New Jersey muzyk rozpoczynał karierę jako techniczny. 

W tej roli współpracował z uznanymi kapelami z lat dziewięćdziesiątych – Nine Inch Nails, Tool, a także z Davidem Bowie. Jednak jednym z najjaśniejszych punktów w jego CV jest współpraca z Axlem Rose’em na pierwszych etapach powstawania płyty „Chinese Democracy”.

Niedawno Howerdel gościł w dobrze znanej fanom Guns N’ Roses audycji „Appetite For Distortion”. Mówił tam o swojej przygodzie z „Chinese”.


„Robin Finck z Nine Inch Nails skontaktował się ze mną”, powiedział. „Znał mnie, bo w latach 1994-1995 współpracowałem z Nine Inch Nails jako techniczny Trenta. W 1996 zatrudnił mnie Bowie. Dzięki współpracy z nim zaoszczędziłem dość pieniędzy, żeby zacząć nagrywać własne piosenki. Tak też zrobiłem”. 

„Właśnie w tamtym czasie zadzwonił Robin. Był rok 1997. Rzucił: Cześć, nie uwierzysz, ale dostałem propozycję angażu do Guns N’ Roses. Zależy im na niepowtarzalnym brzmieniu. To było coś dla mnie! Byłem dobry w pracy nad brzmieniem gitar. A wtedy to nie była bułka z masłem. Sprzęt był skomplikowany. Robin potrzebował mojej pomocy, a ja się zgodziłem”. 

Początkowo Howerdel miał wprowadzić Guns N’ Roses w świat komputerów, ale skończyło się na tym, że zaczął współpracować z Axlem jako ktoś na kształt współproducenta.

Zaczął też porównywać Nine Inch Nails z Guns N’ Roses.

„Przejście od NIN do GNR to wielki krok. Na pewno interesujący. Od razu znalazłem z Axlem wspólny język. Miałem z nimi zostać dwa, może trzy dni, ale poprosił mnie, żebym zakotwiczył na dłużej. Nie byłem tym zachwycony, bo naprawdę chciałem poświęcić się własnej muzyce”.   

„Miałem wtedy 26 czy 27 lat”, ciągnął Billy, „i byłem technicznym, ale zacząłem też nagrywać na komputerze na własną rękę. Guns N’ Roses nie korzystali jeszcze z komputerów. Używali DA-88. Axlowi zależało na tym, żebym wprowadził ich w ten świat, choć sam dopiero zgłębiałem jego tajniki. Zachował się wspaniale, dając mi tę szansę, wierząc we mnie na tyle, żeby pozwolić mi się poprowadzić w stronę nagrywania przy użyciu komputerów. Nie dość na tym, pracowałem z nim również nad brzmieniem”.

„Pracowałem z Axlem nocami, a reszta zespołu pracowała z producentem za dnia. To był interesujący proces. Sporo razem odkrywaliśmy, badaliśmy nieznane grunty. Nie szczędziliśmy ani kasy, ani wysiłków, żeby nagrać fantastyczną płytę”. 









Dziękuję @sunsetstrip  za linka.
Więcej o Billym znajdziecie tutaj:
https://gunsnroses.com.pl/forum/artykuly/billy-howerdel-przy-chd-nauczylem-sie-etyki-pracy/msg469323/?fbclid=IwAR2XQtwvQ4uirj2No5YnwlIf9yewo8im3eYvW7XmDEHlF4NnJtAsdkLEOA4#msg469323





Źródło
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2022, 01:59:19 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8575
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Billy Howerdel o erze ChD: Od razu znalazłem z Axlem wspólny język
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 18, 2022, 03:56:08 pm »
+1
jak spiewala nam Halina Kunicka

"To były piękne dni
Po prostu piękne dni"

sialala
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34671
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Billy Howerdel o erze ChD: Od razu znalazłem z Axlem wspólny język
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 18, 2022, 07:04:23 pm »
+1
"Pracowałem z Axlem nocami"

Biedny. Ale pewnie niejeden człowiek mu zazdrości, choć Axl zapewne bywał trudny.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Billy Howerdel o erze ChD: Od razu znalazłem z Axlem wspólny język
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 18, 2022, 11:43:37 pm »
0
Tak czy inaczej oni wszyscy zawsze dobrze wspominają Axl'a, myślę że ma gorszą opinie niż jest w rzeczywistości.

 

Elliott z Def Leppard: "Reunion to siedmiu muzyków. I żadnego ChD"

Zaczęty przez Canis_Luna

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5760
Ostatnia wiadomość Stycznia 28, 2016, 07:47:30 pm
wysłana przez michalg