Autor Wątek: Bret Michaels: Chciałem, żeby Slash grał w Poison  (Przeczytany 758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Bret Michaels: Chciałem, żeby Slash grał w Poison
« dnia: Kwietnia 30, 2021, 07:06:19 pm »
+1




Skład Poison mógłby wyglądać zupełnie inaczej, gdyby w latach osiemdziesiątych Bret Michaels dopiął swego.

Michaels i bębniarz Poison, Rikki Rockett, przybliżyli kulisy formowania się zespołu w „Nothin’ but a good time” – książce Toma Beaujoura i Richarda Bienstocka na temat sceny rockowej lat osiemdziesiątych.

Po tym, jak gitarzysta Matt Smith odszedł z kapeli, żeby spędzać więcej czasu ze swoją oczekującą dziecka partnerką, pozostali członkowie Poison przesłuchali kilku gitarzystów, którzy zaczynali podówczas muzyczną karierę na Sunset Strip.   

Na krótkiej liście kandydatów był również Slash, który ostatecznie nie zdecydował się dołączyć do zespołu, ponieważ „nie podobał mu się cały ten glam”.
Angaż dostał C.C. DeVille, którego fryzura i gitara Charvel idealnie wpisywały się w estetykę Poison.

Początkowo Michaels nie był jednak przekonany co do DeVille’a.

„Z tego powodu rozgorzał jeden z pierwszych ostrych sporów w naszym obozie”, twierdzi Bret. „Slash wymiótł, k***a, podczas gdy C.C. ledwie nauczył się naszych piosenek. Wolał grać swój materiał. Koniecznie chciał pokazać nam własne piosenki… i z miejsca skoczyliśmy sobie do gardeł”.

Cóż, mogło być znacznie gorzej: Rockett przyznał, że piosenka, którą DeVille przyniósł ze sobą na przesłuchanie, po przeróbkach stała się „Talk Dirty to Me” – to jest przebojem, który wdarł się do pierwszej dziesiątki notowania Hot 100 Billboardu.


Podziw Michaelsa dla Slasha nie jest żadną tajemnicą. W 2012 roku Bret powiedział:

„Slash jest jednym z moich ulubionych gitarzystów wszech czasów. Myślę, że z nim na pokładzie poszlibyśmy brzmieniowo bardziej w kierunku Aerosmith. Jednak nie było szans na to, że się uda. Zespół zdecydował, że C.C. to dla nas najlepszy wybór”. 

Slash zdawał się podzielać to zdanie.

„Było jasne, że [DeVille] pasował do nich bardziej ode mnie”, stwierdził gitarzysta. „Na przesłuchaniu zjawił się w upiętych włosach, odpowiednich ciuchach i w szpilkach”.





Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Bret Michaels: Chciałem, żeby Slash grał w Poison
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 03, 2021, 10:01:11 am »
+2
Najważniejszy jest odpowiedni wizerunek  :D Dobrze, że przy pierwszym spotkaniu Slasha z Duffem najistotniejsza okazała się muzyka  :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Slash na "pikniku" rockowym

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5686
Ostatnia wiadomość Października 13, 2009, 03:47:12 pm
wysłana przez Meximax