Autor Wątek: Sorum o tym, co go zaskoczyło na Rock In Rio 1991  (Przeczytany 965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Sorum o tym, co go zaskoczyło na Rock In Rio 1991
« dnia: Listopada 02, 2020, 10:21:35 am »
0



Matt Sorum rozmawiał ostatnio z Michaelem Mileyem z Rival Sons.

Mówił między innymi o swoim pierwszym koncercie z Guns N’ Roses – w styczniu 1991 roku na Rock In Rio.

„W całej mojej karierze kierowałem się intuicją. Miałem do czynienia z naprawdę interesującymi gośćmi. Łatwo było ich lubić, ale zarazem nasuwało się pytanie: ‘Co tu się, k***a, dzieje?!’”, powiedział były perkusista GNR.

„Mój pierwszy koncert z zespołem miał się odbyć w ramach Rock In Rio. Dołączyłem [do Guns N’ Roses] i właśnie pracowaliśmy nad ‘Use Your Illusion’, kiedy zaproponowano nam dwa występy w Brazylii. Judas Priest mieli otworzyć koncert. Byli też Megadeth… Skład był zaje***sty, a nam przypadła rola headlinerów. Stadion mógł pomieścić 140 tysięcy osób, a bilety na oba nasze koncerty się wyprzedały.
 
Ja nie miałem wtedy na swoim koncie ani jednej próby z Axlem. Serio, nigdy z nim nie grałem. Po raz pierwszy miałem to zrobić przed stuczterdziestotysięczną widownią na miejscu i telewidzami! Przed koncertem wychodziłem z siebie. Rozglądałem się wokół i pytałem, czy ktoś nie ma czasem setlisty, z którą mógłbym się zapoznać. Wtedy Slash powiedział, że Gunsi nie mieli w zwyczaju korzystać z setlisty. Pomyślałem: ‘Co, k***a?!’… i niczego się nie dowiedziałem”.

„Wyglądało to tak, że Earl Gabbidon, asystent Axla, przychodził do mnie przed koncertami i mówił: ‘Dzisiaj zaczynamy od Welcome To The Jungle’ albo ‘Dzisiaj zaczynamy od Nightrain’. I tak każdej nocy. Przez cały czas trwania trasy Use Your Illusion nie korzystaliśmy z setlisty. Porozumiewaliśmy się wzrokowo, czasem ktoś rzucał riff. A to wszystko na ogromnych scenach!”

„Tamtej nocy, na Rock In Rio, zaczęliśmy od piosenki, której nikt wcześniej nie słyszał i którą właśnie skończyliśmy nagrywać. Nazywała się Pretty Tied Up. Zacząłem od hi-hatu, a publiczność dosłownie oszalała. Pomyślałem: ‘Co jest, przecież to tylko hi-hat’ [śmiech].

Kiedy publiczność skacze, a scena wibruje pod nogami… to niesamowite doświadczenie. Przekaz w stylu: ‘Zapnij pasy, człowieku, bo będzie ostra jazda’. A to nie był żaden szczytowy moment, ba!, to był ledwie początek!”.   






Źródło

"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Sorum o tym, co go zaskoczyło na Rock In Rio 1991
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 02, 2020, 06:12:58 pm »
+2
Wtedy Slash powiedział, że Gunsi nie mieli w zwyczaju korzystać z setlisty.

Przez cały czas trwania trasy Use Your Illusion nie korzystaliśmy z setlisty. Porozumiewaliśmy się wzrokowo, czasem ktoś rzucał riff. A to wszystko na ogromnych scenach!”

Znając kilka setlist i parę bootlegów mam prawo powiedzieć, że zawsze mnie to śmieszy.  :lol:


Offline maciek___1551

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Respect: +32
Odp: Sorum o tym, co go zaskoczyło na Rock In Rio 1991
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 03, 2020, 11:29:32 am »
0
Aż ciężko uwierzyć bo na video z koncertu nie widać tremy u Soruma. W każdym razie współczuję  . Brak prób z wokalistą ,brak zgrania A tu taki "chrzest" Rock In Rio i tlumyyy

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2206
    • As Koncertowy
Odp: Sorum o tym, co go zaskoczyło na Rock In Rio 1991
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 03, 2020, 11:44:00 am »
0
Z tym, że nie mieli stałej setlisty to taka sama prawda jak to, że Adler nie wiedział i nie słyszał wcześniej "Down On The Farm" podczas VMA Awards, a grał tam jak stary wyga.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8575
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Sorum o tym, co go zaskoczyło na Rock In Rio 1991
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 03, 2020, 11:45:18 am »
0
Aż ciężko uwierzyć bo na video z koncertu nie widać tremy u Soruma. W każdym razie współczuję  . Brak prób z wokalistą ,brak zgrania A tu taki "chrzest" Rock In Rio i tlumyyy

to samo przezyl Brain w 2001, tez na RiR, i obaj dali rade

w ogole Sorum to gadal o tym juz mnostwo razy, to chyba jego ulubiona historyjka
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Adler na M3 Rock Festival 2016 (30.04.2016)

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3142
Ostatnia wiadomość Maja 03, 2016, 04:52:10 pm
wysłana przez pawlik.7