Autor Wątek: Tracey Amos: Na początku zespół nie rozumiał wizji Axla  (Przeczytany 1513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Tracey Amos: Na początku zespół nie rozumiał wizji Axla
« dnia: Lipca 18, 2020, 07:14:39 pm »
+2


 

Na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy rozpoczęła się trasa promująca albumy „Use Your Illusion”, w zespole pojawiła się sekcja dęta (którą tworzyły Cece Worrall-Rubin, Anne King i Lisa Maxwell), a także chórki (w osobach Diane Jones, Tracey Amos i Roberty Freeman).

Roberta Freeman opowiadała niedawno o swoich wspomnieniach z tamtych czasów w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”, a także w audycji „Appetite For Distortion with Brando”.
[Zob.: https://gunsnroses.com.pl/forum/news-20/roberta-freeman-axl-rasista-alez-skad!-(gunsnroses)-(axl)/]


W tych dniach gościem tej samej audycji była Tracey Amos. 

Poniżej kluczowe momenty wywiadu.



O początkach muzycznej kariery…

„Zawsze zajmowałam się muzyką. Bardzo wcześnie zdecydowałam, że chcę się temu poświęcić, i to nie tylko dla siebie, rodziny czy własnej przyjemności”.


O tym, jak zaczęła się przygoda z Guns N’ Roses…

„Sposób, w jaki to się zaczęło, był dość dziwny. Śpiewałam wtedy w małym zespole i nagrywałam w Nowym Jorku. Kiedyś mieliśmy zagrać większy koncert i był nam potrzebny dodatkowy żeński głos. Zaangażowaliśmy Robertę [Freeman], którą ktoś nam polecił. Była wtedy w trasie z kapelą o nazwie Cinderella.
(…) Ja sama zawsze marzyłam o tym, żeby pojechać w trasę z wielkim zespołem. Dlatego gdy jakiś czas później Roberta zadzwoniła go mnie i zapytała, czy nie chciałabym wyruszyć w trasę z Guns N’ Roses, byłam w siódmym niebie”.


O tym, jak kształtowały się relacje z zespołem…


„Prawda jest taka, że to Axlowi zależało na tym, żeby mieć mnie i Robertę w zespole.
To było częścią jego wizji, to on chciał sekcji dętej i chórków. Pozostali byli temu przeciwni. Zwyczajnie nas nie chcieli [śmiech].
Roberta trafiła do zespołu przede mną. To przede wszystkim ona pomagała chłopakom przekuwać wizję Axla na konkrety, przenosić ją na scenę. Sam Axl początkowo trzymał się na uboczu. Dopiero potem, kiedy sekcja dęta i chórki były już skompletowane, zjawił się i powiedział, jak to widzi”.

„Na początku relacje moje i Roberty z zespołem były trudne, na granicy miłości i nienawiści. Chłopaki patrzyli na nas krzywym okiem. (…) Ale kiedy to zaczęło się zazębiać, kiedy reszta zespołu uzmysłowiła sobie wizję Axla i zrozumiała ją, pojawiła się magia.
(…) Nasze stosunki zmieniły się. Nauczyli się nas akceptować, doceniać to, co robimy, i postrzegać jako część zespołu”.


O najbardziej pamiętnym koncercie z Guns N’ Roses…


„O mój Boże… było ich mnóstwo! Mój ulubiony moment to Freddie Mercury Tribute Concert. Wspaniałe wydarzenie. Odbywaliśmy próby obok takich gwiazd jak Aerosmith czy Lenny Kravitz… coś niesamowitego. Pamiętam, jak siedziałam z Robertą za kulisami, a Axl śpiewał z Eltonem Johnem. Byłyśmy ledwie kilka metrów od nich… Elton od zawsze jest jednym z moich największych idoli i kiedy zobaczyłam go śpiewającego z Axlem, zwyczajnie się rozpłakałam. Tak, tamten moment najbardziej utkwił mi w pamięci”.


O obecnych relacjach ze środowiskiem GNR…

„Jedyną osobą, z którą utrzymuję kontakt od zakończenia trasy, jest Roberta. Kilka razy natknęłam się na Slasha, raz na Matta [Soruma]… i na tym koniec. Właściwie to nie były spotkania, raczej w tym samym czasie znaleźliśmy się w jednym miejscu”.


O portalach społecznościowych…

„Są ludzie – na przykład muzycy czy sportowcy – którzy pomimo statusu gwiazdy nie chcą zabierać głosu w sprawach społecznych. Myślę jednak, że ktoś, kto jest sławny, powinien wykorzystać swój status, żeby zdziałać jak najwięcej dobrego.
(…) Ludzie, którzy – jak Duff – czynią użytek z portali społecznościowych, żeby uczulać innych na pewne problemy, zasługują w moich oczach na uznanie”.


O trasie Use Your Illusion z perspektywy lat…

„Występy z Guns N’ Roses były czymś wspaniałym. Otworzyły mi oczy na tak wiele rzeczy…
Cudownie było być częścią tej historii i tego niesamowitego zespołu. Dzięki nim mogłam podróżować, poznawać świat… No i będąc z nimi w trasie, poznałam mojego męża, z którym mam dwoje dzieci”.





Źródło



   
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34654
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Tracey Amos: Na początku zespół nie rozumiał wizji Axla
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 20, 2020, 07:30:06 pm »
0
Tracey i Tracy jako imiona pani Amos używane są zamiennie? Kojarzę ją jako Tracy bardziej i się pogubiłem.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Tracey Amos: Na początku zespół nie rozumiał wizji Axla
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 20, 2020, 08:08:24 pm »
0
Nie ma koncertów to odkurzają tych co im się najlepiej wiodło w latach 90?
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Tracey Amos: Na początku zespół nie rozumiał wizji Axla
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 20, 2020, 08:13:44 pm »
+1
N ich miejscu też bym oewnie wspominał taką przygodę jak koncertowanie z Gunsami.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

 

Duff: Izzy nigdy nie chciał wziąć udziału w reunionie [duff] [izzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 2429
Ostatnia wiadomość Stycznia 20, 2020, 07:49:06 pm
wysłana przez sunsetstrip