Autor Wątek: Slash o kulisach nagrywania płyty Ozzy’ego  (Przeczytany 868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Slash o kulisach nagrywania płyty Ozzy’ego
« dnia: Maja 29, 2020, 05:57:52 pm »
+2


Spośród kawałków, które znalazły się na płycie „Ordinary Man” Ozzy’ego Osbourne’a, na pewno wybija się tytułowa piosenka. Obok gitarzysty Guns N’ Roses pojawił się w niej Elton John. 

Slasha, któremu zdarzało się już grywać z Ozzym, zaangażował w projekt kolega z zespołu, Duff McKagan. Już w studiu gitarzysta zobaczył kolejną znajomą twarz. 

„Sesję współorganizował chłopak imieniem Andrew. To imię niewiele mi powiedziało”, wspomina Slash. „Ale kiedy zjawiłem się w jego domu, wyrwało mi się: ‘K***a, serio?’”.

Okazało się, że to ten sam Andrew Watt, który w 2014 roku otworzył z California Breed koncerty Slasha i Konspiratorów w Wielkiej Brytanii.

„Usiedliśmy i powspominali. Opowiedział mi, co aktualnie porabia, a ja byłem pod wrażeniem jego sukcesów”.

„Potem zacząłem grać, a jemu się spodobało. Wyczuł w mojej grze emocje i wsparł mnie w tym”.

Slash pojawił się także w piosence „Straight to Hell”.

„Już byłem w drzwiach, kiedy Andrew rzucił: ‘Aha, jest jeszcze jedna piosenka…’. Szybko dograłem swoje partię i poszedłem”.

Cała sesja odbyła się w swobodnej i przyjacielskiej atmosferze. Watt wystarał się dla Slasha o odpowiedni wzmacniacz – Marshall Silver Jubilee.

„Przy tego rodzaju sesjach nie zawracam sobie głowy technicznymi szczegółami, zwykły wzmacniacz i gitara zupełnie wystarczają”, twierdzi gitarzysta. „Ale Andrew dopytywał, jakiego wzmacniacza używam, więc odpowiedziałem mu. Nie spodziewałem się, że wyjdzie i wróci ze sprzętem”.   

„Nasza współpraca ułożyła się wspaniale”, podsumował Slash. „Andrew to wesoły i pełen energii gość. Jako gitarzysta nie stara się naśladować Zakka ani nikogo innego. Gra po swojemu. Na pewno warto mu się przyjrzeć”.

www.youtube.com/watch?v=dBF78tA443A







Źródło
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2020, 07:28:22 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Slash o kulisach nagrywania płyty Ozzy’ego
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 29, 2020, 07:13:43 pm »
+1
W tv Eska Rock codziennie leci ten kawalek. Wlaczam teraz, heh, znow jest.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2020, 07:15:22 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Slash o kulisach nagrywania płyty Ozzy’ego
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 29, 2020, 11:19:31 pm »
0
Mam mieszane uczucia, kiedy czytam o płycie napisanej  (jeśli wierzyć Duffowi) w kilka dni, z partiami nagranymi naprędce przez odwołanego od drzwi człowieka, jakkolwiek wielki by nie był...
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

 

Slash na "pikniku" rockowym

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5686
Ostatnia wiadomość Października 13, 2009, 03:47:12 pm
wysłana przez Meximax