Autor Wątek: Cherie Currie o pracy z Mattem, Slashem i Duffem  (Przeczytany 905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3473
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Cherie Currie o pracy z Mattem, Slashem i Duffem
« dnia: Maja 27, 2020, 11:18:31 pm »
+1


Matt Sorum jest producentem nowej płyty solowej Cherie Currie, „Blvds of Splendor”. W powstawanie albumu byli zaangażowani również Slash i Duff McKagan.
W niedawnym wywiadzie telefonicznym dla Consequence Of Sound Cherie rzuciła światło na to, jak wyglądała ich współpraca.



Matt Sorum

„Wszystko zawdzięczam Mattowi, którego poznałam, gdy lata temu wyciągnął do mnie pomocną dłoń i zaproponował, żebym zaśpiewała na płycie jego wtedy-jeszcze-nie-żony.
To było w roku 2010. Potem spotykałam się z nim na różnych imprezach, charytatywnych i nie tylko.
Pewnego dnia zaproponowano mi, żebym otworzyła koncert Joan [Jett] w Pacific Amphitheater. To było wielkie wydarzenie, a ja nawet nie miałam wówczas zespołu… W końcu powiedziałam Mattowi, że muszę szybko posklejać kapelę, żeby otworzyć koncert Joan, a on wprawił mnie w niemałe zdumienie, mówiąc: ‘Ok, będę twoim bębniarzem’. Byłam w szoku. Potem rzucił: ‘Zorganizuję ci zespół’. Nie mogłam w to uwierzyć. Skrzyknął Nicka Mayberry’ego, który jest wybitnym gitarzystą, i Granta Fitzpatricka z The Cult. Zaangażował też mojego syna. Otworzyliśmy tamten koncert i było zaje***ście. Po zejściu ze sceny Matt rzucił: ‘Musimy nagrać płytę’.
Początkowo nie przywiązywałam do tego większej wagi. Ludzie mówią różne rzeczy… On jednak uparł się: ‘Poważnie’. Jakiś tydzień później byliśmy już w jego prywatnym studiu – które, tak na marginesie, jest świetne – nagrywając ‘Roxy Roller’.
Współpraca z nim była rewelacyjnym doświadczeniem, bo po pierwsze – jeśli nie licząc epizodu z Joan – nie występowałam od lat, a po drugie, w przeciwieństwie do innych producentów nie próbował wpłynąć na to, jak śpiewam. Pomagał mi rozwijać skrzydła, zamiast je podcinać”.       


O Slashu, Duffie i piosence „Mr. X”

„Mieli ten numer, ale nie wydali go na żadnej płycie. A ja byłam nim zachwycona. Matt skontaktował się ze Slashem i Duffem i rzucił: ‘Co byście powiedzieli, gdyby Cherie zaśpiewała tę piosenkę?’. Ku mojemu zdumieniu, zgodzili się. I zaangażowali się w to.
To nie jest prosta piosenka. Jest szybka, ma sporo tekstu… ale to magiczny, dobrze napisany kawałek. Uwielbiam jego brzmienie i uwielbiam wykonywać go na żywo. Jest zaje***sty”.   

www.youtube.com/watch?v=rn6_rIruIHA





Źródło
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2020, 11:51:47 am wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Cherie Currie o pracy z Mattem, Slashem i Duffem
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 28, 2020, 10:29:59 am »
+1
Fajne to! :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Cherie Currie o pracy z Mattem, Slashem i Duffem
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 28, 2020, 04:01:38 pm »
0
Czyli Ci producenci to zawsze dupki co chcą, żeby ktoś był gorszy niż jest?

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1246
  • Respect: +303
Odp: Cherie Currie o pracy z Mattem, Slashem i Duffem
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 29, 2020, 11:52:31 am »
0
Pewnie ich wizja rozmija się z wizją muzyka, a nie, że chcą specjalnie, żeby ktoś nagrał gniota. W końcu dobra płyta jest też promocją dla producenta.
In Rock We Trust

Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Cherie Currie o pracy z Mattem, Slashem i Duffem
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 29, 2020, 02:16:07 pm »
0
Pewnie chcą po prostu zrobić hit bez wartości i celu, artyzm sprowadzić do radia najbardziej słuchanego i nijakiego co przeliczy to na kasę, a potem pójdzie w zapomnienie. ;)

 

Corey Taylor: "Fajnie było pograć ze Slashem."

Zaczęty przez Sanokhs

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 2884
Ostatnia wiadomość Października 23, 2014, 09:05:37 am
wysłana przez Śpiochu