Autor Wątek: Od Billa Clintona do GNR – The Guardian o (książce) SCOM  (Przeczytany 877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Od Billa Clintona do GNR – The Guardian o (książce) SCOM
« dnia: Maja 11, 2020, 06:04:52 pm »
+2



Po Billu Clintonie król thrillerów, James Patterson, nawiązał współpracę z gigantami rocka.


Współpraca z Billem Clintonem, która zaowocowała powstaniem książki „Gdzie jest prezydent” (ang. „The President Is Missing”), dopiero co dobiegła końca, a James Patterson już znalazł jeszcze bardziej nieoczekiwanego partnera – Guns N’ Roses.

I oto we wrześniu tego roku ukaże się książka dla dzieci pod tytułem „Sweet Child O’ Mine”, opiewająca „miłość, muzykę i to, w jak piękny sposób one nas łączą”.   

Patterson, który nazywa samego siebie „wieloletnim fanem Guns N’ Roses”, połączył siły z ilustratorką Jennifer Zivoin, żeby stworzyć dzieło mówiące o tym, iż „muzyka jest wszędzie dookoła – od delikatnych podmuchów wiatru, przez błękit nieba, po grzmoty i deszcz”.

James Patterson ma na swoim koncie współpracę z wieloma poczytnymi pisarzami, a tego rodzaju literackie współdziałania często wydają dobre owoce – o czym przekonują Neil Gainman i Terry Pratchett (autorzy powieści „Good Omens”), Stephen King i Peter Straub („Talizman”), William Gibson i Bruce Sterling ( „Maszyna różnicowa”). 

Guns N’ Roses to nie pierwsi muzycy, którzy przekuwają swoje przeboje w książeczki dla dzieci. Szlak przetarli Paul McCartney (autor książki „Hej, Przedziadku!”, ang. „Hey Grandude!”), Ringo Starr („Ogród ośmiornicy”, ang. „Octopus’s Garden”), Keith Richards („Gus i ja: historia mojego dziadka i mojej pierwszej gitary”, ang. „Gus & Me: The Story of My Granddad and My First Guitar”) i Pharell Williams („Happy”).

Z wszystkich piosenek Guns N’ Roses „Sweet Child O’ Mine” wydaje się być najlepszym materiałem na książeczkę dla młodych czytelników. 






Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Od Billa Clintona do GNR – The Guardian o (książce) SCOM
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 11, 2020, 06:28:40 pm »
+1
Skoro Keith Richards może, to i Gunsi mogą. Żaden wstyd. No i nie wzięli do współpracy byle kogo.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Od Billa Clintona do GNR – The Guardian o (książce) SCOM
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 11, 2020, 10:37:31 pm »
+1
Nie rozumiem czemu miałby być to wstyd.
Też bym nie chciałbym zaszufladkowany jako narkoman, pijak, palacz i rozwalacz hal. ;)

Dla mnie to pozytywne. :)

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Od Billa Clintona do GNR – The Guardian o (książce) SCOM
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 12, 2020, 09:38:03 am »
0
Czekam na kolejne odsłony przekładu utworów GN'R na książki dla dzieci takich jak: My Michelle, Rocket Queen, Pretty Tied Up czy Get In The Ring.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Online sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Od Billa Clintona do GNR – The Guardian o (książce) SCOM
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 12, 2020, 09:57:21 am »
0
mysle ze duzo wiekszym hitem byloby One In A Million, zwlaszcza w obecnej Ameryce
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Dizzy: Mam szczęście, że gram w GNR [dizzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1458
Ostatnia wiadomość Listopada 29, 2019, 01:21:33 pm
wysłana przez sunsetstrip