Autor Wątek: Slash: Na początku chciałem być basistą  (Przeczytany 1855 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Slash: Na początku chciałem być basistą
« dnia: Listopada 09, 2019, 12:06:48 pm »
0



Były takie czasy, że Slash nie odróżniał gitary basowej od klasycznej.
Muzyk Guns N’ Roses mówił o tym ostatnio w wywiadzie dla „The Marshall Podcast”. 

„Jako młody chłopak zacząłem pobierać lekcje w szkole muzycznej nieopodal domu”, powiedział. „Początkowo chciałem nauczyć się grać na gitarze basowej. To Steven Adler przekonał mnie do gitary klasycznej”.

„Jakiś czas później poszedłem do szkoły. Tam spotkałem się z nauczycielem, który zapytał: ‘Masz instrument?’. Zaprzeczyłem. Potem usiedliśmy i zaczęliśmy gadać. Nauczyciel grał jakiś kawałek z płyty Cream. W pewnym momencie powiedziałem mu: ‘Właśnie to chcę robić!’. A on odparł: ‘Ale to nie jest gitara basowa, to gitara prowadząca’. Byłem wtedy tak mało obeznany z tematem, że nie miałem pojęcia, na czym polega różnica. Potem kupiłem sobie gitarę i od tamtej pory gram”. 

Nabywszy instrument, Slash wrócił do nauczyciela, który zaczął wpajać mu podstawy.

„Przypominało to lekcje gry na pianinie, których matka udzielała mi, kiedy miałem dziesięć  lat, i których szczerze nienawidziłem”.

Chcąc zachęcić krnąbrnego ucznia, nauczyciel obiecał mu, że kiedy przyswoi sobie podstawy, nauczy go piosenek ukochanych zespołów.

„Poznałem podstawy, a potem on pokazał mi, jak się gra kawałek, który wtedy mi się podobał. Zdaje się, że to było ‘Tangerine’ Led Zeppelin. Puścił płytę, wysłuchaliśmy piosenki, nauczyłem się jej… a potem robiłem to samo z innymi numerami. Po jakimś czasie rzuciłem lekcje i zacząłem uczyć się na własną rękę. Jestem jednak wdzięczny mojemu nauczycielowi. Ma na imię Robert. Dzięki niemu przyswoiłem sobie wiele rzeczy, które są mi potrzebne do dziś”.






Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

 

Slash na "pikniku" rockowym

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5686
Ostatnia wiadomość Października 13, 2009, 03:47:12 pm
wysłana przez Meximax