Autor Wątek: Bumblefoot o Shrapnel Records i początkach przygody z muzyką  (Przeczytany 1128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Bumblefoot o Shrapnel Records i początkach przygody z muzyką
« dnia: Stycznia 08, 2019, 10:31:20 am »
0
Bumblefoot o Shrapnel Records i początkach przygody z muzyką



 

Były gitarzysta Guns N’ Roses, obecnie grający w Sons of Apollo, Ron „Bumblefoot” Thal, zakończył współpracę z wytwórnią Shrapnel Records, która wydała jego dwa pierwsze albumy solowe.

Utworzona przez Mike’a Varneya wytwórnia jest szeroko znana ze współpracy przy eksperymentalnych projektach. W roku 1995 wydała debiutancki album solowy Thala, „The Adventures Of Bumblefoot”, a w 1997 – kolejną płytę gitarzysty, „Hermit”.

Pod koniec tego samego roku Thal powołał do życia własną wytwórnię, Hermit Inc., i od tamtej pory publikuje na własną rękę.   


Zapytany przez Skylera Isaaca ze Shakat Journal o powody rozstania ze Shrapnel Records, która wylansowała takie głośne nazwiska jak Jason Becker, Paul Gilbert, Vinnie Moore czy Tony MacAlpine, Thal odpowiedział:

„To nie było to, czego się spodziewałem, podpisując umowę. To nie było to, co w moim przekonaniu uzgodniliśmy. Z artystycznego punktu widzenia i nie tylko. To po prostu nie było to. Dlatego musiałem zerwać kontrakt i zacząć działać inaczej. Założyłem własną wytwórnię, zacząłem wydawać pod jej szyldem, nawiązałem współpracę z dystrybutorami w Japonii i Europie… i tak to się rozwinęło”. 



W trakcie tej samej rozmowy Thal opowiedział też o swoich pierwszych krokach jako gitarzysty.

„Zacząłem interesować się muzyką, kiedy miałem pięć lat. Kiedy w połowie lat siedemdziesiątych wyszedł ‘Alive!’ zespołu Kiss, zrozumiałem, że to właśnie chcę robić i zacząłem pracować w tym kierunku. Założyłem zespół i zacząłem pisać piosenki. (…)
Początkowo wcale nie chciałem być gitarzystą. Wiedziałem, że chcę tworzyć muzykę, ale nie miałem pojęcia, w jaki dokładnie sposób i przy użyciu jakich instrumentów. Na początku pragnąłem grać na bębnach. Sęk w tym, że mój brat też chciał być perkusistą, a ponieważ był starszy, to wyszło na jego. Potem chciałem grać na gitarze basowej. Miałem brać lekcje, ale byłem za młody na to, żeby poradzić sobie z tym instrumentem. Byłem mały, a ludzie, którzy mieli mnie uczyć, nie mieli odpowiedniego sprzętu dla dzieci. Wmówili mi, że jeśli chcę zostać basistą, to najpierw przez dwa lata muszę grać na gitarze akustycznej, a dopiero potem przerzucić się na basową. Zgodziłem się na gitarę i tak już zostało. A gry na gitarze basowej nauczyłem się w końcu na własną rękę”.       



Mimo że Thal tworzył muzykę do takich programów jak „Hogan Knows Best” („Uparty jak Hogan”),

„The Real World” czy „The Osbournes”, w mediach głównego nurtu nigdy nie było o nim głośno.
„Wiesz, mojej muzyki nie słyszy się na co dzień w radiu”, przyznał Bumblefoot. „Swego czasu niemal codziennie było ją słychać w telewizji, ale ludzie o tym nie wiedzą. Tak, w telewizji jest jej pełno, problem w tym, że to, co tworzę, nadaje się do programów telewizyjnych i filmów, ale niekoniecznie do radia. To nietuzinkowy materiał”.



Thal dołączył do Guns N’ Roses w roku 2006. Grał z zespołem przez osiem lat i uczestniczył w nagrywaniu „Chinese Democracy”.

W ciągu 23 lat wydał ponadto dziewięć albumów, z których ostatni, „Little Brother Is Watching”, ukazał się w 2015, a w sierpniu 2017 został wznowiony na płycie i winylu przez EMP Label Group, czyli wytwórnię basisty Megadeth, Davida Ellefsona.



Sons of Apollo będą nagrywać kolejny album w styczniu, ale z powodu indywidualnych zobowiązań poszczególnych członków zespołu ma się on ukazać dopiero w 2020.

Debiutancka płyta grupy, „Psychotic Symphony”, została opublikowana w październiku 2017 nakładem wytwórni InsideOut Music.










Źródło
Link podesłał @Zqyx

"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

 

Bumblefoot na "Guitars That Ate My Brain"

Zaczęty przez Slither

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2711
Ostatnia wiadomość Stycznia 03, 2009, 05:31:13 pm
wysłana przez Zqyx