Autor Wątek: Slash: Takie zespoły jak Greta Van Fleet są nadzieją rocka  (Przeczytany 1570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Slash: Takie zespoły jak Greta Van Fleet są nadzieją rocka
« dnia: Grudnia 17, 2018, 11:00:45 am »
+2
Slash: Takie zespoły jak Greta Van Fleet są nadzieją rocka



 

W niedawnym wywiadzie dla Billboard Radio China Slash przedstawił swój punkt widzenia odnośnie takich rodzajów muzyki jak hip-hop, rap czy R&B, które w ostatnich czasach wydają się cieszyć większym powodzeniem niż rock and roll.

Co stało się z muzyką rockową?

„Często zadaje mi się to pytanie”, powiedział Slash. „Nie mam gotowej odpowiedzi. Kiedy zaczynaliśmy jako Velvet Revolver, nurt zapoczątkowany w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych miał się doskonale. Istniało wiele nowych zespołów. Nie reprezentowały ani ‘nu metal’, ani ‘indie’, ale klimat był podobny.

Myślę, że o sukcesie Velvet Revolver zadecydował przede wszystkim Scott Weiland, który wywodził się właśnie z tych środowisk. Tym niemniej, im więcej upływało czasu, tym rock stawał się bardziej… w kilku słowach: przemysł płytowy narzucał zespołom komercyjne podejście do rock and rolla, przekonując je, że to jedyna droga do sukcesu. Efekt był taki, że muzyka stała się dość nieokreślona. Owszem, słychać ją w radiu, ale nie wzbudza emocji. Jest płaska i nudna. Nic dziwnego, że ludzie zaczynają szukać gdzie indziej.
Według mnie to właśnie spotykało rock od roku 2006 do niedawna.

Teraz jednak sytuacja wydaje się zmieniać i jestem bardzo ciekawy, co będzie dalej. Wokół jest wiele obiecujących zespołów. Na przykład Greta Van Fleet… robią niesamowite rzeczy.
Przyglądając się rozwojowi sytuacji z bliska, na bieżąco, człowiek ma prawo zanudzić się na śmierć, ale jeśli sobie odpuści i trochę zaczeka, pewnego dnia odkryje, że wszystko się zmieniło. Tak to już z rockiem jest, że raz zdarzają się wzloty, a raz upadki”. 







Źródło

"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Slash: Takie zespoły jak Greta Van Fleet są nadzieją rocka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 21, 2018, 05:57:06 pm »
0
Ale nadal brakuje powiewu świeżości.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Slash: Takie zespoły jak Greta Van Fleet są nadzieją rocka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 23, 2018, 10:16:37 pm »
+1
Skoro to jest nadzieja, to prosze dobijcie juz rock aby sie nie meczyl.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Slash: Takie zespoły jak Greta Van Fleet są nadzieją rocka
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 25, 2018, 10:29:45 am »
0
Też tak uważam.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

 

Slash na "pikniku" rockowym

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5686
Ostatnia wiadomość Października 13, 2009, 03:47:12 pm
wysłana przez Meximax