Autor Wątek: zwierzaki  (Przeczytany 161424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eveline

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +68
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #870 dnia: Września 27, 2012, 09:41:35 am »
0
Nie można mówić, że się odradza taką czy inną rasę. Każda rasa psów jest inna i ma swoje potrzeby, a my biorąc takiego psa powinniśmy sobie zdawać sprawę z jego potrzeb i potrafić je zapewnić.
Zachowania huskyego opisanego są typowe dla psów sfrustrowanych i znudzonych. Oddanie psa do schroniska nie jest wyjściem, bo to nic nie zmieni. Jest to młody pies, ktory potrzebuje czasu i pracy by utworzyć z Wami więź, ale do tego jest ptrzebne zaangażowanie.

Psy pierwotne potrzebują dużo pracy, wysiłku psychicznego i fizycznego. Dopóki nie będziecie w stanie zapewnić mu odpowiedniej ilości i jakości zajęć, niestety będzie tylko gorzej. W tej sytuacji pomoc szkoleniowca jak najbardziej się przyda, choć myślę że więcej dobrego wniesie behawiorysta aniżeli szkoleniowiec. Jednakże, przede wszystkim to Wy - opiekunowie powinniście zdobyć podstawową wiedzę obcowania z psami - dopóki nie zrozumiecie podstawowych potrzeb psów i łańcucha zachowań to ciężko będzie się Wam dogadać.

Jeżeli potrzebujecie pomocy to chętnie jej udzielę ... psy to moja praca ...


DZIĘKUJĘ ZA CUDOWNY RYBNIK I KATOWICE!

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #871 dnia: Września 30, 2012, 03:32:16 pm »
0
Jest trochę racji w tym, co piszesz, jednakże aby się zaangażować wpierw pies musi być dobrany do rodziny. Właśnie mój problem polega na tym, że wzięłam psa ze schroniska nie mając pojęcia, że jest on mieszańcem tak skomplikowanej rasy. Jak czytam w książkach na temat husky to wszędzie pisze, że jest on dla zaawansowanych właścicieli, a u mnie w rodzinie nigdy wcześniej psa nie było. Tutaj schronisko popełniło błąd nie informując nas przed adopcją, że jest to mieszaniec husky. Dopiero gdy przywieźliśmy psa do domu, wyszły na jaw jego wszystkie wady i problemy związane z charakterem. Po kolejnej, obowiązkowej wizycie w schronisku dowiedziałyśmy się z czego one wynikają  :_: 
Denerwuje nas jego zachowanie i ciężko nam się zaangażować w pracę z nim nie wiedząc za bardzo jak. Byłam wraz z siostrami w schronisku u trenerki i dostałyśmy kilka rad, które nawet nam ciężko zastosować. Brakuje nam odpowiedniego podejścia do psa. To tworzy problem, aby utworzyć z nim jakąkolwiek więź.
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline adusia9223

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +41
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #872 dnia: Października 02, 2012, 08:23:34 pm »
0
pamietaj też że pies wziety ze schroniska ma zawsze problem z adaptacją u nowych właścicieli :) aj mu czas :) mozezacznie sie mioędzy wami lepiej układac :)

Offline Eveline

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +68
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #873 dnia: Października 03, 2012, 01:10:57 pm »
0
Doskonale rozumiem Twoje obawy, problemy i niedopasowanie. Niestety muszę przyznać, że problem z niedopasowaniem człowieka i psa ma sporo ponad połowa właścicieli, właśnie dlatego że wciąż zbyt mało interesujemy się psem jako gatunkiem, a kierujemy się wyglądem psa. A niestety łądny pies to nie wszystko, liczy charakter. Znam mnóstwo właścicieli yorków którzy nie radzą sobie z psem, po mimo iż to mała rasa. Kupują je jak zabawy i ozdobę ładnej Pani, a tymczasem to pies który kiedyś polował na szczury, jest zajadły, dominujący i uparty! Nijak się to ma do obrazu ślicznej Pani i dopasowanej torebki. Jednak nie ma sytuacji bez wyjścia, trzeba tylko chcieć to naprawić. Jeżeli potrzebujesz pomocy, albo inaczej powiem jeżeli chcesz pomóc sobie, rodzinie i psu chętnie pomogę, podpowiem. Jednakże tutaj potrzeba sporo czasu, wiedzy, cierpliwości , konsekwencji i miłości. Inaczej to się nie uda.

DZIĘKUJĘ ZA CUDOWNY RYBNIK I KATOWICE!

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #874 dnia: Października 04, 2012, 06:36:45 pm »
0
Ha... skąd ja to znam.
u mnie na osiedlu to pełno yorków jest. A posiadacze za bardzo nie wiedzą jak obchodzić się z tą rasą  :_:
jak widzę takiego "kundla" (nie cierpię yorków tak na marginesie mówiąc) ubranego w kolorowe ciuszki to nie wiem czy mam śmiać się czy płakać nad głupotą właściciela...  :facepalm:

Jasne, że chcę mu pomóc! Jako mix husky potrzebuje mnóstwo ruchu.  4x dziennie spacery to zdecydowanie za mało dla niego, a ja też nie mam czasu, żeby z nim 12h siedzieć na zewnątrz.... Biegać z nim chciałam, to nie da się, bo skacze i gryzie; jeździć na rowerze z nim również się nie da, bo jest szybki jak błyskawica i mnie na nim zabije.

@adusia9223 4 miesiące już go mam i nadal nic! A nawet jest coraz gorzej. W schronisku powiedzieli mi, że po 2 m. pies już się przyzwyczai i przywiąże, oraz będzie można go spuszczać ze smyczy... Tylko, że wczoraj na wieczornym spacerze spierniczył i z siostrą po osiedlu go goniłam. Żadne wołanie, smakołyki tudzież 'uciekanie przed nim' nie działają. Widać, że pies wychował się na wolności. Mnie i mojej familli po prost kończy się do niego "Patience".  A mieszkając w bloku pies się nudzi.. szczerze to mu współczuję, dlatego zaczęłam szukać mu odpowiedniego domu. Mam nadzieję, że wówczas będzie 'wybiegany' i szczęśliwy.
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2012, 06:39:48 pm wysłana przez apetytnadestrukcje »
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline Eveline

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +68
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #875 dnia: Października 05, 2012, 04:08:09 pm »
0
To oczywiście Twoja decyzja i od Twojej rodziny zależy co zrobicie i jego przyszłość. Proszę tylko szukając mu domu postarajcie by trafił do kogoś kto wie z czym wiąże się posiadanie psa tej rasy.

To co opisujesz moim zdaniem jest do naprawienia jednakże wymagałoby od Ciebie zaangażowania . Pies potrzebuje nie tylko ruchu, ale przede wszystkim pracy fizyczno - psychicznej. Samym bieganiem nie zaspokoisz żadnego psa nawet yorka. Im potrzebny jest cel, praca i zasłużony za to odpoczynek.
Polecam przeczytanie kilku książek, które pozowolą Ci zrozumieć psią psychikę bo bez tego nigdy nie dogadasz sie z żadnym psem. Dopóki nie rozumiemy podastawowych potrzeb psa to nigdy nie stworzymy prawidłowej więzi.

Jeżeli chciałabym się czegoś dowiedzieć czy uzyskać pomoc to zapraszam na labradory.info  fakt ro forum poświęcone labradorom, ale jest tam ogrom informacji dotyczących obcowania z psem jak i na forum pisuje paru behawiorystów chętnich do udzielania pomocy. Jest także dział poświęcony adopcjom więc zawsze możesz napisać o co chodzi.

A co do książek to :
Patricia McConell - Z miłości do psa albo jej druga książka to 'Drugi koniec smyczy".

Turid Rugaas - Sygnały uspokajjące.

TO podstawa bez któych nigdy nie dogadasz się z psem.
Zawsze możesz pisać PW do mnie chętnie udzielę pomocy

DZIĘKUJĘ ZA CUDOWNY RYBNIK I KATOWICE!

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #876 dnia: Października 06, 2012, 01:57:56 pm »
0
Przecież właśnie takiego domu mu szukam. To nie jest tak, że nie mam serca do zwierząt - mam i jest mi naprawdę przykro, że taką decyzję muszę podjąć, a nie inną... Zamieściłam już ogłoszenia na gumtree, tablicy i jeszcze na innych stronach.

Zaangażowanie piszesz, a ja przez te całe 4 miechy się angażowałam aby nauczyć go podstawowych komend jak reagowanie na imię, siad, leżeć, daj łapę, proś, daj głos, nawet uczyłam go szukać przysmaków po domu, ale nie mam już cierpliwości do niego. Wszystkie komendy mu się mylą! I z dnia na dzień jest coraz gorzej - potrafi mi zsikać całe mieszkanie i to ok. 30 min po spacerze ;] Jemu u mnie nie pasuje i w ten sposób to okazuje: uciekając, gryząc mnie i moją rodzinę, sikając po domu i ciesząc się do wszystkich ludzi tylko nie do mnie. Jedyny mój problem to teraz ten pies.
Mam nadzieję, że odpowie ktoś na ogłoszenie.

Husky to wg mnie powinny albo być chowane do zaprzęgów, albo tam gdzie wieczny śnieg - wówczas będą spełnione i szczęśliwe.

A co do biegania to mylisz się - yorki nawet nie lubią biegać ;)
to, że kiedyś goniły szczury nie znaczy, że dziś będą to robić. Moja koleżanka ma yorka, który jak okrąży osiedle to sam pcha się do domu.
Mylisz się również co do tego, że muszę poznać psią psychikę. Tak się składa, że posiadam te książki. Ale znam też masę osób, które nie mają bladego pojęcia o psiej psychice i mimo to chowają sobie psiaczki żyjąc szczęśliwie.

Mimo to dziękuję, że starasz mi się jakoś pomóc, jednakże nikt kto nie mieszka u mnie w domu z tym psem nie zrozumie dokładnie w 100% mojego problemu. Bo on w oczach ludzi jest grzeczny i kochany, a u mnie w domu pomimo mnóstwa zabawek, zainteresowania nim, dbania o niego, stawania na rzęsach aby mu było dobrze nie potrafi tego docenić.
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline Eveline

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +68
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #877 dnia: Października 06, 2012, 07:20:42 pm »
0
Rozumiem i szanuję to, że postanowiłaś szukać mu domu. Mam nadzieję, że znajdzie dobry.

Cóż ja parę spraw widzę w inny sposób. To,że Twoja koleżanka ma yorka który nie lubi biegać to nie znaczy że wszystkie takie są.
Posiadanie książek nie ssprawi , że nawiążemy z nim więź Do nawiązania więzi potrzeba czegoś więcej, a same nauki komend też nie sprawią że pies będzie idealnym psem domowym. To wszystko jest bardziej skomplikowane niż naszemu społeczeństwu się wydaje.

Jednakże nie zamierzam Cię przekonywać, szanuję Twoją decyzję pozwól jednak że pozostanę przy swoim zdaniu.

DZIĘKUJĘ ZA CUDOWNY RYBNIK I KATOWICE!

Offline Reeja

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 268
  • Płeć: Kobieta
  • Wake up... time to die!
  • Respect: +352
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #878 dnia: Listopada 01, 2012, 03:28:16 pm »
0
To może i ja pokaże mojego futrzaka :)

Mam go od 12 lat i jest rasy syjamskiej.
Bywa bardzo irytującą istotą jak widać na zdjęciach :D



Offline janina

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2670
  • Płeć: Kobieta
  • catcher in the rye....
  • Respect: +1005
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #879 dnia: Listopada 01, 2012, 08:00:33 pm »
0
Ale śliczny kotek  :)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #880 dnia: Listopada 01, 2012, 08:02:08 pm »
+1
Prześliczny. Syjamy mi się chyba najbardziej podobają ze wszystkich kotów.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

vegtcia

  • Gość
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #881 dnia: Listopada 01, 2012, 08:38:28 pm »
0
Ja mam dwa psy. Suczka-Misia, pies-Dino (prawdopodobnie ojciec Miśki) Mam jeszcze biedronkę-kropkę :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2012, 08:40:31 pm wysłana przez vegtcia »

Offline sweetcali

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +351
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #882 dnia: Listopada 01, 2012, 10:09:48 pm »
+3
Ja też pochwalę się zwierzątkiem mamy go od około pięciu lat ,błąkał się na osiedlu i go nasza rodzinka przygarnęła.Miał się nazywać Fiona ale okazało się u weterynarza że to kocurek, siostra wybierała imiona i tak oto jest Leon :D Ulubione miejsce to kuchnia ;) wiadomo żarłok  :P :lol:


Uploaded with ImageShack.us
I leniuch  ;)


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with [URL=http

Offline Reeja

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 268
  • Płeć: Kobieta
  • Wake up... time to die!
  • Respect: +352
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #883 dnia: Listopada 01, 2012, 11:10:36 pm »
0
Drugie zdjęcie Leona jest najlepsze :D

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #884 dnia: Listopada 02, 2012, 02:03:46 am »
0
Ale ma słodką kropkę na nosku! Wygląda jak... Hitler :P Fajny leniuszek!