Autor Wątek: zwierzaki  (Przeczytany 161423 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Soya

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • Płeć: Kobieta
  • Let it be!
  • Respect: +14
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #855 dnia: Lipca 25, 2012, 10:48:48 am »
0
Z tym uciekaniem to różnie bywa, nawet super wyszkolony pies zwieje jak poczuje zwierzynę. Ostatnio grubas Tofu mi zwiał 2 razy gdzie wszyscy myśleli ze zdechnie po 200 metrach biegu. A wołanie nic nie dało, dopiero odwrót i uciekanie przed nim pomogło.
Poznań pozdrawia

http://www.pustamiska.pl/

Offline kala

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Kobieta
  • Fiction
  • Respect: +42
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #856 dnia: Lipca 25, 2012, 11:21:20 am »
0
To teraz ja pochwalę się moimi psiakiami ;)
To jest Buniacz, gryzie wszystko co popadnie i powoli zaczyna się mi stawiać. Ma niecałe 1,5 roku:
http://www.pl.image-share.com/ijpg-136-248.html
Teraz czas na jej matkę Oktawię ;) Sunia ta ma już 8 lat, ale ciągle jej głupoty w głowie:
http://www.pl.image-share.com/ijpg-136-249.html

Tutaj matka i córka na spacerze. W ogóle do siebie nie są podobne :D
http://www.pl.image-share.com/ijpg-136-250.html

Offline CookieMonster169

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 899
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +715
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #857 dnia: Lipca 25, 2012, 11:32:59 am »
0
Paula_97 kocham tego twojego psiaka. Oczy  :wub:
też się pochwalę moim psiakiem, bo odnalazłam jakieś jego zdjątka na komputerze  :P
Oto Azor, kundelek, ma 13-14 lat (nie jestem pewna, bo wzięliśmy go prosto z ulicy)



Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #858 dnia: Lipca 25, 2012, 11:59:10 am »
0
To jest Buniacz, gryzie wszystko co popadnie i powoli zaczyna się mi stawiać. Ma niecałe 1,5 roku:
http://www.pl.image-share.com/ijpg-136-248.html

Wiedziałem, że w przypadku tego przepadlaka dasz akurat to zdjęcie :P Zajebiste jest, niby taka niewinna :D
Ja jednak wole to :D

« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2012, 12:25:44 pm wysłana przez eXtreme »

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #859 dnia: Sierpnia 07, 2012, 07:34:40 pm »
0
taaa... moja mama i siostra też poleciały na piękne oczka, ale to zło w czystej postaci.
Pozwólcie, że opiszę pokrótce niektóre zachowania:
5x już spieprzył (raz gonił sobie zające..)
gryzie wszystko co się rusza i nierusza,
skacze po ludziach,
pierońsko ciągnie,
niszczy zabawki,
wyje jak kiedy mu się tylko podoba...  :)

Hmm, kiedyś przez kilkanaście dni opiekowałem się psem mojej siostry (owczarek niemiecki). Objawy były identyczne jak u Twojego. Miał w tamtym momencie prawie rok, był prześliczny, ale jak to owczarek - duży i silny. Również miałem problem żeby utrzymać go na smyczy. Problem rozwiązał się po rozmowie z siostrą - piesek był przyzwyczajony, że trzyma się go na smyczy w prawej ręce, ja go ściskałem w lewej i za wszelką cenę chciał mnie wyprzedzić, żeby przejść na drugą stronę. Co do skakania po ludziach to też tak miał - podczas wspólnego oglądania telewizji zaczynał nagle na mnie wskakiwać. Jak dostawał z liścia w pysk to się uspokajał ;) . Co do gryzienia - też wszystko gryzł. Przestałem mu kupować zabawki, bo każdą nową zjadał 5 minut po otrzymaniu. Raz nawet zjadł własny materac (!!!!!). Po jakimś czasie zrobił się mega agresywny. Niewiele brakowało a zagryzłby innego psa.

Co się okazało - miał nadmiar jakiś hormonów. Zaczął dostawać specjalne zastrzyki ale niewiele to pomagało. Podobno taki pies jak ten rodzi się jeden na tysiąc i ma znakomite predyspozycje jako pies obronny, stróżujący czy tropiący. Mieszkanie w 3-pokojowym mieszkaniu to dla niego zabójstwo i dlatego tak mu zaczęło odbijać. Nie chcę być złym prorokiem ale może z Twoim jest podobnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2012, 08:05:18 pm wysłana przez Gnatek »

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #860 dnia: Sierpnia 07, 2012, 08:02:57 pm »
0
Tak się zachowywał owczarek niemiecki!? :ph34r: Masakra! w życiu bym się tego nie spodziewała, bo przecież owczarki uchodzą za jedne z inteligentniejszych psiaków, są bardzo pojętne i szybko się uczą. Szok! Ale może właśnie tak jak wspomniałeś jeden na 1000 urodził się z jakimś odchyłem...
Co do mojego, to jest mieszańcem husky i dowiedziałam się, że te psy tak mają tj.
uciekają, demolują, są nieposłuszne i mają swoje zdanie. Z tymi psami trzeba pracować.. Mojego uczymy na razie podstawowych komend i idzie mu nieźle  :D ciągnięcia oduczam go poprzez zakładanie kantara i też już ładnie chodzi na smyczy. Gorzej z uciekaniem, skakaniem, demolowaniem zabawek (też ma na 5 minut). Poza tym gryzie mnie i resztę familii, mam całe ręce w siniakach, bo on nawet nie wie jak mocno może ugryźć w trakcie zabawy... Chociaż tyle, że owczarek Twojej siostry jak dostał z liścia w pysk to się uspokajał, bo mój ma wręcz przeciwnie - nie rusza go to i gryzie mocniej  :_:
Też ma rok i wciąż zachowuje się jak szczenię. Mam nadzieję, że jeszcze z tego wyrośnie, bo opcja zwrócenia go do schroniska wciąż jest aktualna.
Podsumowując: odradzam husky! --> http://www.husky.info.pl/cechyhusky.html
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2012, 08:07:04 pm wysłana przez apetytnadestrukcje »
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline Rose25

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Kobieta
  • "It's So Easy..."
  • Respect: +52
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #861 dnia: Sierpnia 07, 2012, 08:07:10 pm »
0

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #862 dnia: Sierpnia 07, 2012, 08:09:17 pm »
0
Mogę zapytać dlaczego dałaś mu na imię Manchester :) ?

Offline Reno

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Mężczyzna
  • I don't have Patience
  • Respect: +53
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #863 dnia: Sierpnia 07, 2012, 08:18:16 pm »
0

Co do mojego, to jest mieszańcem husky i dowiedziałam się, że te psy tak mają tj.
uciekają, demolują, są nieposłuszne i mają swoje zdanie. Z tymi psami trzeba pracować.. Mojego uczymy na razie podstawowych komend i idzie mu nieźle  :D ciągnięcia oduczam go poprzez zakładanie kantara i też już ładnie chodzi na smyczy. Gorzej z uciekaniem, skakaniem, demolowaniem zabawek (też ma na 5 minut). Poza tym gryzie mnie i resztę familii, mam całe ręce w siniakach, bo on nawet nie wie jak mocno może ugryźć w trakcie zabawy... Chociaż tyle, że owczarek Twojej siostry jak dostał z liścia w pysk to się uspokajał, bo mój ma wręcz przeciwnie - nie rusza go to i gryzie mocniej  :_:
Też ma rok i wciąż zachowuje się jak szczenię. Mam nadzieję, że jeszcze z tego wyrośnie, bo opcja zwrócenia go do schroniska wciąż jest aktualna.
Podsumowując: odradzam husky! --> http://www.husky.info.pl/cechyhusky.html


Przepraszam, że skopiowałem ale mam coś ważnego do powiedzenia. Apetycie nie rób swojemu psu krzywdy tzn. nie oddawaj go do schroniska. Wiem, że czasem pies daje się we znaki ale oddanie o do schroniska to najgorsze co można zrobić zwierzęciu. Ono się przywiązuje do człowieka i po oddaniu do schroniska zdarza się tak, że psy jeszcze bardziej dziczeją. Proszę od siebie. Nie rób tego.

Rose25 piękny Bernrński Pies Pasterski. Ile on ma?

Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.
~ Slash

Offline janina

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2670
  • Płeć: Kobieta
  • catcher in the rye....
  • Respect: +1005
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #864 dnia: Sierpnia 07, 2012, 08:21:50 pm »
0
Tak oddanie do schroniska lub porzucenie to jest okropne :'( A co do Manchestera ,jaki on słodki  :D :wub:

Offline Rose25

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Kobieta
  • "It's So Easy..."
  • Respect: +52
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #865 dnia: Sierpnia 07, 2012, 09:07:44 pm »
0
Mogę zapytać dlaczego dałaś mu na imię Manchester :) ?

Haha..;D Tu wkład miał akurat tata.  ;) Wcześniejsza suszka miała na imię Chelsea.  :D

Rose25 piękny Bernrński Pies Pasterski. Ile on ma?

Na tych zdjęciach miał jakieś 4 miesiące. Obecnie ma prawie 1.5 roku. ;D Dodam jego bardziej teraźniejsze zdjęcia, gdy będę na 2 komputerze.

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #866 dnia: Sierpnia 09, 2012, 04:39:24 pm »
0
Przepraszam, że skopiowałem ale mam coś ważnego do powiedzenia. Apetycie nie rób swojemu psu krzywdy tzn. nie oddawaj go do schroniska. Wiem, że czasem pies daje się we znaki ale oddanie o do schroniska to najgorsze co można zrobić zwierzęciu. Ono się przywiązuje do człowieka i po oddaniu do schroniska zdarza się tak, że psy jeszcze bardziej dziczeją. Proszę od siebie. Nie rób tego.[/quote]

Ja to w pełni rozumiem! Dlatego wraz z domownikami szukałam psa ze schroniska, żeby właśnie takiemu psu, który tego bardzo potrzebuje okazać serce i podarować dom. W oko wpadł nam właśnie ten rozrabiaka. Niestety dopiero teraz wyszedł na jaw jego charakterek i mamy same problemy. Na razie spotkamy się z treserem i zobaczymy co będzie dalej. Może jeszcze się ułoży.
On jest młodziutki i głupiutki. Zdaję sobie sprawę, że ponowny powrót do ciasnego boksu mógłby mu całkowicie zniszczyć psychikę...
Będziemy z nim pracować.
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline dustnbones

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +35
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #867 dnia: Sierpnia 09, 2012, 08:20:01 pm »
0
Od jakiegoś czasu planuję przygarnąć kotka, bo pies to na razie za duża odpowiedzialność. Jeszcze się waham, czy z kotem dam sobie rade, bo nigdy nie miałam zwierzęcia "nie w klatce", mam jakieś schizy, że wejdzie mi za szafkę i nie wyjdzie czy coś... :???: :facepalm:

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #868 dnia: Sierpnia 09, 2012, 08:24:49 pm »
0
Nie martw się, Dust. Zwierzęta mają instynkt samozachowawczy a jeśli wlezie na szafkę to w końcu z niej zejdzie, znajdzie sposób, bo nie ma opcji, żeby zagłodziło się w ten sposób na śmierć. Nie musisz się martwić.

Rose, pieska masz pięknego.
Apetycie, dobrze, że próbujesz układać swojego rozrabiakę. Oby się udało :)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline bozenkamalutka3

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
  • Kocham Gunsów w starym i nowym składzie
  • Respect: +34
Odp: zwierzaki
« Odpowiedź #869 dnia: Września 16, 2012, 04:29:49 pm »
0
Przynieśli mi do domu małą,czarną kotkę z calym wyposażeniem ,bez mojej zgody! Jestem okrutna i muszę ją oddać w dobre ręce.Szczury są wystraszone,siedzą w kącie klatki a kot zaczyna się nimi interesować i miauczy - czysty dżez(nie jazz). Do tego zalatwia się gdzie popadnie a kuweta stoi,co za koszmar !!!  :((