Autor Wątek: WOŚP i "zdemoralizowane *****"  (Przeczytany 26773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: WOŚP i "zdemoralizowane *****"
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 16, 2018, 07:45:14 pm »
0
A ja w niedzielę wrzuciłem do puszki 6 zeta. Tyle miałem pod ręką.
Mnie tam ten WOŚP ani nie grzeje, ani nie ziębi. Fajnie, że jest, ludzie się pobawią, jest to swego rodzaju fenomen, ale też się tym jakoś nie jaram, bo wiem, że jest masa ludzi, fundacji, inicjatyw, którzy po cichu robią fenomenalną robotę.

Podsumowując: WOŚP po raz kolejny pobił rekord, i jest w tym pewnie duża zasługa PiS, tak samo jak duże poparcie dla PiS jest w jakimś stopniu zasługą postawy opozycji.

My to jednak potrafimy sobie robić na złość :)

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: WOŚP i "zdemoralizowane *****"
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 16, 2018, 08:01:00 pm »
0
@Meximax - większość Twoich pytań rozwieje status fundacji. https://s.wosp.org.pl/Files/statut_fundacji_wosppdf.pdf

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: WOŚP i "zdemoralizowane *****"
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 16, 2018, 08:20:35 pm »
0
Prawdopodobnie dołożyli się sponsorzy. Z Wośpem gra Play, Lidl, Allegro. Dokładnie ci sami co na Woodstocku. Bez sponsorów ani jedna ani druga impreza nie mogłaby się odbyć. A dla nich samych to też promocja.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Myszowata

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 980
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +658
Odp: WOŚP i "zdemoralizowane *****"
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 16, 2018, 08:43:17 pm »
0
Szczerze mówiąc przeraża mnie ta nienawiść w stosunku do osób, które z jakiegoś powodu nie wspomagają Owsiaka.
W drugą stronę działa często taka sama nienawiść. Generalnie trwa jedna wielka walka o to, kto ma rację i przekrzykiwanie się, co jest większym złem - nie wspieranie czy wspieranie.
U mnie w domu od zawsze się pieniążka do puszki wrzucało, tak zostałam wychowana i sama też WOŚP popieram. Kiedyś bawiłam się w zaciekłą obronę Owsiaka, teraz natomiast podchodzę do tego inaczej. Każdy ma swoje racje, za równo ci wołający, że WOŚP załatwia nam to, co załatwić powinna służba zdrowia i przez to jest super, jak i ci, którzy twierdzą, że Jurek jakieś profity z tego ma i wzbogaca się na naszych dobrych sercach. To jest prywatna sprawa każdego z nas. Bo przede wszystkim zbióka wośp-owa jest DOBROWOLNA. Nikt nie każe wrzucać do puszki. Stać mnie, wrzucam, moja sprawa na co i na kogo wydaję kasę, tym bardziej że uczciwie ją zarobiłam, nie rozporządzam czyjąś kasą. Uważam, że nawet jeśli Owsiak faktycznie jakąś część bierze dla siebie, to i tak odwala kawał dobrej roboty i mi osobiście nie przeszkadza fakt, że część mojej kasy idzie do kieszeni człowieka, który potrafi robić coś takiego, bo i tak większa część leci tam, gdzie powinna. Jak komuś to przeszkadza, to po prostu nie daje. Proste. Ja np. jestem bardzo przeciwna kościołowi przez małe k, oni dla mnie też kradną kasę, nawet bardziej niż  Orkiestra, jednak nie krytykuję osób, które wspierają Caritas albo jakiekolwiek katolickie zbiórki, bo fajnie, że w jakiś sposób chcą pomagać. Ich życie, ich sumienie, ich portfele. Sama nie przekonuję innych do wspierania WOŚPu (może tylko czasem narzeczonego, bo chciałabym, żeby u mnie w domu dalej ciągnięto tę tradycję) i wkurzam nie niezmiernie, jak ktoś próbuje przekonać mnie na siłę, że to złe i powinnam pomagać inaczej. Jak to kogoś wkurza, to po prostu nie wrzuca kasy i nie ogląda wtedy telewizji.
A do Owsiaka to mam jeden zarzut - wiem, że czasem ciężko nie dać się nie unieść emocjom, ale wiedząc jacy są ludzie i kto rządzi tym krajem, to też by czasem mógł się powstrzymać od pewnych komentarzy i robić po prostu swoje. Bo dając się wciągać w zagrywki polityczne, swoimi wypowiedziami czasami przestaje odbiegać poziomem od swoich przeciwników. I może paradoksalnie WOŚP zbiera z roku na rok więcej kasy (co mnie niezmiernie cieszy) ale też zyskuje coraz większe grono przeciwników, coraz bardziej sobie utrudniają życie i w końcu skutek będzie odwrotny.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2018, 08:45:46 pm wysłana przez Myszowata »

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: WOŚP i "zdemoralizowane *****"
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 17, 2018, 06:40:59 am »
0
Nie zapomnijcie w tej dyskusji jednej ważnej rzeczy: WOŚP publikuje ile zebrało pieniędzy, ile wydało i na co, Caritas jak również fundacja ojca Rydzyka - tego nie robi - bo nie chce i nikt jej do tego nie zmusza.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2018, 08:15:49 am wysłana przez daub »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: WOŚP i "zdemoralizowane *****"
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 17, 2018, 07:53:46 am »
0
@Myszowata

Tak to już jest, że ludzie chyba lubią się dzielić, więc
"Your words once heard
They can place you in a faction"
i to spotkało, między innymi, Owsiaka. A jak się komuś przypnie określoną łatkę, to już ciężko od niej uciec.
Słusznie, czy nie, to już kwestia do dyskusji.
Ogólnie - kto i komu chce pomagać - niech pomaga, ważne, by pomagać :)
Wcale nie musi być tak, że daję na ..., to nie daję na ...  Nie dajmy się bezsensownie dzielić różnym środowiskom, którym jest to na rękę.

@daub http://caritas.pl/blog/2014/02/04/raporty-caritas/   :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2018, 08:01:28 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: WOŚP i "zdemoralizowane *****"
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 17, 2018, 08:15:09 am »
0
dobra - Caritas publikuje - ale prócz wypisania o 1% to nie ma tak szczegółowej rozpiski jak WOŚP.
Poza tym każda fundacja (no prawie każda :P) musi publikować sprawozdanie finansowe.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: WOŚP i "zdemoralizowane *****"
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 17, 2018, 09:37:31 am »
+1
@hkt Na szpitalnych sprzetach dla dzieci nie sa nakeljane serduszka, One sa jakos drukowane czy malowane. W kazdym razie nie jest to naklejka, a przynajmniej nie zawsze :)
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: WOŚP i "zdemoralizowane *****"
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 17, 2018, 09:58:10 am »
+3
Kiedyś wspierałem i oglądałem każdy finał, cieszyłem się z kolejnych rekordów.
Potem wraz z dostępem do kolejnych doniesień i okazywanych dokumentów na temat rozliczeń finansowych fundacji WOŚP, straciłem do Owsiaka szacunek i nie uczestniczę w tym wydarzeniu. Nie chodzi o sam finał, tylko samą fundację - samą zbiórkę publiczną do puszek Owsiak rozlicza dokładnie i skrupulatnie bo go do tego obligują przepisy. Ale wszystkie pozostałe wpływy na sprzęt iść nie muszą (vide np. aukcje Allegro, wpłaty od sponsorów czy 1% podatku za który WOŚP wybudowała dwie siedziby). Za dużo jest tych niedopowiedzeń, dziwnych transakcji, przepływów, faktur pomiędzy WOŚP, Złotym Melonem, Mrówką Całą i innymi powiązanymi firmami.
Jeśli już ktoś chce pomóc to polecam akcje zbiórki na operacje na chore dzieciaki organizowane co jakiś czas na Twitterze przez Krzyśka Stanowskiego z Weszło. Tam kasa jest zbierana przez platformę pomagam.pl i wszystko jest transparentne - cała kwota trafia do rodziny takiego dziecka z przeznaczeniem na konkretny cel.
A WOŚP? Cóż, może na początku przyświecały im szczytne cele, ale w tej chwili to jest jak partia polityczna z wyraźnym liderem. Jak się czyta jego biogram to tym bardziej się odechciewa. O tym jak rozwalił festiwal w Jarocinie, jak jednokierunkowo kształtuje umysły młodych ludzi np. poprzez ASP na Woodstocku. Albo jesteś z nim, albo jesteś wrogiem. Słabe to jak na wizerunek filantropa chcącego pomagać dzieciakom. Sorry, ale ufam bardziej transparentnym i uczciwym inicjatywom.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: WOŚP i "zdemoralizowane *****"
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 18, 2018, 12:23:26 pm »
0
Ksztaltowanie umyslow poprzez ASP? Przeciez mozna nie isc na ASP i nie sluchac teo wszystkiego. Kazdy ma swoj umysl i rozum. Przesadzasz troszke.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Myszowata

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 980
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +658
Odp: WOŚP i "zdemoralizowane *****"
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 18, 2018, 01:01:33 pm »
0
Iść też można, po postu nie trzeba zmieniać poglądów, pod to co się usłyszało. Jak ktoś nie ma swojego zdania i wierzy we wszystko, co gdzieś usłyszy, to nieważne czy pójdzie na woodstockowe ASP czy gdziekolwiek indziej, do kościoła, na jakiekolwiek inne spotkanie, poczyta wiadomości w necie... Ja na ASP chodziłam, bo uważam, że ciekawe jest to, jakie inne osoby mają podejście do życia, czym się kierują. Ale wcale nie trzeba się z tym zgadzać. Dla mnie te spotkania są właśnie na swój sposób rozwijające, bo można spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żebym wyszła z jakiegoś spotkania z nastawieniem "Owsiak tym ASP otworzył mi oczy, wszystko w co do tej pory wierzyłam to kłamstwo!". Po prostu posłuchałam, wyszłam, przemyślałam i zgodziłam się z tym albo nie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: WOŚP i "zdemoralizowane *****"
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 18, 2018, 01:05:29 pm »
0
Wszystko to kwestia tego, czy się chce słuchać innych poglądów, innego podejścia, czy nie.
Moim zdaniem posłuchać zwykle warto ( nie tylko w kontekście ASP ), a co z tym zrobimy - zależy od nas.
Dlatego, zazwyczaj, pytam ludzi o opinię, w wielu tematach, bo tylko słuchając różnych stron możemy się rozwinąć. 
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline slasherr

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1063
Odp: WOŚP i "zdemoralizowane *****"
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 18, 2018, 01:19:06 pm »
0
Co to jest ASP?

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: WOŚP i "zdemoralizowane *****"
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 18, 2018, 01:30:13 pm »
0
Tak normalnie to Akademia Sztuk Pięknych :P A jak pytasz o Woodstock to tak samo tylko Przepięknych. Musi być bardziej.

Offline slasherr

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1063
Odp: WOŚP i "zdemoralizowane *****"
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 18, 2018, 01:35:19 pm »
0
No i co tam się wyprawia?

 

"Handlowanie" obywatelstwami w sporcie

Zaczęty przez DrDrei

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7316
Ostatnia wiadomość Kwietnia 22, 2009, 02:53:11 pm
wysłana przez get_in_the_ring