Autor Wątek: Własny biznes  (Przeczytany 10802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: Własny biznes
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 20, 2007, 02:25:04 pm »
0
Miałem kiedyś swoją firmę, została mi na pamiątkę pieczątka.

Z ciekawosci - jaka branza i dlaczego padla? ;)

guest211

  • Gość
Odp: Własny biznes
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 20, 2007, 02:34:57 pm »
0
Z ciekawosci - jaka branza i dlaczego padla? ;)

To byłą moja dodatkowa działalność - usługi komputerowe. Ciągnąłem to w 2000 roku.  Był kiedyś taki układ, że jak się pracowało u kogoś na etacie to można było założyć swoją firmę i płaciłeś za siebie tylko zdrowotne. Mam wszystkie swoje wpłaty do ZUS w archiwum wiec nic nie krecę. A padła bo skończyła mi się umowa w tej firmie gdzie pracowałem i zostając sam ze swoją działalnością automatycznie bym wskoczył na pełen ZUS. A przychody były z tego małe więc... chyba już nie muszę tłumaczyć.






Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Własny biznes
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 25, 2007, 08:15:08 pm »
0
Znacie jakies stronki z podanymi hurtowymi cenami odziezy?

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: Własny biznes
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 25, 2007, 08:55:27 pm »
0
Raczej hurtownie nie podaja cen, bo ceny zaleza od ilosci zamowienia... Jedynie na stronach typu zentrada.pl czy opentrade.pl sa ceny ale dostepne po zalogowaniu - logowanie oczywiscie po podaniu nipu i regonu dzialalnosci gospodarczej...


Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Własny biznes
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 25, 2007, 09:02:16 pm »
0
Niestety wiem o tym ;)

guest211

  • Gość
Odp: Własny biznes
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 11, 2008, 01:04:14 pm »
0
Ile teraz orientacyjnie trzeba na starcie wybulić za założenie działalności? Chodzi mi o opłaty na rzecz urzędów wszelakich. Działalność miałaby być na KPiR bez VATu (oczywiście do czasu). Próbowałem poprzeliczać i szczerze mówiąc pogubiłem się i uważam że nie wygląda to za dobrze bo coś tak sporo mi wyszło tych opłat. :/ 

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: Własny biznes
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 11, 2008, 01:19:58 pm »
0
Chodzi Ci o rejestracje we wszystkich urzedach? Łącznie jakies 200-300zł (zalezy od miasta), a bez rejestracji vatu około 100zl taniej. Później ewentualne dopisanie czegoś to 50zł z groszami.
Założenie działalności to grosze, wazniejsza kwestia to czy potem ZUS miesiecznie bedziesz placil 300zl czy 800zl, czy moze 150zł ;)



guest211

  • Gość
Odp: Własny biznes
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 11, 2008, 01:40:40 pm »
0
Chodzi Ci o rejestracje we wszystkich urzedach? Łącznie jakies 200-300zł (zalezy od miasta), a bez rejestracji vatu około 100zl taniej. Później ewentualne dopisanie czegoś to 50zł z groszami.
Założenie działalności to grosze, wazniejsza kwestia to czy potem ZUS miesiecznie bedziesz placil 300zl czy 800zl, czy moze 150zł ;)

Dzięki za odpowiedź i podpowiedź! ZUS raczej ta opcja około 200 zł, przynajmniej przez chyba bodajże pierwsze dwa lata bo od kilku (dwóch?) jest "promocja" od państwa polskiego. Właśnie się mojemu kuzynowi z miasta kończy i nie jest za szczęśliwy (a kto jest?) wchodząc na pełny ZUS. Co za dziadostwo... Wrr... :( 

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: Własny biznes
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 16, 2008, 02:20:58 pm »
0

Dylemat - czy zostac na swoim czy isc do kogos? Branza ta sama oczywiscie.
Praca u siebie to bardzo dużo wolnego czasu, wahajace sie zarobki od zera po pare tysiecy i duże ryzyko pieniędzmi oraz zdrowiem.
Praca dla kogos to 12 godz dziennie w robocie, stala niewielka pensja i zero ryzyka.

Co tu wybrac?  :ph34r:

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Własny biznes
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 16, 2008, 02:27:03 pm »
0


Wiesz,jesli  te wahajace sie zarobki pozwalaja bez problemu zyc  miedzy zerem a kilka tysiecy,to raczej ta opcja :)  Poza tym-swoboda  :)

Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1898
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Własny biznes
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 16, 2008, 02:49:06 pm »
0
Narazie jedynym moim małym (bardzo małym) biznesem są moje strony www... z reklam na nich zarabiam grosze, starcza tylko na utrzymanie serwera ;]

Offline Sawiak Niszczyciel

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 976
  • Płeć: Mężczyzna
  • > .!.. < pomyśl - prawie jak pozdrowienie
  • Respect: +3
Odp: Własny biznes
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 16, 2008, 04:35:01 pm »
0
Moim zdaniem, zdecydowanie lepiej jest mieć własną firmę. Ale projektowanie stron www to zły pomysł - co prawda rynek duży, ale stopniowo się zapełnia. Małe firmy nie mają praktycznie przyszłości. Cała branża IT to niepweny rynek dla małych firm. Ja raczej skłaniałbym się ku firmom monterskim i konserwatorkim, ponieważ ta branża ma pewną przyszłość - bez strony www cywilizacja przeżyje, bez bierzącej wody już jest gorzej. Tylko że to bardzo wymagająca branża gdzie potrzeba doświadczenia w handlu i cierpliwości. No i problemem jest brak pracowników - mielismy wysyp psychologów, hydraulików, informatyków ale brakuje inżynierów zajmujących się dosłownie gównem, czyli ściekami.
"Poniższe twierdzenie jest fałszem
     Powyższe jest prawdziwe
Witamy w naszym zakątku wszechświata"

"Jest ktoś, kogo spotkałeś i nie zabiłeś? Tak, Ty"

"Gdzieś Ty był, jak Ciebie nie było?" - n

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: Własny biznes
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 10, 2008, 11:07:03 pm »
0
Mam kolejne pytanie spedzajace mi sen z powiek... W co zainwestowac?

Offline Sawiak Niszczyciel

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 976
  • Płeć: Mężczyzna
  • > .!.. < pomyśl - prawie jak pozdrowienie
  • Respect: +3
Odp: Własny biznes
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 10, 2008, 11:12:29 pm »
0
W dzisiejszych czasach? Jak na mnie to energia (złoża), ale to jak masz kilka(dziesiąt) milionów do wydania. A tak normalnie to chyba złoto, ale też dopiero jak sytuacja na giełdzie się uspokoi i inwestorzy zaczną wyprzedawać kruszec. A, i nie znam się a to co mówie to może być czysta herezja
"Poniższe twierdzenie jest fałszem
     Powyższe jest prawdziwe
Witamy w naszym zakątku wszechświata"

"Jest ktoś, kogo spotkałeś i nie zabiłeś? Tak, Ty"

"Gdzieś Ty był, jak Ciebie nie było?" - n

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: Własny biznes
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 11, 2008, 05:39:39 pm »
0
Raczej mialem na mysli inwestycje ktore po tygodniu sie zwracaja z zyskiem :D a nie dlugoterminowe :D