Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 412556 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1800 dnia: Kwietnia 14, 2015, 12:41:51 am »
+1
Nosz kurde przypowieść o talentach się kłania. Chyba 4 klasa podstawówki. Niech sobie każdy znajdzie, komu się chce.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline sylvik

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +196
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1801 dnia: Kwietnia 14, 2015, 02:08:56 am »
+1
Nieeee to nie to samo. Kochający rodzic nie ma spisanych "praw i obowiązków"(nie czepiać się, bo to tak ogólnie nazwane) w piśmie świętym.
To samo, to samo :) Miłość zawsze działa tak samo. I nawet Jezus stawia ją ponad prawem, bo mu bardziej zależy na człowieku niż na przepisach. A i w każdej rodzinie panują jakieś, może niepisane, zasady. I nawet jak się je łamie, ale później żałuje, to rodzic zawsze jest gotowy przebaczyć, bo nie przestanie przez to  kochać (pomijam wszelakie patologie). No a poza tym podobno zostaliśmy stworzeni na wzór i podobieństwo Boga, więc nie da sie uniknąć analogii.
Ale wracając do tematu marnowania życia (jakkolwiek to się odbywa) - póki my "frajerzy" (bo chyba mało kto może powiedzieć, że je dobrze wykorzystał w stu procentach) żyjemy, mamy ciągle szanse  coś w nim zmieniać. Trzeba próbować tyle razy ile tych szans dostaniemy. W niektórych przypadkach może wystarczyć tylko zmiana punktu widzenia i nagle beznadziejny przypadek nabiera sensu (to znam z autopsji).

Nosz kurde przypowieść o talentach się kłania.
Też mi się to nasunęło w pierwszej chwili, ale nie byłam pewna co autor pytania ma właściwie na myśli, więc skupiłam się na tej części:
Cytuj
to chyba nie lubi frajerów, którzy marnują swoje życie. Takich, którzy dają się ru##ać w dupę.
:P

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1802 dnia: Kwietnia 16, 2015, 10:56:41 pm »
+2
Dziwni jesteście chrześcijanie. Macie jak byk napisane, a próby interpretacji i nadinterpretacji nie ustają. Kto marnuje talent tego spotyka kara. Uwaga cytat: "A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów". Jak marnujesz życie to kara cię spotka i tyle. A pierdzielenie o tym, że "jestem tylko człowiekiem i moge błądzić" jest tylko wymówką. Jesteście stworzeni na wzór swojego boga przez swojego boga i chcecie to marnowac głupią wymówką? Hiob "dostał w kość, ale się nie złamał", a wy mówicie "jestem tylko człowiekiem" ??? Żałosne. :P
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3776
  • Respect: +952
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1803 dnia: Kwietnia 16, 2015, 11:32:47 pm »
0
Ależ oczywiście, że tak każdy człowiek dostaje od Boga jakieś talenty, jeden mniej drugi, więcej ...a czym jest talent? Pod pojęciem talent kryje się to czego robienie jednemu człowiekowi idzie łatwiej niż innym (większość) i jeżeli człowiek nie będzie rozwijał się pod kątem swoich talentów, albo chociaż jednego z tych talentów, to czeka go taka kara, że nie będzie mógł się później w życiu odnaleźć nic nie będzie mu wychodziło.

I teraz Owsik po tym jak Ci to wytłumaczyłem, popatrz jak to wszystko jest oczywiste, czytając to możesz teraz podskoczyć i powiedzieć "jupi!!! ja teraz to wszystko rozumiem!!!"  :sorcerer:

Po drugie osoba wierząca nie zawsze musi się równać chrześcijanin, chrześcijanin to jeżeli dobrze rozumiem ten, który niesie pomoc drugiej osobie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2015, 11:41:54 pm wysłana przez Bluebird »

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1804 dnia: Kwietnia 18, 2015, 06:20:36 pm »
+1
 "A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów" No mi się wydaje, że to chyba chodzi o karę na wieczność, ale pewnie wiesz lepiej i mi to zaraz wytłumaczysz, że aż podskoczę.
A chrześcijanin to musi być osoba wierząca, bo to nazwa człowieka Chrystusa tzn. członka jego drużyny...
http://www.gotquestions.org/Polski/Kim-jest-chrzescijanin.html
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline sylvik

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +196
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1805 dnia: Kwietnia 19, 2015, 02:06:34 pm »
+1
Naprawdę? Właśnie o to pytałeś, pisząc:
Pomyślałem sobie, że może jeżeli bóg istnieje, to chyba nie lubi frajerów, .......... Takich, którzy dają się ru##ać w dupę.
To ja w takim razie słabo kumam - chyba jednak się starzeję  :\'(
Jak dla mnie, to przedstawiłeś tu sytuację człowieka wykorzystanego, poszkodowanego, potrzebującego pomocnej dłoni, żeby się z czegoś tam podniósł.

A tak naprawdę to mieszasz dwa różne zagadnienia w jednym temacie i wprowadzasz zamieszanie.
Cytuj
Pomyślałem sobie, że może jeżeli bóg istnieje, to chyba nie lubi frajerów, którzy marnują swoje życie. ...................... No bo on daje im życie, a Ci z nim nic nie robią.
Dlatego napisałam, że trzeba bardzo chcieć iść do tego całego piekła, bo nawet jeśli marnujemy życie, wydaje nam się, że nic nam się nie udaje, to jak długo żyjemy, mamy sznsę żeby coś w nim zmienić ( pomnożyć te talenty z przypowieści). Bóg nas nie rozlicza po pierwszej niewykorzystanej szansie, tylko wtedy kiedy skończy się nasz czas. Psikus polega na tym, że nie wiemy kiedy przyjdzie ten moment  ;).

A! No chyba, że chodzi o taki talent, jak piękny głos, którego się nie wykorzysta do zdobycia sławy i pieniędzy, to ja już nie muszę się więcej starać jeżeli chodzi o całą resztę w życiu, bo mam jak w banku, że będę się smażyła w piekle  :lol:. Ostatnio coś sobie śpiewałam i usłyszałam: ZMARNOWANY TALENT! i ciarki mnie przeszyły, bo czy to nie dziwne, że usłyszałam to w czasie, gdy na forum rozpoczeła się na ten temat dyskusja?  :>

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1806 dnia: Kwietnia 20, 2015, 10:11:02 pm »
+1
Nie nie chodził mi o ładne śpiewanie itp. Marnowanie życia to też pozwalanie na wykorzystywanie siebie itp.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1807 dnia: Czerwca 05, 2015, 07:27:24 pm »
0
Uwaga! Uwaga! Zabiwram się za czytanie Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Ciekawe kiedy pierwszy raz odjadę...?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1808 dnia: Czerwca 21, 2015, 09:14:45 am »
0
Yo!

Zaleca się czytanie w kolejności: Ewangelie, Dzieje Apostolskie, Stary Testament, Apokalipsa. Wtedy Pismo Święte jest łatwiejsze do zrozumienia.

Jakie masz wydanie? :)
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1809 dnia: Czerwca 25, 2015, 02:05:05 pm »
+1
! No longer available
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1810 dnia: Lipca 09, 2015, 07:55:05 pm »
0
Mam pytanie: Co moi ulubieni chrześcijanie forumowi sądzą o in vitro?

Post Merge: Lipca 10, 2015, 03:21:04 pm



EDIT: Tak myślałem :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2015, 03:21:04 pm wysłana przez owsik »
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3776
  • Respect: +952
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1811 dnia: Lipca 10, 2015, 04:08:48 pm »
0
Ja w ogóle nawet nie wiem co to jest to in vitro. Jestem nie tylko za ochroną życia ludzkiego od poczęcia, aż do naturalnej śmierci, ale jestem również za poszanowaniem życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Mam pytanie: Co moi ulubieni nie chrześcijanie forumowi sądzą o in vitro?

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1812 dnia: Lipca 10, 2015, 08:54:57 pm »
+1
Może nikt z nas nie wie, kto jest tymi ulubionymi ;)

Z biologicznego punktu widzenia nie znam szczegółów dotyczących metody in vitro, (coś tam wiem, ale specjalistą nie jestem :P _. Ale uważam, że nikomu nie należy odbierać szansy na rodzicielstwo. Zwłaszcza to upragnione i wyczekane.
Poza tym nie lubię brać udziału w tego typu wymianie poglądów. Nie znoszę, kiedy ktoś kogoś krytykuje czy wręcz "obrzuca błotem" odmienne zdanie, a tego typu dyskusje zwykle do tego w końcu prowadzą.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1813 dnia: Lipca 11, 2015, 03:53:39 am »
0
Ulubinymi chrześcijanami jesteście Wy wszyscy wierzący na forum.
Jeżeli chodzi o in vitro, to popieram w 100%.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1814 dnia: Lipca 11, 2015, 01:48:12 pm »
0
Jestem za, choć mogę nie być ulubionym.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk