Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 349700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Książki
« Odpowiedź #1485 dnia: Października 12, 2017, 06:04:39 pm »
0
Warto się przemęczyć, bo potem jest bajka  ;)
King pisał Mroczną Wieżę chyba blisko 30 lat, to przez tyle czasu od pierwszego Rolanda rozwijał się jako pisarz, tak i sama powieść nabierała rumieńców, stając się jak to określił sam autor jego magnum opus.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Książki
« Odpowiedź #1486 dnia: Października 13, 2017, 09:15:23 am »
0
warto odnotować, że sięgnąłem od razu po wersję po poprawkach z 2003 roku. jestem na 150 str i do końca na pewno dojadę. Zobaczymy co tam będzie z Mroczną Wieżą 2, bo często w moim przypadku zdarza się, że to nad czym wszyscy pieją - nie trafia w moje gusta.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1487 dnia: Października 13, 2017, 09:34:02 am »
0
"Powołanie trójki" też czytałam, ale mnie nie wciągnęło. Jeśli od trzeciej części jest bajka to muszę wrócić, choć jej problem polega na tym, że wiecznie nie ma jej w bibliotece :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Książki
« Odpowiedź #1488 dnia: Października 13, 2017, 06:38:05 pm »
0
Ja też czytałem poprawioną wersję Rolanda, nie wiem jak było z tą starszą, ale i z poprawiona było ciężko. Z drugim tomem (Powołanie trójki) też się przemęczyłem i się zastanawiałem nad dalszym czytaniem, ale u mnie była taka sytuacja, że kupiłem już wcześniej wszystkie tomy. Trochę mi to zajęło, na ostatni tom polowałem z 1,5 roku. Męczyłem się więc dalej  ;) W trzecim tomie (Ziemie jałowe) już się zaczyna dziać, tak od połowy to już ciężko się oderwać. Potem czym dalej to lepiej. Całość niesamowita i piękna, a na koniec może pęknąć serce. Wspaniałe jest to stykanie się światów rzeczywistych, równoległych, podróży w różnych czasach. Jest dużo nawiązań do innych książek autora, m.in. Miasteczko Salem, w jednym świecie spotykają tego księdza co walczy z wampirami, nawet pojawiają się w naszej rzeczywistości i spotykają samego S.Kinga. Potem los autora splata się wydarzeniami Rolanda i innych, a ich historia wpływa na pisanie książki.
Czy w realu wypadek, kiedy Kinga potrącił samochód, był zamierzony żeby nie dokończyć Mrocznej wieży, czy Rolandowi udało się z Jake'm przybyć do naszego świata i ocalić życie pisarzowi?
Ciężko to wytłumaczyć, trzeba przeczytać. Polecam  ;)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Książki
« Odpowiedź #1489 dnia: Października 13, 2017, 08:33:55 pm »
0
Przeczytam chociaż czekam teraz na książkę o jazzie w Polsce w latach 20 i 30-tych XX wieku.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1490 dnia: Października 13, 2017, 08:38:45 pm »
0
Sama postać Człowieka w Czerni pojawiła się już w "Bastionie", King to przenikanie się światów i postaci musiał mieć z góry bardzo dokładnie zaplanowane :)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Książki
« Odpowiedź #1491 dnia: Października 16, 2017, 07:29:17 pm »
0
Nie czytałem wielu książek Kinga poza Mroczną Wieżą, bo bardziej pociąga mnie fantastyka niż horror, ale postać człowieka w czerni pojawia się w kilku książkach autora. Bastion akurat czytałem  ;)
Na wikipedii jest lista książek powiązanych z cyklem Mrocznej wieży, to jest ponad 20 pozycji
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mroczna_Wie%C5%BCa

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Książki
« Odpowiedź #1492 dnia: Października 16, 2017, 08:11:26 pm »
0
Propos dyskusji o Kingu zrobiłem sobie bilans jego książek, które przeczytałem i wyszedł mi mocno średni. Dużo tego co prawda nie było, ale po kolei:

Moim numerem 1 wśród Kingów jest zdecydowanie "Miasteczko Salem". Co prawda pierwsze 200 stron jest delikatnie przydługie, trochę się ciągnie, ale jak się już rozpędzi, to zasysa na dobre. Tego Kinga mogę szczerze polecić.

Bardzo dobry na pewno był "Blaze". Nie jest to typowy King, niczego się tam nie przestraszycie. Chociaż możecie się trochę wzruszyć, zakończenie jest dosyć bolesne.

Do książek dobrych zaliczam - "Carrie", "Cujo" i "Rok wilkołaka". Szczególnie ta ostatnia. Moim zdaniem zmarnowany potencjał na coś na prawdę wielkiego. Książka jest po prostu za krótka.

Książki słabe to natomiast (uwaga, bo będzie dużo) - "Cmętarz zwieżąt" (słyszałem bardzo dużo dobrych opinii, ale nie było w tej książce nic, co by mnie zachwyciło, może po prostu za wiele oczekiwałem), "Misery" (przeraźliwie nudne), "Sklepik z marzeniami" (ciągnie się ta akcja, i ciągnie, i ciągnie, i ciągnie, i jeszcze bardziej ciągnie...), "Joyland" (książka była tak totalnie nijaka, że nawet nie pamiętam jak się skończyła) i "Desperacja" (marna kopia Miasteczka Salem).

Na koniec zostawiam coś, czego nie dotykajcie pod żadnym pozorem. Tę książkę męczyłem chyba z 4 miesiące, w międzyczasie przeczytałem kilka innych, nie wiem dlaczego jej po prostu nie rzuciłem w kąt. Na pewno bym nie żałował. Chodzi mi o "Stukostrachy". Najgorsza książka jaką przeczytałem kiedykolwiek. Nie tylko najgorszy King, tylko najgorsza książka świata. Serio.

Mam w planach przeczytać teraz Lśnienie, kilka dni temu przyniosłem z biblioteki. Chociaż boję się że efekt może być jak przy Cmętarzu zwieżąt ;)

A wy jakie macie opinie na temat twórczości Kinga?

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1493 dnia: Października 16, 2017, 08:31:48 pm »
0
King to mój ulubiony autor, kocham jego styl pisania a "Cmętarz zwieżąt" to jedna z trzech moich ulubionych książek. Na tym zapewne powinnam zakończyć mój wkład w dyskusję :D
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Książki
« Odpowiedź #1494 dnia: Października 16, 2017, 08:39:31 pm »
0
skonczylem Lsnienie Kinga, zajelo mi to z poltora msca, a jak mnie wciagnie ksiazka to koncze w pare dni...

bylo kilka niezlych momentow, ale ogolnie meczaca, powinna miec nie 500 ale ze 250 stron, a juz te atakujace zywoploty to zenada

no nic, moze za jakis czas Misery, ale wiecej Kinga juz nie planuje

poki co zadnych powiesci nie planuje, zeby sie nie rozczarowac ponownie, nawet tej Misery mi sie odechcialo...i dawna prawda sie potwierdzila, tylko realne zdarzenia mnie interesuja, zadne horrory i tego typu pierdoly

jednak literatura faktu, (auto)biografie to jest to, obecnie czytam po raz drugi po wielu latach "Zycie po zyciu" Moody'ego
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2017, 08:42:19 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Książki
« Odpowiedź #1495 dnia: Października 16, 2017, 08:41:51 pm »
0
King to mój ulubiony autor, kocham jego styl pisania a "Cmętarz zwieżąt" to jedna z trzech moich ulubionych książek. Na tym zapewne powinnam zakończyć mój wkład w dyskusję :D

toś się rozpisała :D dopisz coś konkretnego !

Np. odpowiedz mi, czy tak samo jak ja uważasz Miasteczko Salem za zajebiste :)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1496 dnia: Października 17, 2017, 09:26:54 am »
0
"Miasteczko Salem" jest fajne, ale nie znajduje się w mojej pierwszej trójce, do której zaliczam nieodmiennie "Cmętarz zwieżąt", "Christine" i "Dallas 63".
"Sklepik z marzeniami" też mi się bardzo podobał. Bo ja mam taki "problem" z Kingiem, że mnie jego książki nie nużą. Styl pisania, który prezentuje odpowiada mi tak bardzo, że (jak to już kiedys napisałam) mogłabym w jego wykonaniu czytać z zapartym tchem nawet książkę telefoniczną.
King ma też kilka naprawdę dobrych opowiadań w "Bazarze złych snów" czy "Szkieletowej załodze". Nie wspominając o całym tomiku "Cztery pory roku" z moją ukochaną jego formą krótką pt. "Ciało" (film na jego podstawie zatytułowany jest "Stand by me").

"Stukostrachów" jeszcze nie czytałam, ale pamiętam, że w dzieciństwie oglądałam serial i bardzo mi się podobał ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Książki
« Odpowiedź #1497 dnia: Października 23, 2017, 05:23:27 pm »
0
Wracając jeszcze do Mrocznej Wieży Kinga, wczoraj oglądałem ten nowy film na podstawie książki. Masakra :facepalm: Naczytałem się już negatywnych opinii, ale postanowiłem sam sprawdzić. Film porażka w porównaniu z książką. W sumie to tylko tytuł ten sam i bohaterowie, a reszta sieczka straszna. Początek jeszcze jako tako, aktorzy też w sumie w porządku, chociaż Roland jest tutaj czarnoskóry (Idris Elba), to lepiej pasuje niż człowiek w czerni - Matthew McConaughey gra jakby nudziła go własna rola  ;) A potem czym dalej to ... ręce opadają :facepalm:
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2017, 05:27:22 pm wysłana przez lewyism »

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Książki
« Odpowiedź #1498 dnia: Października 23, 2017, 06:37:32 pm »
0
Ktoś czytał i może powiedzieć czy warto?

"Jim Morrison w intymnych wspomnieniach" - J. Huddleston

Jest w Biedronce i się zastanawiam czy warto kupować.



Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Książki
« Odpowiedź #1499 dnia: Października 23, 2017, 08:23:54 pm »
0

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23266
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg