Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 353219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline duff_wife

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2467
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +22
Odp: Książki
« Odpowiedź #645 dnia: Marca 22, 2012, 05:53:38 pm »
0
tylko przeczytać 52 książki :P
ja nie mam tak, że czytam wszystko z jednego gatunku :P nie dałabym rady tak : ) czasami trzeba zająć myśli czym innym : )

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #646 dnia: Marca 25, 2012, 10:07:03 am »
0
25 marca - Dzień Czytania Tolkiena  ;) ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Książki
« Odpowiedź #647 dnia: Marca 25, 2012, 10:42:29 am »
0
Sama to teraz wymyśliłaś czy rzeczywiście taki dzień istnieje :) ?

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Książki
« Odpowiedź #648 dnia: Marca 25, 2012, 02:22:50 pm »
0
   Istnieje :D.  A Tolkiena czytać warto nie tylko 25 marca. Dla mnie jest jednym z mistrzów języka. Zasób słów, sposób opisywania i niesamowita wyobraźnia.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Książki
« Odpowiedź #649 dnia: Marca 25, 2012, 02:39:28 pm »
0
Zgadzam się z Tobą Douger. To chyba znak końca świata :P ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Książki
« Odpowiedź #650 dnia: Marca 25, 2012, 03:18:59 pm »
0
No bez przesady. Dobry ze mnie chłopak w gruncie rzeczy, a na Slashu i Axlu świat się nie kończy :D

Ostatnio zaopatruje się często w Dedalusie na Koszykowej. Wybór jest całkiem niezły, a ceny niskie. Mój limit na książkę to 15 zł, ale ostatnio nie wydałem więcej niż 10. I tak zakupiłem dwie książki Marka Kurlanskego : "Dzieje soli" oraz "Dorsz, ryba która zmieniła świat". Tytuły może brzmią śmiesznie, ale zawartość niesamowita. Opisuje nie tylko technologiczne wydobycie soli i połów dorsza, ale całe przemiany kulturowe, historię świata przez pryzmat tych surowców itd. Bardzo ciekawe, pouczające i tanie :D



http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #651 dnia: Marca 25, 2012, 07:56:15 pm »
0
   Istnieje :D.  A Tolkiena czytać warto nie tylko 25 marca. Dla mnie jest jednym z mistrzów języka. Zasób słów, sposób opisywania i niesamowita wyobraźnia.

ja również się zgadzam i być może kiedyś skusze się na Tolkiena w oryginale. Jak dla mnie trzecia część pozostanie prawdopodobnie ta najlepszą na zawsze ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline gun20

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Książki
« Odpowiedź #652 dnia: Marca 30, 2012, 08:21:03 pm »
0

Offline MarussiaKmicic

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • Zabłąkany motyl- Mała Lady Punk
  • Respect: 0
    • Małgorzata Imiołek Fotografia
Odp: Książki
« Odpowiedź #653 dnia: Marca 30, 2012, 10:00:10 pm »
0
Wielbicielom wampirów polecam cykl "Kroniki Wampirów" Anne Rice w którego skład wchodzą (te pogrubione mam już za sobą :D)
*Wywiad z wampirem
*Wampir Lestat
*Królowa Potępionych
*Opowieść o złodzieju ciał (jestem w trakcie czytania)
*Memnoch Diabeł
*Wampir Armand
*Merrick
*Krew i złoto
*Posiadłość Blackwood
*Krwawy kantyk
A z innych książek to "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa, "Czarne Słońce"  James'a Twinga, "Zmierzch Orła" Franka S. Becker'a, "Bractwo" Robyn Young, i serię kryminałów o policjancie Harry'm Hole'u autorstwa Jo Nesbø... oczywiście jest wiele innych wartych polecenia książek, ale w tej chwili nic więcej nie przychodzi mi do głowy :D
Evil is always possible. And goodness is eternally difficult.
<"Interview with the vampire">
*
Dziwne, że łatwiej jest pociągać za spust, niż grać na gitarze. Łatwiej niszczyć niż tworzyć.
<Desperado>
*
Take me down to the Paradise City (...) Oh, won't you please take me home
<Guns N' Roses>

Offline rockslave

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Kobieta
  • Speak to me only with your eyes.
  • Respect: +20
Odp: Książki
« Odpowiedź #654 dnia: Kwietnia 09, 2012, 03:55:55 pm »
0
Dan Brown. Absolutny mistrz. Jestem fanką książek o tematyce religijnej. Czytałam też ostatnio Lustbadera "Strażnik Testamentu", z początku nie mogłam się wgryźć, ale od 150 strony ją dosłownie pokochałam i kiedy już ją zakończyłam, to było mi aż smutno! W święta Bożego Narodzenia dostałam od wuja książkę Grossmana "Czarodzieje", coś typu Pottera, też całkiem dobra. "Buszujący W Zbożu" mnie aż tak nie wciągnął, chociaż książka jest dobra i kiedy mam dobry humor to uwielbiam ją czytać. Niesamowicie mnie rozbawia w pewnych momentach.
To be a rock and not to roll.

Offline slash145

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1149
  • Respect: +1
Odp: Książki
« Odpowiedź #655 dnia: Kwietnia 10, 2012, 02:06:24 pm »
0
Też czekam na Sapkowskiego, bo uwielbiam jego styl (Wiedźmin, Trylogia husycka, Żmija - faktycznie słabsza i trochę krótkawa, ale cóż. Nie można być przez cały czas w szczytowej formie).

Obecnie zaczytuję się we wszelkiego rodzaju reportażach. Może nie brzmi to porywająco, ale w rzeczywistości to bardzo ciekawa sprawa.

Swietłana Aleksijewicz "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" - Rozmowy z kobietami, który służyły w Armii Czerwonej w czasie II wojny światowej oraz o ich życiu po wojnie. Kobiece spojrzenie na wojnę, różniące się od tego co widzimy w filmach itd. W dodatku świetnie napisane. Polecam!

Patrick Chauvel - Reporter Wojenny - Niezwykle wciągająca i wstrząsająca książka. Fotoreporter, "odwiedzający" od ponad 30 lat różne konflikty zbrojne  (Wietnam, Kambodża, Liban, Czeczenia, Angola, Erytrea) opisuje ze szczegółami najciemniejsze strony wojny, których też w filmach raczej nie uświadczymy zbyt wiele. (Przy okazji - gość był jednym z konsultantów przy "Helikopterze w ogniu"). W każdym razie - po przeczytaniu tej książki filmy wojenne nie będą już wywierały takiego wrażenia, a filmy w stylu świetnej "Róży" nie będą już takie szokujące. Warto.

No i mój ulubiony - Tiziano Terzani - w mojej opinii niezwykle mądry człowiek. Spędził dużo czasu w Azji, był świadkiem paru konfliktów zbrojnych (m.in. Wietnam), rozpadu Związku Radzieckiego (podróżował w tym czasie po rzece Amur i opisuje jak to wszystko wyglądało w okolicach Syberii itd.). W jego reportażach jest bardzo dużo refleksji i przemyśleń. Idealne do kontemplacji, jeśli chcesz się na chwilę zatrzymać. W zasadzie trudno mi polecić książkę, od której należałoby zacząć, bo jeszcze nie przeczytałem wszystkich. Najnowsza to "Listy przeciwko wojnie", w których są jego przemyślenia po 11 września oraz dyskusje na ten temat. "Koniec jest moim początkiem" - ostatnie rozmowy z synem tuż przed śmiercią (Terzani zmarł na raka w 2004), w których podsumowuje swoje życie i "prześlizguje się" przez to, co jest w pozostałych książkach. "Dobranoc panie Lenin" - podróż po byłych republikach ZSRR tuż po jego rozpadzie. "Nic nie zdarza się przypadkiem" - podróż po tym, jak dowiedział się, że ma raka. Nie czytałem tego jeszcze, ale w jakiejś recenzji znalazłem fragment w stylu "dobrze, że ta choroba dotknęła właśnie jego. Jest to książka nie tyle o śmierci, co o śmiertelności". Wygląda na to, że również jest to rzecz warta uwagi. Ufff... ależ się rozpisałem :P Gratuluję tym, którzy się przez to przebili ;)
"Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą. " - Andrzej Sapkowski

Offline Mrs. Brownston

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +236
Odp: Książki
« Odpowiedź #656 dnia: Kwietnia 10, 2012, 02:38:51 pm »
0
Dan Brown. Absolutny mistrz. Jestem fanką książek o tematyce religijnej.
Też czytuję jego książki. Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza była Cyfrowa Twierdza. Bez zbędnej dramaturgii i silących się na naturalność bohaterów. Kod Da Vinci był o tyle dobry, że ciekawie poruszał kwestie religijne, o których nie mówi się na co dzień. Po za tym podobają mi się kontrowersje jakie książka wywołała szczególnie wśród katolików. Ciekawe ile w niej prawdy...
Orientuje się ktoś czy Brown pisze coś nowego?

"Ulu­bieńcy bogów umierają młodo, lecz poźniej żyją wie­cznie w ich to­warzys­twie..." - Fryderyk Nietzsche

Offline rockslave

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Kobieta
  • Speak to me only with your eyes.
  • Respect: +20
Odp: Książki
« Odpowiedź #657 dnia: Kwietnia 10, 2012, 06:35:36 pm »
0
Dan Brown. Absolutny mistrz. Jestem fanką książek o tematyce religijnej.
Też czytuję jego książki. Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza była Cyfrowa Twierdza. Bez zbędnej dramaturgii i silących się na naturalność bohaterów. Kod Da Vinci był o tyle dobry, że ciekawie poruszał kwestie religijne, o których nie mówi się na co dzień. Po za tym podobają mi się kontrowersje jakie książka wywołała szczególnie wśród katolików. Ciekawe ile w niej prawdy...
Orientuje się ktoś czy Brown pisze coś nowego?

Cyfrowa Twierdza to ostatnia książka Browna, której nie przeczytałam, ale niedługo się za nią biorę. Hm, nie mam pojęcia, czy coś skrobie, miejmy nadzieję, że tak. Nie mam pojęcia czy to nowina czy nie, gdyż nie siedzę w tym, ale słyszałam coś o książce Anioły i Demony II. Ktoś wie o co chodzi?
To be a rock and not to roll.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #658 dnia: Kwietnia 10, 2012, 08:02:41 pm »
0
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Kirzen

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Respect: +101
Odp: Książki
« Odpowiedź #659 dnia: Kwietnia 11, 2012, 12:00:52 am »
0
Huna barbarzyńce, Ricewinda, a w szczególności Kufer będę wspominał do końca życia  :D

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23654
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg