Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 350396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Książki
« Odpowiedź #1650 dnia: Kwietnia 23, 2019, 07:17:02 am »
0
Dziękuję za polecenie. Wpisuję na listę ;)
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Książki
« Odpowiedź #1651 dnia: Lipca 16, 2019, 08:52:04 pm »
0
Czytam właśnie biografie Tigera Woodsa i mimo że golf mnie kompletnie nie interesuje to książka bardzo ciekawa
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Książki
« Odpowiedź #1652 dnia: Lipca 26, 2019, 05:55:40 pm »
0
A mam takie pytanie: częściej kupujecie książki czy jesteście zapisanie do biblioteki i wypożyczanie? Właśnie się zastanawiam czy nie zapisać się do jakiejś biblioteki.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Książki
« Odpowiedź #1653 dnia: Lipca 26, 2019, 06:09:45 pm »
+2
Ja kupuje ksiazki, mam taki zwyczaj, dzieki mnie przynajmniej wydawnictwa zarabiaja i...autorzy. Nie chcialbym dozyc czasow gdy drukowana ksiazka przejdzie do lamusa. Czytanie z monitora czy telefonu etc nie dla mnie - po wielu godzinach siedzenia w pracy.

Biblioteki nie maja wielu pozycji, a tak kupuje to co chce, i moge potem komus dac, sprzedac czy sie wymienic.

Wszystkie ksiazki, ktore mam w domu przeczytalem albo zaczalem, jak sie nie dalo (z tych ktore mi ktos podarowal zwykle albo pozyczyl)
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Książki
« Odpowiedź #1654 dnia: Lipca 26, 2019, 06:40:00 pm »
0
Też raczej kupuję, choć w skali roku tego nie jest jakoś dużo. Kiedyś myślałem o zapisaniu się do biblioteki, ale że czytam dosyć wolno temat upadł.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Książki
« Odpowiedź #1655 dnia: Lipca 26, 2019, 08:09:34 pm »
0
Jestem wielką miłośniczką bibliotek, zwłaszcza tych mniejszych, dzielnicowych.
Uwielbiam włóczyć się między regałami, wybierać książki, leniwie czytać tył okładki albo losowo wybrany fragment i na tej podstawie decydować, czy chcę daną pozycję wypożyczyć, czy też nie.
Problem polega na tym, że jeśli jakaś książka z biblioteki wywrze na mnie wrażenie, mam trudności z rozstaniem się z nią i zwykle w końcu ją nabywam.

Ja także zdecydowanie wolę wersje papierowe. Lubię fizyczny kontakt z książką, szelest i zapach papieru. Dla mnie to ważna część całego procesu czytania.
 
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34671
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Książki
« Odpowiedź #1656 dnia: Lipca 26, 2019, 08:30:17 pm »
0
Zdecydowanie więcej wypożyczam niż kupuję. Nie lubię ebooków i audiobooków.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Książki
« Odpowiedź #1657 dnia: Lipca 26, 2019, 09:36:41 pm »
0
Ja zawsze kupuję. Szukam tanich książek używanych. Nie wiem czy dałbym radę wypożyczyć książkę i po przeczytaniu oddać do biblioteki. Też nie lubię elektronicznych książek.
Cały czas zastanawiam się nad zapisaniem się do biblioteki.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Książki
« Odpowiedź #1658 dnia: Lipca 27, 2019, 11:16:14 am »
0
Ja kupuje ksiazki, mam taki zwyczaj, dzieki mnie przynajmniej wydawnictwa zarabiaja i...autorzy. Nie chcialbym dozyc czasow gdy drukowana ksiazka przejdzie do lamusa. Czytanie z monitora czy telefonu etc nie dla mnie - po wielu godzinach siedzenia w pracy.

Biblioteki nie maja wielu pozycji, a tak kupuje to co chce, i moge potem komus dac, sprzedac czy sie wymienic.

Wszystkie ksiazki, ktore mam w domu przeczytalem albo zaczalem, jak sie nie dalo (z tych ktore mi ktos podarowal zwykle albo pozyczyl)
Ja mam tak samo jak ty. Lubię kupować książki, to trochę jak hobby. Bardzo szanuję książki, więc dlatego nie lubię książek używanych, zniszczonych. Lubię jak książka jest nowiutka jeszcze pachnąca papierem, drukiem.
Dbam o książki, po przeczytaniu, jest praktycznie w stanie idealnym. Potem sprzedaję na allegro albo dam komuś na prezent. Te najlepsze, które mnie zachwyciły i wiem, że przeczytam je kilka razy, zostawiam dla siebie, i tak powiększa się kolekcja  ;)
Mam też coś takiego, że nie pożyczam nikomu swoich książek. Jak coś mi się bardzo podoba, to raczej polecam znajomym, żeby przeczytali, nie przyznaję się, że posiadam. Bo ludzie z reguły nie szanują, pożyczysz to trzymają latami, albo oddadzą wyniszczoną, że potem to głupio postawić na półce  ;)
Ogólnie teraz mało kto teraz czyta książki, a tym kilku osobom co czytają, lubię dawać na prezenty właśnie książki, albo coś z moich, albo coś specjalnie zamówić ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2019, 11:29:56 am wysłana przez lewyism »

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Książki
« Odpowiedź #1659 dnia: Lipca 27, 2019, 11:32:43 am »
0
ja nie dbam jakos wyjatkowo o ksiazki, i nie mam problemu z kupnem uzywanej (w dobrym stanie) jesli nie moge znalezc nowego wydania pozycji albo stare jest malo dostepne.

mam dobrego kumpla z ktorym sie widujemy co pare mscy i pozyczamy sobie to co kupilismy od czasu kiedy sie spiknelismy ostatnio, dodatkowo sprawe ulatwia fakt ze lubimy te same rodzaje ksiazek

no i oczywiscie wsrod bliskich tez czesto do pozyczania czy wymian dochodzi

warto do kogos zajrzec i przejrzec co ma, nie raz sie u kogos widzi cos ciekawego

ja mam przymus czytania czegos praktycznie non stop, wiec robie sobie listy pozycji do przeczytania i np zle mi jak przez miesiac nie dorwe jakiegos czytadla
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Książki
« Odpowiedź #1660 dnia: Lipca 27, 2019, 12:38:59 pm »
0
Ja też mam listę. W telefonie sobie notuję jeśli mi ktoś coś ciekawego poleci. Staram się czytać książki z tej listy. Nie kupuję książek "do przodu", aby nie znaleźć się w takiej sytuacji w jakiej moja siostra się znalazła. Ostatnio policzyła, że ma około 100 książek do przeczytania, bo kupowała "do przodu". Nie lubię pożyczać komuś książek... płyt też nie lubię pożyczać.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Książki
« Odpowiedź #1661 dnia: Lipca 29, 2019, 09:12:43 pm »
0
Ja mogę polecić dobrą książkę z nowości, którą ostatnio kupiłem i czytałem. Jak ktoś lubi horror i polskie klimaty: INKUB Artur Urbanowicz
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4870677/inkub
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2019, 09:18:25 pm wysłana przez lewyism »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1662 dnia: Sierpnia 05, 2019, 09:21:30 pm »
0
No slyszalam, ze podobno jest super. Podoba mi się, że Polacy zaczynają iść w horrory ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Książki
« Odpowiedź #1663 dnia: Sierpnia 05, 2019, 11:47:57 pm »
0
ja tam wole horrory oparte na faktach, czytam obecnie
a najwiekszym horrorem jest to ze kolesia nigdy nie zlapano

https://en.wikipedia.org/wiki/Zodiac_(true_crime_book)
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Książki
« Odpowiedź #1664 dnia: Sierpnia 06, 2019, 05:00:54 pm »
0
INKUB to niby fikcyjna historia, ale wiele wydarzeń opartych jest na faktach  ;)

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23350
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg