Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 350700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline różanopalca

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • "A więc, kanalie: evviva l'arte!"
  • Respect: +171
Odp: Książki
« Odpowiedź #1395 dnia: Lutego 26, 2017, 02:25:58 pm »
0
Sandersona czytałam serię (a właściwie trylogię?) Z mgły zrodzony -  sądzę, że jest to dobra wprawka do zaznajomienia się z gatunkiem fantasy, dla wszystkich laików (jak ja) w tym temacie. Nie jest to arcydzieło, ale świat stworzony przez Sandersona, to prawdziwy majstersztyk. Od początku przymierzałam się co cyklu Archiwum Burzowego Światła , ale przerosły mnie jego rozmiary :P. Nie jestem fanką niekończących się serii.

Nawiasem mówiąc, cierpię ostatnio na kryzys czytelniczy. Ulubieni pisarze mnie nudzą. Beletrystyka mnie nudzi. Może ktoś podsunąć jakiś naprawdę dobry reportaż lub dobrze napisaną biografie? Ewentualnie coś z sci-fi, ale w stylu Lema, Dukaja, Dicka. Może ktoś jeszcze pisze jak oni, a ja o tym nie wiem? :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2017, 02:42:07 pm wysłana przez różanopalca »
"Wszakże astronomowie i na słońcu dopatrują pewnych niejasności!" - Miciński


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1396 dnia: Lutego 26, 2017, 07:17:28 pm »
0
@duff_wife Póki nie wyjdzie czwarty tom to ja tak daleko idących wniosków czy to zemsta czy nie zemsta i komu to wyjdzie na dobre a komu na złe wysnuwać nie będę. Jedno jest pewne. Chłop jest irytujący. Tylko Cormoran! :D

@różanopalca specjalistką w biografiach nie jestem, bo czytam ich niewiele, ale dwie mogę śmiało polecić http://lubimyczytac.pl/ksiazka/49251/piosenki-ktorych-nauczyla-mnie-matka i http://lubimyczytac.pl/ksiazka/199579/the-beatles
Przejrzę moje półki na lubimyczytać i może znajdę coś jeszcze ;)

Post Merge: Lutego 26, 2017, 07:35:01 pm
Przejrzałam, więc dorzucam:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/263814/cztery-siostry-utracony-swiat-ostatnich-ksiezniczek-z-rodu-romanowow
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/218407/dziewczyny-z-powstania
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/194715/upadle-damy-ii-rzeczpospolitej
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/81717/motley-crue---brud
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2017, 07:35:01 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline różanopalca

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • "A więc, kanalie: evviva l'arte!"
  • Respect: +171
Odp: Książki
« Odpowiedź #1397 dnia: Marca 04, 2017, 06:16:18 pm »
0
@Canis_Luna , dzięki za rekomendacje :). Dam znać, którą wybiorę i zrelacjonuje moje wrażenia po ;).

Na razie kupiłam sobie komiks (sic!) Ms Marvel Niezwykła:D
"Wszakże astronomowie i na słońcu dopatrują pewnych niejasności!" - Miciński


Offline różanopalca

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • "A więc, kanalie: evviva l'arte!"
  • Respect: +171
Odp: Książki
« Odpowiedź #1398 dnia: Marca 22, 2017, 08:36:27 pm »
0
Teraz mam pytanie z innej beczki. W literackich kręgach znowu trwają dyskusje na temat ustawy o jednolitej cenie książki. Jesteście za, przeciw? Książka to dzieło sztuki, czy może produkt? Kolekcjonujecie papierowe wydania? Jeśli tak, to gdzie kupujecie. W elitarnych, niszowych księgarniach czy dużych internetowych sklepach? Mówcie mi tu jak na spowiedzi :D.
"Wszakże astronomowie i na słońcu dopatrują pewnych niejasności!" - Miciński


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1399 dnia: Marca 22, 2017, 09:10:25 pm »
+1
Ja korzystam zazwyczaj ze sklepów internetowych, bo można w nich kupić wyczekiwaną książkę za mniejsze pieniądze. Polecam bonito.pl. Mają dostawę do kiosku ruchu za niecałe 3 zł.

Książki kupuję rzadko. Chyba, że to naprawdę "must have" lub pozycje, które chętnie przygarnęłabym na własność (do tych pierwszy należą ulubione książki do tych drugich najczęściej literatura związana z moim wykształceniem). Od małego jestem oswojona z biblioteką na tyle, że nie potrafiłabym z niej zrezygnować, muszę mieć zapas książek z biblioteki przynajmniej na miesiąc wprzód. W bibliotece potrafię spędzić masę czasu po prostu przechadzając się między regałami (mój rekord to cztery godziny). Każda taka wyprawa to dla mnie niesamowita radość.

Ale ustawa o jednolitej cenie książki mi się nie podoba. Pomijając zasadę konkurencji i wolnego rynku chyba nikt nie wierzy, że ta jednolita cena nie da miłośnikom książek po kieszeniach, a czekanie rok na przeceny dla ludzi, którzy akurat z bibliotek nie korzystają może być męką.
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2017, 09:12:22 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Książki
« Odpowiedź #1400 dnia: Marca 22, 2017, 09:20:06 pm »
0
a ja kupuje ksiazki papierowe, czasem w necie, czasem empik etc, zalezy od ceny i dostepnosci, czasem nie chce mi sie czekac na przesylke i doplacam te 10zl i kupuje w sklepie stacjonarnym

sam jako tworca, wiem jak wazne jest kupowanie ksiazek, niech autor chociaz zarobi te pare procent od kazdej sztuki

a ja mam u siebie w domu wylacznie ksiazki ktore przeczytalem, a wiekszosc z nich kupilem

NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Książki
« Odpowiedź #1401 dnia: Marca 22, 2017, 10:14:32 pm »
0
Tak a propos biblioteki i ogólnie pożyczania książek. Mam znajomego, który nie pożycza komuś książek ani od kogoś. Nazywa to gwałceniem książki. Dlaczego? Odpowiedź jest pewnie każdemu znana ;)
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline różanopalca

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • "A więc, kanalie: evviva l'arte!"
  • Respect: +171
Odp: Książki
« Odpowiedź #1402 dnia: Marca 22, 2017, 10:28:51 pm »
+1
Ja z kolei nie podchodzę tak emocjonalnie do książki-rzeczy. Ważna jest dla mnie treść. Nie powiem, że nie lubię mieć ładnych wydań i że nie kupuje czasami tylko właśnie z tego powodu, ale nie traktuje samego przedmiotu jak świętości. Często więc notuję na marginesach, zaginam rogi i składam na pół. Wtedy czuję z nią jakąś większą więź i wiem, że jest moja :P.

Co do kupowania, to kupuję chyba niemało. @Canis, właśnie w bonito z opcją odbioru osobistego, a kiedyś, kiedyś w księgarniach, w których pracowałam ;). Podobnie jak @sunsetstrip kupuję coś, co już czytałam, dlatego z bibliotek również korzystam namiętnie.

A w kwestii samej ustawy... hm, rynek książki rządzi się aktualnie nieubłaganymi prawami. Nie jestem pewna, czy to właśnie od tego należałoby zacząć wcielać w życie dobre zmiany ;).
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2017, 10:31:17 pm wysłana przez różanopalca »
"Wszakże astronomowie i na słońcu dopatrują pewnych niejasności!" - Miciński


Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Książki
« Odpowiedź #1403 dnia: Marca 22, 2017, 10:31:52 pm »
+1
ja nie korzystam z bibliotek, ale bardzo chetnie wymieniam sie z bliskimi, czy znajomymi ksiazkami, na zasadzie pozycz mi to, ja ci pozycze to, potem wymienimy sie uwagami

NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3549
Odp: Książki
« Odpowiedź #1404 dnia: Marca 23, 2017, 10:04:09 am »
0
nie traktuje samego przedmiotu jak świętości. Często więc notuję na marginesach, zaginam rogi i składam na pół. Wtedy czuję z nią jakąś większą więź i wiem, że jest moja :P.

Jedną z najsmutniejszych rzeczy, jakie przychodzą mi do głowy a propos książek, są nietknięte Arcydzieła.
Swego czasu polowałam na niedrogie wydanie moje ukochanego "Klubu Pickwicka" Dickensa. Kiedy wreszcie udało mi się znaleźć takowe w pobliskim antykwariacie (lubię zaopatrywać się w książki w antykwariatach), nie posiadałam się z radości. Jakież było moje zdumienie, gdy odkryłam, że książka (i to jaka książka!) wydana czterdzieści, może pięćdziesiąt lat wstecz ma jeszcze... nierozcięte kartki! Pamiętam, że poczułam wówczas straszliwe przygnębienie.
O tak, stanowczo wolę książki o zagiętych rogach i upstrzonych notatkami kartach niż nieskalane Perły Literatury.   
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Książki
« Odpowiedź #1405 dnia: Marca 23, 2017, 06:33:26 pm »
+1
ja kupilem kiedys na allegro uzywana, bo nie ma nowego wydania, a w ogole bardzo ciezko dostepna jest, ksiazke S.Plath "Szklany klosz" wyd. w 1975

jak czytalem to sie balem ze sie kartki podra, z drugiej strony czulem dume ze mam taka rzadkosc w rekach
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3549
Odp: Książki
« Odpowiedź #1406 dnia: Marca 23, 2017, 06:43:04 pm »
0
Jedna z najpiękniejszych i najbardziej zapadających w pamięć książek, jakie kiedykolwiek czytałam. Nigdy nie udało mi się jej zdobyć na własność.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Książki
« Odpowiedź #1407 dnia: Marca 23, 2017, 06:49:33 pm »
0
dla mnie byla ciezkostrawna i nudnawa, choc w zwiazku z moimi zainteresowaniami w jakims sensie do odhaczenia

o a jednak bylo ponowne wyd. w 1995

jest na allegro i to duzo jak na ten tytul https://allegro.pl/listing?string=sylvia%20plath%20szklany%20klosz&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-cul-1-1-0222
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2017, 06:51:41 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1408 dnia: Marca 23, 2017, 08:11:37 pm »
0
O tak, stanowczo wolę książki o zagiętych rogach i upstrzonych notatkami kartach niż nieskalane Perły Literatury.   
Jednym z moich największych dylematów jest czy wolę nowe książki, pachnące jeszcze farbą czy stare, pachnące kurzem, stęchlizną i po prostu starą książką (niepowtarzalny zapach). Jedno jest pewne, nie zamieniłabym papierowej książki na żadne elektroniczne odpowiedniki.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Książki
« Odpowiedź #1409 dnia: Marca 23, 2017, 09:40:28 pm »
0
Ja lubię kupować w internecie, księgarniach internetowych czy allegro. W normalnych księgarniach nie kupuję, bo różnica w cenach jest masakryczna, średnio 35%. Trochę przesadzają, praktycznie z wysyłką wychodzi dużo taniej niż w księgarni.
Ja uważam tylko książki papierowe, lubię nowe, pachnące jeszcze farbą. Dbam bardzo o nie i kolekcjonuję. Po przeczytaniu praktycznie książka wygląda jak nowa. Lubię kupować co jakiś czas. Coś co mi się spodoba trafia na półkę, coś co nie jest w moim guście, lub nie bardzo mnie pochłonie, przeznaczam na prezenty dla znajomych albo wystawiam na allegro.
Książki przeważnie wyszykuję w internecie, to co mnie interesuje, czytam opinie i komentarze.
Ogólnie teraz fajne są wydania książek, sam wygląd, trwałość, papier itp. Najgorzej mnie wkurzały dawniejsze czasy, w latach 90tych. Wtedy była masakra. Książka rozlatywała się w rękach podczas czytania obojętnie jakby się człowiek starał, wszystko to było takie badziewie. Te okładki, klejenie itp. A jeszcze wcześniej, papier kiepskiej jakości, szary jak do kibla, który z latami coraz bardziej ciemnieje. Okładki i grafiki jakby dziecko malowało patykiem, błędy, druk jak pisany na maszynie. wszystko było do kitu. Teraz to aż miło popatrzeć.

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23375
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg