Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 353226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1185 dnia: Maja 29, 2013, 09:24:34 pm »
0
To mi w sumie wystarczy :D
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Bloody Rose

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #1186 dnia: Maja 30, 2013, 06:17:37 pm »
0
Przeczytałam dziś do końca "Czarnoksiężnik - Władca Wilków" pióra Juraja Cervenaka ==> uczta dla patrzałek i mózgu :radocha:
Nie będę się rozpisywać o bohaterach, akcji, itp. - nie chcę psuć radochy, jaką wywołuje ta książka.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1187 dnia: Maja 30, 2013, 09:04:43 pm »
0
Super :) To chyba ma być w częściach. Nie wiesz ile ich jest zaplanowane/wydane?
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Bloody Rose

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #1188 dnia: Maja 30, 2013, 10:37:10 pm »
0
Jedna uwaga: za szybko się kończy. Ino sam autor we wstępie zaznaczył, iż odświeżone wydanie "Czarnoksiężnik - Władca Wilków" jest dojrzalsze, pozbawione jego zdaniem wcześniejszych przydługich opisów, itp.: "Dzisiaj mój styl bardziej zwięzły i dobitny...".
Kolejne to: "Miecz Radogosta" oraz "Krwawy Ogień", do trylogii powieściowej autor dodał zbiór opowiadań.
Muszę poszukać dwóch kolejnych tomów - zaintrygował mnie pierwszy tom.
Okładka to dodatkowy atut w/w książki :vampire:

Offline GlobalPink

  • Patience
  • Wiadomości: 4
  • Respect: 0
Odp: Książki
« Odpowiedź #1189 dnia: Czerwca 02, 2013, 06:34:19 pm »
0
Moje ulubione książki to: wszystkie które napisał Paulo Coelho, "Życie Pi" oraz "Siedem lat w Tybecie".
Czasem po przeczytaniu dochodzą jakieś nowe.
Teraz zaczynam poznawać książki Dana Browna. 

Offline Hollywood*Rose

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
  • It's 18 and life to go
  • Respect: +305
Odp: Książki
« Odpowiedź #1190 dnia: Czerwca 06, 2013, 12:12:09 am »
+2
Tak bardzo dużo wolnego czasu i można bezkarnie czytać wspaniałe książki do późna w nocy i kłaść się spać po to, żeby rano znowu się za nie zabrać.. jakie to jest piękne :rolleyes: Ostatnio wpadły w moje ręce:

Ojciec chrzestny - wiadomo, co będę pisać. Przeczytane po raz drugi, ale wcale nie z mniejszym zainteresowaniem i przejęciem. Najwspanialsza w tym dziele moim zdaniem jest dwoistość odczuć jakie wywołuje. Z jednej strony fascynacja organizacją, lojalnością i przyjaźnią, a z drugiej strach przed tym światem. Po prostu propozycja nie do odrzucenia ;)

Rodzina Borgiów - znowu Puzo i znowu ambiwalentny stosunek do czytanej historii. I znowu mafia, ale umiejscowiona w realiach Włoch przełomu XV i XVI wieku. Wtedy, gdy wpływy średniowiecznego teocentryzmu i trzech ideałów nadal były mocno widoczne, a renesansowy humanizm już wkraczał i zmieniał poglądy (burzliwe czasy i za to je uwielbiam). Niektóre opisane w tej powieści praktyki są szokujące i odrażające, ale oddające faktyczny stan rzeczy w ówczesnym Kościele - w końcu autor niewiele tylko ubarwił prawdziwą historię rodu Borgiów. Jak dla mnie dzieło wybitne i wciągające, ale muszę przyznać, że zakończenie (dopisane po śmierci Puzo przez jego partnerkę) trochę mi tutaj nie pasuje.

Czerwony Smok - pierwsza część serii z doktorem Hannibalem Lecterem. 'Milczenie owiec' czytałam jakieś 5 razy, ale dopiero teraz wzięłam się za pozostałe części i już wiem, że też przerobię je kilka razy. Mamy do czynienia z okrutnym seryjnym mordercą, obdarzonym zdolnością wczuwania się w takich przestępców agentem policji i genialnym Lecterem, również brutalnym wielokrotnym zabójcą. Historia jak dla mnie naprawdę wciągająca i przerażająca. Przez to czytałam ją do późnej nocy, a potem męczyły mnie dzikie koszmary ;) U Harrisa najbardziej podoba mi się historia towarzysząca każdemu mordercy. Nie są to bezmyślni rzeźnicy, ale ludzie, których czyny są wynikiem różnych przeżyć, samotności i nieszczęścia. Bardzo polecam 'Czerwonego Smoka' i inne powieści tego autora. Jest tutaj trochę kryminału i horroru, ale przede wszystkim znakomity thriller psychologiczny.

Nemesis - krwawy horror Shauna Hutsona, który nie jest chyba zbyt popularny u nas. Książka ta była u mnie w domu od dawna i jej okładka była jednym z postrachów mojego dzieciństwa ;) Historia dziwnych brutalnych zabójstw, chorego projektu brytyjskiego rządu z czasów II wś i dzieci - potworów. O ile ktoś lubi krwawe jatki spowodowane przez dziwne stwory to książka godna polecenia. Naprawdę straszna i trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Ja jednak fanką tego typu powieści czy filmów nie jestem, więc koniec końców rozwiązanie bardziej mnie rozśmieszyło niż urzekło, co nie zmienia faktu, że było ciekawe. Po prostu gdyby było mniej infantylne to byłabym bardziej zadowolona z lektury.

Marina - Zafon, mistrzu! Powieści dla młodzieży zawsze kojarzyły mi się z tragicznymi (jak dla mnie oczywiście) powiastkami w stylu 'kocham go, ale jestem brzydka, a on taki piękny, co robić' albo 'nasza miłość jest wspaniała, ale niestety jedno z nas lada chwila umrze' (sorry, po prostu tego nie znoszę, ale jeśli ktoś lubi to niech nie czuje się urażony). I teraz pytam się: dlaczego wszyscy wpychaliście mi te słodkie bzdety, a nikt nie pokazał mi wcześniej Zafona?! No cóż, w końcu się odnaleźliśmy :D Czytałam wcześniej 'Księcia mgły' i obie te powieści pochłonęłam w sumie w jeden dzień. Dla mnie totalna magia, po prostu cudo, klimat i w ogóle nie umiem tego opisać ;) Da się wyczuć to, że jest to ważna dla autora książka. Historyjka może też jest błaha i właśnie taka młodzieżowa, ale akurat w stylu, który uwielbiam. Tło, które stanowi oczywiście tajemnicza i fascynująca Barcelona oraz historie wielkich sukcesów i upadków ludzi to największe zalety 'Mariny'. Powieść magiczna, a w moim prywatnym słowniku to określenie jest wyrazem najwyższego uznania :)

Teraz zabieram się za kolejne dzieła Zafona i 'Hannibala'. Na półce czeka jeszcze 'Paragraf 22' Hellera, 'Bikini' Janusza Leona Wiśniewskiego i 'Rzeźnia numer pięć' Vonneguta. Także nuda mi nie grozi :D


Not in this lifetime

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12058
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2212
    • As Koncertowy
Odp: Książki
« Odpowiedź #1191 dnia: Czerwca 06, 2013, 09:59:27 am »
0
Co byście polecili z książek w klimacie sensacja/kryminał na prezent? Ponieważ osoba obdarowywana czyta sporo książek musi to być coś z nowości.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1192 dnia: Czerwca 07, 2013, 07:56:07 pm »
0
Przejrzyj nowości na lubimyczytac.pl.
Nowy thriller/horror - "Joyland" Kinga. Dziś ma premierę.


Przekroczyłam połowę w pierwszej części "Millenium" i choć czyta się naprawdę bardzo dobrze i bardzo przyjemnie, na tyle by chcieć czytać dalej i poświęcać czas dla tej właśnie książki... to... nic się jeszcze nie stało :o Nic!... A znam takich, co na Kinga narzekają :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2013, 07:58:24 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Bloody Rose

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #1193 dnia: Czerwca 08, 2013, 10:16:02 pm »
0
R. A. Salvatore "The Pirate King - Transitions II" dziś zdobyte i napoczęte :radocha:

Offline Alien

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +12
Odp: Książki
« Odpowiedź #1194 dnia: Czerwca 08, 2013, 11:59:51 pm »
0
Ręka mistrza Kinga którą niedawno czytałem jest po prostu świetna.

Cmętarz zwierząt jakoś póki co mnie nie wciągnał. Fakt nie miałem siły czytać całej. Przeczytałem kilka pierwszych rozdziałów i jakoś mnie znudziło.  Chyba nie powinno się czytać jednej książki kinga po drugiej bo wieje wtórnością.

Przekraczając Granicę Oksana Pankiejewa. świetna książka, mi kojarząca się bardzo ze stylem pisana sapkowskiego. Przeczytałem i szukam następnego tomu. zonk nastepne 8 po rosyjsku tylko -.-

1984 - znalazlem na półce i stwierdziłem że w "czemu by nie". W sumie nie zachwyciła mnie jakoś.

"Trafny wybór" Rowling - w sumie nie takie złe. Jako książka "toaletowa" nadaje się świetnie.

Amazonia Jamesa Rollinsa- dobra. nie wychodząca ze schematów książka przygodowa. Przewidywalna momentami wręcz do bólu.

To w sumie tylo z ostatnich dni ;)

Offline Kurczak

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +104
Odp: Książki
« Odpowiedź #1195 dnia: Czerwca 12, 2013, 11:55:41 am »
0
Jeśli ktoś czytuje książki w formie ebooków, to polecam bardzo fajną akcję: http://bookrage.org/
Patafiaństwo się szerzy...

Offline Sanderson

  • Patience
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1
Odp: Książki
« Odpowiedź #1196 dnia: Czerwca 12, 2013, 12:21:19 pm »
0
ja właśnie czytam świetną książkę o muzce - o muzyce w ogóle
o emocjach jakie w nas wyzawla
i o mózgu - jak on na nią reaguje
polecam
Oliver Sucks Muzykofilia

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: Książki
« Odpowiedź #1197 dnia: Czerwca 16, 2013, 02:34:37 pm »
0
teraz czytam Richard Paul Evans - Podarunek, właściwie to już kończę ;)
ciekawa książka o chorym chłopcu, który posiada bardzo niezwykły dar. Plusem są dające do myślenia cytaty narratora. Polecam!
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline Tymeg

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +138
Odp: Książki
« Odpowiedź #1198 dnia: Czerwca 17, 2013, 11:36:21 am »
0
Ręka mistrza Kinga którą niedawno czytałem jest po prostu świetna.
Często spotykam bardzo entuzjastyczne opinie o tej książce i nie mogę się z nimi zgodzić.
Dla mnie "Ręka mistrza" jest dobra, ale rewelacyjna? Nie sądzę.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1199 dnia: Lipca 08, 2013, 09:09:07 pm »
+1
Mały Update po miesiącu czytania.

Przede wszystkim skończony przed chwilką
Joyland - byłam zaskoczona, że książka Kinga jest taka.. cienka ;) Nieco ponad 300 stron w sam raz na góra dwa/trzy dni. Książka jest świetna, King niezmiennie zachwyca mnie lekkim, przejrzystym stylem. A co było dla mnie największą niespodzianką? Że tak książka jest taka... ludzka :o

I teraz po kolei:
Bracia Sisters - western. Nigdy wcześniej nie czytałam westernu w formie książkowej. I podobało mi się bardzo. Autor, Patrick DeWitt, operował przyjemnym stylem i choć historia była dość banalna (dwóch braci, którzy są oczywiście postrachami całego zachodu mają wykonać dla swojego szefa pewne zlecenie, w tle gorączka złota), bardzo mnie wciągnęła. Poza tym, bardzo podobała mi się okładka ;) http://lubimyczytac.pl/ksiazka/159199/bracia-sisters

W tym miejscu nastąpił wyjazd na koncert BJ do Gdańska, a później choroba, która odebrała mi na parę dni siły do czytania, w tym czasie próbowałam się zmierzyć z "Cieniem Poego" Pearla, ale albo złe samopoczucie albo dziwny styl sprawiły, że nie udało mi się wciągnąć w historię. Recenzje, które czytałam tym razem miały rację. "Klub Dantego" był znacznie, znacznie lepszy.

A kiedy już wykaraskałam się z najgorszego napadu choroby dorwałam
Podróż do miasta świateł - tom I. Coś tak jakby spin-off "Cukierni pod amorem" i wszystkim tym, którzy "Cukiernię..." czytali serdecznie polecam. (Wszystkim tym, którzy nie czytali również, z naciskiem, że najlepiej byłoby zacząć od trylogii ;) bo to wspaniała seria :wub: ). Autorka uczyniła bohaterką powieści jedną z postaci, która w "Cukierni..." pojawiła się tylko we wzmiance. Ale jak zwykle zrobiła to po mistrzowsku, odmalowując cudowny, magiczny obraz Paryża XIX wieku i życia ówczesnych malarzy.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23655
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg