Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 358151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Książki
« Odpowiedź #1095 dnia: Kwietnia 04, 2013, 04:11:39 pm »
0
Z polskich polecam "Kolumbowie. Rocznik 20" R. Bratnego. Jak dla mnie ciekawa, podobnie jak serial na jej podstawie z 1970 r. Pomimo ówczesnej cenzury, udało się tam nawet zamieścić slogan "PPR - Płatne Pachołki Rosji" :P
Z wikipedii (nie chciało mi się streszczać samemu :P):
Cytuj
Książka opowiada o losach młodych warszawiaków wchodzących w dorosłość w czasie II wojny światowej. Jej bohaterami są przedstawiciele młodzieży inteligenckiej należącej do szeregów Armii Krajowej. Bratny opisuje odwagę tych ludzi, ich walkę z okupantem przed i podczas powstania warszawskiego. Akcja powieści obejmuje lata 1942–1948.
W każdym razie polecam każdemu, kto lubi tematykę wojenną i zaczytywał się w "Kamieniach na szaniec" :)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1096 dnia: Kwietnia 04, 2013, 07:13:37 pm »
0
No tak, oczywiście, że znam "Kolumbów" choćby z lekcji polskiego i ogólnie jakoś tak, po prostu wiem, że taka książka istnieje. Dzięki eXtreme! Oczywiście, że po nią sięgnę! Dzięki za przypomnienie :)
Gdyby komuś coś jeszcze przyszło do głowy to niech wali śmiało.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Duffinka

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1153
  • Płeć: Kobieta
  • I'm just a dreamer - I dream my life away
  • Respect: +477
Odp: Książki
« Odpowiedź #1097 dnia: Kwietnia 04, 2013, 10:49:55 pm »
0
Może "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego, choć może czytałaś bo np, u mnie w liceum była lekturą.
Albo "Za drutami oflagów" Andrzeja  Bukowskiego  http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=100080
"Byli jak gang upadłych aniołów, którzy zstąpili na Ziemię by wskrzesić rock'n'rolla"
"Muzyka jest jedyną zmysłową przy­jem­nością poz­ba­wioną zna­mion grzechu. "

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: Książki
« Odpowiedź #1098 dnia: Kwietnia 05, 2013, 05:28:16 pm »
0
Juz dawno miałam zapytać.
Szukam powieści, których akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej i jest przedstawiona przez pryzmat zwykłych ludzi, którzy musieli się z tym zmierzyć, choć nie ukrywam, że jeśli ktoś może polecić jakieś książki z perspektywy żołnierza to też by było dobrze - choć wolałabym jednak książkę opowiadającą o życiu codziennym wobec takiej sytuacji. Chodzi mi tylko o to, aby to nie była pozycja popularnonaukowa bądź naukowa, ale właśnie beletrystyka.
(Coś w stylu "Dziewczynki w czerwonym płaszczyku", "Chłopca w pasiastej piżamie" lub 3. tomu "Cukierni pod Amorem").

a może "Dziewczynka z listy Schindlera: oczami dziecka" albo ogólnie "Lista Schindlera"
nie wiem... kurde.. może poszperaj w google?

Ja czytałam jakoś w styczniu "Gnój" Wojciecha Kuczoka, z tym, że to jest bardziej po wojnie.. PRL i te sprawy.
Aczkolwiek sporo wzmianek na temat wojny jest. Akcja z resztą jest podzielona na 3 części... I bohater opisuje jak mu się żyło "Przedtem, Wtedy i Potem". Jaki ogromny wpływ na niego oraz jego rodzinę miała wojna.
I fajnie się kończy - ma w sobie pewien przekaz.
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline negro*23

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +358
Odp: Książki
« Odpowiedź #1099 dnia: Kwietnia 07, 2013, 01:53:01 pm »
0
Jodi Picoult "Bez mojej zgody". Bardzo mi się podobała ta książka, pomimo tego, że była smutna. Filmu nie polecam bo nie jest do końca zgodny z książką (szczególnie z zakończeniem) przez co całe to wydarzenie nie ma trochę sensu

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1100 dnia: Kwietnia 08, 2013, 07:46:17 pm »
0
No i skończyłam w piątek "To". Wiadomo, że King jest super hiper ekstra :wub: ale wskutek tego, że nie miałam w czasie Świąt (przygotowania, później odwiedziny rodziny) czasu na czytanie to lektura mi się przeciągnęła aż na trzy tygodnie i pod koniec byłam już nieco zmęczona, nie samą książką a tym, że jeszcze jej nie skończyłam. Moja moralność (a kto mnie zna ten wie, że posiadam ją na poziomie hard :lol: :lol: :lol: lol) ma jedno "ale" do mistrza Stefka choć generalnie (znowu to przeklęte słowo) wolałam, kiedy opisywał losy bohaterów, kiedy byli dziećmi niż dorosłymi, no ale mimo wszystko książka bardzo dobra, a straszenie też na zadowalającym poziomie (zwłaszcza, że zawsze kiedy czytałam w nocy już po zgaszeniu komputera, trafiały mi się akurat te "najstraszniejsze" momenty :P ).

Zaraz po "To" przeczytałam w oka mgnieniu "Małe zbrodnie małżeńskie" Schmitta i jestem oczarowana tym krótkim dramatem :wub: To moja druga książka autorstwa Schmitta, którą czytałam i nie zmieniam zdania co do autora :wub:

Teraz czytam "Światła września" Zafona, ale muszę zgodzić się z recenzjami, że daleko temu do "Cienia wiatru". Mam wrażenie, że wszystko dzieję się w tej książce "za szybko", autor oszczędza na dialogach i przyspiesza akcję w jednym czy dwóch zdaniach, co mi się raczej nie bardzo podoba. Na szczęście po stu stronach cała historia zaczyna nabierać rumieńców, a że jest w to wszystko wpleciona historia o duchu, opuszczonej nagle latarni, tajemniczym bogaczu i zdaje się siłach nadprzyrodzonych to liczę, że treść zatrze trochę wrażenie niepotrzebnego przyspieszania.

Równocześnie sięgnęłam też po "Wielkich zdrajców od Piastów po PRL" i choć przeczytałam dopiero pierwszy rozdział, mogę powiedzieć, że uwielbiam, kiedy autorzy książek historycznych "rujnują" powszechnie utarte poglądy i to, czego naucza się na lekcjach, bo dają do myślenia :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2013, 12:26:36 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Duffinka

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1153
  • Płeć: Kobieta
  • I'm just a dreamer - I dream my life away
  • Respect: +477
Odp: Książki
« Odpowiedź #1101 dnia: Kwietnia 09, 2013, 07:42:38 am »
0
,,Światła Września" :wub: Prawda , do mistrzowskiego (moim zdaniem) ,,Cienia Wiatru" się nie umywa, ale na szczęście tajemnica i magia mu towarzyszą. W sumie była to jedna z jego pierwszych książek, adresowana do młodzieży więc zarówno jedno, jak i drugie mogło mieć na to jakiś wpływ  ;). Czekam na kolejną jego książkę, jako że ma być kolejną  częścią Cienia Wiatru (wydany jest jeszcze króciutki "Książę Parnasu" jednak jest on dostępny tylko z "Więźniem nieba", a tego już mam :P).
Za Kinga się w końcu biorę. Na początek zaczynam od "Lśnienia" (nie licząc od przeczytanej kiedyś "Podpalaczki")
"Byli jak gang upadłych aniołów, którzy zstąpili na Ziemię by wskrzesić rock'n'rolla"
"Muzyka jest jedyną zmysłową przy­jem­nością poz­ba­wioną zna­mion grzechu. "

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1102 dnia: Kwietnia 09, 2013, 11:57:16 pm »
0
Skończyłam Zafona i w sumie podtrzymują moją opinię. Wszystko stało się za szybko, moim zdaniem (ale może zaczynam się za bardzo przyzwyczajać do rozwlekania akcji u Kinga :P ), w dodatku część kluczowych wydarzeń to były tylko opowiedziane komuś wspomnienia przez co zupełnie się nie wczułam, niestety, a i jakoś mnie cała rzecz grozą nie zdjęła, co nie znaczy, że książka jest zła, bo czyta się dobrze i przyjemnie.

Teraz przede mną druga część "Igrzysk śmierci" - "W pierścieniu ognia", bo trzymam to już rok, a przydałoby się wreszcie oddać koleżance :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Labtel

  • Patience
  • Wiadomości: 4
  • Respect: +6
Odp: Książki
« Odpowiedź #1103 dnia: Kwietnia 10, 2013, 12:05:34 pm »
+1
Polecam "Hrabia Monte Christo" Dumasa, choć wiele osób na pewno czytało. Świetna książka.

Offline sylvik

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +196
Odp: Książki
« Odpowiedź #1104 dnia: Kwietnia 10, 2013, 09:19:39 pm »
0
Hrabia... to jedna z moich ulubionych powieści. Również gorąco polecam  :).

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1105 dnia: Kwietnia 10, 2013, 09:24:12 pm »
0
Wybrałam się do biblioteki kiedyś z zamiarem wypozyczenia właśnie Hrabiego i oczywiście nie zastałam pierwszego tomu. I ciągle go nie ma :/
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline sylvik

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +196
Odp: Książki
« Odpowiedź #1106 dnia: Kwietnia 10, 2013, 09:29:03 pm »
0
A w mojej domowej bibliotece stoi i się kurzy, mogę Ci podesłać  ;) Chyba, że wybierasz się do Łodzi na jakiś koncert?

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1107 dnia: Kwietnia 10, 2013, 09:43:32 pm »
0
Niestety Łódź mi na razie nie po drodze :(
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Torakk

  • Patience
  • Wiadomości: 4
  • Respect: +1
Odp: Książki
« Odpowiedź #1108 dnia: Kwietnia 11, 2013, 01:18:01 am »
0
Hrabia... to jedna z moich ulubionych powieści. Również gorąco polecam  :).
Też jedna z moich ulubionych, niby napisana dawno temu, a jakby wciąż aktualna...

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1109 dnia: Kwietnia 13, 2013, 08:54:45 pm »
0
Skończyłam 2. część "Igrzysk śmierci", książkę łatwo się czyta, pomysł też całkiem całkiem, ale ta główna bohaterka to najbardziej irytująca, drażniąca i wkurzająca postać ever. A fakt, że narracja jest poprowadzona w 1. osobie nie daje mi nadziei na jej zgon :P

No a od dzisiaj zagłębiam się w brutalną rzeczywistość prozy Bukowskiego i jego "Kobiet".
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 24133
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg