Ankieta

Korzystam z

Cyfrowego Polsatu
Canal +
nc+
Orange TV
Netia
Vectra
telewizji naziemnej
żadne z wymienionych a co innego
nie oglądam TV wcale

Autor Wątek: Telewizje cyfrowe  (Przeczytany 44674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwca 09, 2017, 09:21:00 am »
0
TK już zdobyty, za chwilę SN może spotkać taki sam los (partia rządząca nie liczy się z jego wyrokami, opiniami, decyzjami ...). "Nasza władza" nie zwraca uwagi na zapisy konstytucyjne w innych kwestiach (jej niewygodnych) więc nie ma co liczyć na właściwą interpretację tego aktu prawnego. Jednak skoro "naród" ich wybrał to niestety tak będzie. Oby do następnych wyborów nie trzeba było czekać kilkanaście/kilkadziesiąt lat. Bo jeśli zechcą tak będzie i jeśli zechcą konstytucję sami wymyślą i przegłosują (wiem że to czarnowidztwo ale czy nierealne????) :facepalm:.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwca 09, 2017, 09:23:04 am »
0
Ale drogi Zqyx-ie to właśnie w tym momencie w dużej mierze chodzi o politykę. Jeszcze kilka lat temu jakby mnie ktoś zmusił do opłacania tego podatku - trudno. Niech będzie. Teraz jednak nastały takie czasy, że każdy grosz włożony do kieszeni Pana Kurskiego to kolejny litr pomyj na wszystko co nie wiąże się z obozem rządzącym.

W idealnym świecie zgodzę się z  Twoją opinią i pobieraniem opłat od wszystkich.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34678
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3435
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwca 09, 2017, 09:40:31 am »
0
Ty się zgodzisz, ale już inni, np. wyborcy obecnej partii w momencie, gdy rządzić TVP będzie inna partia - już niekoniecznie. I tak ciągle - ktoś będzie miał powód, żeby nie płacić, bo przekaz programów nie jest zgodny z jej/ jego światopoglądem. Tym bardziej, że mając kablówkę/ satelitę, także płacimy, w jakimś stopniu, również za te programy, które są nam obce ideowo, czy pod względem zainteresowań, bo często są dorzucone "na siłę". Znacie np. jakiegoś stałego widza programów typu Mango, czy innych telezakupowych? ;)
A chodzi o to, żeby TVP miało środki na realizację zadań, co nie znaczy, że propagandy politycznej, niezależnie od tego, kto rządzi. Przy czym realizacją misji publicznej nie jest dla mnie zakup nowych audycji pana X, czy Y;), tylko np. zakup praw do Igrzysk Olimpijskich itd., czyli wydarzeń kulturalnych, sportowych i nie tylko, do których, po prostu, powinniśmy mieć dostęp.
Dlatego nie uzależniałbym obowiązku płacenia abonamentu od wpływu lubianych/ nie lubianych przez nas polityków na media, bo, wybaczcie, ale w takiej sytuacji np. wyborca pewnego przesympatycznego pana po siedemdziesiątce z charakterystyczną muszą  widzący go w roli premiera nie zapłaci nigdy ;) Czy to jest prawo, czy to jest sprawiedliwość? ;)
Musimy pamiętać, że TVP to nie tylko tendencyjne - w taką, czy inną stronę - serwisy informacyjne, programy publicystyczne, o których głównie się mówi i za które się ( słusznie!) krytykuje TVP, co zresztą nie jest zjawiskiem nowym ;), ale  także cała gama innych programów, na które warto, żeby TVP, niezależnie od tego, kto nią rządzi, będzie rządził, miała pieniądze.
Inna kwestia, to zgodność z prawem obecnej daniny abonamentowej. Wiem, że wielu ludzi, z różnych przyczyn, podważało i podważa te opłaty.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2017, 09:43:27 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwca 09, 2017, 10:13:06 am »
0
Misyjność telewizji to zwykły slogan propagandowy. O misję to już od dawna nikomu nie chodzi, tylko o forsę. Z reklam nie starcza na wyżywienie tej zgrai pseudo-prezesów i pseudo-dziennikarzy to na siłę próbują wyciągnąć od ludzi w abonamencie. I tak się dzieje niezależnie od partii która zarządza TVP, chociaż obecna władza ma na to wyjątkowe parcie.
Z mojego punktu widzenia ja płacę za oglądanie TVP kablówkce lub nc+ i to oni się powinni w moim imieniu i w imieniu milionów swoich klientów rozliczać z TVP z opłąt za ich oglądanie.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3746
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1391
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwca 09, 2017, 11:07:50 am »
+1
Co do misyjności - wg mnie TVP już poległo wtedy jeżeli chodzi o misyjność, jak zlikwidowano Wieczorynkę. Wiem - ktoś powie bzdet. Argumentując to pewnie jak TVP, że istnieje TVP ABC, że są platformy cyfrowe / kablówki w których jest mnóstwo programów dla dzieci....
Ale patrząc nie daleko - bo za czeską granicę - gdyż chcąc nie chcąc "łapię" sygnał Czeskiej Telewizji - oni czyli Czesi nie zrezygnowali z wieczorynki. Ona jest i co najlepsze - czołówka jest ta sama co 30 lat temu... dlaczego? bo nie zmieniają za każdą zmianą zarządu TV.
Misyjność - TVP debatuje nad tym, czy nie zrezygnować z kanałów które sami natworzyli... Przeglądam TV i co mnie wręcz zadziwia? TVP Historia która emituje serial "Czterdziestolatek". No tego bym się nie spodziewał... od tego jest TVP Kultura, Rozrywka, Seriale i TVP 1, TVP 2 ale Historia? albo serial Janka - noż kurdesz gdzie tu historia? Jeszcze o Czterdziestolatku to ok - można powiedzieć - patrzcie młodzieży jak trudno żyło się w czasach PRL (nie piszę komuny, gdyż jestem poglądu, iż w Polsce jej nigdy nie było)

Gdzie są programy naprawdę interesujące ? nie ma na to kasy.... a może zmiany w TVP przyczyniły się do tego, że jest kaszanka, mielonka informacyjna która ma na celu zmienić pogląd ? tylko kwestia taka - to sami emeryci opłacają abonament - bo są tego nauczeni. Stara szkoła - a młodzież? po co jej tv skoro wszystko jest w sieci ?

kwestia płacenia abonamentu - skoro są ludzie którzy płacą za platformy cyfrowe / kablówki to po co płacić za to dwa razy?  zgadzam się z Mr. mafioso  - płacimy za kanały niemało, bo przypuszczam, że nikt nie bierze pakietu start (zresztą wiele z tych pakietów jest na DVB-T).


jak śpiewał Axl w "One In A Million" :
 Radicals and racists
 Don't point your finger at me
 I'm a small town white boy
 Just tryin' to make ends meet
 Don't need your religion
 Don't watch that much TV
 Just makin' my livin', baby,
 Well that's enough for me
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2017, 11:16:04 am wysłana przez daub »

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwca 09, 2017, 11:16:18 am »
0
Banda darmozjadów (pewnie nie wszyscy) niech zarobią na siebie poprzez reklamodawców i sponsorów jak inni producenci programów. Skoro sprzedają swój produkt operatorom a później chcą jeszcze za to że ktoś ma odbiornik rtv to jakby podwójnie się domagali kasy. Nigdy nie powinni być dodatkowo finansowani tak jak partie, które powinny same starać się o kasę (jak w innych krajach choć nie wszędzie) a nie pasożytować na budżecie czyli na wszystkich podatnikach. Pełnej pakietyzacji nigdy nie będzie i pełnej swobody wyboru poszczególnych programów (choć myślę że gdyby ubrać to ładnie, że specjalnie i dla vip to jeszcze można nieźle zarobić na takim produkcie, który wiadomo że musi być droższy więc nie dla wszystkich ale przecież nie każdy je kawior z jesiotra:).

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwca 09, 2017, 01:05:58 pm »
0
Czy jest na sali jakiś prawnik? Ma rację Cejrowski czy nie ma?

! No longer available

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwca 09, 2017, 01:41:00 pm »
0
Prawnikiem nie jestem, ale studia miałem związane mocno z prawem, z tego co się uczyłem to jest coś takiego jak prywatyzacja zadań publicznych. Polega to na tym, że organy państwowe mają określone zadania (np. zadaniem zleconym gminie przez państwo jest tworzenie szkół podstawowych i gimnazjów), ale te zadania, ich wykonywanie, mogą być zlecane podmiotom prywatnym, w drodze umowy. Jeśli Cejrowski ma rację, że spółka akcyjna nie może pobierać opłat takich jak abonament, to wielce prawdopodobne, że mogło zostać to ominięte właśnie tą prywatyzacją zadań przez podmioty prawa prywatnego.
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwca 09, 2017, 06:01:01 pm »
0
Obecnie to ilu prawnikow i dla kogo pracują taka interpretacja :sorcerer:

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwca 09, 2017, 06:22:25 pm »
0
Haha prawda @pol159, prawda ;) ale co zrobić, skoro w pewnych dziedzinach życia normy prawne są z lat 50. czy 60. :)
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3746
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1391
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwca 17, 2017, 11:03:52 pm »
0
Od 16 czerwca kanał Eska TV nadaje teraz jako Eska TV Ekstra , a 8TV (Ósemka TV) nadaje jako Eska TV.

Parametry techniczne przekazu satelitarnego kanału Eska TV (dotychczas 8TV):
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

nadaje w nc+ , polsat cyfrowy, orange tv - kodowane oraz naziemnej telewizji cyfrowej

Parametry techniczne przekazu satelitarnego kanału Eska TV Extra (dotychczas Eska TV): Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

FTA - darmowe

Źródło



Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3746
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1391
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpnia 17, 2017, 09:58:06 am »
0
Jak podaje spidersweb.pl abonenci Cyfrowego Polsatu od 18 sierpnia będą mieli bezpłatny promocyjny dostęp do pakietu Eleven Sport HD. Dostęp będzie bezpłatny przez 10 dni.

Promocja potrwa od 18 do 28 sierpnia. Kanały sportowe zostaną odblokowane dla wszystkich abonentów Cyfrowego Polsatu. Mowa o kanałach Eleven, Eleven Sports i Eleven Extra.
Będzie można je oglądać zarówno na dekoderze, jak i mobilnie – na laptopach, tabletach i smartfonach – w serwisie Cyfrowy Polsat GO. Ta ostatnia opcja dotyczy abonentów z aktywną opcją ON THE GO.

Cyfrowy Polsat liczy, że znajdą się chętni na wykupienie kanału z oferty.

http://www.spidersweb.pl/2017/08/eleven-sports-hd-za-darmo.html

jak donosi satkurier :

- również z promocji będą mogli skorzystać abonenci sieci UPC Polska

http://satkurier.pl/news/161939/eleven-sports-w-oknie-otwartym-upc-polska.html

- oraz abonenci sieci JAMBOX
http://satkurier.pl/news/161798/jambox-otwarte-okno-eleven-sports-na-start-bundesligi.html
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2017, 12:56:19 pm wysłana przez daub »

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpnia 17, 2017, 12:15:32 pm »
0
a ja czemu mieć nie będę w moim orandżu?
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpnia 17, 2017, 04:41:34 pm »
0
@Śpiochu bo to złodziejska firma od której należy uciekać jak najdalej :P
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3746
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1391
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpnia 18, 2017, 07:16:02 am »
0