Autor Wątek: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...  (Przeczytany 219654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline duff_wife

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2467
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +22
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #795 dnia: Maja 05, 2008, 01:22:09 pm »
0
Boże... jeszcze żyję. totalna beznadzieja ta matura ;] w czerwcu okaże się czy trafiłam w ułożony przez "komisję" klucz odpowiedzi do wypracowania - bez sensu :P

Offline ville

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1536
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #796 dnia: Maja 05, 2008, 01:38:55 pm »
0
Pisałam polski R.
Test ze zrozumieniem w odbiorze był łatwy. Ale gdy zobaczyłam pytania, dobry humor się skończył. Wolę nie myśleć o tym, jak napisałam.
Wypracowanie pisałam na temat (coś takiego) "Zanalizuj i zinterpretuj opowiadanie Mrożka "Lolo" zwracając uwagę na sposób kreacji postaci i paraboliczne znaczenie". Łatwy, tylko po wyjściu z sali przypominało mi się, że mogłam napisać to i tamto, ale było za późno.
No i wszystko zależy od klucza.

Ale jeden egzamin z głowy. Alleluja.

Offline Kirzen

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Respect: +101
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #797 dnia: Maja 05, 2008, 02:04:17 pm »
0
A jeszcze wczoraj na pożegnanie kolegi,który też zdaje "Życzę ci Lalki" odpowiedziałem, żeby tak nie żartował nawet, a tutaj patrzymy Lalka   ;). Coś w tym jest bo na próbnej też pisałem o książce, której nie przeczytałem xD

Offline Axl 0307

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Respect: -1
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #798 dnia: Maja 05, 2008, 02:04:56 pm »
0
Matura nie była aż taka  trudna. Jedno mnie tylko wkurzyło tyle dni przesiedziałem nad streszczeniami opracowaniami, a tu wyskoczyli odwołaj się do fragmentu nie wspomnieli nic o całości książki.

Offline ville

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1536
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #799 dnia: Maja 05, 2008, 04:02:19 pm »
0
http://matura.servis.pl/arkusze,2008,polski.php - arkusze, gdyby ktoś chciał zobaczyć.

Offline chevantonGNR

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #800 dnia: Maja 05, 2008, 05:15:00 pm »
0
z tego co wyliczyłem to z 1 części wpadnie mi około 15 pkt. Ale jak dla mnie koszmarem było wypracowanie, nie chciałem Lalki na maturze a jednak musiałem ją opisywać, liczyłem na co innego no ale dobra niech już bedzie. Tylko że nie wiem do końca czy dobrze napisałem to wypracowanie, na wstępie jakieś bzdury powypisywałem, w rozwinięciu omówiłem i zinterpretowałem niektóre fragmenty tego snu, natomiast w zakończeniu napisałem jaki stosunek miała Izabela do ojca oraz Wokulskiego, a na końcu podsumowałem że wcale nie zależało jej na Wokulskim i tylko stwarzała pozory, okazała się zakłamana, a Stanisław także nie był jej dłużny pokazując że każdy może pozory stwarzać :P. I tą głupotę własnie nie wiem czy dobrze mam, bo czasami odnosiłem się do książki a nie do fragmentu.

A jutro już ustnie zdaje.....super xD

Offline duff_wife

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2467
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +22
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #801 dnia: Maja 05, 2008, 07:21:53 pm »
0
ja już nie mogę patrzeć na te arkusze... bo im dłużej patrzę, tym wydaje mi się, że coraz więcej rzeczy mam źle. co za c**j wymyślił klucze do wypracowań... Boooże.....

Offline Roxy

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2897
  • Płeć: Kobieta
  • ?
  • Respect: +4
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #802 dnia: Maja 06, 2008, 09:07:56 am »
0
A daj se spokój Duffowa, nie przeglądaj tych arkuszy, przecież i tak już nic nie zmienisz w tym, co napisałaś. Nie stresuj się, będzie dobrze.

Beznadziejna jest ta nowa matura. Te pytania do tekstu o blogu, to chyba jakieś kpiny :ph34r:

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #803 dnia: Maja 06, 2008, 09:20:51 am »
0
slyszalam ze rozszerzony polski pisalo tylko 7 % maturzystów.. :???: czemu tak mało? ja jak pisałam, to nawet nie brałam pod uwage takiej myśli, że mogłabym pisać podstawowy.. przecież rozszerzona może tylko pomóc, nie zaszkodzić.. chyba, że coś sie zmieniło a ja o tym nie wiem  8)


nowy nr gg : 12071320

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #804 dnia: Maja 06, 2008, 09:45:25 am »
0
czy trafiłam w ułożony przez "komisję" klucz odpowiedzi do wypracowania - bez sensu :P


http://wiadomosci.onet.pl/1742927,11,item.html


poczytajcie sobie też komentarze, niektóre bardzo trafne.

Offline ville

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1536
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #805 dnia: Maja 06, 2008, 10:02:27 am »
0
Rozszerzony pisało mało osób. Po wczorajszym się nie dziwię.
Roxy - a pytania do tekstu Miłosza to kpina, jednego w ogóle nie zrozumiałam :P W ogóle denerwuje mnie klucz, jak się w niego wbić?
Gdy widziałam arkusz podstawowy, wydawał mi się łatwy. To takie wrażenia osoby, która musiała się zmierzyć z rozszerzonym...
Ale już przestałam się przejmować polskim, chociaż szkoda.

Offline chevantonGNR

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #806 dnia: Maja 06, 2008, 04:50:37 pm »
0
Porażka, porażka, porażka i jeszcze raz...porażka!!!
12/20 - to jest mój wynik z matury ustnej z polaka. Na początku sprawdzaliśmy czy na laptopie działają nasze prezentacje, jak się okazało mój film który zrobiłem zaczął się zarywać i ogólnie wszystko szło z opóźnieniem, a wszystko dlatego że komp był zbyt przestarzały :'( .Musiałem wyłączyć głośniki bo muza też zarywała - tragedia, później to tak wszystko puściłem na odwal. To co miałem powiedzieć, to wszystko bezbłędnie - tak uważam, potem dwuosobowa komisja zadała mi z 5 pytań, na jedno nie odpowiedziałem bo dotyczyło tego co zdarzyło się wczoraj w Birmie :angry:, na drugie lałem wode a następne 3 w miare dobrze mi poszły. Szanownej komisji nie spodobała się moja Bibliografia, ponieważ wpisałem do niej same linki online i powiedzieli do mnie że widocznie mam w domu tylko internet. Po ogłoszeniu wyników wkurwiłem się porządnie, ogólnie to w grupie zdających były dwie 20 pkt a reszta przepaść od 6-14, i jeden nie zdał a wszystko dlatego że trafiliśmy na ostrą komisję, najgorsze nauczycielki jakie mogły być :/

powie mi ktoś czy to w ogóle na studiach biorą pod uwagę??

Słyszałem że z anglika to był pogrom, moich 2 kumpli już wie że nie zdało

Offline duff_wife

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2467
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +22
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #807 dnia: Maja 06, 2008, 07:21:06 pm »
0
jutro ustny polski.... nie mieszczę sie w czasie - może dwie minuty mi darują, ale mam to już głęboko. Wiem, że nie będę miała 100% to i kijek z nimi. Odpierdalają jakby nie mieli co innego do roboty....

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #808 dnia: Maja 07, 2008, 08:24:38 am »
0
Porażka, porażka, porażka i jeszcze raz...porażka!!!
12/20 - to jest mój wynik z matury ustnej z polaka. Na początku sprawdzaliśmy czy na laptopie działają nasze prezentacje, jak się okazało mój film który zrobiłem zaczął się zarywać i ogólnie wszystko szło z opóźnieniem, a wszystko dlatego że komp był zbyt przestarzały :'( .Musiałem wyłączyć głośniki bo muza też zarywała - tragedia, później to tak wszystko puściłem na odwal. To co miałem powiedzieć, to wszystko bezbłędnie - tak uważam, potem dwuosobowa komisja zadała mi z 5 pytań, na jedno nie odpowiedziałem bo dotyczyło tego co zdarzyło się wczoraj w Birmie :angry:, na drugie lałem wode a następne 3 w miare dobrze mi poszły. Szanownej komisji nie spodobała się moja Bibliografia, ponieważ wpisałem do niej same linki online i powiedzieli do mnie że widocznie mam w domu tylko internet. Po ogłoszeniu wyników wkurwiłem się porządnie, ogólnie to w grupie zdających były dwie 20 pkt a reszta przepaść od 6-14, i jeden nie zdał a wszystko dlatego że trafiliśmy na ostrą komisję, najgorsze nauczycielki jakie mogły być :/

powie mi ktoś czy to w ogóle na studiach biorą pod uwagę??

Słyszałem że z anglika to był pogrom, moich 2 kumpli już wie że nie zdało

wazne ze zdales. ja mialam ok80% z tego co pamietam. w kazdym razie teraz jestem na polonistyce, na UAM-ie i ustnej matury z polskiego [podobnie tez jak z jezyka] nie brali pod uwage w ogole, i na innych kierunkach ktore mnie interesowaly rowniez nie :)


nowy nr gg : 12071320

Offline ville

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1536
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #809 dnia: Maja 07, 2008, 06:44:37 pm »
0
Dzisiaj WOS rozszerzony.
Nie sprawdzam odpowiedzi, bo nie chcę się załamywać. To, czego najbardziej się bałam, pojawiło się i to w zadaniu za 5 punktów. Konflikty. Nie miałam pojęcia o nich i zostawiłam zadanie puste. 10% w plecy. Pytania początkowe: tragedia. O zasadach działania sejmu: znałam je, ale nie mogłam sobie przypomnieć jednej (jednolitości). Jeden punkt w plecy.
Uczyłam się dużo o organizacjach, ale wyłożyłam się w ich nazwach. Zamiast Europejskie Stowarzyszenie Wolnego Handlu napisałam Europejska Strefa Wolnego Handlu. Jedno słówko i już zawalone.
Dużo mam takich drobnych i głupich pomyłek, które mogą wpłynąć na wynik. Szkoda. Wypracowanie pisałam na temat drugi o obywatelskim nieposłuszeństwie.
Ogólnie mnie denerwowało, że przewodnim tematem arkusza było społeczeństwo, którego nie lubię i nie skupiałam się na nim za bardzo.
Cholera. Przedmiot, na którym mi zależało, trochę zawaliłam.

Jutro niemiecki.
Zniechęciłam się totalnie do tych matur. Brak zapału ani nic. I nie będę zadowolona, gdy dostanę 30 czerwca papierek, na którym będzie widniało około 50% z każdego przedmiotu.

 

PRZENIESIONY: Takie pytanie takie

Zaczęty przez krelke

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2901
Ostatnia wiadomość Grudnia 05, 2010, 07:12:27 pm
wysłana przez krelke