Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 347358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1515 dnia: Października 31, 2016, 11:53:56 pm »
+1
Synonim kalki? Brzmi trochę bez sensu; raczej hołd popkulturze lat osiemdziesiątych. Świetny klimat, dopracowane szczegóły scenograficzne i tło wydarzeń. Do tego oprawa muzyczna! Sama historia jest kiczowata, ale w najlepszym tego słowa znaczeniu - nie mam nawet zamiaru przekonywać byś zmienił swoją opinię, po prostu warto dostrzec ogrom pracy i kunszt autorów (aktorów też, chociaż matka Willa lekko wkurzająca) :)

Polecam obejrzeć jako przykład, dlaczego to tak wciąga:
https://www.youtube.com/watch?v=oqqIw5t2sEI
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34682
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1516 dnia: Listopada 01, 2016, 06:35:02 am »
0
Polecam obejrzeć jako przykład, dlaczego to tak wciąga:
https://www.youtube.com/watch?v=oqqIw5t2sEI

Ostrzegam tych, co serialu jeszcze nie widzieli, a planują, że jest spoilerowo w tym filmiku. Oglądacie Młodego papieża? Jak wrażenia?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline domino236

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +426
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1517 dnia: Listopada 01, 2016, 08:47:18 am »
0
Ja. Mi sie podoba. Końcowa scena drugiego odcinka była dość mocna. Wydaje mi sie, że teraz serial pójdzie za ciosem, i wejdzie na wyższy poziom. No chyba, że ta scena była tylko "przypadkiem", i serial będzie taki jak wcześniej. Dobry, ale jebnięcia co chwile. No i ciekawi mnie, czy Watykan będzie udawał, że nic nie widział, czy jakoś zareaguje.

Inny serial od HBO "Westworld" bardzo fajny. Polecam. Chociaż już tutaj kilka seriali poleciłem, ale chyba nikt ich nie ogląda :P

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34682
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1518 dnia: Listopada 01, 2016, 09:40:16 am »
0
Znam ludzi, którzy oglądają Westworld :P I takich, którzy zamierzali, coś obejrzeli, ale odpuścili i wcale nie dlatego, że słaby, tylko dlatego, że 6 sezonów nie wytrzymają ;)  :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1519 dnia: Listopada 01, 2016, 05:08:13 pm »
0
Nie polecam Westworld. Kolejny serial, który wciąga po pierwszym odcinku tak, że nie da się oderwać :D Young Pope'a też oglądałem, z jednej strony spodziewałem się czegoś innego, a z drugiej strony jest tam świetny humor i gra Lawa, więc skuszę się na resztę sezonu :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5007
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1688
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1520 dnia: Listopada 02, 2016, 08:57:41 am »
0
Synonim kalki? Brzmi trochę bez sensu; raczej hołd popkulturze lat osiemdziesiątych. (...)

Polecam obejrzeć jako przykład, dlaczego to tak wciąga:
https://www.youtube.com/watch?v=oqqIw5t2sEI

Hołd hołdem, wspominki i klimat retro jest teraz w modzie bo rzadko kiedy ktoś jest w stanie wymyślić coś oryginalnego. I tutaj właśnie Stranger Things znalazło żyzny grunt. Nie mówię, że się wynudziłem ale portek mi to nie zerwało. A tego miałem prawo się spodziewać po wszechobecnych achach i ochach.

...a po obejrzeniu filmiku z youtuba nie zmienię nagle zdania o 7 h które spędziłem z ST :)

Seriale nie są dla mnie.


Czyli według Ciebie serial jest wciągający,
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1521 dnia: Listopada 02, 2016, 09:40:26 am »
0
Mnie rzadko który serial wciąga tak aż do ekscytacji. Wiele oglądam z przyzwyczajenia czy ciekawości co będzie dalej (ale ciekawości nie na zasadzie "O Jezu skończyli takim cliffhangerem, że muszę MUSZĘ obejrzec dalej", ciekawośc bez przebierania nogami, ciekawość którą mogę zaspokoić równie dobrze za tydzień lub nawet trzy ;) zresztą ja nie jestem zwolennikiem bing watchingu). Chyba na palcach jednej ręki mogę wymienić takie, które to zrobiły (a takie które wciągają nadal po X sezonach to już w ogóle :P ), ale ST zagrało na pewnej nostalgii i mnie tym kupili. Nie mówię, że wciągnęli, (bo nie oglądałam odcinków jeden po drugim; ale może to kwestia przyzwyczajenia do tego, że oglądam jeden odcinek serialu dziennie i spokój), ale zainteresowali. Kicz jak mówi hkt był faktycznie, ale to taki typowy kicz dla lat 80. Najbardziej podziwiałam grę chłopaków. Byli wspaniali :D aczkolwiek należę chyba do mniejszości, bo mnie okropnie irytowała postać Eleven.

Oglądam Młodego papieża. Nie do końca wczuwam się w klimaty Sorrentino (nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z jego dziełami lub o tym nie wiem, stąd brak wiedzy o tym czego się spodziewać), ale temat jest śmiały i zamierzam go dalej oglądać. Choćby po to, żeby przekonywać się jak pełen fascynujących sprzeczności jest papież Pius XIII :P

Westworld też oglądam. Dużo tam gadania (i dużo niedopowiedzeń w dialogach, które wyjaśniają się w ciągu trwania sezonu, ale gdyby ich nie wyjaśniali to pewnie by mnie to nawet nie obchodziło :P ). I choć ja nie jestem człowiekiem, dla którego akcja jest wyznacznikiem jakości (jestem w końcu miłośniczką Kinga) tak tu uważam, że momentami robi się trochę nużąco. Jeszcze więcej strzelania ej, w końcu to Dziki Zachód :P
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2016, 10:04:58 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1522 dnia: Listopada 03, 2016, 08:20:28 pm »
0
Hołd hołdem, wspominki i klimat retro jest teraz w modzie bo rzadko kiedy ktoś jest w stanie wymyślić coś oryginalnego. I tutaj właśnie Stranger Things znalazło żyzny grunt. Nie mówię, że się wynudziłem ale portek mi to nie zerwało. A tego miałem prawo się spodziewać po wszechobecnych achach i ochach.

...a po obejrzeniu filmiku z youtuba nie zmienię nagle zdania o 7 h które spędziłem z ST :)

Seriale nie są dla mnie.


Czyli według Ciebie serial jest wciągający,

Nie jestem żadnym koneserem, ale zdecydowanie mnie nie wciągnął ze względu na fabułę. Bardzo podobają mi się nawiązania do eksperymentów prowadzonych w USA (postac Eleven, próby wykorzystania LSD), klimat (muzyka, gry planszowe, hamerykańska szkoła) i dość wyraziste charaktery postaci, co sprawia że łatwo się wkręcić w ten mały świat stworzony na potrzeby serialu. Miałem momenty gdy zastanawiałem się co mogło się stać w momencie X, nie mogłem doczekać kolejnego odcinka, ale zainteresowanie nie wzrosło drastycznie po zakończeniu serii. Po prostu czekam na to co wykombinują żeby historia dalej się kręciła  :lol:
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2016, 08:22:57 pm wysłana przez hkt »
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1523 dnia: Listopada 04, 2016, 11:08:17 am »
0
Oby tylko nie przedobrzyli, bo historia zgrabnie została opowiedziana i rownie zgrabnie zakończona (no może poza SPOILER tym, że Nancy została z tym durniem Stevem :P ). Zawsze się obawiam jak coś odniesie sukces, że twórcy przesadzą i w ostatecznym rozrachunku z bardzo dobrego jednego sezonu wyjdzie kilkusezonowa klapa.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1524 dnia: Listopada 04, 2016, 02:26:35 pm »
0
SPOILER

@CanisLuna Nie jesteś jedyną osobą ze znajomych, która twierdzi podobnie, a jak dla mnie to dobrze że (póki co) nie ma nic między nią i Jonathanem, bo to byłoby już zbyt ckliwe i przewidywalne :P Poza tym, Steve się zreformował na koniec!
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Lapny

  • Newsman
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +506
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1525 dnia: Listopada 04, 2016, 02:37:55 pm »
0
Jeśli ktokolwiek czytał kiedyś "Serie Niefortunnych Zdarzeń" od Lemonego Snicketa, to warto wspomnieć, że Netflix wziął się ostatnio za serialową ekranizację sagi  z Neilem Harrisem w roli Hrabiego Olafa  ^^
Pierwszy odcinek ma się ukazać 14 stycznia, a wczoraj ukazał się najnowszy trailer:
! No longer available

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1526 dnia: Listopada 04, 2016, 05:06:38 pm »
+2
SPOILER

@CanisLuna Nie jesteś jedyną osobą ze znajomych, która twierdzi podobnie, a jak dla mnie to dobrze że (póki co) nie ma nic między nią i Jonathanem, bo to byłoby już zbyt ckliwe i przewidywalne :P Poza tym, Steve się zreformował na koniec!


SPOILER
Niby tak, ale zdążył mnie porządnie wnerwić zanim się zrehabilitował. Zresztą na miejscu tej dziewczyny kopnęłabym go w d..... Widziała jakim jest bucem a i tak nie zerwała? To ja nie wiem. Mnie wystarczyłoby jak facet traktuje moją najlepszą przyjaciółkę, żeby otrzeźwieć z zauroczenia. Albo ta akcja z aparatem... gdzie ona ma głowę ta Nancy? :P
Z Jonathanem przeżyła tyle, że nawet przewidywalność jej ewentualnego związku z nim by mnie nie raziła. Trauma lączy! xD No i Jonathan nie jest bucem. I dobrej muzy słucha :D

Koniec spoilera.

Serii Niefortunnych Zdarzeń nie czytałam. Oglądałam film z Careyem. Dlatego nie wiem czy jestem godna aby sięgać po twór Netflixa :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1527 dnia: Listopada 07, 2016, 11:24:02 am »
0
Ciekawe ile osób oburzy końcówka czołówki "Młodego Papieża" zamiast zastanowić się czy to nie jest przypadkiem symboliczne podsumowanie pontyfikatu Piusa XIII :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline domino236

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +426
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1528 dnia: Listopada 09, 2016, 05:54:09 pm »
0
Mnie nie oburzyła ;)

Ogólnie coraz ciekawszy robi sie ten serial. I ta piosenka jakos nie potrafi mi wyjść z głowy :P

<a href="http://youtu.be/_z498JqZD_k" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/_z498JqZD_k</a>


W Westworld coraz badrziej robi sie wszystko pokręcone. Ostatnio wszedłem na filmweb i jak zobaczyłem, ile ludzie wymyślili już teorii, to... Ciężko tutaj coś pisać, żeby nikomu nic nie zaspoilerować...

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1529 dnia: Listopada 15, 2016, 10:33:04 am »
0
W Westworld wreszcie dostałam konkretny twist. Belfer natomiast popłynął... miałam nadzieję na sprawę morderstwa w dusznym, gęstym klimacie. Dostałam miszmasz niczym z hamerykanskiej produkcji i jakoś mnie to nie przekonuje.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will