Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 353548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1320 dnia: Maja 24, 2014, 09:35:37 pm »
0
To są cztery odcinki, wypuszczone jako dwie części, czyli po dwa odcinki na część :P radzę śledzić profil Grupy Hatak dla rzetelnych informacji :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4409
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2467
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1321 dnia: Maja 24, 2014, 10:52:38 pm »
0
Połowa Cali za nami, a wciąż nie wygląda na to, żeby Hank miał jakoś spektakularnie zdobyć Karen. Mało tego, coraz mniej jej w tym serialu. Przez to odnoszę wrażenie, że wcale nie oglądam finałowego sezonu.

No właśnie Californication nie zachwyca. Jesli byłby to któryś z kolei sezon to bym powiedział, że trafiły się gorsze odcinki, ale jeśli ma to być sezon finałowy to jest po macosznemu prowadzony, bez jakiejkolwiek spójności i nostalgii przypominającej, iż jest to koniec.

No chyba, że...

...jak to koleżanka Canis zauważyła tu nigdzie nie ma otoczki The Final Season i po 7. dostaniemy 8. sezon, że niby taka niespodzianka od Showtime.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1322 dnia: Maja 25, 2014, 10:04:10 am »
0
Ja już tu pisałam, Bender, że oglądając promo 7. sezonu przed jego rozpoczęciem w trailerach było napisane "next season" a nie "final season" i to mnie do tej pory cholernie zastanawia. 6. sezon też miał być ostatnim, a podjęto decyzję o kontynuacji. 7. sezon miał być ostatnim ostatecznie (masło maślane :P ), a jakoś tego nie odczuwam, nie zamykają się tu żadne wątki. Hank powinien bardziej walczyć o Karen, żeby widz czuł, że wszystko ma się zakończyć happy endem (bo co do tego nie mam wątpliwości; a póki co mam wrażenie, że twórcy chcą go spiknąć z Julią, a ten pomysł na zakończenie sezonu w ogóle mi się nie podoba, ma być Karen!). Co innego gdyby serial z dnia na dzień dostał decyzję o kasacji, wtedy faktycznie można by było nie czuć, że to koniec, bo twórcy zwyczajnie nie brali pod uwagę stworzenia zakończenia. Ale że to ostatni wiedzieliśmy wszyscy na długo przed emisją, więc scenariusz powinien być odpowiednio poprowadzony. A tu nic :P
Jednym słowem: poproszę ósmy sezon! :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1323 dnia: Maja 25, 2014, 01:25:42 pm »
0
Ten sezon nie powala, więc bezsensu, gdyby miał być jeszcze kolejny na takim samym poziomie ;) No ale zobaczymy, zobaczymy.

Finał The Originals i Hannibala - baaardzo zaskakujące i wg mnie świetnie zrobione, tak właśnie powinny kończyć się sezony! :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1324 dnia: Maja 25, 2014, 07:58:57 pm »
0
Tu nie chodzi o powalanie czy też nie, tu chodzi o to, że sezon nie ma klimatu końca. Wątki nie zmierzają do mety, zamiast tego rozbudowują się jakieś nowe.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1325 dnia: Maja 26, 2014, 11:13:07 am »
+1
Gra o Tron dalej na poziomie. Karzeł i Oberyn zjedli ostatni odcinek.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1326 dnia: Maja 26, 2014, 12:06:01 pm »
+2
Zdecydowanie, zgadzam się :) serce mi waliło, kiedy czekałam na to jedno zdanie Oberyna ;) w ogole jego postać jest idealna :) podobają mi się błyskotliwe dialogi, które prowadzi z wysoko postawionymi z Królewskiej Przystani. I ta jego pogarda dla nich wszystkich ;) I do tego ma cudowny akcent :wub:


Ale przyznaj, Douger, że Littlefinger też dał radę :P ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2014, 07:35:43 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1327 dnia: Maja 29, 2014, 06:06:14 pm »
0

Offline nightrain

  • cold heartbreaker
  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1640
  • Płeć: Mężczyzna
  • ~CRASHDÏET~
  • Respect: +53
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1328 dnia: Maja 30, 2014, 02:49:25 pm »
0
ostatnio bardzo lubię jak historia ma swój początek i koniec, czyli polecam miniseriale
z nowych :
True Detective
Fargo

ze starszych:
Martina Coles The Take
Falcon
The Last Enemy
Criminal Justice
Bikie Wars Brothers In Arms
Case Sensitive
It's a miracle you walk the earth alone
it's a miracle I stand beside you
you're like a plague in awide'n open show
you pass it on like I need it the most

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1329 dnia: Czerwca 06, 2014, 05:25:01 pm »
0
Ja teraz oglądam American Horror Story: Coven. Pierwsze dwa sezony były bardzo dobre, ale z tym Sabatem jest jakaś masakra. Zrobili z tego sezonu jakąś papkę dla nastolatków a la Harry Potter.
Nie ma żadnej grozy ani napięcia. Najstraszniejsza jest chyba ta czarno-biała czołówka jak się zaczyna. Jest kilka ciekawych wątków tj. np. Fiona, ale dużo jest wręcz głupich i żenujących, np. ta rada czarownic (ten dziadzio i dwie kobitki), ręce opadają. Albo jak się na okrągło wszyscy zabijają i ożywiają. Zostały mi 2 odcinki i już oglądam na siłę. Temat ciekawy: czarownice, voo doo, Salem, Nowy Orlean. Myślałem, że to będzie najlepszy i najstraszniejszy sezon, a do dwóch poprzednich się nie umywa.
Zaraz jak skończę AHS zabieram się za drugi sezon The Americans

Offline rosex

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Respect: +1
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1330 dnia: Czerwca 07, 2014, 10:50:03 pm »
0
Co do AHS to oglądając Coven straciłam rachubę kto i ile razy umarł i zmartwychwstał, ogólnie wszystko dosyć zagatwane i jednocześnie nudne. Poprzednie dwie części znacznie lepsze, zwłaszcza Asylum, chociaż też pozostawiają wiele do życzenia.

Obecnie czekam na jesienny powrót The Walking Dead i Sons of Anarchy + rozpoczęłam Fargo.

Oprócz tego oglądam/oglądnęłam mnóstwo innych serialy i te, które zyskały moje uznanie to m.in.: BB, How I Met..., Ripper Street (mój faworyt - rewelacja, kto lubi klimaty wiktoriańskiej Anglii), Wilfred, Six Feet Under, Bates Motel i jeszcze trochę by się znalazło ;).

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1331 dnia: Czerwca 08, 2014, 12:27:20 pm »
0
Wczoraj zakończyłem AHS Coven. Beznadzieja :facepalm: Myślałem że się trochę poprawi, ale czym dalej tym gorzej. Zakończenie też beznadziejne :facepalm:

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1332 dnia: Czerwca 08, 2014, 07:23:54 pm »
+1
Motyw Łowców był fajny, ale oczywiście za prędko do niego przeszli i szybko sobie z nim poradzili, bo jakżeby inaczej. Podobał mi się jeszcze odcinek z Axemanem. Poza tym voodoo to tak potężna i przerażająca siła, że mogli wykorzystać to do faktycznego straszenia, a nie leczenia bezpłodności jednej z bohaterek :facepalm: zmarnowany potencjał i tyle. Dostaliśmy nastoletnią, irytującą dramę i kompletnie nic strasznego. Oglądałam w sumie tylko dla Jessiki Lange, bo ona się zawsze broni i jest fantastyczna.
Najlepsza w tym serialu jest czołówka, bez względu na sezon.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1333 dnia: Czerwca 09, 2014, 07:43:57 pm »
0
Mnie rozwaliły na koniec te wybory na Wielebne :) Były te młode początkujące czarownice, które w sumie jeszcze nic nie umiały, była ta Missy i córka Fiony, która nic nie umiała, tylko jak straciła wzrok to miała wizje i raczej wszystkich moce ograniczały się do zamykania drzwi skinięciem ręki albo oblewania się jakimiś płynami, i niby kandydatka na Wielebną, która by miała wszystkie zdolności, zdarzała się bardzo, bardzo rzadko, to na koniec wszyscy mieli wszystkie moce ;) i każdy każdego ożywiał, i nawet już nie było do tego potrzeba zaklęcia tylko dotknięcie ręką, albo chuchnięcie w twarz :D Albo cały ten misterny plan ze sfingowaniem swojej śmierci przez Fionę, przyszła i umarła na koniec :facepalm: Zupełnie bez sensu :facepalm:
Fajne były te wizje piekieł, do których trafiali, Jessica Lange, no i siekiernik

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1334 dnia: Czerwca 10, 2014, 10:23:26 am »
0
Nie oglądałam jeszcze 9. odcinka, ale wciąż mnie zastanawia kwestia Californication. Wczoraj przez szybę drzwi mojego pokoju widziałam w tv w HBO w drugim pokoju reklamę bieżącego sezonu Cali i o ile się nie mylę zareklamowano go jako "nowy sezon", (pewna nie jestem, bo nie słyszałam lektora, a że krótkowidzem jestem to też kiepsko xD). Zaraz po tym była reklama "Czystej krwi" i to już reklamowano jako "ostatni sezon". Czy tylko mnie coś tu nie pasuje? xD
Chociaż po 8. odcinku jestem skłonna stwierdzić, że historia faktycznie może dążyć do spodziewanego końca, no ale jak napisałam na początku nie wiem jak to się rozwiązało, bo 9. nie widziałam.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will