Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 353539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1260 dnia: Kwietnia 03, 2014, 10:53:02 pm »
0
Jestem po ostatnim odcinku i na razie wygląda to tak, że twórcy chcą "zbuntować" Normana przeciwko matce, z tym, że nie obstawiam, żeby był to jakiś dłuższy wątek i żeby coś poważnego się przez to wydarzyło. A Cody jest podobna do Kali, nie sądzicie?  :D

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1261 dnia: Kwietnia 03, 2014, 11:55:47 pm »
0
No i niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego sprawa morderstwa nauczycielki tak nagle ucichła? Mam nadzieję, że do tego wrócą.
Co do podobieństwa Cody do Kali - nie zastanawiałam się nad tym :lol:
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1262 dnia: Kwietnia 04, 2014, 09:21:39 am »
0
Ja myślę, że sprawa z nauczycielką jest ciągle aktualna, w końcu ten facet (ojciec nauczycielki, nie pamiętam imienia) nie bez powodu pomaga Normie przy obwodnicy, szczególnie, że wie, że jakiś nastolatek odwiedzał jej grób. Pewnie szybko wpadnie na to, że chodzi o Normana i że coś jest na rzeczy.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1263 dnia: Kwietnia 04, 2014, 09:28:43 am »
0
Faktycznie, Cody ma w sobie coś z Kali ( chyba oczy ;p ), choć Kala pewnie zaprzeczy ;)
Wydaje mi sie, że twórcy Bates Motel celowo otaczają Normana tyloma kobietami, wręcz "przytłaczają" ;), to musi na niego jakoś tam wpłynąć. Kolejny zawód, kolejne morderstwo, jeszcze nie wiem, ale jestem dobrej myśli. Poza tym... Norman jest w takim wieku, że dziewczyny wokół niego to raczej norma niż wyjątek, więc dlaczego miałoby ich nie być? A to, że niektóre z nich były, są, będą irytujące? To też norma ;)
Gdyby serial skupiał się wyłącznie na chorej relacji Normana i Normy byłby na dłuższą metę nudny.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2014, 09:36:06 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1264 dnia: Kwietnia 04, 2014, 03:48:32 pm »
0
Może mnie dziwią te dziewczyny, dlatego, że dla mnie Norman jest po prostu antypatyczny :P w życiu pewnie ani bym się nim nie zainteresowała ani go nie polubiła :P
W pierwszym sezonie Norma co odcinek wrzeszczała, oboje schizowali na swoim punkcie i nie było nudno. Rzekłabym, że serial zmierzał we właściwym kierunku, a kto oglądał "Psychozę" ten wie.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1265 dnia: Kwietnia 04, 2014, 05:15:35 pm »
0
Może po prostu zmierzał w stronę Psychozy za szybko :P  :D
Norman jest antypatyczny? Hm... katarynko, też tak uważasz? :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1266 dnia: Kwietnia 04, 2014, 08:05:50 pm »
0
Bynajmniej to żaden zarzut, ponieważ lubię Freddiego Highmore'a i znam go od dość dawna. Postać, która wzbudza we mnie antypatię niepołączoną z irytacją (zaznaczam, bo to kluczowe) to wg mnie dobrze wykreowana postać ;) dla przykładu Bradley wzbudzała we mnie oba uczucia i najchętniej strzeliłabym ją w łeb :P

Poza tym Katarynka wcale nie musi się ze mną zgadzać. To moje subiektywne odczucia.
(A wiem, że wobec przeróżnych postaci miewam je bardzo kontrowersyjne. Wszakże jestem osobą, która szczerze nie trawi Daenerys :P chociaż tu jest odwrotnie, nie wzbudza we mnie antypatii a irytację :P ale to pewnie ma związek z przeczytanymi książkami).
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1267 dnia: Kwietnia 06, 2014, 09:08:41 pm »
0
Norman jest antypatyczny? Hm... katarynko, też tak uważasz? :)

Ja postrzegam Normana zupełnie inaczej. Gdybym spotkała taką osobę w swoim życiu byłoby mi jej bardzo żal, starałabym się ją zrozumieć i myślę, że spróbowałabym namówić ją na spotkanie z psychologiem albo przynajmniej na otworzenie się i wyrzucenie z siebie pewnych rzeczy. Zupełnie nie jest on dla mnie antypatyczny, raczej bardzo pokrzywdzony przez los, to człowiek, w którym są wielkie pokłady dobra otoczone złem i chorobowymi zachowaniami, których sam się boi i które go przerażają. Gdyby był negatywnym bohaterem, nie byłoby w jego oczach tego strachu i rozterki, które widać za każdym razem. To właśnie czyni go ciekawym bohaterem :)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1268 dnia: Kwietnia 06, 2014, 10:06:44 pm »
0
Tylko, że on malo przed kim się otwiera, więc skąd wiedziałabyś, że coś mu doskwiera, że potrzebuje pomocy psychologa? Nie powiedziałby Ci nic. W kontaktach z ludźmi sprawia raczej wrażenie nieśmiałego niż człowieka z problemami psychicznymi. Ty jako widz wiesz, że je ma. Jako jego koleżanka nie sądzę, żebyś miała o tym pojęcie ;)

PS nie napisałam, że Norman jest negatywna postacią. Tylko, że wzbudza we mnie antypatię :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1269 dnia: Kwietnia 06, 2014, 10:51:01 pm »
0
Co do negatywnego bohatera to nie było nawiązanie do Twojej wypowiedzi, po prostu moje luźne rozważania :) Jeśli natomiast chodzi o to, że nie powiedziałby mi nic - dosłownie może i nie, jednak słuchając, jak wspomina o swoich dobrych relacjach z matką, a w praktycznie każdej wypowiedzi przewija się "matka to", "matka tamto" - szłoby się domyślić, że coś jest na rzeczy. Poza tym nie wiesz, czy by się nie otworzył, w serialu pokazane jest, że dziewczyny, z którymi się styka(ł) to były bardzo krótkie i powierzchowne znajomości. Nikt nie wie, co by było, gdyby któraś zaczęła "grzebać" w tym wszystkim interesując się jego losem bardziej niż pociągającą ich w jego przypadku "słodkością". Miejmy nadzieję, że producenci wymyślą coś, co pozwoli nam więcej pospekulować i przekonać się, jaki jest Norman przy dłuższej znajomości.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1270 dnia: Kwietnia 07, 2014, 08:32:06 am »
0
Gdyby ktoś przy mnie mówił "matka to", "matka tamto" to rzeczywiście uznałabym, że coś jest nie tak i że matka ma za duży wpływ na niego, ale dla mnie to jeszcze nie jest powód, żeby komuś grzebać w życiorysie i umawiać na wizyty z psychologiem :P

Cytuj
Nikt nie wie, co by było, gdyby któraś zaczęła "grzebać" w tym wszystkim interesując się jego losem bardziej niż pociągającą ich w jego przypadku "słodkością".
Jak któraś zacznie grzebać to zostanie wypchana :P
Ja nie widzę powodu, żeby grzebać, no ale może albo ludzie mnie aż tak bardzo nie interesują albo nie czuje się zbyt związana z Normanem, żeby zawracać sobie tym glowę ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4409
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2467
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1271 dnia: Kwietnia 07, 2014, 09:18:39 am »
0
To ja aktualnie oglądam:

Anger Management - z przyzwyczajenia do Sheena, nikomu tego nie polecam.
Arrow - drugi sezon ma dużo smaczków komiksowych.
Agent's of SHIELD - serial się rozkręca, widać w końcu wpły na Kinowe Uniwersum Marvela.
The Big Bang Theory - Najlepszy sitcom w dzisiejszych czasach.
Two and a Half Men - 11-sty sezon wraca do formy.

Czekam na:

Californication - jeszcze tydzień :D
True Blood -końcówka czerwca...
Doctor Who - wakacje...

No i zamierzam się zabrać za Game of Thrones.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1272 dnia: Kwietnia 07, 2014, 09:31:08 am »
0
Ja nie widzę powodu, żeby grzebać, no ale może albo ludzie mnie aż tak bardzo nie interesują (...)

Może ;) :P

Pytanie o to, czym żyje, jak żyje ktoś nam bliski, albo ktoś, z kim chcemy wejść w bliższy kontakt, ogólnie, interesowanie się tym, co czuje, jak się ma druga osoba, pytanie o to nie jest chyba czymś złym, chociaż nie wiem, nie znam się.
Wiem jednak,że  nie każdy umie nadawać jak... wybacz Kasiu :P... katarynka ;) , więc czasem ludzie wolą być o coś pytani, poczuć, że ktoś się nimi interesuje, że kogoś po prostu obchodzą, zwłaszcza, gdy są przyjaciółmi.

Myślę, że Normanowi brakuje takiej normalnej więzi z kimkolwiek prócz matki, zresztą jego relację z matką trudno nazwać normalną, a że nie jest typem zwierzającym się, to jego samotność się pogłębia, nawet jeśli teoretycznie obok niego są jacyś ludzie. Bo czasem można być obok fizycznie, a jednocześnie o całe lata świetlne emocjonalnie. Norman umie zrobić dobrą minę do złej gry, ale konsekwencje dla jego psychiki są przerażające, bo z wieloma rzeczami, które go niepokoją jest po prostu sam i to narasta w sumie. On nawet nie ma świadomości, że może/ powinno być inaczej. Odbieram Normana jako postać sympatyczną, choć bardzo wycofaną, zastraszoną, a przez to bardzo samotną. Nie widzę w tym cienia antypatycznej postaci, mimo tego, co robi, gdy opuszcza go świadomość. Podobnie miałem z Dexterem, może po prostu lubię morderców ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2014, 09:54:01 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1273 dnia: Kwietnia 07, 2014, 11:26:42 am »
0
A ja może właśnie nie mogę zapomnieć, że to morderca i dlatego odbieram go antypatycznie.
Ale to nie jest tak, że jestem jakąś nieczułą łajzą :P Obaj bracia są pokrzywdzeni przez matkę, z tym że ja chyba chętniej zaangażowałabym się w pomoc Dylanowi.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2014, 01:41:32 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1274 dnia: Kwietnia 08, 2014, 12:43:28 pm »
0
My tu gadu gadu, a Bates Motel dostał 3 sezon. Cieszy mnie, to, bo coraz mniej jest seriali, które oglądam z zainteresowaniem. Wczoraj zrezygnowałem z Grimma. Serial pewnie dostanie kolejny sezon, ale mnie już zwyczajnie znudził. Aż sam się sobie dziwię, bo lubię takie klimaty, ale cóż.
No to już mam dwa wolne miejsca serialowe, albo zaoszczędzone półtorej godziny życia. Co robić, co robić ( dylemat ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"