Autor Wątek: Pytania różne i różniste  (Przeczytany 683992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2459
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3090 dnia: Listopada 30, 2018, 02:00:35 pm »
0
Fani owszem kupują płyty dla tego wszystkiego co opisałeś, reszta odpala Spotify'a, Apple Music czy innego Tidala, bo nie mają parcia, aby sztachać się zapachem książeczki.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3748
  • Respect: +949
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3091 dnia: Listopada 30, 2018, 02:16:11 pm »
0
Ja chyba nigdy w życiu nie kupiłem muzyki przez internet. Zawsze kupuję płyty na CD i niestety są to zwykle albumy a wśród nich nowości, które są niedostępne w Polsce, a nawet jeśli to i tak część z tego za granicą kupię taniej (łącznie z przesyłką). Ze Spotify też korzystam są tam też dostępne płyty na które mam ochotę ale na CD-ku można kupić jedynie za duże pieniądze. Nie słucham na Spotify płyt, które zamierzam kupić bo jak później dostanę taką płytę to większa atrakcja jest ze słuchania.
Kupowanie muzyki przez internet ma tę zaletę, że mało tego, że jest taniej to jeszcze wygodniej się z tego korzysta i dlatego jest to bardziej popularna forma sprzedaży, niejednokrotnie zastanawiałem się czy ta forma wyeliminuje kiedyś CD tak jak CD kiedyś kasety. Kasety swojego czasu wyelimnowały winyle mimo, że z punktu widzenia kolekcjonerskiego te drugie prezentowały się dużo bardziej atrakcyjnie.


Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3092 dnia: Listopada 30, 2018, 05:20:01 pm »
+1
Jedyne miejsce gdzie moge aktualnie sluchac plyt CD to moje auto. Zwykle jednak siadam za kierownica okazjonalnie raz na tydzien i to jeszcze jade gdzies z rodzina. Wiec automatycznie z tylnego siedzenia dobiega glos bajki z tableta.

PS4 nie czyta CD, komputer mam stary i rzadko go włączam, bo większość tematów można ogarnać przez phona. Na laptopie służbowym mam zainstalowanego spotifaja i brak odtwarzacza CD/DVD.

Podsumowujac: choc chcialem... nie kupilem ani AFD po remasterze, ani nowej plyty Slasha. Jesli kupie to tylko po, aby cd dac do auta a okladkę do barku, razem ze stertą starych okładek, które moja żona najchetniej wyje...by przez okno. Więc...sami widzicie...
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8575
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3093 dnia: Listopada 30, 2018, 08:17:11 pm »
0
od paru lat nie kupuje w ogole plyt, za to regularnie ksiazki
slucham w domu, wiec wystarcza mi moj zbior na dysku + youtube
rzadko juz nawet sciagam piosenki czy plyty
nie potrzebuje zadnych spotifajow bo nie slucham raczej poza domem i to co na YT zupelnie mie wystarcza
i nie narzekam
w pracy tez YT czasami na chwile
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2018, 10:35:52 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2206
    • As Koncertowy
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3094 dnia: Listopada 30, 2018, 09:32:10 pm »
0
Ja muszę przyznać, ze stałem się zakładnikiem Spotify i ta apka non stop chodzi u mnie na służbowym laptopie. Słucham głównie nowości i czasem klasyki.
Płyt nie kupuje. Raczej jak mi się coś spodoba to piracę a potem zgrywam na cd-r i w samochodzie. Samochód to tez RockRadio i Radio Wawa.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3095 dnia: Listopada 30, 2018, 10:22:13 pm »
0
Z płyt kupuje tzw. Must havy. Dla samej przyjemności posiadania, bo od dawna sprzęt do odtwarzania nie działa a na kompie słucham głównie Spotify.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8575
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3096 dnia: Grudnia 03, 2018, 09:51:37 pm »
0
Czy kojarzycie jakieś zespoły, które nie nagrywają nowych płyt, ale mimo to grywają na koncertach nowe, nieznane wcześniej kawałki?
I drugie pytanie - czy kojarzycie jakichś wykonawców, oprócz Izzy'ego :P, którzy nie koncertują, a wydają płyty z nowym materiałem?

a teraz wyobrazcie sobie ze GNR jest takim zespolem jak ten
https://www.setlist.fm/stats/govt-mule-13d6ad55.html
i nie jestes w stanie przewidziec chocby JEDNEJ piosenki ktora zagraja na koncercie
ale bylaby jazda na forum  :o
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1238
  • Respect: +302
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3097 dnia: Grudnia 04, 2018, 10:14:17 am »
0
Zqyx
...
A jak jest z Toolem? Najnowszy kawałek jaki grają pochodzi sprzed 12 lat, czy jednak grają coś nowszego, własnego?
...
Tool na koncertach od 2012 prezentuje jeden taki nowy utwór: Descending. Czy znajdzie się na kolejnej płycie? Czy płyta wyjdzie w najbliższym czasie? Chyba tylko sam MJK wie.  :P
Rammstein też od jakiegoś czasu zaczyna koncerty takim tworem jak Ramm4. Płyta ma wyjść w przyszłym roku i myślę, że akurat jest duża szansa, że znajdzie się na płycie.

Jeśli chodzi o kupowanie płyt to jestem nieuleczalnie chory. Nawet do roboty noszę krążki i dręczę nimi współpracowników  :lol:
Muzyka z komputera to dla mnie nie to.
In Rock We Trust

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3098 dnia: Grudnia 13, 2018, 10:07:05 am »
0
Niedrogie noclegi/hostele/hotele w Pradze. Macie jakieś propozycje? :)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3099 dnia: Grudnia 13, 2018, 04:51:12 pm »
0
Akademiki. Kiedyś nocowałem na Bubencu i były iście studenckie warunki, ale i tak jedynie tam spaliśmy więc bylo O.K. i bardzo tanio. Poza tym jakieś okazje warto wypatrywać w internecie i rezerwować z większym wyprzedzeniem.
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3100 dnia: Grudnia 13, 2018, 08:46:32 pm »
0
Z wyprzedzeniem to fakt, ale jeszcze nawet nie znamy terminu. To raczej luźne plany na weekend wiosenny lub letni.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Myszowata

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 980
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +658
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3101 dnia: Grudnia 13, 2018, 09:29:41 pm »
0
Ja spałam w hostelu Sunshine, czy jakoś tak. Stosunkowo tanio, jeśli chodzi o warunki to tak jak niedrogi hostel, luksusów nie było, ale generalnie całkiem w porządku. My miałyśmy cały moduł, dwa pokoje zamykane na klucz, wspólny aneks kuchenny (nie pamiętam czy tylko lodówka, miejsce do naszykowania jedzenia i czajnik, czy jakaś kuchenka też), łazienka oraz toaleta osobno. W sensie toaleta i łazienka osobno, bo wszystko w obrębie modułu. Hostel blisko O2 areny, obok stacja metra, także z dojazdami problemu nie było. Przy czym to było w 2012 roku bodajże i nie mam pojęcia jak to miejsce wygląda obecnie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2018, 09:31:42 pm wysłana przez Myszowata »

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3748
  • Respect: +949
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3102 dnia: Grudnia 14, 2018, 01:19:11 am »
0
Ja natomiast jak byłem w Pradze w listopadzie tego roku nie wziąłem noclegu, po prostu wsiadłem do flixbusa po 23:00 i pojechałem nim do Katowic, a stamtąd pociągiem do domu. Nie zmienia to faktu, że za krótko byłem i kusi mnie, żeby jeszcze raz pojechać do Pragi bo teraz to głównie na koncert jechałem a po Pradze przy okazji spacerowałem.
Dalej pochwal się Canis co byś chciała w tej Pradze zobaczyć


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3103 dnia: Grudnia 14, 2018, 12:29:06 pm »
0
Nie mam jeszcze sprecyzowanych celów, bo to dopiero luźny pomysł, o którym nie wszyscy uczestnicy jeszcze wiedzą ;) Chciałabym na pewno przede wszystkim zobaczyć zamek na Hradczanach, Stare Miasto i Most Karola, ale to takie oczywiste przecież ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3104 dnia: Grudnia 14, 2018, 06:12:04 pm »
0
Ja mam sprawdzony Hostel Miles koło placu Vaclawa, ale zależy kto jakie ma wymagania. Jest czysto, tanio i bezpiecznie, przystanek tramwajowy pod budynkiem, blisko są 2 stacje metra, dworzec kolejowy jakieś 5-10 minut spacerem, ok. 10 minut pieszo na starówkę. Aczkolwiek ostatni raz tam byłam 4 lata temu, więc mogło się coś pozmieniać.

 

Ciekawostki różne i różniste.

Zaczęty przez el_loko

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4746
Ostatnia wiadomość Maja 24, 2010, 08:33:53 am
wysłana przez Witek