Autor Wątek: Pytania różne i różniste  (Przeczytany 684582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3240 dnia: Grudnia 15, 2020, 01:56:29 pm »
0
skoro taryfiarze protestuja, bo nie rozumieja ze ich zawod zaczyna przechodzic do lamusa (bo ubery etc), to czy nastepni na ulice wyjda dziennikarze gazet drukowanych, ktorzy nie moga sie pogodzic z umieraniem prasy i rozkwitem mediow internetowych?

i komentarz z netu: "A korporacje taksówkarskie zachowują się trochę jak Poczta, która obraża się na ludzi, że wolą wysyłać mejle."
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2020, 01:59:33 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3241 dnia: Grudnia 16, 2020, 01:49:30 am »
0
akurat teraz taksówkarze to podejrzewam, że będą chcieli robić usługi zdalne czyli ty jedziesz a oni przez kompa pilotują cię jak masz jechać.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3242 dnia: Grudnia 16, 2020, 09:09:52 am »
+1
tak jak tu

« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2020, 09:16:24 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3243 dnia: Grudnia 16, 2020, 07:01:15 pm »
0
skoro taryfiarze protestuja, bo nie rozumieja ze ich zawod zaczyna przechodzic do lamusa (bo ubery etc), to czy nastepni na ulice wyjda dziennikarze gazet drukowanych, ktorzy nie moga sie pogodzic z umieraniem prasy i rozkwitem mediow internetowych?

i komentarz z netu: "A korporacje taksówkarskie zachowują się trochę jak Poczta, która obraża się na ludzi, że wolą wysyłać mejle."

Ale przecież Uber i taksówka to ta sama usługa. Jedyna różnica jest taka, że Uber nie płaci podatków i składek i nie bierze żadnej odpowiedzialności za to co się dzieje z osobami przez nich przewożonymi. To nie nowoczesna rozwiązanie tylko oszustwo i wykorzystywanie ludzi.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3244 dnia: Grudnia 16, 2020, 09:54:05 pm »
0
z taxi korzystam może raz na 2 lata a z ubera nigdy. Dla mnie to jest zbędne a ludzie wiadomo że wolą płacić mniej niż więcej. Taryfiarze tez mają swoje za pazurami, ale to nie o to tu chodzi.

To tak jakby ulice blokowali muzycy bo ludzie wolą ściągać z netu niż kupować płyty. Te płyty które też ty ściągałes jakoś się wtedy nie martwiłes nieuczciwoscia i wykorzystywaniem ludzi
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2020, 09:56:01 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3245 dnia: Grudnia 16, 2020, 11:08:58 pm »
+1
Ale przecież Uber i taksówka to ta sama usługa. Jedyna różnica jest taka, że Uber nie płaci podatków i składek i nie bierze żadnej odpowiedzialności za to co się dzieje z osobami przez nich przewożonymi. To nie nowoczesna rozwiązanie tylko oszustwo i wykorzystywanie ludzi.
ale chyba nie przymusu korzystania z Ubera. Chodzi o to, żebym miał wybór albo płacę więcej za taxi i mam lepiej albo płacę za Ubera i mam gorzej.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3246 dnia: Grudnia 17, 2020, 10:30:16 am »
0
Zdarzało mi się korzystać z Ubera, kiedy jeszcze moi znajomi mieszkali w Krakowie. Z Nowej Huty na Rynek Uber był jedynym rozsądnym wyjściem (tramwaje jeździły rzadko, a do przystanku trzeba było dojść z 30 minut). Za kurs na Rynek taksówkarz wziął kiedyś ode mnie 42 zł. Uber tak nie zdziera, a przejechanie 10 km "w gorszych warunkach" (choć ja się z takimi nie spotkałam) za więcej niż połowę tej ceny jest naprawdę atrakcyjną opcją.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3247 dnia: Grudnia 17, 2020, 10:53:00 am »
0
Ale przecież Uber i taksówka to ta sama usługa. Jedyna różnica jest taka, że Uber nie płaci podatków i składek i nie bierze żadnej odpowiedzialności za to co się dzieje z osobami przez nich przewożonymi. To nie nowoczesna rozwiązanie tylko oszustwo i wykorzystywanie ludzi.
ale chyba nie przymusu korzystania z Ubera. Chodzi o to, żebym miał wybór albo płacę więcej za taxi i mam lepiej albo płacę za Ubera i mam gorzej.
Ale to nie chodzi, że Ty masz gorzej. Tylko całe społeczeństwo, bo oni nie płacą podatków a Ty i wszyscy inni muszą. To jest nieuczciwa konkurencja.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3248 dnia: Grudnia 17, 2020, 11:31:50 am »
0
Nie dlatego taki Kowalski jak ja ma gorzej bo Uber nie płaci podatków, tylko dlatego, że Rząd nakłada na nas wysokie i często ukryte podatki, więc tak przyznaję jest za radykalnym obniżeniem podatków dla nas wszystkich, żebyśmy sami mogli gospodarować tym co zarobimy.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3249 dnia: Grudnia 17, 2020, 11:32:44 am »
+1
No tak, to tak samo jak te tysiace ludzi w Polsce ktorzy albo udzielaja albo korzystaja z korepetycji na czarno.

Nie pojde na korki bez paragonu/faktury, bo to nieuczciwa konkurencja ktora oszukuje cale spoleczenstwo  :lol:

A zaraz nauczyciele ktorzy maja zarejestrowana dzialalnosc wychodza blokowac drogi, zeby protestowac przeciw tym ktorzy udzielaja korkow na czarno.  :lol:

Idealizm jest fajny, dopoki nie spotka sie z prawdziwym zyciem.
A szara strefa bedzie istniec zawsze, i zdecydowana wiekszosc spoleczenstwa predzej czy pozniej z niej korzysta.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2020, 11:36:08 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3250 dnia: Grudnia 23, 2020, 01:17:12 pm »
0
czy zdarza sie wam placic za artykuly w necie?

widze ze co raz wiecej umierajacych gazet tak proponuje, Wyborcza, Przeglad Sportowy, Fakt...
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1246
  • Respect: +303
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3251 dnia: Grudnia 23, 2020, 01:52:49 pm »
0
Nie, nie zapłaciłem za artykuł (jeszcze  ;))
Za to w temacie zysków w internecie, od jakiegoś czasu pozwalam youtubowi, wyświetlić reklamę do końca; kiedyś czytałem, że twórca filmu dostaje za to od reklamodawcy jakiś grosik, ale czy tak jest naprawdę  :unsure:
In Rock We Trust

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3252 dnia: Grudnia 23, 2020, 01:56:02 pm »
0
Nie płacę. Należę do chyba mniejszości, którzy kupują czasem papierowe wydania. Parę razy Wyborcza zamieszczała w nich darmowe kody, które pozwalały na pełen dostęp do jej treści przez tydzień czasu. Wtedy z tego korzystałem i czytałem artykuły z ich magazynów, jak np. Duży Format czy Ale Historia!.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3253 dnia: Grudnia 23, 2020, 02:13:35 pm »
0
@Tymeg_2 tez tak slyszalem od jednego youtubera

mnie tez sie nie zdarzylo placic
wiadomo, ze internet zmierza do tego, ze bedzie co raz wiecej reklam wszedzie, co raz wiecej platnych tresci, ale nie wiem co to musialoby byc zebym sie zdecydowal placic, poki co jest tyle darmowego (i czesto dobrego) contentu ze nie ma takiej potrzeby

a za transmisje sportowe placicie? mi sie chyba zdarzylo tylko raz na ipli zaplacic za mecz 5zl
zwykle jak nie mam tego w moim pakiecie tv, to nie szarpe sie z darmowymi streamami, (czesto watpliwej jakosci), po prostu zobacze potem skrot w necie z najwazniejszymi akcjami
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #3254 dnia: Grudnia 23, 2020, 02:20:26 pm »
0
Ja nawet to rozważałem, bo chciałem oglądać mecze Chelsea w Lidze Mistrzów, a moja kablówka nie ma w ofercie kanałów Polsat Sport Premium i chyba już nie będzie mieć (mam nadzieję, że niedługo te prawa wrócą z powrotem do Canal+). Jednak jak zobaczyłem ceny za Ligę Mistrzów na Ipli to mi się odechciało, dlatego każdy mecz oglądam za pomocą jakiś streamów.

 

Ciekawostki różne i różniste.

Zaczęty przez el_loko

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4749
Ostatnia wiadomość Maja 24, 2010, 08:33:53 am
wysłana przez Witek