Autor Wątek: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?  (Przeczytany 62805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patience

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Kobieta
  • sex,drugs&rock n' roll
  • Respect: +1
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 18, 2008, 02:35:43 pm »
0
Mam przyjaciela,którego znam od dzieciństwa.Kocham go,jak brata.Zaprzyjaźniliśmy się,gdy on miał kłopoty a ja mu pomagałam.Potem sytuacja się odwróciła-to on wyciągał mnie z dołka gdy byłam zrozpaczona po stracie chłopaka,o którym pisałam na forum.Przedstawiłam go mojej przyjaciółce i teraz jesteśmy trójką najlepszych przyjaciół,każdy dzień spędzamy razem :D Wiem,że on nie czuje do mnie nic więcej,bo jak sam mówi o sobie,nie jest stworzony do związku.Dziewczyny za bardzo go zraniły,by mógł z kimś być znowu.Ja też nie mam zamiaru wiązać się na nowo,nie chcę się tak wpadkować jak przy ostatnim moim romansie z wokalistą.On jest dla mnie bratem a ja dla niego siostrą i tyle...
Cocaine Queen

Offline Karol

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Respect: 0
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 19, 2008, 01:03:09 pm »
0
Tak, istnieje. Można mieć wirtualnego przyjaciela, z którym się gada i gra online i na płeć którego w ogóle nie zwraca się uwagi. Taki przyjaciel może się zresztą wcielać w grze w postacie różnych płci, a relacja między takimi przyjaciółmi to zrozumienie się dwóch świadomości.
Przyjaciele totalnie fizycznie dla siebie nieatrakcyjni też raczej nie skończą jako para. Brat i siostra też mogą być dla siebie przyjaciółmi. Albo ludzie, którzy się nie zakoc**ją, bo mają taką naturę (lub zakoc**ją się tylko w ludziach o cechach nie czyniących z nich dobrych przyjaciół, podczas gdy cechy swoich przyjaciół cenią -  w innym, nieromantycznym sensie). No i sytuacja, w której przyjaciele są już w udanych związkach, a nie potrafią żywić "romantycznych" uczuć do dwóch osób jednocześnie. Myślę, że przyjaciel to ktoś, z kim miło jest spędzać czas, komu można zaufać i na kim można polegać - sądzę, że można znać kilka takich osób. Nawet jak przyjaciel jest fizycznie atrakcyjny, nie musi to niczego zmieniać, przecież na ulicy mija się wielu atrakcyjnych ludzi, a nie sypia się ze wszystkimi, ani nie tworzy się ze wszystkimi związków. Zresztą kombinacje sytuacji mogą być różne. Może takich różnopłciowych przyjaźni jest mniej, bo ludzie myślą pewnym schematem i patrzą na innych przez pryzmat płci, zamiast patrzeć na prawdziwego człowieka ukrytego wśród więzów kultury, w której żyje.

Osobiście uważam, że przyjaźń jest odmianą miłości, a miłość przyjaźni. Tylko gdzie leży granica? Ja jej zbyt wyraźnie nie widzę, bo atrakcyjność fizyczna lub jej brak nie muszą powodować żadnych zmian w rodzaju relacji. Pewnie chodzi o stan zakochania warunkowany neurobiologicznie, można go jednak zablokować, stosując odpowiednie leki, no i nie trwa on zwykle długo, a może nawet poważnie zakłócać życie. Może chodzić też o wyłączność, bo przyjaciół ma się wielu, a partner w związku czy romantycznej relacji z zasady może być jeden (inne układy często budzą zdziwienie i nie są akceptowane, nawet jeśli nie opierają się na relacjach fizycznych). W takim ujęciu miłość ogranicza, przyjaźń nie.

Najbliższy (duchowo, ale nie miejscem zamieszkania) z moich przyjaciół w szczególny sposób poruszył emocjonalną stronę mojej natury. W jakimś sensie jesteśmy parą, czy może: jesteśmy zaangażowani emocjonalnie (myślę, że bez szkody dla przyjaźni - to tylko jej ubogacenie). Tylko, że kwestia naszej płciowej przynależności to już temat na osobny wątek.  ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2008, 01:19:49 pm wysłana przez Karol »
"Koty wyczuwają, że nie lubisz śladów ich łap na maśle, ale będą wchodziły na nie za każdym razem, kiedy nikt nie patrzy."
Kathy Young

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34744
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 19, 2008, 07:10:40 pm »
0
istnieje
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

SSolid

  • Gość
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 19, 2008, 07:10:58 pm »
0

Offline Roxy

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2897
  • Płeć: Kobieta
  • ?
  • Respect: +4
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 19, 2008, 08:50:04 pm »
0
Myślę, że istnieje, chociaż w moim przypadku było inaczej. Dla mnie przyjaciel, to przyjaciel. Zadnych podtekstów ani kokieterii, Niestety człowiek, którego uznawałam za przyjaciela, nieco inaczej pojmował tę przyjaźń. Efekt jest taki, że nie rozmawiamy ze sobą od dwóch lat i pewnie tak już pozostanie.

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 19, 2008, 08:57:33 pm »
0
Niestety człowiek, którego uznawałam za przyjaciela, nieco inaczej pojmował tę przyjaźń. Efekt jest taki, że nie rozmawiamy ze sobą od dwóch lat i pewnie tak już pozostanie.

O tym wlasnie pisalem :) Jedno mysli ze to przyjazn, drugie czeka na wiecej...


Tak, istnieje. Można mieć wirtualnego przyjaciela, z którym się gada i gra online i na płeć którego w ogóle nie zwraca się uwagi.

Ale czy znajomosc z internetu mozna nazywac przyjaznia? Wirtualny przyjaciel... wtedy faktycznie płec nie gra roli, ale co to za przyjazn... nic nie wiemy o tej osobie, poza tym co nam napisze.

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 19, 2008, 08:58:40 pm »
0
REBEL - to, że Ty znasz tylko takie przypadki, wcale nie znaczy, że inne się nie zdażają :P
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 19, 2008, 08:59:34 pm »
0
Wiem Moonsun ze Ty jestes wyjatkiem :D ale wyjatek potwierdza regule, prawda? :D

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 19, 2008, 09:01:45 pm »
0
Kurczę, ale tak się składa, że ja znam więcej takich "wyjątków" :D
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 19, 2008, 09:05:45 pm »
0
Ja, jak w kazdej sprawie, dopoki nie zobacze to nie uwierze :D moze i mi sie takie cos przytrafi, chociaz nie sadze...  :lol:

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 19, 2008, 09:09:41 pm »
0
Wiesz....każdy sądzi innych po sobie :lol:
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline Nechebet

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 814
  • Respect: 0
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 19, 2008, 10:35:03 pm »
0
Ja, jak w kazdej sprawie, dopoki nie zobacze to nie uwierze :D
A Hong Kong widziales? ;)

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 19, 2008, 10:36:07 pm »
0
Nie widzialem i nie wierze ze istnieje :D

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 19, 2008, 10:46:06 pm »
0
to jest tez kwestia definicji przyjaciela, sa ludzie ktorzy bardzo pochopnie szastaja slowem
przyjazn - u mnie trzeba sobie bardzo solidnie na to zapracowac....

i prawdziwy przyjaciel to taki ktory jako pierwszy przychodzi ci do glowy w sytuacji podbramkowej i do ktorego
dzwonisz o polnocy z pytaniem - moge u ciebie dzis nocowac?
a ta osoba sie zgadza i nie pyta czemu
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 19, 2008, 10:49:04 pm »
0
Istnieje pod jednym warunkiem...i to chyba nawet Nieztche podawał i ktoś na forum ;) -> można takie relacje potrzymać jedynie "odrobiną fizycznej antypatii" ;)

A w empirii jest podobnie przynajmniej u mnie...

 

Na pole, na dwór,czy na plac - czyli o regionalizmach

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 178
Wyświetleń: 60494
Ostatnia wiadomość Marca 07, 2013, 11:48:20 am
wysłana przez Duffowa