Autor Wątek: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?  (Przeczytany 62786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dorota40

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #180 dnia: Października 18, 2011, 05:29:59 pm »
0
ok.ja nie oczekuję że ktoś się ze mna zgodzi; tak uważam i tak działam- a Wy  może być sobie lojalni pod każdym względem.
faceci lubia jak kobiety sa o nich zazdrosne więc z powodu mojej zazdrości nie mam wyrzutów sumienia;
mój facet ma być moim przyjacielem- nie zniosłabym podszeptów jakiejś lafiryndy która usiłowałaby udawać przyjaciółkę mojego chłopa, jednocześnie ostrząc sobie pazurki w zaciuszu swoich szarych komórek...hehehe
w przyjaźni mogłabym trwać tylko z kimś mądrym, silnym, przystojnym ect.więc jasne jest że tak atrakcyjny partner jest jednocześnie kimś szalenie pociagającym; lepiej dać sobie spokój...
poza tym otwierając serce przed kimś dopuszczamy sie swoistej zdrady emocjonalnej; szczerość i zaufanie,   okazywanie troski o drugiego człowieka  zawsze powinny byc podstawą i domeną związków małżeńśkich.../ myslę tak- również dlatego że mam spora rodzinę i ona też jest w pewnym sensie elementem scalającym i skłaniającym do odpowiedzialności.
dziś rodziny sa w rozsypce, związki się nie formalzują czyli ludzie zyją w konkubinatach, kobiety się emancypują i zycie jest  anonimowe...


Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34744
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #181 dnia: Października 19, 2011, 01:59:56 pm »
0
Rozumiem, że warunkiem przyjaźni jest dla Ciebie mądrość danej osoby, jestem w stanie zrozumieć, że ważne jest, żeby to była silna osoba, ale warunku  - przystojny - nie rozumiem. Przyjaciel to przyjaciel, nie model ;) Po co Ci przystojny przyjaciel?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline dorota40

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #182 dnia: Października 19, 2011, 04:18:07 pm »
0
Zqyz...taka ze mnie estetka że jakoś innego przyjaciela nie mogłabym mieć/ mój mąż jest taki przystojny, taki zabawny, taki mądry, taki najnajnajfajniejszy facet więc jest moim przyjacielem ze wszystkimi  tego konsekwencjami...

ja wiem że inaczej o tych sprawach myslą ludzie młodzi którzy poprzez przyjaźnie poszukuja swoich zyciowych partnerów / to jest wg mnie najlepsza ścieżka/ miłostki typu "piorun sycylijski" polegaja na szaleńczej i powierzchownej fascynacji ale jak szybko sie zaczynaja tak szybko kończą; 
znajomość, koleżeństwo, przyjaźń, miłość ...hehehe a potem "wesołego hop do łuzia" wszystkim życzę....

 
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2011, 04:26:31 pm wysłana przez dorota40 »

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #183 dnia: Października 19, 2011, 06:05:30 pm »
0
ale odrzucanie ludzi których bóg nie obdarzył urodą to troche nie miłe

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34744
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #184 dnia: Października 19, 2011, 06:28:44 pm »
0
Zqyx...taka ze mnie estetka że jakoś innego przyjaciela nie mogłabym mieć

Rozumiem, no to w sumie jasne, że jeśli będzie dla Ciebie atrakcyjny fizycznie = odezwą się inne, niekoniecznie przyjacielskie potrzeby, więc przyjaciel nigdy nie będzie tylko przyjacielem.

Rozumiem Twój punkt widzenia już, choć nie podzielam.  :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #185 dnia: Października 19, 2011, 08:22:59 pm »
0
A ja nie do końca zgadzam się z tym, że wygadanie czy wypłakanie się komuś jest zdradą emocjonalną. No ale każdy może mieć własne zdanie.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline dorota40

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #186 dnia: Października 19, 2011, 09:37:45 pm »
0
"ale odrzucanie ludzi których bóg nie obdarzył urodą to troche nie miłe"...a cóż to znaczy Bóg nie obdarzył? może to jest tak:                                             Nie ma kobiet brzydkich, są tylko leniwe!
Nie ma brzydkich mężczyzn, tylko wina czasem brak...hehehe


Luna...to pytanie do Ciebie: Ciekawe który facet by chciał żeby jego kobieta radziła się i wypłakiwała na ramieniu kolegów?spytaj o to Zqyx i Witka też
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2011, 09:46:00 pm wysłana przez dorota40 »

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #187 dnia: Października 19, 2011, 09:39:53 pm »
0
Pijesz tylko z brzydkimi przyjaciółmi czy ładni też przychodzą?:D

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #188 dnia: Października 20, 2011, 12:20:16 am »
0

Luna...to pytanie do Ciebie: Ciekawe który facet by chciał żeby jego kobieta radziła się i wypłakiwała na ramieniu kolegów?spytaj o to Zqyx i Witka też


Mój ewentualny facet nie miałby hm jakby to nazwać "prawa" decydować o tym z kim się przyjaźnię i komu się wypłakuje, tak samo jak ja nie chciałabym ograniczać mu jego kontaktów z przyjaciółmi czy przyjaciółkami jesli takie by posiadał.
To jest kwestia zazdrości i zaufania a nie od razu zdrady. To, że wypłakuje się komuś kto jest moim przyjacielem nie znaczy że zamierzam z nim zdradzić mojego partnera. W koncu od tego sa przyjaciele - żeby wesprzeć kiedy trzeba - nawet przyjaciele płci męskiej. A jeśli mój facet nie chciałby, żebym się wypłakiwała mojemu przyjacielowi musiałby się starać nie dawać mi powodów do płaczu, proste :P
Ale prosze bardzo - Zqyx, Witek: Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

(I bardzo prosze nie Luna a Canis  :sorcerer: do takiego skrótu jestem przyzwyczajona)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34744
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #189 dnia: Października 20, 2011, 08:42:07 am »
0
Nie jestem typem faceta, który ograniczałby swojej kobiecie kontakt z ważnymi dla niej przed poznaniem mnie osobami.  Jeśli miałbym warczeć na każdego kto się zbliża to byłoby bez sensu. Jasne, że gdy się jest w związku to niektóre sprawy wyglądają inaczej, ale bez przesady. Co do wypłakiwania się - w 100 % zgadzam się z Canis.
Dla mnie podstawą związku jest zaufanie,  jeśli nie ufasz,  jeśli trzymasz partnera/ partnerkę " na smyczy " to prędzej, czy później ucieknie. Bo rzecz nie w tym, żeby trzymać kogoś na siłę, tylko robić tak, żeby nie chciał odejść. Idealnie byłoby, gdybym dla swojej partnerki był najlepszym przyjacielem, do którego może zwrócić się ze wszystkim. Ale nie zawsze jest idealnie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline dorota40

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #190 dnia: Października 20, 2011, 04:09:00 pm »
0
ja Wam dzieciaki naprawdę życzę prawdziwej miłości, takiej która wstrząśnie i zmieni wszystko,  i spowoduje decyzję trwałą na całe życie,  i obdarzy Was   owocami tej miłości...wtedy optyka rzeczywistości zmienia się a człowiek staje się uważnym obserwatorem
wtedy jest tak że trzeba zawalczyć  z przeciwnościami Losu a kontrola okazuje się być najwyższą formą zaufania/pa

Offline Queen of roses

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1608
  • Płeć: Kobieta
  • Queen of odpierdolcie sie ode mnie
  • Respect: +2
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #191 dnia: Grudnia 12, 2011, 09:42:10 pm »
0
Do tej pory zawsze uważałam, że taka przyjaźń  istnieje. Ale kiedy wszystkie moje przyjaźnie z facetami porozpadały się po tym, kiedy okazywało się, że oni chcieliby czegoś więcej, a ja nie koniecznie...........  to m nie przekonało, że czegoś takiego jak przyjazn damsko męska po prostu nie ma. Zawsze jest jakiś podtekst takiej 'przyjaźni'
 :facepalm:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2011, 09:55:47 pm wysłana przez Queen of roses »
When I come home late at night
Don't ask me where I've been
Just count your stars I'm home again
 ***
Yesterday's got nothin' for me
Old pictures that I'll always see I ain't got time to reminisce ol

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #192 dnia: Grudnia 12, 2011, 10:07:06 pm »
0
Hmmm...ja Cię Dorota trochę rozumiem :) "Z doświadczenia" wiem, że jeśli kobieta wypłakuje się obcemu facetowi a nie swojemu to znaczy, że coś nie gra w związku - albo on nie potrafi słuchać, albo nie potrafi doradzić, albo bagatelizuje problem, albo nie daje jej tego, czego ona oczekuje, czyli pocieszenia ale też jakiejś rady przy okazji. Tak więc sytaucji typu wypłakiwanie się obcemu facetowi a swojemu ani słowa troszkę nie rozumiem ;) Natomiast uważam za normalne, jeśli rozmawiam o czymś ze swoim facetem, ale w celu spojrzenia na problem z innej perspektywy pytam także innych swoich przyjaciół :)

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #193 dnia: Grudnia 27, 2011, 11:51:40 pm »
0
ja się w tym roku przekonałem że istnieje i to z dość niespodziewanego kierunku, moją psiapsułą została moja eks-nauczycielka, zawsze twierdziłem że to niemożliwe że prędzej czy później z którejś ze stron polecą "iskry" a tutaj mamy klasyczną przyjaźń która daje sobie radę z problemami jednej raz jednej raz drugiej osoby z tej relacji

Do tej pory zawsze uważałam, że taka przyjaźń  istnieje. Ale kiedy wszystkie moje przyjaźnie z facetami porozpadały się po tym, kiedy okazywało się, że oni chcieliby czegoś więcej, a ja nie koniecznie...........  to m nie przekonało, że czegoś takiego jak przyjazn damsko męska po prostu nie ma. Zawsze jest jakiś podtekst takiej 'przyjaźni'
 :facepalm:

tak jak napisałem wyżej istnieje ale raz na milion może to przez podobieństwo między nami, albo okres w jakim się poznaliśmy, ja latałem z wywieszonym językiem za inną "przyjaciółką" a ona miała własne zawirowania, o wieku nie mówię bo to gówniara nie nauczycielka więc to nie argument ale oficjalnie stwierdzam że coś takiego jak przyjaźń damsko-męska istnieje ale jest zajebiście rzadkie

Offline Rose25

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Kobieta
  • "It's So Easy..."
  • Respect: +52
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #194 dnia: Grudnia 28, 2011, 02:33:21 pm »
0
Jak dla mnie nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, to wszystko zależy od danej osoby. :))
Niektórzy uważają to za niemożliwe, żeby dwie płcie przeciwne się zaprzyjaźniły, ale to zależy według mnie od osoby i podejścia do znajomości.
Bo jeśli ktoś od samego początku będzie myślał, że się prędzej czy później się zakocha, to czy to ma sens ??

 

Na pole, na dwór,czy na plac - czyli o regionalizmach

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 178
Wyświetleń: 60494
Ostatnia wiadomość Marca 07, 2013, 11:48:20 am
wysłana przez Duffowa