Ankieta

Czy w wyborach samorządowych kandydaci powinni startować z list klubów politycznych?

Tak, podziały partyjne powinny być obecne również podczas wyborów samorządowych.
4 (30.8%)
Nie, struktury partyjne nie powinny być obecne w działalności samorządowej.
8 (61.5%)
Nie wiem, trudno powiedzieć jak powinno być.
1 (7.7%)
Nie obchodzi mnie polityka i ta "mała" i ta "duża". Nie będę głosował/a
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Listopada 25, 2010, 07:18:27 pm

Autor Wątek: Preferencje polityczne forumowiczów  (Przeczytany 166976 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12075
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2216
    • As Koncertowy
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #915 dnia: Października 10, 2011, 10:15:44 pm »
0
A co ma kościół do pedalstwa ? Ja nie chodzę wogóle do kościoła. Ba chciałbym, żeby go opodatkowali i ograniczyli jego wpływ na życie publiczne, a związków tej samej płci nie toleruję, nie akceptuję i uważam za chore. Tak więc co ma piernik do wiatraka bo nie rozumiem takiego stereotypowego myślenia. Nie każdy kto nie lubi dwóch facetów trzymających się za fiuty jest od razu bogobojnym katolikiem.

Swoją drogą mój mix poglądów na różne sprawy mnie czasami zadziwia i chyba powinienem własną partię założyć :P
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2011, 10:18:00 pm wysłana przez mafioso »

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #916 dnia: Października 12, 2011, 10:00:14 pm »
0
Ja tam nie wiem...może kampania była czy coś...ale...nasze konto na nk dostało zaproszenie od oficjalnego profilu Premiera Pawłaka :D ;]

Że jest geekiem to wiem ale że gunsomaniakiem nonono ;)

Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #917 dnia: Października 14, 2011, 01:30:06 pm »
0
Palikot o krzyżach w miejscach publicznych w 2009r.

"Jednak nie przeszkadzają mi krzyże w szkołach czy innych miejscach publicznych. Krzyż jest w takim samym stopniu w Polsce symbolem religijnym, co narodowym. Jeśli komuś przeszkadza symbol religijny niech odczytuje to w sposób narodowy właśnie. Kościół w Polsce był zawsze bowiem po stronie ludu i po stronie polskości. Dlatego – inaczej niż w Hiszpanii – nie można bezmyślnie walczyć z krzyżem. "

żródło:
http://palikot.blog.onet.pl/Zaleglosci,2,ID395649493,n

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34749
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #918 dnia: Października 14, 2011, 02:09:33 pm »
0
Trochę mu się odmieniło. Zresztą nie tylko w tej kwestii. W sumie ludzie się zmieniają, ale zastanawiam się, na ile ta akurat zmiana jest czymś szczerym, a na ile cynicznym wykorzystaniem pewnych tendencji wyborczych. W sumie SLD tez zwykle walczyło z religią, jeśli chodzi o hasła, a jakoś niezbyt wiele z tego wynikało. ;)
Zresztą bardzo rzadko politycy realizują 100, a nawet 50 % swoich obietnic wyborczych. Czasem pomachają szabelką, że niby coś zrobili i tyle ;) Myślę, że w tym przypadku będzie podobnie.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2011, 02:11:56 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1493
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #919 dnia: Października 14, 2011, 05:51:54 pm »
0
Zdobył 10% jadąc na hasłach antyklerykalnych, to teraz będzie się wypierał swojej wypowiedzi pewnie... Zawsze uważałem, że polityce to takie "chorągiewki", które obracają się w tą stronę gdzie wieje...
Swoją drogą dla mnie troszkę skandalem jest fakt, że ten krzyż został swego czasu powieszony potajemnie nocą. Ktoś pamięta czy wtedy było jakieś oburzenie?

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #920 dnia: Października 14, 2011, 06:23:31 pm »
0
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80708,10464076.html?i=2 "Powieszenie krzyża wywołało oburzenie posłów SLD"
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #921 dnia: Października 15, 2011, 09:41:38 am »
0
A za konkordatem sami głosowali...
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline dorota40

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #922 dnia: Października 20, 2011, 04:37:48 pm »
0
ja- z prawej strony jestem

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #923 dnia: Listopada 01, 2011, 12:56:07 pm »
0
k***a! Dlaczego  nikt nie chce zrozumieć jednego: Palikot już w zeszłym roku gadał w TVNie, że on nie zrzeknie się krzyża, ani nic w tym stylu. On chce po prostu dać ludziom wybór. Ja bym chciał, aby w Polsce kościół - którykolwiek - wpierdalał się we wszystko co dotyczy polityki i mojego życia prywatnego. I to co próbuje zrobić Palikot jest pierwszym krokiem w tę stronę. Dorota: możesz być z prawej strony, ale musisz pozwolić komuś innemu być z lewej stronie lub w centrum. Jakbyś się czuła, gdyby ktoś zakazał Ci Twoich poglądów? Wieszanie krzyża w miejscu publicznym jest narzucaniem się ze swoimi poglądami komuś kto nie ma ochoty ich oglądać, bo na przykład uważa, że to bzdury. Wieszajcie krzyże w swoich domach. Po kilka w każdym pomieszczeniu, ale nie zmuszajcie mnie do oglądania tych krzyży kiedy tylko chcę załatwić jakąś sprawę w urzędzie, szkole, bibliotece itp.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #924 dnia: Listopada 01, 2011, 02:02:37 pm »
0
Popieram w 100% mojego przedmówce ;) Tylko widzisz owsik, ci co są po prawej stronie nigdy tego nie zrozumieją. Dla nich liczy się li wyłącznie ich zdanie, a jak ty masz odmienne to jest ono bankowo złe. Ale cóż się dziwić, w końcu to prawicowce ciągle uważają się za "prawdziwych Polaków" i tam gdzie są oni, tam jest "prawdziwa Polska" :facepalm: aż żal dupę ściska jak się ich słucha...

Ja bym chciał, aby w Polsce kościół - którykolwiek - wpierdalał się we wszystko co dotyczy polityki i mojego życia prywatnego.
Rozumiem, że miało być "Ja bym nie chciał..." hm? :)

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #925 dnia: Listopada 01, 2011, 03:06:57 pm »
0
Ciężko mówić o prawicy i lewicy w Polsce, bo np PiS jest klasyfikowany jako prawica, a przecież to są socjaliści więksi niż SLD.
A Palikot ostatnio zaczyna mnie coraz bardziej do siebie przekonywać.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #926 dnia: Listopada 01, 2011, 04:05:49 pm »
0
Ja bym chciał, aby w Polsce kościół - którykolwiek - wpierdalał się we wszystko co dotyczy polityki i mojego życia prywatnego.
Rozumiem, że miało być "Ja bym nie chciał..." hm? :)

Tak. Masz rację pomyliłem się.
Jeszcze zapomniałem dodać tego, że nie popieram SLD, ani żadnych socjalistycznych zapędów politycznych partii. Uważam, że ktoś kto obiecuje komuś coś za darmo, ten łże. Jak może być coś za darmo skoro na przykład na służbę zdrowia pieniądze pobierane są od Nas - obywateli. Wolałbym, abym sam mógł zdecydować o tym ile pieniędzy przeznaczę na moje leczenie i kiedy je wydam. Zobaczcie ile pieniędzy mógłbym zaoszczędzić i ile państwo by zaoszczędziło na wypłatach dla urzędników, którzy próbują kierować tym całym NFZ. Ile razy w roku jesteśmy u lekarza? Ja w tym roku byłem raz, a co miesiąc pobiera się ileś (nie wiem ile) procent od mojej wypłaty. k***a!!!! Najgorsze jest to, że nie możemy z tym nic zrobić. Ręce opadają. Ktos próbuje Nas uszczęśliwiać na siłę. Ja tego nie chcę.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #927 dnia: Listopada 01, 2011, 05:29:22 pm »
0
ktoś Wam każe się modlić i klękać przed tymi krzyżami? :o

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #928 dnia: Listopada 01, 2011, 06:06:58 pm »
0
Nikt. Pomyśl sobie, że nagle pojawiają się ludzie, którzy chcą, aby ich symbol religijny wisiał w każdym miejscu publicznym. Zgodziłbyś się na to? Naprawdę gdzieś mam to, że kiedyś wszyscy szli na wojnę i ""mieli w sercu Boga". Ja w to nie wierzę. Nie chcę, aby ktoś mi przypominał na każdym kroku to, że  dzieciństwie katowano mnie modlitwami itp. Jak chcecie mieć krzyż to miejcie go sobie w domach i świątyniach. Mówisz Grzon: Kto Ws zmusza do klękania? Nikt, ale pomyśl sobie, że skoro jest ktoś taki kto ma Twój symbol religijny za nic, to kiedyś może go opluć. wiem, że to obraza uczuć religijnych, ale czy obraza uczuć religijnych nie jest tez dominacja jednego symbolu i brak innych? W tym widzę problem.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #929 dnia: Listopada 01, 2011, 06:49:30 pm »
0
Kto Ws zmusza do klękania? Nikt, ale pomyśl sobie, że skoro jest ktoś taki kto ma Twój symbol religijny za nic, to kiedyś może go opluć.

to raczej tylko "dobrze" świadczy o tej osobie..

Dla mnie krzyż jest nie tylko symbolem religijnym, ale także narodowym. Nikt nie jest w stanie wymazać religii z historii naszego kraju. Taki los.
I obce symbole religijne nie przeszkadzałyby mi w moim państwie - jeśli owa religia miałaby większość w danym kraju. Ostatnio zrobiono jakieś badania nt. krzyża w miejscach publicznych - ponad 70% było na pozostawienie go w sejmie, ponad 80% w szpitalach, ~50% w urzędach, itp. Co najciekawsze - największe poparcie w tym sondażu wyrażali ludzie młodzi :o (Nie potrafię teraz znaleźć źródła, jak znajdę to podam. Co prawda co ankieta to inne wyniki, ale ten wywiad nie był fundowany przez żadne katolickie organy).. W każdym razie - jak w naszym kraju będzie większość przeciw - nie ma problemu - w końcu na tym polega przecież demokracja, co nie? Chyba, że mi się ustroje mylą.

Skoro już mówię o demokracji, to jej nieodłącznym czynnikiem jest także tolerancja. I moim zdaniem jeśli już ma wisieć ten krzyż - to właśnie niech będzie on w kontekście "szanujmy się". Nie stawiajmy tego przy pierwszej lepszej okazji na krakowskich przedmieściach, krzycząc, wydzierając się i pałając nienawiścią. Taki obraz wartości krzyża jest cholernie mylący - i sami chrześcijanie sobie to stworzyli. Media tylko pomogły i chwyciły.

 

Życzenia na święta dla forumowiczów.

Zaczęty przez maxi023

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3080
Ostatnia wiadomość Grudnia 26, 2014, 10:13:28 pm
wysłana przez apetytnadestrukcje