Ankieta

Czy w wyborach samorządowych kandydaci powinni startować z list klubów politycznych?

Tak, podziały partyjne powinny być obecne również podczas wyborów samorządowych.
4 (30.8%)
Nie, struktury partyjne nie powinny być obecne w działalności samorządowej.
8 (61.5%)
Nie wiem, trudno powiedzieć jak powinno być.
1 (7.7%)
Nie obchodzi mnie polityka i ta "mała" i ta "duża". Nie będę głosował/a
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Listopada 25, 2010, 07:18:27 pm

Autor Wątek: Preferencje polityczne forumowiczów  (Przeczytany 167016 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kirzen

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Respect: +101
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #495 dnia: Czerwca 27, 2010, 10:54:14 pm »
0
Co im z tej suwerenności  ?
Nikt nie każe im stosować nawozów sztucznych w produkcji żywności .
Nikt nie każe im wpłacać haraczu na faszystowskie pomysły unijne w rodzaju - zlikwidujmy palenie by żyło się lepiej.
Nikt nie każe ich dzieciom uczyć się hymnu Unii Europejskiej i wypełniać ankiety "co dziś zjadłeś" w szkołach.
Nikt nie każe ich dzieciom iść do szkoły o rok wcześniej żeby dogonić "postępową" Europę - zabierając im rok dzieciństwa.
Nikt nie każe im budować pierdolniętych rond które tylko zwalniają niepotrzebnie ruch.
Nikt nie każe im przyjmować euro .
Nike nie każe im wywieszać flagi innego państwa obok flagi państwa swojego.
Nikt nie każe im płacić podatku VAT i akcyzy - zależy to od ich prawa.
Nikt nie każe im likwidować stoisk z żywnością wiejską - zdrowszą niż ta ze sklepów bo babcia nie przygotowała poduszki dla kur i nie napisała cyferki na jajeczku.
Nikt nie każe im wprowadzać coraz to bardziej idiotycznych przepisów i chorych pomysłów  Komisji Europejskiej .
Nikt nie sponsoruje im monitoringu .

Ja chcę tylko żyć znów w normalnym świecie w którym żyłem w latach 90 - a nie w tym coraz mniej wolnym dziadostwie.


I mimo tylu "złych"  przepisów, których nie muszą wprowadzać, mieszkańcom Białorusi żyje się tak dobrze, że dostają pałami po głowach za każde przedstawienie własnego suwerennego zdania, a ich produkt krajowy brutto jest dwa razy mniejszy niż naszego jakże zniewolonego narodu ....

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #496 dnia: Czerwca 27, 2010, 11:01:44 pm »
0
-A dopłaty za żywność ekologiczną? To całkowite zaprzeczenie temu co napisałeś. Zresztą przed wojną trzeba było osuszać jeziora i uprawiać na 5 i 6 klasie, a żarcie i tak nie było.
-Kto mówi o likwidacji palenia? Mówi się o ograniczaniu wpływu na niepalących. Ja pamiętam te śmierdzące pociągi i autobusy z lat 90, gdzie każdy jarął i kiepował gdzie popadnie.
-Ja np. nie znam hymnu UE ( tzn. słów) , a sam uczyłem się ruskich piosenek w podstawówce (lata 90) i jakoś to nikomu nie przeszkadzało.
-Aha, czyli lepiej kazać dzieciom iść do szkoły rok później, aby wydłużyć im słodkie i beztroskie dzieciństwo.(zresztą i tak siedzi w bezprogramowym przedszkolu)
-Bullshit.
-Kto ci każe wywieszać ich flagę? 90% wszelkich instytucji robi to na własne życzenie.
-Tu się zgadzam, ale to też kwesta ugodowości . Zresztą tak drogie paliwo zawdzięczamy głównie naszym politykom.
-A z drugiej strony zezwala się na sprzedaż w swoim obejściu . Mi np. do niczego nie są potrzebne obskurne budy w centrum miasta, a babcie na Szembeka jak stoją, tak stały.Ciekawe jakbyś zaraził się np. salmonellą, to jakbyś znalazł tą babcię i dochodził swoich praw. Pozostało by ci tylko podkulić ogon ...
-Te idiotyczne przepisy zazwyczaj mają jakiś cel
-I dróg, trakcji kolejowej, rolnictwa, nauki, itd.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #497 dnia: Czerwca 27, 2010, 11:07:34 pm »
0
debata - żal.

Jeden mówi o swoim rządzie, drugi mówi o swoim rządzie. Mamy wybory prezydenckie czy parlamentarne, bo widzę, że Panom coś się w głowach popieprzyło.

W ogóle zgadzam się, że Kaczyński starał się stworzyć wrażenie nieomylnego :P Ale co Komorowski pierniczy o tym braku podziałów w Polsce, że wszyscy żyjemy w takich warunkach? Absurd! Rozumiem, że wszystkich należy traktować na takich samych warunkach, ale bez jaj, ale przecież to nie zmienia faktu, iż jedni są biedniejsi, a inni bogatsi.

Obydwoje pieprzyli takie farmazony, i te łagodzące gadki Komorowskiego były śmieszne :)

Springsteen

  • Gość
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #498 dnia: Czerwca 28, 2010, 09:24:52 am »
0
-A dopłaty za żywność ekologiczną? To całkowite zaprzeczenie temu co napisałeś. Zresztą przed wojną trzeba było osuszać jeziora i uprawiać na 5 i 6 klasie, a żarcie i tak nie było.

- Tak , dopłaty na żywność ekologiczną , a jednocześnie nakaz stosowania nawozów sztucznych w przedsiębiorstwach nieekologicznych których jest więcej i których żywność znajdujemy na ogół w sklepach
 
-Kto mówi o likwidacji palenia? Mówi się o ograniczaniu wpływu na niepalących. Ja pamiętam te śmierdzące pociągi i autobusy z lat 90, gdzie każdy jarął i kiepował gdzie popadnie.

- Ograniczenie wpływu na niepalących poprzez próbę wprowadzenia zakazu palenia we własnym lokalu i samochodzie albo propaganda antypapierosowa - prawda jest taka że papierosy są szkodliwe , ale zawierają także nikotynę która jest pozytywna dla organizmu (mimo że uzależnia) bo zwiększa koncentrację - a ci bandyci z Unii i z polskiego Parlamentu chcą jedynie ogłupić społeczeństwo  , jednocześnie zabraniają hodowli na własny użytek tytoniu , a według mnie każda roślina powinna być uprawiana przez każdego kto tego chce i w sposób jaki tego chce.

-Ja np. nie znam hymnu UE ( tzn. słów) , a sam uczyłem się ruskich piosenek w podstawówce (lata 90) i jakoś to nikomu nie przeszkadzało.

- A mi przeszkadza - bo to indoktrynacja . W każdym podręczniku szkolnym do historii , geografii, wos-u widać fragmenty o tym jak wspaniała jest Unia Europejska .

-Aha, czyli lepiej kazać dzieciom iść do szkoły rok później, aby wydłużyć im słodkie i beztroskie dzieciństwo.(zresztą i tak siedzi w bezprogramowym przedszkolu)

- Przedszkola skądinąd różni się od szkoły , tym że oferuję niezbędną do rozwoju w tym wieku zabawę.

-Bullshit.

- Ronda zwalniają ruch i są stworzone przez emerytów w celu obniżenia kreatywności jazdy (mówię o takich małych rondach nie o rondach centralnych) , im chodzi tylko o spokój i bezpieczeństwo , a inwencja to zło wcielone. Ronda wyglądają idiotycznie i nieestetycznie , zwłaszcza jak na każdym z nich znajduję się ukochana prze ze mnie kamera.

-Kto ci każe wywieszać ich flagę? 90% wszelkich instytucji robi to na własne życzenie.

- Na własne życzenie , hehe , to ja im gratuluję , a może przeczytaj sobie to
http://www.rp.pl/artykul/231588.html

-Tu się zgadzam, ale to też kwesta ugodowości . Zresztą tak drogie paliwo zawdzięczamy głównie naszym politykom.
Prawda , ale teraz nie można tego zmienić drogą ustawy parlamentu krajowego , świetnie ...

-A z drugiej strony zezwala się na sprzedaż w swoim obejściu . Mi np. do niczego nie są potrzebne obskurne budy w centrum miasta, a babcie na Szembeka jak stoją, tak stały.Ciekawe jakbyś zaraził się np. salmonellą, to jakbyś znalazł tą babcię i dochodził swoich praw. Pozostało by ci tylko podkulić ogon ...
- Jak ktoś chce kupować w tych obsukrnych budach to ma do tego prawo , żadna Komisja nie powinna mu tego zabronić , a może krowy i kury żyją w hotelach pięciogwiazdkowych , oczywiście niektóre prawie tak i karmi się je faszerowana genetycznie paszą...

-Te idiotyczne przepisy zazwyczaj mają jakiś cel
-Cel - likwidacja wolnego rynku , wzrost biurokracji , ograniczenie podstawowych wolności i autonomii decyzyjnych jednostki.

-I dróg, trakcji kolejowej, rolnictwa, nauki, itd.
Ja wolę jeździć po zniszczonej drodze niż po nowej drodze z kamerami i radarami .

« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2010, 09:26:49 am wysłana przez Springsteen »

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #499 dnia: Czerwca 28, 2010, 08:02:40 pm »
0
Tez uważam, że zmiana nazwy wynikła tylko i wyłącznie z potrzeby "podlizania się" wyborcom Napieralskiego. Poza tym słusznie zauważył tutaj Mexi, że nikt tu nie mówi o Platformie O., prócz Ciebie martingun. Dla mnie żaden z kandydatów nie jest godny urzędu, ale mam dosyć kłótni na lini prezydent-rząd, więc zrobię jak zrobię.
Jeżeli chodzi o Jarosława K. i jego pojawienie się pośród kandydatów na prezydenta i hasło: "po trupach do celu" niestety jak dla mnie to trafia w samo sedno. Jak tylko usłyszałem zdanie (parafrazuje): "Muszę kontynuować dzieło brata", to od razu złapałem się za głowę i pomyślałem, ze to "świetna" droga do władzy.
martingun powiedz mi tak normalnie bez żadnych wykrzykników, caps locków, tylko jak krowie na rowie, co powoduje, że tak mocno wierzysz Kaczyńskiemu? Czyste fakty i argumenty. Proszę.
Ależ wyborcy B.Komorowskiego są zaślepieni i piszą oby tylko pisać peany pochwalne na temat swego liberalnego wodza :/ Tak jakby to on nie podlizywał się wyborcom SLD!!!Zresztą zaczął to robić pierwszy... :> Ludzie nie bądzcie hipokrytami,którzy u kogoś dopatrzyli się drzazgi,A W SWOIM OKU NIE ZAUWAŻYLI BELKI!!!
A dlaczego ja wspominam o Platformie O.???!!!Czyż nie dlatego,że wasz wódz  pochodzi właśnie z tejże partii???!!! :???:
Co do kandydowania JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO na prezydenta powtórzę...CO miał zrobić człowiek,który w katastrofie samolotu stracił brata bliźniaka?!Co?!Miał zniknąć z powierzchni ziemi???!!!DLACZEGO???!!!BO PLATFORMERSI Z PLATFORMY O.TAK CHCĄ???!!!W IMIĘ CZEGO???!!!W IMIĘ ZASAD I DEMOKRACJI???!!!TO CZŁOWIEK PO TAKIEJ TRAUMIE,GDY TRACI BRATA BLIŹNIAKA NIE MOŻE WYZNAĆ,ŻE CHCE KONTYNUOWAĆ WOLI I PREZYDENTURY BRATA???!!! :>
I na kogo zagłosujecie ten będzie prezydentem-nikt Was nie przekona zapewne do innych niż posiadacie racji więc nie zrobię tego i ja,ale apeluję...Nie twórzcie z normalnego człowieka niewiadomo jakiego typa...Bo chce startować,to startuje...a Wy macie prawo wyboru-czy On,czy jakiś liberał,który będzie tak współpracował z rządem,ze tylko patrzeć jak sprzeniewierzą wszystko to,co jeszcze polskie!Niech zaproszą do Polski Niemców,Izraelczyków,Rosjan...ehhh :ph34r:

I sorry'owsik'za wykrzykniki,ale ja już tak mam... ;)
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #500 dnia: Czerwca 28, 2010, 08:43:45 pm »
0
Widzisz? Znowu piszesz o Platformie, chociaż nikt o niej znowu nie wspomniał. Również nie widzę, aby ktoś tu traktował Komorowskiego jako swojego "wodza". Z tego co czytam i słyszę, ludzie wybiorą Komorowskiego, żeby wybrać "mniejsze zło". Wybacz, my nie jesteśmy zaślepieni Komorowskim, to Ty jesteś zaślepiony Kaczyńskim i jego sztuczną przemianą ;) Zresztą już nie raz pokazał, że ta przemiana jest tylko na czas wyborów. Ale tak jak mówisz - każdy ma prawo wyboru. Ty wybierzesz człowieka, dla którego liczy się tylko władza, a inni wybiorą człowieka, który chce coś zmienić w tej Polsce.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #501 dnia: Czerwca 28, 2010, 08:47:26 pm »
0
Ale nie podałeś mi argumentów Za Kaczyńskim. Komorowski nie jest moim wodzem. Nie wychwalam go, wolę go jedynie bardziej od Kaczyńskiego. Co miał zrobić Kaczyński po stracie brata? Na pewno nie powinien zniknąć, ale tez na pewno nie wygadywać rzeczy typu: muszę dokończyć dzieło brata. Jakie dzieło? się pytam. I kto tworzy z Bronka "nie wiadomo jakiego typa"?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #502 dnia: Czerwca 28, 2010, 09:28:02 pm »
0
Cytuj
Liberalizm (z łac. liberalis – wolnościowy, od łac. liber – wolny) – ideologia, kierunek polityczny głoszący, iż szeroko rozumiana wolność jest nadrzędną wartością.

Ty się boisz wolności, ty jej unikasz. Ty chcesz,a by ktoś sterował twoim życiem od początku do końca, a to dlatego, że  boisz się wziąć odpowiedzialność za swoje czyny. To widać wtedy, kiedy za swoje błędy obarczasz tylko  innych , sam nigdy nie przyznając się do winy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2010, 10:07:49 pm wysłana przez Douger »
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #503 dnia: Czerwca 28, 2010, 09:50:34 pm »
0
Ty chcesz,a by ktoś sterował twoim życiem od początku do końca, a to dlatego, że nie boisz się wziąć odpowiedzialność za swoje czyny.

Chyba się boi. Pomyliło ci się coś chyba.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #504 dnia: Czerwca 28, 2010, 11:05:27 pm »
0
-Aha, czyli lepiej kazać dzieciom iść do szkoły rok później, aby wydłużyć im słodkie i beztroskie dzieciństwo.(zresztą i tak siedzi w bezprogramowym przedszkolu)

Bezprogramowe przedszkole??? Dawno nie przeczytałam takiej bzdury, serio :) Nie wiem, jak jest teraz, ale przed tą nieszczęsną zmianą programu nauczania, która weszła w życie w ubiegłym roku, dzieci kończące edukację przedszkolną musiały umieć czytać, pisać i robić/wiedzieć mnóstwo innych rzeczy, z których w zerówce miały przeprowadzane minimum dwa testy sprawdzające tę wiedzę/umiejętności (testy tzw. gotowości szkolnej).
O ile dobrze się orientuję, teraz program "zerówki" przerabia się w 1. klasie (może jest on nieco rozszerzony), więc niby tragedii nie ma, ale jednak jest różnica między przedszkolem a szkołą - to pierwsze daje dzieciom bardzo dużo luzu (więc w pewien sposób przedłuża beztroskie dzieciństwo), a szkoła... to już zupełnie inna bajka.
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #505 dnia: Czerwca 28, 2010, 11:14:11 pm »
0
Moja zona jest nauczycielka w przedszkolu i powiem Wam, że "bezprogramowe przedszkole", to cos za co Douger powinien przeprosić każdą "przedszkolankę" z osobna. Mnóstwo zajęć, konspektów, przygotowań, lekcje języków obcych przystosowane dla dzieci 6-letnich. moja zona miała w zeszłym roku grupę 6-latków i powiem Wam, że żal mi było tych dzieci, bo taki miały napięty PROGRAM.
politycy mylą się wysyłając 6-latków do szkoły. Poza tym Douger: nikt nie chce, aby dzieci szły rok później do szkoły. Wszyscy chcą, aby w tej kwestii nic się nie zmieniło i by dzieci szły do szkoły w wieku 7 lat. te maluchy są jeszcze za małe i zbyt mało samodzielne, aby wpuścić ich do jednego budynku z 12 letnimi dzieciakami. Największa głupota jaka ostatnio wymyśliło MENiS
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #506 dnia: Czerwca 29, 2010, 08:46:42 am »
0
Cytuj
dzieci kończące edukację przedszkolną musiały umieć czytać, pisać i robić/wiedzieć mnóstwo innych rzeczy,

To prawda, że uczą się tego wszystkiego, ja tego nie kwestionuję. Tyle, że te umiejętności nie są obligatoryjne.

No i wpadacie w pułapkę swoich argumentów, bo : skoro część dzieci potrafi czytać , pisać itp, a część nie to ci pierwsi tracą całą pierwszą klasę na wałkowanie tego samego jeszcze raz. A nie ma nic gorszego dla dziecka, niż zanudzanie go i zniechęcanie do nauki takim podejściem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2010, 08:51:11 am wysłana przez Douger »
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12075
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2216
    • As Koncertowy
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #507 dnia: Czerwca 29, 2010, 09:48:38 am »
0
Ankieta się uruchomi przed wyborami czy po wyborach ? I proponuję dodać opcję nie idę na wybory/oddam głos nieważny.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1493
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #508 dnia: Czerwca 29, 2010, 11:54:09 am »
0
Zmodyfikowałem ankietę. Skończy się w sobotę, aby podczas ciszy wyborczej już nikt nie głosował.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #509 dnia: Czerwca 29, 2010, 04:58:04 pm »
0
No i wpadacie w pułapkę swoich argumentów, bo : skoro część dzieci potrafi czytać , pisać itp, a część nie to ci pierwsi tracą całą pierwszą klasę na wałkowanie tego samego jeszcze raz. A nie ma nic gorszego dla dziecka, niż zanudzanie go i zniechęcanie do nauki takim podejściem.

Po pierwsze nikt tu nie wpadł w pułapkę swojego argumentu, bo twój zarzut brzmiał: bezprogramowe przedszkola. Po drugie nikt nie chce, albo przynajmniej ja, aby dzieci w przedszkolu uczyły się czytać. niech to robią w szkole, ale w wieku 7 lat.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

 

Życzenia na święta dla forumowiczów.

Zaczęty przez maxi023

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3080
Ostatnia wiadomość Grudnia 26, 2014, 10:13:28 pm
wysłana przez apetytnadestrukcje