Ankieta

Czy w wyborach samorządowych kandydaci powinni startować z list klubów politycznych?

Tak, podziały partyjne powinny być obecne również podczas wyborów samorządowych.
4 (30.8%)
Nie, struktury partyjne nie powinny być obecne w działalności samorządowej.
8 (61.5%)
Nie wiem, trudno powiedzieć jak powinno być.
1 (7.7%)
Nie obchodzi mnie polityka i ta "mała" i ta "duża". Nie będę głosował/a
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Listopada 25, 2010, 07:18:27 pm

Autor Wątek: Preferencje polityczne forumowiczów  (Przeczytany 167019 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1020 dnia: Lutego 15, 2012, 12:47:19 pm »
0
Ciekawe który minister sportu miał pojęcie na temat wszystkich lig sportowych w Polsce ;)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1021 dnia: Lutego 15, 2012, 01:48:39 pm »
0
A musiał mieć? Mucha jest doktorem ekonomii , a nie kibicem.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1022 dnia: Lutego 15, 2012, 01:57:10 pm »
0
ja bym powiedział szczerze: "Nie wiem o czym pan mówi, musimy to skonsultować czy taki problem istenieje, czy jest rozwiązywany."

A nie, że moi ludzie już się zajmują czymś o czym nawet nie mam pojęcia czy istnieje..



Chociaż przepraszam - doczytałem ten wywiad do końca: Mucha się tłumaczy, że mówi generalnie o hokeju. nie tylko o trzeciej lidze! To już uzasadnia sens jej wypowiedzi. Ale pewnie, zróbmy sensację zacytujmy wyrwane dwa zdania.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2012, 02:00:59 pm wysłana przez Grzon »

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1023 dnia: Lutego 15, 2012, 02:09:11 pm »
0
= jest nagonka na Muchę, bo to przecież nie może być tak, że w  kraju odbywa się najważniejsza impreza futbolowa, a ministrem jest baba ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1024 dnia: Lutego 15, 2012, 02:16:05 pm »
0
Nagonka jest bo ta kobieta nie zna się w ogóle na sporcie. Co wypowiedź to gafa i nie chodzi mi tu o trzecią ligę hokeja. Jej jedyny związek z tematem około sportowym to to, że lubi biegać.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1025 dnia: Lutego 15, 2012, 02:31:30 pm »
0
Jaka była znajomość tematyki sportowej poprzednich ministrów?

Między innymi byli to:
1) Marek Belka
2) Elżbieta Jakubiak
3) Mirosław Drzewiecki

Nie licząc dwóch premierów pełniących czasowo tę funkcję, byłego trenera i byłego sportowca nikt do tej pory, łącznie z Muchą nie miał związku ze sportem.
No, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie np. Marka Belki pytającego o to, kto wybrał drużyny do Superpucharu. Z tym, że wyraźnie widać, kto jest celem mediów teraz ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1026 dnia: Lutego 15, 2012, 02:33:21 pm »
0
ale wg. mnie największą wpadką nie jest w ogóle jej wiedza, ale ten motyw z premiami..

Paranoja. 4 mln za kiepską robotę.. A większość z nas nigdy w życiu tyle nie zarobi..
Wiem, że to nie ona ustalała te sumy, ale po co je wypłacać gdy ktoś nie dotrzymuje umowy? wtf?

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1027 dnia: Lutego 15, 2012, 02:37:11 pm »
0
Ktoś kiedyś z kimś jakąś umowę podpisał i tyle. Nikt nie pomyślał, żeby ją renegocjować, czy w jakikolwiek sposób zabezpieczyć się przed fuszerką? Nie dziwi mnie to jakoś.
Tylko, że to akurat nie jest wina Muchy, tak, jak zamęt w służbie zdrowia nie był/ nie jest "zasługą" obecnego ministra zdrowia.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1028 dnia: Lutego 15, 2012, 02:52:50 pm »
0
To jest akurat wina Drzewieckiego. I gdyby sprawa nie została nagłośniona pewnie po cichu by sobie przekazali tych NASZYCH kilka milionów. Pytanie: ile jest jeszcze takich zawartych umów?

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1029 dnia: Lutego 15, 2012, 02:56:32 pm »
0
A widziałeś tą umowę, że wiesz iż jest zle sformułowana? Nagle wszyscy są specjalistami od wszystkiego nawet nie patrzac w te dokumenty.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1030 dnia: Lutego 15, 2012, 03:01:55 pm »
0
Ja nie wiem kto, kiedy i za ile podpisał umowę. Po prostu nie sądzę, żeby takie długotrwałe umowy podpisywała minister, która jest w rządzie raptem od połowy listopada zeszłego roku. Zakładam, że zrobił to ktoś wcześniej, może nawet niekoniecznie minister sportu. Ale nie wiem. Nie jestem ekspertem.
Tak, czy inaczej w umowie powinny być zapisy na wypadek fiaska danej inwestycji.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1031 dnia: Lutego 15, 2012, 03:11:52 pm »
0
A widziałeś tą umowę, że wiesz iż jest zle sformułowana? Nagle wszyscy są specjalistami od wszystkiego nawet nie patrzac w te dokumenty.

Według Radia ZET, premie będą wypłacone po turnieju Euro 2012, a kwoty wynikają z kontraktów menedżerskich zawartych jeszcze za czasów, kiedy ministrem sportu był Mirosław Drzewiecki. Kontrakty nieznacznie zmienił minister Adam Giersz - i zgodnie z nimi wypłata pieniędzy jest uzależniona od czasu przepracowanego w Spółce, a nie od efektów pracy.
Wczoraj do dymisji podał się Rafał Kapler, prezes Narodowego Centrum Sportu, spółki nadzorującej budowę Stadionu Narodowego i jednocześnie będącej operatorem głównej polskiej areny Euro 2012. Kapler ma otrzymać część premii, proporcjonalnie w stosunku do czasu, który przepracował.


- Nie ma możliwości cofnięcia premii panu Kaplerowi, ponieważ gwarantuje mu to umowa z 2007 roku. Są w niej klauzule o premiach za dokonanie odbioru Stadionu Narodowego i przeprowadzenie na nim EURO 2012. Czujemy dyskomfort po tym, co się stało, ale musimy płacić - powiedziała "Super Expressowi" Joanna Mucha.

Pani poprzednik Mirosław Drzewiecki twierdzi, że nie musi pani tego robić. "Nie ma takiej umowy, która przewiduje premię za samo oddanie stadionu do użytku" - Mirosław Drzewiecki.
Mirosław Drzewiecki podpisał ten kontrakt i dwa aneksy. Ale nie wie o tym, że ten kontrakt był jeszcze raz aneksowany. To, co podpisał pan Mirosław Drzewiecki, w tej ostatniej wersji niestety wypadło. Bardzo żałuję.

To może w takim razie pani minister ujawnić te kontrakty i te aneksy tak, żeby wszyscy wiedzieli i przeczytali, co tam w nich jest?
Kontrakty są niestety tajne. Jeśli okaże się, że jest jakiś przepis prawny, który pozwoli mi je ujawnić, to na pewno to zrobię.

- Zastanawialiśmy się nad krokami prawnymi, ponieważ nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy premiować osoby, które nie wszystko zrobiły tak jak się umawialiśmy - podkreślił premier. Chyba że - zaznaczył - umowa jest jednoznacznie sformułowana i wtedy poszukiwani będą "odpowiedzialni za złe sformułowanie umowy".

Z powodu opóźnień w budowie konieczna była zmiana lokalizacji planowanych na 6 sierpnia ubiegłego roku pokazów motocyklowych oraz meczu piłkarskiego Polska-Niemcy, który miał się odbyć 2 września.

trochę jak za komuny. Czy się stoi czy się leży - 4 mln się należy

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1032 dnia: Lutego 15, 2012, 03:17:14 pm »
0
Czy ja dobrze rozumiem, że to następca Drzewieckiego jest odpowiedzialny za to, że mimo wszystko trza płacić? A wydawało się, że na sporcie się zna. Cóż, znając się na sporcie nie musi znać się na ekonomii ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1033 dnia: Lutego 15, 2012, 03:20:45 pm »
0
teraz mnie to nie dziwi, że stadion tak długo się buduje.. Skoro premia zależy od czasu pracy, a nie od efektu końcowego

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1967
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +196
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1034 dnia: Lutego 15, 2012, 03:43:02 pm »
0
wrocławski stadion pierwotnie miał kosztować około 670 mln i być gotowy 30 czerwca 2011. Na chwilę obecną koszty sięgają dużej bańki i wciąż jest niegotowy.

narodowy kosztuje 2 duże bańki miał być gotowy na jesieni i wciąż jest w ciemnym dupiu.

zastanawiające jest to, że nikt do tej pory za to nie beknął. Nie beknęli prezesi, nie beknęli politycy, nie beknęli kontrolerzy, nie beknęli wykonawcy, nie beknęli robotnicy itd.

PO obsadziła kluczowe stanowiska swoimi ludźmi. Więc mimo że są niekompetentni to nie zostaną ukarani bo są... swoi. A swoich się nie karze.

Rudy stał się zakładnikiem swojej decyzji. Szprytnie sobie wymyślił zeby na takie stanowisko przed ojro obsadzić kobietę, do tego fajną dupę. Miała być maskotką a jest pośmiewiskiem.

 

Życzenia na święta dla forumowiczów.

Zaczęty przez maxi023

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3080
Ostatnia wiadomość Grudnia 26, 2014, 10:13:28 pm
wysłana przez apetytnadestrukcje