Autor Wątek: Praca  (Przeczytany 130251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3850
  • Respect: +2360
Odp: Praca
« Odpowiedź #375 dnia: Czerwca 26, 2013, 11:48:40 am »
0
To zależy od szkoły. W niektórych socjal jest tak beznadziejny, że nawet ledwo na wakacje dostaniesz na dzieci. Do tego w sierpniu zaczynają się rady, które jak dyrekcja jest wredna, potrafią rozbijać człowiekowi cały tydzień. Podobnie z feriami, bo teoretycznie to nie jest wolne dla nauczycieli, więc mogą Ci się trafić dyżury w świetlicy czy po prostu w salach. Wycieczki - jeśli masz na myśli te ze związków to się zgodzę, ale wycieczki jako wycieczki szkolne z klasami to jesteś pierwszą znaną mi osobą która by to chwaliła, a naprawdę znam wielu nauczycieli. :) Poza tym, jednak co innego praca w szkole podstawowej, w gimnazjum i w szkole ponadgimnazjalnej. Podobnie jak zależy jakiego przedmiotu uczysz, zależy od rocznika, od podejścia samych uczniów, od tego czy "rejonówka" czy trochę lepsza. Coraz gorzej w szkole z czymś takim jak autorytet nauczycielski czy szacunek do nauczyciela i to nie tylko ze strony uczniów, ale i ich rodziców. Rodzice potrafią być upierdliwi i durni. I nigdy nie jest winne ich cudowne dziecko, to zawsze nauczyciel/dyrektor kogoś "prześladuje".
Ale jeśli Tobie się podoba, to bardzo dobrze, bo o to w tym chodzi, by być zadowolonym z własnej pracy :)

Offline PGR

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Respect: +140
Odp: Praca
« Odpowiedź #376 dnia: Czerwca 26, 2013, 12:22:00 pm »
0
W tym co napisałaś jest sporo racji. Świetnie przedstawiłaś te minusy, które oczywiście są. Uważam pracę za ok, też pewnie dlatego, że to szkoła średnia, na niższym etapie edukacji pewnie bym tak zadowolony nie był. Na szczęście nie daje się namówić na wycieczki klasowe, bo wiem czym to pachnie :P Jak napisałaś, jest sporo uwarunkowań, czy to się może podobać czy nie, zależy m.in. od dyrekcji. W jednej szkole nie można na radzie pisknąć słowa, w innej szkole zamawiają na ten czas pizzę ;)
Generalnie minusem jest środowisko nauczycielskie, o którym niejednokrotnie słyszałem od starszych i nieco zdystansowanych nauczycieli, którzy uważają środowisko za dość zawistne (walka o godziny itp.). Jednak uważam też, że w dobie naprawdę sporego bezrobocia i dostępnej byle jakiej pracy narzekanie przez wiele osób, że jest się nauczycielem też jest nie na miejscu. Co do przedmiotów, których się uczy, chyba takim wyjątkiem są językowcy. Z tymi, którymi rozmawiam, mówią wprost: najchętniej uczyliby w publicznej na pół etatu, żeby mieć opłacone składki. Pewnie dlatego, jeśli dochodzi do rotacji, najczęściej wśród językowców. I tutaj chyba nie ma się co dziwić. Mają większe perspektywy w 'normalnym' życiu.
Heh, rodzice są najlepsi :D Bardziej roszczeniowi niż ich prawie 20-letnie 'dzieciątka'. No, ale tak jest jak od małego lansuje się bezstresowe wychowanie i postawę roszczeniową.

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3850
  • Respect: +2360
Odp: Praca
« Odpowiedź #377 dnia: Czerwca 26, 2013, 12:54:57 pm »
0
Walka o godziny jest, bo roczniki coraz mniejsze, coraz mniej klas, a wiadomo, że każdy chce się utrzymać w "obiegu". Tak jak mówisz, językowcy mają największe pole manewru, bo wielu z nich wprost mówi, że cały etat w zwykłej szkole czasem jest mniej opłacalny niż niepełen wymiar godzin w szkole językowej. Zwłaszcza, jeśli jest to jakiś mniej popularny język.
Co do rodziców - dyrektor mojej byłej szkoły dostał karę dyscyplinarną (którą potem uchylono), że opieprzył NIEPEŁNOLETNICH uczniów, że się schlali na wycieczce w Chinach. Rodzice zrobili aferę w kuratorium, że po powrocie ich kochane dzieci dostały uwagi i miały poprawić oceny na półrocze. Nieważne, że dzieciaki nieodpowiedzialne i nieletnie. Nieważne, że to były Chiny, inna kultura, inne prawo i mogło się to dla nich źle skończyć nie tylko pod względem zdrowotnym, ale i prawnym. Nie. Zrobili wojnę, że dyrekcja ich opieprzyła i dzieci poczuły się skrzywdzone. Jak zdobyli alkohol, tego nie wiem, ale wiadomo, że na wycieczkach szkolnych łatwo coś takiego przemycić.  To na pewno wiele nauczy te dzieci ;)

Offline duff_wife

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2467
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +22
Odp: Praca
« Odpowiedź #378 dnia: Czerwca 27, 2013, 11:45:37 pm »
0
Ja muszę powiedzieć, że dostałam się do nowo otwieranego Marriottu w centrum Londynu : ) jako floor supervisor :P wreszcie będą mogła rzucić ten hiltonowski kurwidołek! opanowany przez arabów! będzie można pobyć w luksusowych wnętrzach z normalniejszymi ludźmi : ) a nie w burdelu, za który bym nawet złamanego pensa nie dała! :P

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: Praca
« Odpowiedź #379 dnia: Czerwca 27, 2013, 11:53:09 pm »
0
Gratulacje! Czyli najeżdżamy na Londyn i robimy zlot w Marriocie :D

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Praca
« Odpowiedź #380 dnia: Czerwca 27, 2013, 11:56:42 pm »
0
burdel, araby i Londyn w jednym zdaniu - uważaj bo przeczyta to ktoś ze Scotland Yardu i Cię z tego Marriotta pogonią dyscyplinarnie ;)

Offline duff_wife

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2467
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +22
Odp: Praca
« Odpowiedź #381 dnia: Czerwca 28, 2013, 01:50:42 pm »
0
Zapraszam! : )
Gnatek - Scotland Yard by się ich chętnie pozbył! :D Mnie nie - uczciwie zarabiająca na siebie osobę - a nie na benefitach, jak pół Londynu, różnych narodowości :P

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3850
  • Respect: +2360
Odp: Praca
« Odpowiedź #382 dnia: Września 24, 2013, 05:32:00 pm »
0
Ktoś pracował/pracuje w Macu i może coś na ten temat powiedzieć? Stawka, godziny, jakieś nadzwyczajne zasady?

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Praca
« Odpowiedź #383 dnia: Września 24, 2013, 07:43:06 pm »
0
Ja tylko słyszałam, że w KFC jest lepsza atmosfera i że w Macu bardzo często zdarzają się ludzie, którzy pod wpływem tej pracy (np. dostania stanowiska menagera) zaczynają zadzierać nosa. Plus jest taki, że grafik mozna sobie ustalać. I tu i tu. Wszystko będzie zależeć od Twoich zajęć. Z tym, że podobno praca na kasie w Macu to koszmar. Z tego samego źródła wiem, ze np. w KFC przy przygotowywaniu kanapek i deserów już nie jest tak źle.
No i w KFC podobno pracownicze posiłki są tańsze, ale to Cię akurat nie rusza, bo Ty i tak tam nie jadasz ;)
No ale sama tam nigdy nie pracowałam, prace w obu knajpach znam tylko z opowieści.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3850
  • Respect: +2360
Odp: Praca
« Odpowiedź #384 dnia: Września 24, 2013, 07:49:36 pm »
0
Niedaleko mnie otwierają Maca, złożyłam aplikacje i dziś zadzwonili, żeby się umówić na rozmowę. Słyszałam właśnie o tych managerach, że potrafią być wredni i zadufani w sobie.
Jeśli przyjęłabym pracę w Macu, musiałabym zrezygnować z innej pracy, do której muszę dojeżdżać, a tu mogłabym podjechać rowerem czy nawet zrobić sobie taki ok.40-minutowy spacer, a nie wydawać prawie 8zł na dojazd do Poznania.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Praca
« Odpowiedź #385 dnia: Września 24, 2013, 08:11:56 pm »
0
Wiesz, ile ludzi tyle opinii. Może akurat Tobie się trafi coś lepszego (lepsza atmosfera, lepsi ludzie) i będziesz zadowolona. Tak czy siak, warto spróbować :)
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2013, 08:19:15 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5048
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1703
Odp: Praca
« Odpowiedź #386 dnia: Września 29, 2013, 08:36:28 am »
0
W KFC pracowałem miesiąc czasu... wiele lat temu. Już po tym miesiącu przytyłem, dlatego że pracownicy mają przywilej zakupu zestawu za 1 zł. Więc nie robiło się kanapek do pracy tylko jadło to co tam było...

Pracowałem miesiąc. Praca jest w 100 % odtwórcza i albo się do tego nadajesz, ale umrzesz z nosem w kurczaku...
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6427
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Praca
« Odpowiedź #387 dnia: Września 29, 2013, 12:44:18 pm »
0
Pracowałem w Macu jakies trzy lata. Było to z 10 lat temu, więc ni ewiem jak jest teraz. doszedłem do stanowiska instruktora. Powiem tak: jezeli chcesz pracować, to będziesz pracować grumt, żeby nie kreaść i nie myśleć zbyt wiele, bo tam sa reguły i przepisy narzucane z góry i z nimi sie nie dyskutuje. Dużym plusem jest zaplecze socjalne i elastyczny grafik.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Praca
« Odpowiedź #388 dnia: Września 29, 2013, 03:35:02 pm »
0
Mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego zaplecza socjalnego? Przynajmniej jak to było wtedy?

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3850
  • Respect: +2360
Odp: Praca
« Odpowiedź #389 dnia: Września 30, 2013, 06:50:06 pm »
0
Dziękuję za odpowiedzi! :)

Byłam dziś na tej rozmowie, ale jednak podziękowałam. Jak skończę pracę o 1 w nocy, to zanim dojdę do domu (ok. 30-40 minut przez las) to będzie ok. 2. Dlatego zostanę tam gdzie teraz pracuję.

 

Praca za granicą

Zaczęty przez nada.jonna

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 11705
Ostatnia wiadomość Kwietnia 22, 2013, 05:46:56 pm
wysłana przez Emma