Autor Wątek: Praca za granicą  (Przeczytany 11499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Praca za granicą
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 16, 2013, 11:09:49 am »
0
Nie wiem jak w Anglii, ale w Holandii to Polak zapieprza jak głupi :/

W Polsce Polak też zapieprza jak głupi.

Jeżeli ktoś się nastawia na to, że będzie zarabiał 12 funtów czy euro za godzinę leżenia siusiakiem do góry to znaczy, że emigracja nie jest dla niego.

Offline leosia

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Respect: +18
Odp: Praca za granicą
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 21, 2013, 11:22:32 pm »
0
Ja planuje na 2 miesiące jechać do pracy do Budapesztu :) Wolałabym do innego kraju ale narazie to musi mi wystarczyć. Przy okazji troche pozwiedzam  :D
Moja siostra mieszkała prawie 10lat w Holandii i kilka miesięcy temu wrócila bo mówi,że tam pracy już prawie nie ma i ogólnie są niechętni polakom....
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2013, 11:24:07 pm wysłana przez leosia »

Offline slasherr

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1063
Odp: Praca za granicą
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 22, 2013, 04:24:43 pm »
0
Jeżeli ktoś ma możliwość to niech się nie zastanawia. Szwecja/Finlandia to teraz chyba najlepsze opcje. Sam nigdy nie byłem, ale jak zrobię inżyniera i uprawnienia to podobno nie ma na co czekać. Tam pracodawca traktuje cię z szacunkiem, 8godzinny wymiar pracy i normalne warunki za godziwe pieniądze. Tutaj na budowie siedzi się od świtu do nocy, ale pracodawca wyciągnie z ciebie tyle ile można. I chociaż zarobki wyższe od naszej średniej krajowej to i tak patrząc przez pryzmat tego co jest za granicą, jest k***a śmiech na sali.

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Praca za granicą
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 22, 2013, 05:46:56 pm »
0
Byłam 3 lata temu w Finlandii, przed maturą, obczaić uniwersytety i rynek pracy i zarówno wykładowcy i lokalni przedsiębiorcy, jak i studenci mówili, że przez kryzys pracy nie ma, ani dorywczej ani "normalnej", bez względu na kwalifikacje, ale to było w 2010r. może coś się zmieniło teraz.

 

Praca

Zaczęty przez SSolid

Odpowiedzi: 494
Wyświetleń: 127263
Ostatnia wiadomość Maja 13, 2023, 06:35:09 pm
wysłana przez Bluebird